Ako obliekate svoje detičky na noc?

erni
23. máj 2008

Ahojte,
zaujimalo by ma ako resp.v com spavaju vase deti. Moj 6 mes.syn sa teraz v noci vrti dviha nohy a stale sa odkopava,tak som vytiahla spaci vak bez rukavov skor mi pride ako vyslovene letna verzia, a obliekla som mu dupacky ale v noci mal studene rucicky aj nos a usi. Poradte dat mu viac vrstiev?
Bojim sa aby neprechladol,aj ked viem ze deti sa nemaju v spanku prehrievat.

gucz
23. máj 2008

ja malej dávam taký overal, teda sú to dupačky aj s rukávmi v celku. Má dosť ťažký paplónik, aj keď je to ten protialergický, takže sa až tak neodkopáva. Keď bola menšia mala miesto paplónika na tom overale spací vak a ak bolo ozaj chladno, tak som ju prikrila aj dekou. Ak sem tam oblečieme pyžamko, má samozrejme aj ponožky, ale to jej nedávam rada, lebo má o chvíľu holé kríže

grmitko
23. máj 2008

naši sú už väčší, majú dva roky, ale spávajú v klasickom pyžamku s krátkym rukávom a sú zakrytí dekou 🙂

martinaema
23. máj 2008

moja odmalinkata spáva v overali - pyžamku. V zime bývala zakrytá dekou - občas 😒 lebo sa stále odkope aj spod paplóna a to ju budilo. Ked bola menšia, tak som jej na overal dávala ešte bavlnenú košieľku, príp. ponožky. Teraz je len vyslovene v overaly, nezakrytá

janina77
23. máj 2008

Ja obliekam "rukynohy"-taky overal tenucky, na to davam spaci vak bez rukavov, ten je tiez tenucky, a prikrivam ho tensou dekou oblecenou v obliecke. V izbe mame okolo 20 st.

ilijanka
23. máj 2008

Miško spáva s nami v posteli, takže sa hrejeme, na noc mu obliekam tiež ten overal s dlhým rukávom alebo bodičko a dupačky, ponožky už teraz nedávam, ale v zime som dávala aj tie

katka76
23. máj 2008

mame klasicke pyzamko, ked ma vsak body s dlhym rukavom, vrch nedavam, a je vo vaku bez rukavov, nezateplenom. ruky/nos/usi nie su smerodatne, opac babu hrudnicek/chrbatik

julca80
23. máj 2008

ja uz od narodenia davam malej na noc len a len dupacky s dlhymi rukavikmi a uzavretymi nozickami, tzn, ze mam istotu ked sa v noci odkope tak nema nic hole. 😉 Hlavne mi islo o chrbatik. 🙂

bambusko
23. máj 2008

nas maly spi zababuseny ako eskimak. od malicka je taka zmrzlina, ked mu bolo zima, stale sa budil, tak sme pridali dalsie vrstvy. a musel mat aj cipaku, lebo stale kychal. potom som sa budila ja, lebo som sa veru bala, aby sa neprehrial... teraz spava v bodynku, na tom tenky overal, spaci vak a este je prikryty tenkou presivanou dekou. ciapku uz nedavame, uz sa zagulatil 🙂 mame v izbe 20st.

silvia123
23. máj 2008

Nechcem otvárať novú tému a ani sa mrviť či tu už takáto otázka padla, ale chcem vedieť či vaše deťúrence spia na detskom vankúšiku alebo nie. Môj malý keď mal sedem mesiacov mal soplík a zle sa mu spinkalo, nemohol zaspať a stále sa budil, proste sa mu zle dýchalo, tak som mu raz dala vankúšik a zostal kľudný a pekne spinkal, tak počas nejakých 3 dňoch som ho naň dávala a jemu sa to zapáčilo a odvtedy nezaspí inak iba na vankúši, (keď sa zobudí o 2 hodky neskôr, dám mu napiť a dám ho spať už bez vankúša, ale stáva sa že aj potom je nespokojný a musím mu ho dať nazad). Môže už v jeho veku spávať na vankúši??? Nevadí to na chrbátik? Inak aj tak spí pokrútený ako mačiatko, v poslednom čase spí často dole bruškom na kraji postieľky alebo na ľavom boku, na pravom sa mu moc nechce. Inak obliekam mu bodíky s krátkym rukávom a celé dupačky na noc, zakrytý je paplónikom, väčšinou ho má len na nohách, skope ho pod bruško 🙂.

