Ako osláviť prvé narodeniny dieťatka?

michaela.g
11. okt 2011

Ahojte kocky, otazka pre tie co maju cca 1 rocne dieta. Aka je pre take mrne najlepsia oslava?
Kamoska chce kopec balonikov a klauna, pozvat vela deticiek, taka oslava a´la USA, ma to pre take mrne vyznam?

anjelicek26
11. okt 2011

Oslava prvych narodenin sa robi pre rodinu, detsky hostia byvaju pozvany len skutocni kamarati z cvicenia ci z ihriska - vzdy vek dietata +1 kus - takze 2 pozvane deti, inak to bude privela. Inak babky, dedkovia, tety, strykovia, balony jasne, musia byt, vyzdoba, torta, to vnima aj dieta, ze je to farebne. Ale klaun - to je fakt hlupost 🙂 To ma zmysel az pre 3-4 rocne dieta.

My vzdy grilujeme ked maju deti narodky s dospelakmi 🙂

emily_666
11. okt 2011

podľa mňa nemá, dieťa určite klauna vnímať nebude (moje dieťa by sa určite bálo 😀 ), ale to je na každom.
a ako budú oslavovať dalšie narodeniny? a čo 18. - to mu kúpia výlet do vesmíru?
možno zveličujem, ale čo je veľa, je veľa.
teším sa, čo napíšu ostatné babeny.

berus222
11. okt 2011

keby na moju oslavu narodenin prisiel klaun (aj teraz), tak mam traumu este na veeeelmi dlho. urcite by som to neriskovala pri malych detoch.
ja som za klasiku: torta, sviecka, balony, rodina a par kamaratov. ale aby tam nebolo zase vela ludi.

diid
11. okt 2011

dekoraciu sme kupili v party obchode, balony, torta, ziadne cudzie deti sme nepozyvali, len rodina, deti to vobec nevnimaju odfotia sa, hraju, ani na 2 r. sme nerobili nieco zvlastne.

emily 666 - som v usa, znama robila stale etravagantne party pre deti, napr. vypoziciala autobus , najala 4 opatrovatelky a isli do velkeho obchodneho centra kde su videohry, automaty, obed sa jedol v luxusnej restauracii, ked boli mensie, domov si dala doniest pol farmy, asi 20 zvierat a deti sa s nimi hrali, teraz mal syn 22r. s kamaratmi si pozizali velku 30 pasazierovu limuzinu a isli do klubu sa zabavat, k tomu jedlo, alkohol atd. na 18 narodky dostal prve nove auto a na 20 nardky jeden z drahsich mercedesov (novy)
Okrem toho ze kamaratov si ziskali takymto sposobom ze ich lakali na taketo party nevidim, vyznam to robit takto. Sama vravela ze dievca nema kamaratky, tak vymyslala program po skole a party stale na maximum. Chlapec bol tiez nizsieho vzrastu tak takto si od mala nasli kamaratov. (ved peniaze boli)

vejinka
11. okt 2011

no pisem podla seba ...dieta v 1 roku bude na tebe nalepene celu oslavu tie baloniky ok..ale nie plllno staci desat zvyknu praskat tak pozor aby sa nevyplasilo a prereve celu oslavu klauna urcite nie! aspom u nas by sa ho bali deti sviecocka na tortu moze byt ale co sa tyka kopec deti...je to blbost radsej nech vas je menej tak ci tak z takeho mnozstva deti bdue mat strach takze zredukovat pozvanych co sa tyka dekoracii uplne zbytocneeeee mozno na tri roky najskor..ono z toho nic nemaaa.

pimpulienka
11. okt 2011

My sme oslavovali len v kruhu najbližšej rodiny, aby nebolo na malinku veľa ľudí. Dala som si zaležať na vyzdobe, všetko v jednom motive s balonikmi atď. Vyšlo to na 1 s *. Aj čas treba prispôsobiť dieťatku my sme oslavovali po spanku, aby nebola unavená a oslava trvala cca 3 hodiny. Tami bola užasná, vysmiata (tak ako vždy) Netreba pre tak male babo robiť mega oslavu, na to ma fakt čas, aby z nej aj niečo malo..

