• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Ako obliekate svoje detičky na noc?

1. októbra 2008 
Ja davam tiez dupky overal tenke a je zakryty dekou. Paplonik mu este nedavam. Az buducu zimu.
24. máj 2008 o 20:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, tak ako to tu čítam, budem Vám asi pripadať, že na malom "šetríme" :grinning: ... Narodil sa o 5 týždňov skôr, tak potreboval teplo. V izbe 22 stup., malý v bodyku, perinke a na tom spací vak... Postupne sme ho začali otužovať... teraz, v týchto teplách, má také pyžamko, ktoré má ruky-nohy (otvorené), nič ho netlačí a vyzerá ako väzeň :grinning: - prúžkovaný. No a nič. Je mu teplo, odkopáva sa, je nespokojný,keď je prikrytý... Ináč , ja som razila teóriu, že možno 1 vrstva naviac, ale nech je v izbe sviežo :slight_smile:

Čo sa týka vankúšikov, vôbec nepoužívame (pokiaľ sa bude dať ani nebudeme, ja doteraz spím bez :wink: ) a paplónik máme na matraci - doporučila nám to neurol., aby mal malý mäkké kvôli nervovým zakončeniam na chrbtici.
13. jún 2008 o 10:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, davate niektora babatkam na noc capicu???
8. sep 2008 o 16:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
brnka, ja som ciapku teda nedavala nikdy.
teraz, ked bolo teplo cez tie letne mesiace, nechavam vzdy aj okno v spalni aspon na mikrovetranie pootvorene a co sa tyka oblecenia - tenky celotelovy overal, v tych uplnych horkach len body s kratkym rukavom a tenke ponozky. moj krpec neznesie na sebe ziadnu prikryvku, po par minutach sa odkope, dokonca aj v spanku :grinning: , takze teraz to riesim tym overalom s dlhym rukavom - ma zakryte prakticky cele telo.
no a spaci vak mi takisto na sebe neznesie, takze vela na vyber nemam :grinning:
8. sep 2008 o 16:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som davala ciapocku len v porodnici,mala sa narodila v zime.potom doma uz nie.a teraz v tychto horucavach je to zbytocne aj ked brnka tvoj maly ma 3tyzdne :slight_smile:
8. sep 2008 o 16:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ajojte..nemam este mimi..ale ja by som teraz davala overal...a prikryvala dekou...ale teraz uz v noci ziadne otvorene okno...iba tak ako pisala certica-mikrovetranie.. :wink:
8. sep 2008 o 17:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
potesili ste ma...ja som si tiez myslela, ze ciapku netreba. len mama a svokra do mna stale hustia, ze je este malicky, ze si nevie udrzat poriadne teplotu, .....atd. a stale ho len babusia, zakryvaju aj cez den :angry:
8. sep 2008 o 20:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
my sme davali ciapocku len po kupeli ked bola uplne miminko. predsa len ked sme vysli z vyhriatej kupelne , bol to rozdiel.
8. sep 2008 o 20:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mi tiey len overal a deka....vynimocne ma rukavicky a capicu {ked vetrame}....predtym mal perinku, ale uz mu z nej trcia nohy
9. sep 2008 o 09:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
brnka,ja som davala ciapocku tiez len po kupani,ale aj to som potom pri prvom kojeni v noci dala uz dole,ale maly sa narodil v zime,tak to bol rozdiel.Je pravda,ze take male babatko si este nevie regulovat teplotu tela a preto je dolezite vzdy dbat na to,aby malo aspon o jednu vrstvu oblecenia navyse ako mas ty,ale netreba to zas s babusenim babatka prehanat. Ja som maleho tiez do 2 mesiacov mala stale v perinke alebo prikryteho dekou aj cez den, hoci sa nam v byte kurilo. :slight_smile:
9. sep 2008 o 09:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
My mame 5týždňového chlapceka a ja mu davam ciapocku na noc vzdy, lebo chcem aby spal na cerstvom vzduchu.Takze u nas je kazdu noc otvorena minimalne ventilacka.Matko spinka v tenkych dupackach, v spacom vaku a prikrytý teplou dekou.To ci mu je zima alebo nie zistujem zasadne podla nosteka lebo on mava rucky casto studene, aj ked je rozhorucený(vela s nimi sermuje dakedy aj zo sna :grinning: ). Zatial sme neboli soplavi tak hadam to s tym vetranim neprehaname.
9. sep 2008 o 10:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zrepka, neboj neprahanas , my tiez vsetci spime pri otvorenom okne, a chvla bohu , nie sme chory skor naopak, nie nic lepsie ako cerstvy vzduch ked clovek spi
moje deti taktiez spia pri otvorenom okne v spacich vakoch. :wink:
9. sep 2008 o 10:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak ciapocku po kupani pri prechode z kupelky do inej miestnosti som davala tiez, minimalne prve 2 mesiace
9. sep 2008 o 10:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
my tiež spíme pri otvorenom okne aspoň celé leto sme tak mali a teraz je orvorená vetračka a zatiaľ pohoda
9. sep 2008 o 11:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
stvura..chalabohu..ze mu uz trcia nozky...z perinky..krasne rastie.... :grinning: :dizzy_face:
9. sep 2008 o 11:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
my sme ciapocku nedavali, ani po kupani a to sa mala narodila v decembri. Teraz spime pri vetracke len ked je fakt kosa zavriem okno lebo postel mame rovno pod oknom. Spi bud v pyzamku (dlhe ruky aj nohy ) alebo v bodynku a vtedy ju dam do spacieho vaku tenkeho.
9. sep 2008 o 11:33  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja dávam malú spať v body s nožičkami aj ručičkami so zapínaním v predu a v spacom vaku na zips.. a nemám problém s odkopaním...svedčila sa mi...tento:

http://www.nosenie.sk/?jazyk=sk&kateg=79
9. sep 2008 o 12:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte

Ako zakryvate deticky v noci ked su uz vacsie????
Jedna sa o to ze mame dost studeny byt, byvame hore a na kraji a v zime je kurenie nic moc :rolling_eyes:
mala je v noci v kuse hore ked ju zakryjem lebo sa mi do toho zamotava, neznasa byt zakryta a ked ju nezakryjem potom je cela studena a ja som po nociach hore a nerobim ine len ju zakryvam. ma oblecene body s dlhym rukavom, ponozky, dupackovy overal a na tom taky volny overal ale stale ma ladove ruky a to este nieje ani kosa.
spaci vak je neaktualny kedze ona sa furt v postielke premiestnuje a chodi po nej aj v noci, neviem ako to mam riesit v zime aby mi neprechladla
1. okt 2008 o 09:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak nas spi v tielku, a taky zimny overalik flanelovy sme zohnali, tkze je mu v nom teplucko, mame studeny dom, takze je to fakt super, moze sa premiestnovat po postielke a zaroven nemusi byt prikryty :wink:
1. okt 2008 o 09:42  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
My sme čiapočku nedávali, a ani nedávame.My máme v byte 23st., takže malý spí len v dupačkách,kde má schované ruky aj nohy a prikrytý tenkou prikrývkou.Cez noc nevetráme, ale spať ho dávam do vyvetranej izby.Inak ruky a noc má aj on stále ľadové, aj keď bolo 35st.Taká malá zmrzlinka.
1. okt 2008 o 10:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ella ma 15 mesiacov a spi v kratkom body a v spacom vaku
1. okt 2008 o 11:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok