Ako naučiť dieťa na cumel?

ali27
20. máj 2009

mozno mam netradicnu otazku, ale moja 3-mesacna si zacala cmulat palcek, hlavne pri zaspavani. snazila som sa ju naucit na cumlik, ked uz ma taku potrebu sat, ale bohuzial je to beznadejne. vypluva ho a zlosti sa. neexistuje nejaky cumel, ktory babatka dobre toleruju?? bojim sa ze ten palcek jej bude chutit cim dalej tym viac a nebudem ju vediet odnaucit... ☹

ali27
autor
21. máj 2009

janajanajana, presne viem o com hovoris. ja mam doma to iste. bud taha a az sa pogrcia alebo uz vobec nechce, podudle a vypluvne, podudle a vypluvne. no co uz ked mame take bezdudlikove deti... musia sa s bez nich naucit byt ked uz ich nechcu. aj ked nam mamam by velmi velmi pomohol.

kaleilah
21. máj 2009

ahojky u nás se tteda nedudíkuje, ani jsme nechtěli dudlík a jsem ráda že má občas tu ručku. 🙂 Zkoušela jsem mu dávat dudlík v noci když se vzbudí na mlíko než to udělám tak aby neřval, ale plival ho a nechtěl. 😀 Většina známých nám to nedudlání závidí, dítě si zvykne na svůj odudlanej dudlík, jinej nechce i když máte přesně stejnej typ, barvu-prostě není tak správně ožužlanej. 😝 Pak stačí aby jste ho někde zapomněli nebo ztratili a máte oheň na střeše. Daniel si prstíky cucá v průměru max.5 minut denně, a to navíc protože mu rostou zoubky, děti s dudlíkama jsou pak "dudací závisláci" a pak je to za rok za dva složitě odnaučovat by se mi faaaakt nechtělo 😉 😀

kvietocek7
21. máj 2009

ahojte no ja teda nechcem mudrovat ale urcite NEUCIT na cumel, radsej dat hryzatko, nejaku plysovu hracku-piskaciu alebo hoc aj obycajnu bavlnenu plienku. My sme sa zaobisli aj bez toho a som velmi rada 🙂 nas tiez iba napinalo a tak cumel neobstal. Tiez ked rastu zubky aspon nebudu do kriva.

lyongirl
22. máj 2009

Ahojte, tak môj malý huncút tiež nechce dudlík a neviem, ako ho to naučiť, pretože na ukľudňovanie by sa mu zišiel. A ako kojené dieťa nechce ani fľašu, pretože z nej nevie sať. Vedel to asi do mesiaca a potom to zabudol.
Zaujímavé, aké sú tie deti rozdielne, starší bol kojený a mal aj dudlík aj vedel papať z fľaše a mladší je mamin cecúšik, lebo iba prsník je to, čím sa ukľudní a z čoho vie papať.
A duda by mi pomohlaaaaa...lebo nosiť po večeroch nervózne dieťa aj 2 hodky na rukách je horor ☹ a to len preto, že sa nevie ukľudniť a nevie čo zo sebou.

ali27
autor
22. máj 2009

dnes som vytrvalo strkala malej cumlik do ust, az ho nakoniec aj zacala sat, no o 2 hodinky ho zase nechcela... je ako aprilove pocasie. ale palcek si dnes cmulala len velmi velmi malo 😉

fiallinka
23. máj 2009

náš Juráš se naučil aspoň trošku na dudlík až v pěti měsících, a to jsem zkoušela i různé tvary...každopádně jsem mu ho tam začala strkat místo prsu, když mi usínal u pití a už jsem ho nechtěla probudit nebo když vypadal ospale. Pořád ho nemiluje, ale na milost ho občas vezme a mně to pomáhá 🙂

dominka11
24. máj 2009

my sme mali dudlík od narodenia, ale pred týždnom ho začal odmietat, vôbec neviem prečo. teraz si strčí pri zaspávani palec do pusy a ked som sa mu pokusala dat cumlik, tak sa normalne na mna najedoval.

kukujka
13. feb 2011

ja si mysli,ze najlepsie je dieta na cumel neucit nevidim dovod davat detom cumle

tamka84
14. feb 2011

ahojte maminy, ja sa tiež trápim s menšou dcérkou, má 2 mesiace a neviem ju naučiť na žiadny dudel. Staršiu sa mi podarilo a teraz sa mi nedarí odučiť ju, tak som najprv malej ani nechcela dať, ale začala si cmúlať palček a vôbec sa nevie upokojiť ani zaspať. Doteraz v noci keď sa zobudila, nakojila som ju sama pekne zaspala, ale neviem prečo sa to zmenilo a v noci plače a nevie zaspať, jedine na prsníku by spala, ale začala si ho vyžadovať aj cez deň a to ju nemôžem naučiť, musím sa venovať aj staršej dcérke a nemôžem mať malú stále na prsníku, preto som sa rozhodla že ju naučím na dudel. Ale zatiaľ sa mi nedarí. Napína ju, nechce žiadny.

