Ako osláviť prvé narodeniny dieťatka?

michaela.g
11. okt 2011

Ahojte kocky, otazka pre tie co maju cca 1 rocne dieta. Aka je pre take mrne najlepsia oslava?
Kamoska chce kopec balonikov a klauna, pozvat vela deticiek, taka oslava a´la USA, ma to pre take mrne vyznam?

lubina
16. dec 2012

prve narodeniny si dietatko este tak neuvedomuje, aj ked sa tesi ak dostane darceky. My sme obom dcerka urobili oslavu doma. POzvali krstnych rodicov a starych rodicov a sesternicu a bratranca a bolo. Pre take male dieta je dobre domace prostredie, ktore pozna a aj ludia aby poznalo, inak bude iba zbytocny stres. Oslava s klaunom by ma ani nenapadla, ved dieta sa moze potom bat.......mozno nieco take ked bude mat 5 rokov, ale rocnemu urcite nie.

vikitino
7. jan 2013

ahojte aj my vo februari oslavime 1 rok.. mozete mi niekto poradit restauaraciu v presove za dobru cenu ? dikeska

frangipani
29. sep 2013

mamicky, prosim poradte: chceme na prve narodeniny zavolat najuzsiu rodinu ale to je uz 11 dospelych +2 deticky, v byte sa nezmestime, u mojich rodicov tiez nie a u svokrovcov by som to najradsej nemala. chceli by sme namiesto obedu mat kavicku, kolaciky a chlebicky, lenze kde v BA sa to da? nechceme obed v restike. su nejake priestory pekne na prenajom?resp. nejaka restauracia kde im nebude vadit, ze tam iba cajikujeme o piatej? 😀 idealne aj s detskym kutikom nech si mozu deti polozit/pochodit. dnes som uz stravila vyse 2h hladanim na webe... 😖 kedze su deticky male nema vyznam ist do nejakeho hracieho centra ako hopsasa a pod.

anjelik2509
29. sep 2013

@frangipani my sme boli nedávno v Pezinku v OC Molo, je tam Zahrajkovo a akurát tam malo nejaké dievčatko oslavu...Normálne tam bola urobený-ozdobený stôl, aj miestnosť bola vyzdobená, bola tam aj animátorka a tým deťom čo tam boli robila program..Detičky tam boli vez rodičov, ale podľa mňa by sa takto dala vyriešiť aj klasická oslava s dospelákmi...Mne sa to celkom pozdávalo..Ja by som to na tvojom mieste riešila takto...Inak neviem..

lauricka
29. sep 2013

hahahahaa, kamoska ma 12 rokov? Mno, asi nie, kedze je matkou, vsak? Alebo jej udreli prachy na mozog? Pozri, to dietatko nechape nic, ono len vnima to, ci su s nim jeho najblizsi a ci sa mu venuju a hraju sa s nim, ci sa citi dobre alebo nie. Oslava by mala byt prijemna pre dietatko...a to znamena, ziadni cudzi a divni ludia (vela navstev a klaun!!) ziadny velky hluk a rozruch. A mala by byt prijemna aj pre rodinu, ktora si pride posediet k zakusku a kavicke. Dietatko sa moze hrat so svojimi novymi hrackami a hostia potrkotat v obyvke. Co viac potrebujete? Ved klauna sa moze aj bat! A tiez velky hurhaj ho moze rozrusit. Balony OK, mozu byt pre dietatko zaujimave...

maninka16
16. aug 2016

Ahojte,vieem ze to je stara tema ale skusim sa spytat.
Ako ste to riesili so svojou rodinou a rodinou manzela. Je jasne,ze by mali prist obidve babky dedkovia. Ale ako to vyriesit,ked sa rodiny nemusia? 🙂 vdaka

bajana
16. aug 2016

@maninka16 dve oslavy?