ivca82
23. máj 2008

Silvia ahoj, nemalo by sa dávať dieťa do roka spať na vankúš, ale aj ja ho mám v postielke 😀(pod matracom) Boli sme pred cca. 2 týždnami v nemocnici a tam spala bez vankúša, teda ten vankúš bol ako podložka pod matrac, aby mala hlavičku vyššie a bola spokojná.. Asi by to bola taká zlatá stredná cesta vankúšik pod matrac alebo matrac niečím podložiť aby bola časť pod hlavičkou vyššie. Tak v podstate spinká na rovnom ale predsa má hlavičku vyššie 😉 A obliekam ju rovnako, bodíky s krátkym ruk. a celé pyžamko, zakrývam len dekou, perinka mi prišla dosť tažká a ona sa aj tak odkope 100x za noc 😅

bambusko
23. máj 2008

aj my mame pod matracom poskladane uteraky 🙂 maly je taky grgavy, potrebuje mat hlavicku vyssie

emita
23. máj 2008

Och ta podľa toho čo čítam nášho riadne babušíme. Dávame mu body s dlhým a na to overal-pyžamko, samozrejme ponožky. A zakrývame paplónikom. No ale keďže máme teraz chladnejšie tak ešte ho zabalím aj do deky, lebo keď bol len pod paplonom tak sa zobudil riadne zmrznutý. 😒

danulka2
23. máj 2008

nas maly sa aj 5x budil, ked sa odkopal a potreboval sa zohriat teplym mliekom a ja som celu noc nespala ale prikryvala a kojila. Tak sme asi v 5mesiaci zaviedli vak bez rukavov a maly prespi celu noc. Do roka som mu davala overal aby mal aj na nozickach teplo a po roku nosi pyzamko. Ale vzdy mava este aj body s kratkym rukavom. Samozrejme v lete ma iba body a tenky vak/na zimu ma hrubsi/. Keby nemal vak, tak este hodinu beha po posteli a vymysla. Takto mi do 5minut zaspi 🙂 🙂 🙂

gucz
23. máj 2008

vankušik by som dieťatku do postieľky nedávala, ak tak len pod matrac, môže sa v ňom udusiť ak tvrdo zaspí. Ja mám monitor dychu, ale aj tak by som sa bála aj pridusenia

katty137
23. máj 2008

Ach jo, som zúfalá, napísala som príspevok a nevložil sa, tak musím písať ešte raz 😢 😀 😀 😀 😝

Takže, my máme 6-mesačnú babuľku... Nikdy nebola prehrievaná, možno tak len v nemocnici 😀 V zime sme mali pyžamko z flísu a ako overalík, na tom sme mali zimný hrubý spací vak, ktorý bol praktický v tom, že mal odopínateľné rukávy... Viacmenej sme však boli bez rukávov... Ke´d začalo byť teplejšie, nevedela som, ako pokračovať... Dala som malú do tenšie vaku na spanie a stále to isté pyžamko, bolo jej teplo, tak som vymenila za pyžamko z bavlny... Opäť jej bolo teplo, tak som vymýšľala ako ďalej, dali sme do teňulinkých nohavíc, ktoré nemakú takmer žiadnu gumu a nožičky majú ako na dupačkách a navrch teňulinké bodynka s dlhým rukávom, tak spinká v tomto počasí... Keď bolo teplo, mala body s krátkym rukávom a aj keď mala ručičiky studenšie, bolo jej teplúčko, nakoko telíčkojej zrovna "horelo" teplúčkom... Nikdy nesúdim podľa ručičiek a nosíka... malá je od narodenia otužovaná a musím povedať, nie sa chváliť, aby si to tak náhodoe zase niekto nevyložil, že malinká ešte nebola ani chrá ani soplíky nepoznáme... vonku sedí v športiaku len v pančiškách, nohavicia, teplejších topánkach, tenkej čiapke, body s krátkym rukávom, tričenko z dlhým a tenšia bundička... žiadna deka, slída alebo niečo podobné... to teraz vravím o tomto počasí, ako je posledné dni vonku chladnejšie...a poznámky, nie je jej zima? veď je ešte malinká, má studené ruky alebo nosík... nie je... je jej dobre, ja mám tiež koľkokrát studený nos, ruky a pritom mi je teplo, niekedy až horúco... podľa toho ja nesúdim... mám na to iné miesta, kde kontrolujem... je dosť otužilá, veď chodíme aj plávať a tam sa k tomu vedie...tak u nás to je asi takto... Mne býva dobre a malá býva spotená, tak to bolo, keď bolo tak horúco, to sa môžem tešiť na leto 😉 😀 😀 😀