hamma
15. feb 2011

Můj kluk taky nechce dudlík, spával pěkně, tak jsem mu ho ani nenutila, ale posledních pár nocí nemůže spát jinak, než s mým prstem v puse! Umí si cucat i svůj palec, ale ten si vždycky, když usne vyndá a rozbrečí se...No a po dnešní noci, kdy ještě pořád cítím, jak mám ožužlanej prst, jsem se rozhodla vyrazit na nákup dudlů a snad se nějaký, který mu bude chutnat najde!

hamma
15. feb 2011

@kukujka I já jsem si myslela, že moje dítě nikdy nebude mít dudlík a co bych teď za to dala, aby si nějaký aspoň na chvíli vzal! Neříkej nikdy, dokud si to sama nevyzkoušíš!

tamka84
15. feb 2011

tak som sa tu včera inšpirovala, a včera som malej kúpila MAM dudel s tým drsnejším povrchom a na moje začudovanie zabral. Malej sa zapáčil a konečne som si v noci trocha pospala...Namiesto hodinového plaču zaspala za pár minút, potom ho vyplula, ale ved o to ide, aby sa jej podarilo zaspať... 😀

louisiana
15. feb 2011

ahojte maminky 🙂 aj my sme mali bezdudlikove dietatko, ma zatial iba 2 mesiace, ale dudlik vypluval a napinalo ho z neho. ale my sme sa snazili a trvalo to vyse tyzdna no zvykol si. hned po prsniku ho nechce, az tak za hodku - dve. a tak teraz ho ma iba na uspanie, ked uz nevie co zo sebou, tak ho dudel ukludni 🙂 treba skusat a hlavne najst ten spravny tvar a material 🙂

vikazv
13. jan 2012

zdravim, chcem sa poradit...mam skoro ť mesacnu dcerku a nechce mi cumlik,,,uz som vyskusala rozne typy cumlikov a nic....len si prsty cmula ,,,co s tym??....da sa to naucit, ci ani nie?...vdaka

aliza
13. jan 2012

@vikazv podla mna nie, uz sa neda naucit na cumlik. Ja som tiez dceru zacala ucit neskor a tiez mi neozbrala ani jeden, prst cmula doteraz 😝. Babatka si vsak cmulaju prsty a nie je to zlozvyk, je to normalne, pokial si tvoja mala cmula viacero prstov, tak by som to ako problem nevidela. Ta moja potvorka cmulala palcek uz v brusku, aj ako babatko cmulala iba ten jeden palcek.

nufka111
18. jan 2013

@lyongirl ja mam to isté,uspat sa vie len na prsníku,chce ,,dudlat" moj prsník aj ked nieje hladna a tiež neviem čo snou,ked jej davám cumel sa smeje na mna a vypluva ho robi si srandu z nás :D ale ked je to naš pokladík prvorodený tak robím pre nu všetko a vstavam cele nosi už 5 mesiac :D už by som aj prikrmovala ale nechce ani flašu,ani čajik teda ani nič dawam kašu už ,zemiak s mrkvou,ale to je všetko ...:( nejaka rada?

lyongirl
18. jan 2013

@nufka111 žiadna rada 😀, bola som "otrokom" kojenia 22 mesiacov, po roku sa to o niečo vylepšilo, prestal papať v noci, proste ju prespal celú, ale cez deň to bolo o inom, pochopila som, že nech robím, čo chcem, on je tu pán a jednoducho som si na to potom zvykla. Teraz mám tretieho chlapa a je to dosť podobné druhému, dudku má len na spanie a ináč je nonsop na prsníku, tam sa ukľudnuje, tam chodí kvôli všetkému, papá v noci 2x a ja som pochopila, že to je prirodzené...ale našťastie s uspávaním už problém nemám, dám mu do fľaše vodu, položím do postieľky, do druhej ruky dudku a odídem, zaspí sám, ale tvoja je na toto ešte maličká...

barboragonova
17. apr 2013

Mamicky urcite to s cumlom nevzdavajte,ponukajte ho dietatku kazdy den,aj ked nechce a zlosti sa...ja som konecne nas boj s cumlom vyhrala po troch mesiacoch 🙂 bez neho to proste neslo,mala chcela byt stale na prsniku...drzim Vam vsetkym palce!

