Ako odučiť babätko od zavinovačky?

nikat
12. júl 2007

Mam 5 mesacnu dcerku a bez zavinovacky nechce spat.Poradi mi niekto ako ju oducit?

juliakocka
14. jan 2010

....dakujem baby, viem že máte pravdu, ale ako sa ja poznám, nemám trpezlivosť..tak snad ju pri dietati trosku ziskam a urcite je to tak ze vsetko bude ine ked sa narodi.... tak potom dám vediet 🙂

janca13
14. jan 2010

Tak baby,zavinovačka zabrala!!!!Zobudila sa síce 3x,ale hnedˇ,ako som ju nakojila šup do postieľky a krásne spinkala.Vôbec nebola nepokojná ako predtým.

juliakocka
14. jan 2010

..to je super janca...vsetko dobre prajem

jahody11
15. jan 2010

ahoj, moja mala spala v zavinovacke este pred tyzdnom a dokonca ruky mala pri tele a tak sa jej spalo najlepsie ale uz zacinala byt nervozna, tak som skusila spaci vak a sup, ziaden problem, klop-klop 😵
a zaspava sama, bez hojdania a uz ju davam do postielky zaspavat lebo som videla ako sestra naucila malu.. mali postielku ako sklad na veci a jej malinka spala medzi nimi do 3 ROKOV !!!

maji4
15. jan 2010

nikat žiadny strach moja malá spala do 8 mesiacov a fakt jej to vyhovovalo a potom keď sa už sama postavila v postieľke už ma to nebavilo jej to stále naprávať tak som ju dala do spacieho vaku a v pohode 😉
soms a vždy smiala že ja ju bude zaväzovať do 18-mnástky ...
alebo vieš čo ešte skus niekde tu na MK som čítala že dieťatku z malej dečky spraví akože zavinovačku a ono sa v noci samo odkope a tak nejako plynule prejdete do vaku 😉 😉

bibione
16. jan 2010

nikat a spol: to mate vsetci ake zavinovacky,ze sa vam tam zmesti este??? moj ma len mesiac a ako tak pozeram,uz dlho tam nebude 😨

lizatko1009
16. jan 2010

nas ma 5 m a stale spi v zavinovacke a ani mu ju tak skoro nechcem brat, aspon mam istotu, ze je v nej a nic si nespravi.

sunea
16. jan 2010

Zavinovacky su rozne velke. My sme mali ale taku klasicku velkost, ked mal 3 mesiace, tak uz mu z nej trcali nohy 🙂

kiko2807
28. okt 2010

@martinka17 moj drobcek spava takto isto uz velmi dlho ...otoci sa na brusko skrci kolena a spi tak na kolienkach so skrcenymi nohami s ritkou vystrcenou do hora, a prespi tak celu noc a hlavne kazdu noc . Mne to pripada nie velmi prijemna poloha ale jemu to zrejme vyhovuje 🙂 Spi takto aj cez den aj noc. My sme mali 3 roky koncom augusta a cez den spime tie 2 hodinky od 13:00 do 15:00 a v noci od 19:30 do 7:30 rana 🙂

martinka17
28. okt 2010

@kiko2807 😀

ivasad.
3. nov 2010

Jé, holky, a já myslela že jsem divná, že ještě dávám na noc zavinku 😀 Mám 4měsíční holčičku, a usíná večer tak že má ruce pevně podél tělíčka. Už jsem jí zkoušela dát spát jen pod peřinku, ale rukama si šudlá pořád po obličeji a budí jí to. Takže zatím to neřeším, svazuju jí pacičky k tělu a zkouším tak po dvou týdnech jí dát spinkat bez zavinutí... Až to půjde, tak to půjde, nelámu to přes koleno. Zavinovačka už jí je krátká, má jen takovou rouru - dole nožičky vykoplé 🙂

luthien.k
3. nov 2010

@ivasad., my zavinovali fakt dlouho, možná to tam někde v příspěvcích nahoře bude, ale do osmého měsíce minimálně, jak měl ruce venku, tak nespal 🙂 A nic mu není, je živej a pohyblivej až moc, takže to fakt neřeš 🙂 Ona si řekne, až jí to bude vadit.

dlabinecka
5. nov 2010

@ivasad.
@luthien.k Tak to my máme stejný. zrovna ted řeším co stím, protože malou zavinuju už do dvou plenek a stejně se vykroutí. Říkame jí Coperfield. Tak řešim co s tim, jestli počkat, že z toho nakonec prostě vyroste?!?

