Ako odsávať soplíky 6 mesačnej dcére?

loren
2. okt 2007

baby nemate daky grif na odsavanie soplikov pomocou vysavaca a odsavacky nan, dcera mala 6 mesiacou a strasne s nami s nim bojuje takze ju nemozme riadne odsat.

broskynka
3. okt 2007

ahojte,tak pri malej sme mali tiež tie problému,že kvičala ako keby ju rezali,ale pri syncekovi som ostala prekvapená,on sa totižto začal smiať 😀

lyzenka
8. okt 2007

kto mi poradí?

chcem sa vás spýtať, či má niektorá z vás aj odsávačku na soplíky tú elektrickú (alebo takú na baterky). Že ako ste s ňou spokojné?
Alebo je lepšia tá na vysavač?

soska
8. okt 2007

my mame tu na vysavac a je super. Odsaje vela soplikov, co si neviem predstavit, ze by sa dalo inac ako tym tahom vysavaca

lyzenka
9. okt 2007

Nikto sa tu nenájde, kto má tú elektrickú odsávačku? 😉 😵

tynushqa
21. dec 2009

Ahojte,
obnovujem temu. Malinka ma teraz troska sopliky, tak ked uz jej to velmi chrci, tak sa jej snazim odsat sopliky odsavackou na vysavac. Ale to je hotova katastrofa! Hrozne spolu bojujeme, a potom ked place tak sa jej narobi este viac soplikov. Chcela by som vyskusat tu elektricku. Mate ju niekto? je vobec ucinna?
Bianka sa uz boji si davat aj kvapky do nosteka. Predtym si davala kvapky sama ☹ dufam ze nebude mat z toho vysavania traumu, bo uz len ked vidi ze vyberam vysavac tak zacne plakat. 😔

cetera
23. dec 2009

ahojte , mam 3 mesacne dievcatko a nostek jej odsavam asi 3krat denne stale ho ma plný soplikov....je to normalne? svokra mai vravi aby som jej tolko neodsavala ze mam ju nechat tak, ale ked funi jak slon a tazko sa jej dycha ako ju tak mozem nechat? Ako casto odsavate vy?

iinuska
23. dec 2009

cetera, 3x za den nie je vela, ked jej vzdy nieco odsajes.

trogir
25. dec 2009

cetera, tiez mi malicka prvy krat nachladla v troch mesiacoch a odsavali sme viac krat denne...plus v noci, nakolko nemohla dychat, pouzivam odsavacku na vysavac a neviem si ju vynachvalit, sopliky sme vysavali, ked bolo treba a malicka zle dychala...vtedy nemohla poriadne spat ani papat. Urcite je to lepsie, ako ju nechat trapit a zanašat jej dutiny. Mala to neznasa, place ako pavian, ale robime pri tom srandicky, chvalime ju, manzel musi pridrzat hlavicku...ale ked ma o chvilu cisty nostek, zabudne okamzite a smeje sa.

blsicka
12. dec 2010

ahoj. davam do pozornosti tip na odsavanie. Kupte si v lekarni obycajnu odsavacku s hadickami / do 1 eura / nadobku odpojte z modreho kruzku a napojte na vysavac...vytvorite si ekonomicku odsavacku na vysavac. neviem si to vynachvalit. Samozrejme len ak mate vysavac s regulatorom / treba to dat na minimum ! /

havi
13. jan 2011

@blsicka ahoj a je to bezpecne?neviem,ja najprv pouzivala tu co pises,ale ako maly rastol,vzdy ju rozobral-hyperaktivita,potom som mala do vysavaca,dal si stolicku ,aspon tak mi povedal a hodil do kosa,samozrejme uz je niekde na smetisku 🙂 to by clovek neveril kolko rozumu je v tej hlavicke 😀,ta do vysavaca sice krasne odsavala,lenze to bolo kriku,uz len ked zbadal vysavac,vzdy som si ho zasekla medzi stehne na posteli,chytila hlavu a odsavala,teraz pouzivam z vymenitelnymi nadstavcami,a som s nou spokojna,aj ked kope,myka sa,nejak sa nam to vzdy podari a hlavne ju vzdy schovam 😉

nanulik
13. jan 2011

jej musím aj ja napísať moju skúsenosť.
zo začiatku sme mali len balonkovú odsávačku ael to bolo na dve veci 😝 tak sme kúpili vysávačovú vyzeralo to že sa to dokonca malému páči. ale teraz! hotová katastrofa! normálne nechápem kolko sily má také malé telíčko. mám čo robiť aby som malého udržala. mám ho v náručí a snažím sa mu držať ruky lebo mi tu odsávačku vyráža. som zvedavá ako to budem robiť ked bude starší, ale asi len tak že ho niekto bude držať 😕

viktoriaparamedic
27. apr 2021

@loren namiesto vysavaca ( nemaju radi zVuk vysavaca) odsavajte ústami !