Ako odsávať soplíky 6 mesačnej dcére?

loren
2. okt 2007

baby nemate daky grif na odsavanie soplikov pomocou vysavaca a odsavacky nan, dcera mala 6 mesiacou a strasne s nami s nim bojuje takze ju nemozme riadne odsat.

loren
autor
2. okt 2007

diky emjee takze budeme bojovat ako vetsina ale je tam jedna rada aby nebol az taky hluk pri tom

katrin
2. okt 2007

Loren, mne sa osvedčilo dať chalanov do stoličiek na kŕmenie, priviazať ich bezp. pásmi, sedačku dať úplne do zvislej polohy a pritlačiť ich tým stolíkom, potom jednou rukou chytíš vysávač, druhou prichytíš ruky dieťaťa a hlavičku, aby sa nemätalo... Drastické, ale super účinné, inak by som neodsala nič 😔

loren
autor
2. okt 2007

ona este nevie sediet ma 6 mesiacou ☹ musim daco ale vymysliet 😝 a v noci si tiez odsavala?

vavka33
2. okt 2007

Loren,ja som odsavala uz davno,tiez este nevedela sedkat,posadila som si ju na kolienko,oprela o telo a najskor sme hucali ako vysavac,potom sa pohrali s tou odsavackou a nenapadne som jej strcila nastavec do nosteka,odsala chvilku,potom sme zas ako vysavac a potom sup na druhu dierku.Proste aj ked to huci,treba hucat s vysavacom,brat to ako hru a ona si zvykne na ten zvuk.nie drasticky prilahnut a odsavat,vtedy jasne ze bude bojovat 😀

cistko
2. okt 2007

Od kedy sa moze pouzivat odsavacka???My mame treti tyzden a stale plny nostek, koli tomu ze grckame cez neho a stale nam to tam lieta hore dole.... ☹

anielik
2. okt 2007

loren, ja malemu pritlacim predlaktiami ruky a potom vysavam...a ide nam to...aj ked z revom. A lavou rukou si este aj hlavinku drzim...

sloboda4
2. okt 2007

loren, ja si jednoducho na maleho -akože- sadnem, medzi moje kolena mu dam hlavicku, tak aby nemal sancu mykat s nou do stran, ruky ma pri tele a odsajem...malý nema sancu pohnut sa,ide to rýchlo a niekedy 😉 aj bez placu
...

cistko, mne doktorka zakazala používat odsavačku ked mal maly 2 mesiace/vtedy mal 1.xsoplíky/, vraj to dráždi sliznicu a narobi to viac skody ako osuhu
...ja som mu davala pod matrac do postielky vankus, aby bol trosku vydvihnuty a aby sopliky nestekali do hrdielka a okolo postielky mokrý uterak, nech tam ma vlhky vzduch...tak my radili a pomohlo to trosku 😉

cistko
2. okt 2007

Paaani kolko lekarov tolko rad, kolko maminiek tolko skusenosti, keby tak clovek vedel co je spravne. No nic aj tak ti dakuejm sloboda4 tusim to zajtra navsteva u lekara isti. Teda vopred zavolam, ci nas vobec vezmu ale aspon budem mat srdiecko na mieste.

sloboda4
2. okt 2007

no hej cistko, ja som mu vtedy vytierala noštek s vatickou na ktorej som mala nastriekaný MAR - nosný sprey - obsahuje morsku sol

ale hej každy lekar ti povie nieco ine.... tak sa držde a čim skor prestante soplikovat...vela zdravicka 🙂

arabeska
2. okt 2007

cistko my mame tiez 3 tyzdne a uz sme museli odsavat kedze mi naxladol

sloboda ked nebudes odsavat tak mu to stecie na priedusky a moze to byt veeeelmi nebezpecne,ved aj ty ked si xora tak si nos fukas,vsak?

sloboda4
2. okt 2007

arabeska, ved preto som mu vždy vypodložila matrac v postielke....netvrdim že to super zabralo, ale trochu urcite...neviem nemali sme nejake problemi, malemu tie sopliky vždy dosť rýchlo presli...

