Ako ochrániť dieťa pred chorým členom domácnosti?

agnes28
20. sep 2008

Baby pomoc. môj partner sa zajtra vracia z týždňovky a písal mi sms že je chorý, asi chrípka. mám strach aby to dcérka nechytla. čo robiť? veľa vetrať, oddelené spanie... čo ešte? stalo sa vám to, čo ste robili?

petronilla
20. sep 2008

agnes,syn je ze školky taky každou chvíli nemocný,ale kontaktu mezi ním a malou se těžko ubráním,tak má každou chvíli taky rýmu.Jinak bych asi spala s malou odděleně-pro jistotu 😉

schwarzovka
20. sep 2008

ahoj agnes28...stalo se nam to a delali jsme, co popisujes a nesmel se manzel k malymu priblizit a dopadlo to dobre 😉

kaskya
20. sep 2008

Ahoj. Ja mam momentalne anginu. Este by som ockovi odporucila, ked bude niekde spoločne s vami, nech si da na usta a nos plienku alebo satku. a ja osobne dávam este ked je niekto u nás chory tam kde je dietatko tak nakrajam cibulu a posypem cukrom. pusti stavu a vsade rozvoniava. tak tie bacily trosku "zabije".

niki2
20. sep 2008

Agnes, kontaktu se asi nevyhnes, leda bys pritele nepustila domu 😀
At se snazi se s malou nemazlit a tak, ale jinak jestli je kojena, mela by odolat. My bydlime v 1+1, manzel byl nemocny brzy po navratu z porodnice, bylo to neprijemne, ale nastesti maly se drzel a je zdravy jak ripa.
Taky mel vetsi plane nestovice, malemu bylo 6 tydnu, to jsem fakt mela strach a nastesti taky nic.

agnes28
autor
20. sep 2008

tá plienka na ústa by možno pomohla, ale neviem si to v reáli predstaviť... no zamedzím kontakt, žiadne mazlenie a budem dúfať že to bude v pohode. tak ale vraví sa že najinfekčnejší je človek ešte pred prejavením príznakov, tak dúfam že to nechytíme ani jedna... a malá je kojená, snáď mám dosť protilátok pre nás obe 😒

pietra
20. sep 2008

my sme sa tiez dostali to takejto situacie. Manzel bol izolovany v jednej izbe, nielen na spanie, ale takmer stale. S malou nemal ziaden kontakt a so mnou tiez len minimalny, za par dni sa vyliecil a nastastie to ani jedna z nas nechytila

saskarisko
20. sep 2008

Moj muz bol chory, ked mal Risko 6. mesiacov, riesili sme to jeho izolaciou v inej izbe pocas tyzdna. jest chodil az, ked tam Risko nebol, a vzdy som potom vetrala. A mangel, ked sa pohyboval po dome nosil rusko - vyzeralo to blbo, ale ucel to splnilo.

binki
20. sep 2008

nedávno jsem měli nemocnou babičku v bytě (angína), měla jsem obavy, ale když vydržela malého 2 dny nepusinkovat, no a pak měl přirozenou dávku bacilů 😀

lencici
20. sep 2008

Tak nám sa tiež osvedčilo rúško. Nosili sme ho všetci okrem malej. My sme vždy naraz chorí..

gucz
20. sep 2008

MM keď bol chorý spával v obývačke, a samozrejme malú nebozkával a podobne. A malá to od neho nechytila

blau
20. sep 2008

presne tak suhlasim ruska je super vec aj ja ked som bola tehoska a boli u nas chori nosila som rusku.aj ked sa maly narodil a mala som opar tak som nosila rusku a neochorel

asitka
21. sep 2008

no...môj syn mal tiež chrípku...a malinká bola malinká....ja som chrípkovala....malému som vysvetlila, že nemá Emku cmukať na líčka...a nedýchať zblízka na ňu....ja, keďže som matka...a občas treba aj pritúliť...ale snažila som sa tiež vyhýbať nejakým výdychom priamo na malú...a nejak....klop, klop, klop...neboli sme chorí...nechytila to od nás....a ani sme nespávali oddelene...cez deň som vetrala...ale....asi každé bábo reaguje inak...a sama uvidíš....možno aj urobíte všetko preto, aby malá v kontakte s chorým nebola, alebo v čo najmenšej miere napriamo....a predsa bude...a možno....si ju partner užije tak jak sa patrí....a nebude jej vôbec nič.... 😀

prvapomoc
21. sep 2008

skus homeo oscillococcinum.to sa dasva ako prevencia chrípky,je tam aj rozpis ako to treba dať.