solinkarka
24. jún 2012

no ako? 😖 moj inak nezaspi musi byt ako v kukle, ruky maz pri tele v zavinovacke..nejak by mi to extra nevadilo len ide o to ze je teplo a maly sa dost poti v nej a druha vec je spanie v kociku ked sme vonku...nemozem predsa vziat zavinovacku do sportaku a do 30st 😖 ked v nej neni hadze sa, rozhadzuje rukami, reve ako pavian a o skrabani na tvari a hlave ani nevravim ☹
do plienky, deky som skusala ale to mal hned ruky vonku...

hajanka
24. jún 2012

@solinkarka aku zavinovacku pouzivas? skus Swaddle blanket Summer je tenucka , staci ked mu pod nu das len plienku a kocik zatienis slnecnikom

hajanka
24. jún 2012

@solinkarka tu je ta Summer a su aj Bio este na vyber, rozne motivy a farebne prevedenia, aj velkosti su asi 2 ak sa nemylim

solinkarka
24. jún 2012

@hajanka uz som o nej pocula ale bojim sa aby si ruky nevytiahol 😒

hajanka
24. jún 2012

@lenni777 stale neviem aku mate, ale pokial tie klasika polske zavinovacky hrube, na chrbte vystuzene a nedostane sa ti z nej, tak z tejto sa nedostane tiez 🙂 toto je myslim si ze ovela lepsie prispobene a zavinute ako v tych polskych. Neterka v spominanej zavinocke.

blumka
24. jún 2012

@solinkarka z tejto ruky nevytiahne. Mladsiu som mala v podobnej (ina firma) do 10. mesiacov a ruky nevytiahla ani raz 😉

solinkarka
24. jún 2012

@blumka a kde ju objednam?

solinkarka
24. jún 2012

@hajanka nie nemam polsku..mam hlasicku bielu a vnutri je tenky paplonik,,,

blumka
24. jún 2012

@solinkarka ja som ju kupila tu na bazari 😉 vola sa to Zazracna zavinovacka od Red Castle..pogoogluj isto najdes 😉

hajanka
24. jún 2012

@solinkarka tak klasicku slovensku 🙂 v tej babetko tiez nezavinies dokonale
tato o ktorej pisem je znacky Kiddopotamus, kupovala som ju v zahranici, ale je dostat aj u nas, na mmb urcite
napr. tu je summer ale to je ta mensia http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=13802735&tab=1
tato je napr. microfleece to skor na chladnejsie obdobie http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=12485182&tab=4
a tu ma v ponuke rozne druhy http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=10186522&tab=6

solinkarka
24. jún 2012

@hajanka praveze v tej slovenskej si nevytiahne ruky len sa poti v nej

hajanka
24. jún 2012

@solinkarka ako myslis, v swaddle blanket babetko zavinies az po krk, co v nasej len tazko lebo ta sa zuzuje smerom k hrudnicku, kedze som mala moznosti pouzivat obe, tak teda z mojich skusenoti je swaddle blanket lepsia. Navyse ako pises, ta klasicka je hruba, to je na toto obdobie naozaj vela.

jajatko
24. jún 2012

Ahojte maminky, rada by som sa spýtala, či sa dá zaobísť aj bez zavinovačky, či máte niektorá takú skúsenosť. Ja by som bola najradšej, keby zavinovačku nemusíme používať vôbec, lebo chcem bábo naučiť na nosenie v šatke a neviem si predstaviť v týchto teplách ako bude malé bábo zabalené do zavinovačky, či mu nebude teplo a tak..

michaelamaranesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jajatko
24. jún 2012

@michaelamaranesi ďakujem za odpoveď, tiež to asi budeme riešiť takto, no uvidí sa až potom, keď bude na svete 😉 😵

angellinka
24. jún 2012

@jajatko obidve deti som zavinovala,aj nosila v babyvaku,narodili sa v lete.Mala som specialnu zavinovacku Ferreti,dieta v nej lezalo len v body a v ponozkaach.Pri dcere som ju pouzivala dlho,bola rada zavinuta aj kludnejsie 😉 dieta sa v nej nepoti,je antibakterialna.Ja odporucam 🙂

jajatko
24. jún 2012

@angellinka ďakujem, presne túto máme kúpenú pre prípad že by sa nedalo bez zavinovania obísť 😉