elise
11. okt 2011

baloniky, konfety, hlavne farebné, torta, ktorá bude pre dieťatko a druha pre hosti (ukážková) u nás si do nej strčil prštek a ruku🙂 potom veľa baliaceho papiera mašli a krabic z toho mal najväčšiu radosť, hlavne dobrých spoluoslavníkov a foťák aby sa zachytili krásne chvíle, my sme dávali aj drobne darčeky pre hostí🙂 pripravili sme si album fotiek a super náladu🙂

lussy666
11. okt 2011

my sme dali klasika party vyzdobu, balony, girlandy, pozvali par kamaratov a rodinu, grilovacka...;)

maggie2
11. okt 2011

na to si ušetri peniaze minimálne keď bude mať 4-5-6 rokov. 1 ročné dieťa absolútne tieto teátra nevníma, pózovanie pred tortou a podobné somariny., viem to podľa našich skúseností. Nič mu nehovorí oslava, ba ani darčeky, je to zbytočná akcia a vyhodené peniaze. Kamarátov, kto tvrdí že 1. ročné dieťa má tak klame, pretože v takomto veku sa ešte priateľstvá nepestujú. Takže rodina sa môže zísť, normálne decentne osláviť ale vyhadzovať peniaze extra na nejaké cintrlátka a podobne, kdeže, nemá význam.

helka101
11. okt 2011

Nás čaka ta oslava tuto sobotu, upečie sa torta, sviečka, zopar balonikov, vyzdoba, girlanda.. 😵 pozvany su len stary rodičia, krstny rodičia.. a my rodičia a surodenec.. 🙂 nikto viacej, kedže mala Vanda ešte nema kamaratky 😅

V novembri nas čaka oslava 5ročneho škôlkara, sam si povedal, že by si rad pozval nejakych kamaratov zo škôlky.. čomu vyhovieme ale jasne že nie celu triedu, ratam tak 5kamaratov a kamaratiek a to stačí, ale to budu dve oslavy, jednu pre kamaratov a durhu pre rodinu.. no nejako to musíme zmaknuuť, nech ma maly radosť 😵

pralinka25
11. okt 2011

no jednorocne dietatko je este fakt malicke. vacsina deti nema rada moc velky dav ludi, deti do 3 rokov sa nevedia kolektivne hrat, vzajomne sa maximalne eviduju a beru si hracky. ale hrat sa spolu toboz oslavovat nebudu.
nas maly bol prvu hodinu nalepeny na mne lebo bol vyvaleny aj z vyzdoby aj ludi a to sme tu mali len rodinu ale v podstate nevedel ku komu ma ist skor. nechcel si ani darceky rozbalovat a klauna by urcite nerozdychal ani omylom.
oslava tiez trvala tak 3 hodinky

takze si myslim ze je robit oslavu s klaunom uplne zbytocne lebo nie len ze dieta bude mat z toho skor stres tak klaun ani nebude mat co robit lebo take male dieta este nedokaze spolupracovat, navyse ak planuje pozvat vela deti tak sa treba pripravit na to ze aj tie sa klauna mozu bat a bud to tam plakat staci jedno placuce dieta a nakazi tym vsetky ostatne. takato party ma ked tak zmysel najskor okolo 3 roku aby z toho dieta nemalo stres

lienockaa
11. okt 2011

tak ja uz mam jednu skusenost..mali sme vela ludi, okolo 20, boli aj deti, maly z toho podla mna skoro nic nemal..okrem darcekov a sfukovania sviecky na torte..podla mna nevnimal ani tu vyzdobu, bol chudak taky vyplaseny z toho mnozstva ludi-nebol prave spolocenske dietatko a nepomohol tomu ani spanok, ktory sme tiez dali pred oslavou..takze take nieco teraz pre dcerku robit nebudem..max par balonov, iba najblizsia rodina, torta, to je vsetko..

nelicefo
12. okt 2011

A preco by nemohla mat klauna (samozrejme ked bude starsia)??? Trosku sa mi nepaci co ste to tu niektore napisali. ☹