barboragonova
17. apr 2013
carodejnica
17. apr 2013

Ani jedno moje dieťa nepotrebovalo cumeľ, dá sa bez toho zaobísť. 🙂

seximamina
18. apr 2013

Moj maly cumel odmietal pokial bol kojeny. Ked mal 5 mesiacov, musela som brat lieky a mliecko som stratila. Maly to najprv velmi zle znasal, nakolko uplne odmietal pit z flase, chytal hysaky uz pri pohlade na flasu. Nakoniec nemal na vyber a ked bol hladny aj flasa bola dobra. A bola som velmi vdacna tomu ze som cumel nevyhodila (chcela som niekolkokrat ho uz zahodit, ze naco ho skladovat ked ho nechce 😉 ) Cumel je odvtedy nas najvacsi kamarat. 🙂

tinuska4
23. apr 2013

mam ten isty problem, maly si hrozne sćmula prstiky, ma teraz po 3 mesiaci, a niekedy mam pocit ze su tu rucku spapa.
cumel nechce, zdviha sa mu z neho zaludok, a vypluva ho, zaspi mi na prsniku ale dnes vecer sa ukludnil sam ked som ho nasla cmulal si palcek a zaspinkal. ze vraj to kazi dasna a deformuje ich potom, takze urcite este pokupim nejake tie cumliky a vyskusame.pediatricka mi odporucala kupit flasu s tym uzaverom, co z nej piju aj ciklisti :o)))
neviem co je lepsie, cmulanie prsta alebo cumel... ???

miku1
23. apr 2013

@ali27 Aj moja si cmúľala palček, a potom ju to samé od seba aj prešlo...Cumlík totálne odmietala, raz sa stalo, že ho mala v puse asi 10 minút, normálne som ju až odfotila lebo som neverila vlastným očiam 🙂 V konečnom dôsledku buď rada, že cumlík nechce...aspoň ju nebudeš musieť potom odnaučovať od neho. A uvidíš, že tak ako si palček cucať začala, tak si ho aj potom prestane.

zu2za3na
28. apr 2013

Ahojte. Môj malý cmúľal cumlík do 6,5 mes. teraz má pomaly 10 mesiacov a cumlík vôbec nechce. zúbky mu idú je nervózny, v kočíku sa naučil konečne sedieť ale týždeň bolo fajn a teraz sa už aj stavia v kočíku. Keď bol maličký tak som s ním chodila vonku iba keď mal čas na spánok, aby nevystrájal. Myslím si, že ten cumeľ by ho zamestnal. On teraz zje iba chrumky, vypije čaj a len vtedy je kľudný keď niečo je. Alebo najnovšie si začal cmúľať šnúrky na čiapke. Nepomáhajú mu žiadne hryzátka. Škoda , že už nechce cumeľ. Mala som tri druhy, predtým chcel všetky. Myslíte, že ho mám znova učiť na cumeľ alebo už to mám nechať tak a nejako to vydržať?Neviem či kupovať nové cumlíky a skúšať alebo jednoducho nastal jeho čas, keď už cumlík cmúľať nechce.

ajkababuliak
3. okt 2013

ja sa snazim dat malickemu cumlik uz 3,5 mesiaca a stale my ho odmieta ☹ aj manzel ked bol mali cumel ani za toho duba takze je to asi v genoch 🙂

rolak
3. okt 2013

@miku1 no naša má tri roky a cmúľa prsty ako divá...cumeľ ako bábo nechcela za ten svet a vôbec netuším,ako ju od cmúľania prstov odučím.....mladšia dcéra má cumeľ,a som tomu rada....

petraxy6
3. okt 2013

@rolak moja staršia si cumlala prst a odučila sa cca v 6-tich rokoch. to bolo zábavy pri odúčaní 😖 😖 😖

rolak
3. okt 2013

@petraxy6 ježišmária.... to ako ten palec vyzeral???? naša si cmúľa pri zaspávaní a už má na prste z jednej strany mozoľ a z druhej strany také zdeformované....ale ani to ju neodrádza...

petraxy6
3. okt 2013

@rolak palec je v poriadku a zuby má nádherné tiež 🙂 - je to zázrak, ale je. druhú som učila na cumeľ radšej, lebo pri prvej odúčanie bola katastrofa. cumeľ zahodíš a palec čo? 😎

zita19
3. okt 2013

@ali27
Ked nechce je dobe, aspon ho nebudete hladat po nociach pod postielkov a potom oducat...
Horsie je, ze ruku ma poruke a od tej sa neskor velmi tazko oduca. Skus jej navliekat rukavicky. Chlpata rucka jej asi chudit nebude. Ak nebude robit problemy tak jej dudel nasilu nenut.
Hovori sa, ze kojene deti dudel pytaju menej ale kto vie...