sipcek
21. sep 2008

pridam sa-ked mala Saska 2 mesiace,svokrusa ochorela a ja mysliac ze ma mala protilatky z MM tak to nedostane.Chytila to prva a skoncili sme v nemocnici.Zotavovala sa velmi dlho.Tak ak mozem poradit,v zdravotnickych potrebach dostat ruska na tvar,ja som to mala v nemocnici,lebo mna to chytilo tam.

liliannka
21. sep 2008

tiež sa bojím,začínam byť chorá. Snažím sa stále mať umyté ruky a malého nebozkávať a moc naň nedýchať.

prvapomoc
21. sep 2008

skus aj ten oscilo,aj ked to už začina,je tam napísané kolko toho treba dať v rôznych štádiaách ochorenia a samozrejme že ruška.

bublinkajasminka
21. sep 2008

môj drahý je tiež chorý a chodí s rúškom na ústach kvôli yasminke tak dúfam že to nechytíme - dám vedeiť 🙂

adriana84
21. sep 2008

baby len neprehanat....kolko krat bol moj manzel chory,a kolko krat som bola dokonca chora ja a mala nic nechytila.jasne ,ze sme na nu priamo nekaslali alebo nekychali,ale zeby sme chodili s ruskom...to nie.dietatko si musi budovat imunitu.

deina
21. sep 2008

Tiez som chodila s ruskom po byte, ked sme prisli domov z porodnice (bola som velmi chora) - ale to mal maly len dve kila. Potom sme uz ruska nepouzivali, raz ochorel, ale inak sa drzal dobre. Samozrejme, boli sme okolo neho opatrni, ziadne bozkavanie a pod.

bubba
21. sep 2008

ked bol MM chory tak sme s malou spavali sami,vela sme vetrali,chodili von,a zacali preventivne obe brat C-cko.vsetko v poho.nic sme nechytili 😉
no a manzel si pozrel vsetky filmy na ktore mal cas a varil aby sme sa s malou nemuseli zdrziavat moc v jeho pritomnosti

many
22. sep 2008

http://www.zena-in.cz/rubrika.asp?idc=20067&id=7
ahoj holky,dávám vám sem jen odkaz pro ty co kojí a jsou nachlazený,... co jsem si našla na netu,když na mě lezla nemoc 😉

adas
22. sep 2008

My sme s manzelom mali obaja vo februari silnu anginu (to mal maly 5 mesiacov), vobec sme nemohli prehltat od bolesti, ihned sme nasadili rusky, pretoze sme si nevedeli predstavit, ze by to maly chytil (asi by skoncil na infuzkach v nemocke) a pomohli.

cartmanko
22. sep 2008

ja som teraz tiez mal nejake hrdlobolenie. ziadna ruska, vela vitaminov, vela prechadzok, neoblizujem dudlik, ale inak krmim, kupem a nic. ved zas babatko nie je az take na zomretie z bacilu nie?

agnes28
autor
23. sep 2008

no tak my fungujeme tak že môj je v jednej miestnosti a ja s malou v druhej, furt vetráme a dnes sme "vypálili" byt horským slnkom... zatiaľ nič, klopem na drevo aby bola zdravá.

glorikarebeka
28. feb 2016

tak ja toto vobec neuznavam,izolacie ruska a pod...Mam dve male deti a ked sme chory s manzelom tak fungujeme normalne. Starsia ma 5 rokov a bola jeden krat chora do skolky chodi nonstop.Este sme ani raz nevynechali.Druha ma 1,5 roka a uplne v pohode.Ale je pravda,ze ani mi s manzelom nebyvame casto chory....asi je to genmy a este jedna vec babam nedavam ziadne sirupy ani nic na imunitu.Jedine ked im isli zubky tak nurofen,aj to len vecer.Prespia celu noc od narodenia,ale cajik musi byt pri postely,aleoni od narodenia vypiju litre caju. 🙂

kukakaj
28. feb 2016

Moj manzel je casto chory, no ziadne specialne opatrenia nerobime. Spi s nami v spalni, chudak chory a ja ho este vyhodim spat na gauc ☹ mala k nemu normalne ide, to by som chcela vidiet ako ju od neho udrzim v bezpecnej vzdialenosti, ked je na nom nalepena odkedy pride z prace. Vetrame vela stale takze to nie je zmena. Chvalabohu sa este nikdy nenakazila.