@emily_666 aj keby kupili vylet do vesmiru. Ked na to maju preco nie. 😉 Je to ich vec. 😉 🙂 A hlavne ich dietatko 😉

lucka1987
12. okt 2011

nase krsnatko malo oslavu kde boli len babky a dedkovia a my s mm ako krstny rodicia a samozrejme tety. bola torta, boli hracky, natacalo sa cosi na kameru / krpec jedol lentilky z torty / kedze sa prave ucil chodit tak nam robil zabavu, ale ziadna vyzdoba nebola, a myslim ze ani ju nebolo treba.. je top len pre efekt koli dospelakom.... tak male dieta to este nevnima.. ak by tak o par rokov na fotkach

monika15
12. okt 2011

@michaela.g
dieta na to urcite nebude pametat vsak len 1 rok....

ja zijem v kanade a mali sme len rodinu nik iny, nijake glupoty parties...
taka opekacka na dvore.... nic ine....

sladkasue
12. okt 2011

my sme boli v kruhu najblizsiej rodiny, u svagrinky na zahrade(domace prostredie-tam kde sa dieta citi dobre). upiekli sme si kacicku, kapustu, loksiky. samozrejme narodeninova torta. piekla som aj extra pre maleho - ale chcel a jedol tu jeho dospelacku 🙂
uzrcite sa tam nehodi nikto cudzi a uz vobec nie, kopec deti...
praveze TVOJE DIETA ma byt stredobodom, tak nech si to uziva🙂 tenklaun by mohol byt fajn, ale nie je rocne dieta...

mariro
12. okt 2011

ako rocne dieta si urcite nebude z toho nic pametat.Ktora z vas si pameta na svoje 1.narodeniny??? ja teda nie.My sme robili oslavy v kruhu rodiny a ked boli trocha vecsi tak mali aj kamosov 2-3 a sesternice a spravili sme si karneval,nejaka vyzdoba a jedlo ktore im chutilo.Alebo sme robili nejake sutaze v skakani na svihadle,hadzanie loptov,skratka to co ich bavilo.Ale to az ked mali od 5 rokov a viac.Myslim ze tak 3 rocne dieta moze vnimat ze je nejaka oslava,skor urcite nie.

lussy23
12. okt 2011

je to zbytočné podľa mňa. Ročné dieťa to ešte nebude vnímať, zbytočne vyhodíte peniaze. Klaun a kopec detí je dobrý nápad, ale až pre také 4 - 5 ročné dieťa.

montinka
12. okt 2011

zbytocne vyhodene peniazky rocne dieta este oslavu nijako nevnima,dokonca ani 2 rocnemu by som taku oslavu nerobila. nasa malá bude mat 4 roky a mozno az tento rok bude mat nejaku vacsiu oslavu.

hori
12. okt 2011

Pri celej oslave prvych narodenin ide len o pekne fotografie dietatka s tortickou, s blizkymi, prip. zdokumentovanie slavnostnej atmosfery, aby dieta, ked bude vacsie, raz videlo, ze aha, tuto som mal/-a jeden rok a pre mojich rodicov to cosi znamenalo... prehanat to ale netreba, samotnu chvilu dieta este nejako extra nevnima, s dalsimi pozvanymi detmi si akurat tak "uzeriete" nervy, proste snazit sa len potial, pokial vam ta namaha prinasa radost a nie stresy...

janinah
12. okt 2011

1,narodeniny u našich detí je vyslovene rodinná oslava a viacmenej pre rodičov a starých rodičov,aby sa stretli a potešili,že majú vnúčika/vnučku,žiadny cirkus okolo nie je potrebný 😉

abbey1
12. okt 2011

Ťažko sa tu bude debatiť o tom, či má alebo nemá kamarátka robiť veľkú párty. Vždy to je na rozhodnutí dotknutých. My zvykneme robiť rodinnú oslavu a oslavu pre kamarátov oddelene. Moje menšie dieťa šašov miluje a má z nich radosť. Naposledy si ich super užila na dovolenke, tak by som neváhala jej pozvať klauna i domov. Prečo nie, ak ich má dieťa rado?! Balónov máme stále plný dom.
Staršej dcére robíme obrovské párty s kamarátkami od 6. rokov. Vždy s nejakým prekvapkom a vždy si to super všetci užijú.
Tak si myslím, že i tak malé dieťa môže mať super párty i so šašíkmi. Rodičia si najlepšie poznajú svoje dieťa a ak zostavia program k jeho radosti, tak prečo nie.
Zara si užila narodky na farme. Vozili sme sa na koči, na veľkých koňocha fakt z toho mala zážitok. teraz stále pýta prilbu na hlavu a počúvame "koňkoň"
Ako tu už niekto spomínal, keď na to kamarátka má a cíti sa, tak nech si majú. Ale tak aby radosť malo hlavne dieťa. 😉 .

