Ako odnaučiť 5,5 mesačné dieťa od spinkania na rukách?

mlusia
7. feb 2012

Ahojte maminy, potrebovala by som poradit, ako mam svojho 5 a pol mesacneho chlapceka odnaucit od spinkania na rukach. Malicky mal ekzem na tvaricke a seboreu,takze som spravila chybu a zacala som ho nechavat spat cey z den na rukach, vsetky boliestky sme uspesne vyliecili,ale tento zlozvyk nam zostal. Malicky sa nakoji,akonahle ho ale kladiem do postielky spusti plac a upokoji sa opat az ked ho zoberiem na ruky a tam spinka aj dve hodiny.Prosim, poradte mi, som uz zufala a to nehovorim o tom,ze nic ine, len venovat sa mu nestiham.Skusala som uz kocik, place tam ako o dusu,hupacie kresielko, kojenie po leziacky, nechanie maleho plakat,nic zatial nezabralo

andrejocka5
7. feb 2012

a keby si si s nim lahla, drziac ho v naruci, potom by tvrdo zaspal a ty by si sa mohla potichucku vytratit

ronja31
7. feb 2012

@mlusia ahoj, syn sa takto naucil spat na rukach ked sme dlho nevedeli prist na to ze ma skryty reflux. Dlho trvalo kym som ho to odnaucila, za to obdobie som nic ine okrem starostlivosti on neho nestihla, ale vysledok sa dostavil. Robila som to takto: vzdy ked zaspal tak som si ho polozila vedla na gauc napr., pockala kym sa zobudi a tak znova a znova. Zo zaciatku to bolo tak ze som ho za hodinu polozila a zase zobrala na ruky aj 30 krat. A on si postupne zvykol na to, ze som tam a tak som ho davala do postielky a tak znova a znova. Nepamatam si kolko to trvalo (uz ma teraz 2,5 roka), ale viem, ze ja nie som za vyplakanie babatka takze to tralo o to dlhsie, ale nakoniec zacal spavat v posteli. A spal tam kludne a aj 2 az 3 hodiny a nikdy sa nebudil s placom, iba som pocula ze si dzavoce 🙂. Zelam pevne nervy a vela sily, lebo to sama poznam a viem ze to budes potrebovat. drzim palec.

mlusia
autor
7. feb 2012

Lezat som skusala dnes,nasledoval plac,cize drobcek chce,aby mama sedela,ale dakujem za typ,este zajtra vyskusam radu od ronji 31,som uz zufala,takze dakujem maminy za super rady,dam vediet,ci fungovali 😉

kbeata
7. feb 2012

@mlusia on je este malicky,jeho to teraz neodnaucis,do urciteho veku treba vyhoviet potrebam dietatka,to sa zmeni,urcite ho v lete uz nebudes tak uspavat 😉 tak ako pisala ronja31,ziadne vyplakanie, ☹

shira_
7. feb 2012

moj tak spával 9 mesiacov, ono to prejde samo od seba, to nie je zlozvyk ale prirodzená potreba, inštinkt. to sa nedá odnaučiť (iba dosiahnuť jeho rezignáciu-to nie je odnaučenie) vyrastie z toho. ja som mala pri tom relax- nohy vyložené, pozerala som tv alebo čítala veľa kníh alebo pozerala do počítača, využívala som nosič, šatku... tie 2-3 hodiny relaxu neublížia, treba si zabezpečiť pohodlnú polohu, podložené ruky, prípadne niečo na pitie a na jedenie po ruke 😉 horšie ked máš už staršie deti čo vyrušujú

zuzana581
7. feb 2012

@mlusia a šatka? Ja som ju síce nikdy nepotrebovala, nosila som ho rada, ale on bol pohodové decko. Zaspal na rukách ponosil sa a potom spinkal. Viem, že vela mamín používalo šatky. Dieťaťko na nich pekne zavesené a mamina ruky volné. Skús také a uvolni sa. Možno len malinký z teba cíti nervozitu a potom chce byť o to viac pri tebe. Alebo si skús lahnúť a malého daj na seba, akoby si ho držala v náručí.

lenka0283
7. feb 2012

ja som malu do 11 m tak uspavala :D asi 20 minut ale potom som ju dala do postielky a spinkala...to bude tazke odnaucit ked si tak zvykol ...ja som napr uspavala aj na fit loplte to ju pekne drncalo ked som natom jemne skackala 🙂

evita860
7. feb 2012

moj nazor treba ho to odnaucit cim skor vsetko treba deti odnaucat cim skor !cim je starsie tym je mudrejsie a tym padom neustupi !v knihach sa pise ze dieta sa dokaze veci naucit za 6 dni 6 dni teda treba bojovat.u mna a mojich deti to plati mala spala s nami do 4,5 mesiaca dneska ma 2 aj mesiac a dam ju do postele a odchadzam.naucila sa to tak od mala.dala som ju do postielky ale uz ked bola unavena a odisla som .plakala prisla som aj na 20 x ale neustupila som tak sme bojovali ten tyzden a dodnes mam pokoj!tak to bolo aj s cumlikom aj u syna aj u dcerky .ak dietatku budete ustupovat ono potom nevie co je vlastne to co ma robit!a aj na nocnik sa naucila za 3 dni ako rok aj 5 mesacna tym ze uz chapala co po nej chcem a aj syn!ale toto je moj sposob ako vychovavam svoje deti!

mlusia
autor
8. feb 2012

Najhorsie na tom je to,ze je vonku strasna zima a ja sa s malinkym von ist bojim,aj tak uspavanie v kociku nam niekedy trva aj hodinu,niekedy je to aj s placom a to sa bojim,ze sa spoti a to je u takehoto babatinka nebezpecne ☹ .Tak uspavam na rukach,aby sa aspon trosku vyspal,dnes to bude mozno zasa horor,ale vyskusam nieco z Vasich typov,ale jedno viem, spanie na rukach ho musim co najskor odnaucit,tak si drzim vsetky palce.

mlusia
autor
8. feb 2012

Cauko maminy, musim sa vam pochvalit,ako sme dnes cez den spali.Skusila som uspavat kojenim.Takze som malemu najprv dala papat ako obvikle na rukach a potom,ked zatvoril ocka som sa aj s nim presunula na gauc a pokracovala v kojeni ale po leziacky a neuverite, malinky dopapal a spinkal 1,5 hodinky, sice som musela byt pri nom, ale pre mna je vyhra,ze konecne nespal na rukach,dufam,ze nam to vydrzi. 😅

1valeria1
12. feb 2012

Ahojte maminy...my sme na tom uplne rovnako...ale nam uz maly ani na ciciku nezaspi...stale sa vrti natahuje vsetko...ocka si sucha ze chce spinkat ale bude plakat a nervacit pokial ho nevezmem...raz sa mi stalo ze zspal len tak potlapkanim po zadocku ale fakt len raz...a to som sa tesila ze to tak uz bude stale....a je to stale horsie lebo je tazsi a tazsi....akonahle ho polozim otvori oci nech spi hocjako tvrdo....:-/

marry356
15. jan 2013

@1valeria1 ahojky,to čo pišeš mame presne aj my ako keby si pisala o nas,no neviem tiež ako si poradit aby dobre spinkal a bez nosenia.No a ešte sa mi budi aj vela krat v noci..Kto vie poradit budem rada.