maninka16
16. aug 2016

@bajana to prave nechcem. Dve torty a pod. Nieje to najlepsie riesenie,hlavne nie financne. Robit dve torty zakusky, a pod. Proste dve oslavy,nepripadaju do uvahy.

miricka77
16. aug 2016

Dve oslavy.my sme sa rozviedli,ked mal syn rok.odvtedy robime kazdy oslavu sam.syn sa tesi,ze ma dve rozne oslavy.

miricka77
16. aug 2016

A ako velmi sa nemusia?moja rodina a priatelova sa nestykaju.nieze sa nemusia,ale nerodinkuju sa.na oslave dvojciat boli vsetci a normalne komunikovali,kecali vsetci navzajom.
Inak,neviem,ako to chces urobit,ked nechces dve oslavy.ak nepozves bud jednich alebo druhych,tak sa urazia.ale zas pozvat ich naraz a trpnut,ako to dopadne...no neviem.podla mna by sa mali obidve strany kvoli vnucatu premoct.

maminka2013
16. aug 2016

@maninka16 možno pozvať oboch a nechať to na nich.. ak nebudú chcieť jedny z nich, vyriešili to za teba.. a ak budú normálne premýšľať, tak prídu obe rodiny a kvôli vnukovi či vnučke sa obetujú a budú sa správať slušne.. ak nie, stále sa dá jemne naznačiť na oslave, že to nie je vhodné a ak chcú môžu si problém vyriešiť inde.. mne by to teba problém nerobilo... ak by pozvanie odmietli, je to ich chyba.. ich postoj... ale ty musíš vedieť sama do akej miery sa nemusia.. ak sa len vyhýbajú kontaktu, lebo sú si nesympatický, tak by sa vedeli premôcť kvôli oslave.. ak je to na ostrie noža úplne, tak jedine dve oslavy alebo im vôbec nedať na výber, nech sa naozaj ukáže "charakter", ktorý prejaví záujem premôcť sa a prísť ;) ja som tak riešila krstiny - tiež podobný problém s niektorými ľuďmi. nakoniec sa niektorí premohli a zabavili sa.. a tí, ktorí neprišli - plne som to rešpektovala - veď sme vedeli dôvod.. ale pozvaní boli.. ale tam nebol problém medzi nami a rodinou ale v jednej rodine..

jana_eyre
16. aug 2016

@maninka16 urobit jednu oslavu, kde budete len vy rodicia a vase dieta.. ked pojdete na navstevu k jednej babke donesies kolac a potom k druhej babke tiez, alebo ich pozves k sebe ale uz bez torty, ved nemusia vsetci vidiet ako sfukava sviecky, mozu si pozriet foto..

ja ako dieta si nepamatam, zeby som absolvovala nejaku oslavu s babkami, dokonca si ani nepamatam, ze by mi nejaka chodila gratulovat a to som hlavne maminu mamu mala rada, aj ona mna.. normalne som mala vzdy oslavu len s rodicmi a surodencami..

my sme prve narodeniny vzdy detom urobili oslavu iba s nami - napiekla som tortu ja, taku aby sa v nej dieta mohlo piplat, potom som pozvala muzovu rodinu, neskor moju rodinu.. nie zeby sa nemuseli, ale u nas je strasne vela ludi /ja mam 3surodencov s rodinami, otca, muz 2sestry s rodinami a este aj rodicov/ tak som si to kedysi nevedela predstavit urobit oslavu pre vsetkych naraz..

neskor som uz nemala nervy na to, robit dve oslavy a tak som ich spojila.. nevravim, ze sa nase rodiny navzajom uplne zabavali, ale byva to v pohode a mne to zaberie len jeden den, ci vikend..

ak by si predsa len chcela jednu oslavu aj so sirsou rodinou, tak by som proste rodicov pozvala spolocne - snad su dostatocne rozumni aby nekazili prve narodeniny svojmu vnucatu kvoli tomu, ze sa nemusia..