cistko
2. okt 2007

my mame morsku sol steramar tiez mu tym vytieram nsotek ale neviem ci to ma ten efekt ako keby sme striekali lebo on ma nostek dole cisty, jemu hlieniky nevytekaju, ale ked sme skusili odsavacku tak sme kopu vysali. teraz len neviem ci su hlieniky z toho ze zvracka cez nostek alebo zvracka preto ze ma tie hlieniky ☹

arabeska
2. okt 2007

ja som si veru zazila s prvym synom co to je ked sopliky stecu na priedusky.
my sme boli v stredu u lekara v poradni a ked pocul aky ma soplik tak mi vyslovene povedal ze to musime poriadne odsavat aby s toho nebolo nieco vaznejsie.

a ako si mu podkladala ten matrac?do hora?ved to este viac steka nie? 😕

arabeska
2. okt 2007

cistko a akej farby to ma?

sloboda4
2. okt 2007

nie arabeska 🙂 ...tam kde mal hlavicku som pod matrac strcila vankus /mal to akoby ked dieta tak 1/2 na 1/2 sedi a leži v kociku/ a tym padom mu tie sopliky nemali šancu stekat do hrdla ale mu vytekali von z nošteka.....neviem ci ma chapes 🙂

arabeska
2. okt 2007

sloboda,xapem 😖 sa nezdam ale obcas mi to aj dojde 😉

certica
2. okt 2007

inac to podkladanie hlavicky pod matracom je dobra vec + zvlhcovat vzduch. staci aj mokru plienku za hlavicku prevesit cez postielku

arabeska
2. okt 2007

no hej zvlhcovanie je super vec,ten matrac znie tiez dobre,ale ked ma dieta brutal soplik tak treba odsat

sloboda4
2. okt 2007

arabeska...prepac...ja som nevedela ako to mam opisat ☹ ńemyslela som to zle 😉 prepac

certica, hej tu plienku som využivala aj cez hrozne tepla v lete, to bolo super 🙂

certica
2. okt 2007

s odsavanim sme si vcelku uzili 😲 , vlastne nas krpec ani nic ine nemaval, len tie sople

arabeska
2. okt 2007

sloboda sak pohoda 😉

certi ani mi nevrav nas daid je tiez vecne soplavy xcu mu aj madle koli tomu vybrat ☹
tak dufam ze branuso taky nebude lebo mna trafi

cistko
2. okt 2007

arabeska svetlo biele

wonderrka
2. okt 2007

mne s odsavanim pomaha manzel, ja drzim rucky a manzel odsava. Malickej sa to velmi nepaci, ale ked uz je po tom tak nahodi ten svoj krasny usmev 😀

loren
autor
2. okt 2007

baby tak som to vyriesila tak ze som vysavac prikryla dvomi perinami a najprv akoze srandovala s odsavackou a potom sa mi aj bez placu podarilo saru odsat 😉

miminka
2. okt 2007

dobry vecer mozem sa aj ja ku vam pridat?
moj maly ma teraz tiez soplik,ale co ten robi ked mu odsavam soplik.no ak nas niekto pocuje vonku,tak si isto mysli ze ho rezem.

lyzenka
3. okt 2007

a co hovoríte na odsavanie soplikov s tym pristrojom na baterky (alebo elektrický?)... 😕

katrin
3. okt 2007

Loren, my máme polohovateľné stoličky, náš Miško tiež ešte nevie sám sedieť, ale v tých stoličkách to ide. Odsávala som aj v noci, odsávačku môžete používať už od narodenia. Ešte keď boli úplne maličkí, dávala som ich do polohovateľných lehátok (lenže vtedy sa ešte toľko nehmýrili, takže v lehátkach to išlo)

pipi1211
3. okt 2007

miminka u nas je to o tom istom... ked malaj odsavam sopliky tak rehe ako keby ju z koze drali a strasne sa toci a tak ju musim chytit pevne a uplne sa jeduje chuderka moja ☹ ☹ ☹ ake mate odsavacky? ja mam tu na vysavac a fakt ze super tie sopliky vytahuje no mala bude mat asi traumu z vysavaca 😅

nadhera
3. okt 2007

najprv povysavam byt a maly chodi za mnou v chodanke a stale pozera na vysavac. potom uz len nasadim odsavacku, poklopem mu po nosteku, nahodi usmev a zacnem odsavat. 🙂