skolara
23. máj 2008

Ja davam na noc body s kratkym rukavom, na to dupacky a sup do spacieho vaku bez rukavov. Mam ten od geissleinu bubou a vraj ze ked je babatku teplo su tam nejake microcapsule co ho schladia a ked je zima tak naopak. Inak vak sa citi super makkucko. Nie je hruby skor tensi a je 100 % bavlnenny. Ci to tak naozaj funguje neviem ale mala v nom spinka rada 🙂

susik77
23. máj 2008

Ja davam malu do overalu s dlhymi rukavmi, spavi vak bez rukavov a deka

susik77
23. máj 2008

sorry, spaci vak 🙂

danu
23. máj 2008

body s kratkym rukavom a spaci vak 🙂

lara1znk
23. máj 2008

nas maly spinka v bodynku, na to pyzamko, spaci vak a deka, v jeho izbicke je 21 stupnov.

burina111
23. máj 2008

ahojte, tak náš malý má skoro 9 mesiacov...na noc mu obliekam body s krátkym rukávom na to overalik pyžamko. klasické pyžamka sa mi neosvedčili, stále mal holý chrbátik, celý rozgajdaný bol a vyzúval si ponožky, potom mu bolo zimka. v izbe máme 18 až 20 stupňov no a prikrívam ho ešte antialergickým paplónom, ale stále sa odkopáva. do vaku ho nechcem dávať, bojím sa že sa mi tam vtiahne a zadusí. pod hlavičku mu dávam vankúš, je to skôr placka, ale odkedy ho má, kľdune mi spí, nebudí sa ako to bolo pred tým. jeho poloha pri spaní je na boku, ale ked tvrdo zaspí, už leží na chrbátiku s rukami hore. 😉

zuzula
23. máj 2008

burina ak mas vak na jeho dlzku (robia sa asi 3 velkosti - teda tu v Uk) tak sa ti tam nema ako vtiahnut...ja na spaci vak nedam do pustit...
obliekam mu pyzamko...predtym take overalikove, teraz uz klasicke vrch+nohavice (lepsie sa to oblieka) a ked je teplo tak len kratasky a tricko...no a na to ten spaci vak...v izbe mava 19-21 stupnov

maruskak
23. máj 2008

Ahojte,moj malý ma pomaly 3,5 mesiaca a uz od necelých dvoch mesiacov som mu obliekala body s dlhym rukavom a davala som ho do spacieho vaku bez rukavou, pretoze v zavinovacke nechcel byt,prikryvam ho este na noc dekou,v izbe mame 21 stupnov

silvia123
Aj moj maly spinka na takom mensom vankusiku,pretoze ho pouzivam ked ho kojim,lepsie sa mi drzi a napokon aj zaspinka na nom a od narodenia po papani negrga, takze sa v noci nebojim,zeby sa nieco mohlo stat. cez den velmi nespinka, no ked sa stane ze zaspinka, tak je v postielke bez vankusika.

susik77
23. máj 2008

baby, mam dotaz o tom spacom vaku: my ho pouzivame asi od malej 3 mesiacov, bez toho uz ani nezaspi. Ale posledne asi 2 mesiace sa v noci zobudi a hned este v polospanku v postielke v tom vaku vstava...a niekedy dost kope nozickami...robili to aj vase deti?

nevesta
23. máj 2008

My mame overal a spaci vak, ked teplota stupne nad 24 dam overal a tenku deku... Aj ked deku odkope, tak radsej vak...

lusil2005
23. máj 2008

ja davam malej od narodenia overal. spaci vak sme par krat vyskusali, ale nevonal jej. tak prikryvam celu noc. ale ona je taky otuzilec. jej je malokedy zima.

katia7
24. máj 2008

ja som davala spaci vak a do neho len body s dlhym rukavom a este som ho zakryla(v tom vaku sa nevedel odkopat 😎 😀 )a teraz uz je u nas strasne teplo tak spi len v overalceku

alami
24. máj 2008

na noc obliekame klasické tielko na to tenký overalik s dlhým rukávom, deka a perinka.

westka
24. máj 2008

na noc len enky overal a deka

silvia123
24. máj 2008

Ja sa nebojím, že by sa mu na tom vankúšiku mohlo niečo stať, on na ňom spáva aj dole bruchom bez problémov a keď sa mu čosi nepáči hneď je na štyroch 🙂. A ešte k tomu postieľku mám hneď pri posteli a na každé jeho otočenie som hore. Skôr sa bojím či mu to nie je zlé na chrbticu. Včera som mu ho dala tiež pod matrac ako ste písali ale nebolo to pre neho to pravé orechové 🙂 budil sa dosť často, ale vydržím to nejaký týždeň, možno si odvykne, veď na vankúši spával aj tak striedavo a len nejaký mesiac, tak uvidím.