medyna
13. okt 2011

My sme oslavovali takto: torta, troska ozdobena obyvacka (baloniky, girlandy, heliovy balonik na 1.rocik), babky, prababky, dedkovia, pradedkovia, tety a my, rodicia. Natka bola vo svojom zivle, vela ludi, vela pozornosti, behala ako vichor ..... Asi 2 hodky trvala "oslava", Natka uz potom toho mala dost, zacala byt nervozna, tak sa islo domov. Asi o hodinku sme pozvali 9-mesacnu kamosku z prizemia aj s rodicmi, trosku sme si este posedeli a koniec. Myslim, ze na 1. oslavu stacilo.... 😉

weverka11
13. okt 2011

my budeme mat s rodinou, bude vymakana tortička 😀, trosku vyzdobena izba, nejake tie očka.. budem to robit doma.... no a potom by som chcela este jednu s Gregorkovymi kamošmi 😀 ale nevime či na nu bude financ... 😀 tak uvidime... mozno taku spolocnu oslavu narodenin v MC zorganizujeme, kedze su to novembrovčiatka takmer vsetko 😀

sssimi
13. okt 2011

My sme oslávili 1 a aj 2hé narodeninky v kruhu rodiny. Bolo nás okolo 20. Sárke sa upriamilo veľa pozornosti a to sa jej páčilo. Dostala veľkú farebnú tortu, veľa darčekov, samozrejme nechýbali balóniky. Klauna by som neriešila, myslím že väčšina takých malých detí by sa ho bála (tak ako Mikuláša alebo nejaké prezlečené zvery). Nedávno sme boli na výlete, kde bol akože Medveď, rozdával lízatká a všetky deti rad radom do cca 3-4 rokov plakali aj keď chceli od neho lízatko.
Ja by som naozaj zvolila druh oslavi len medzi ľuďmi, ktorých dieťa pozná a nebude sa báť, či hanbiť, nebodaj plakať.

zuzin78
13. okt 2011

ahoj my sme pri starsej mali tortu a starych rodicov a krsnych. a nikto iny a aj tak bola na mne cele dobu , odfotit sa pri torte nehrozilo, stale bola len na mojich rukach . ukludnila sa az ked vsetci odisli prec.

pri druhej bude tiez len torta a oslava narodenin ,ktore aj tak nevnima max hodinku .

klauna by som dala na oslavu az ked bude dieta vacsie 6-8 rocne. mojej 3 rocnej sa klaun nepaci a ani mne. takze u nas nikdy klaun nepride. 😀 😀

niekedy je lepsie menej ako viac. 😉

salma22
13. okt 2011

malej sme zavolali na oslavu krstnych uja a sarych rodicov bola torta aj krstna nam doniesla tortu krstny bol za ,,fotografa" mala sa tesila z darcekov a davala pozy do objektivu myslim ze jej bolo hej 😎.... ale no co neurobite pre svoje dieta aby ste videli usmev na tvari 😉

annaopialova
13. okt 2011

ahoj ako oslavit jednoducho krsny vy stary rodicia a oslava je na svete pekny den

dodkap
16. dec 2012

hehe, a co z toho chaosu bude to male mat? Ono potrebuje svojich najblizsich a mozno par hraciek, s ktorymi sa s nim ostatni zahraju. My sme mali prvu oslavu nedavno. Pozvali sme rodinu, v ramci rodiny bolo aj par deti, mali sme to doma. Objednala som tortu, urobili sme miernu vyzdobku a bolo to super. Rocne deti aj tak nevedia, o co ide. Ale citili sa prijemne, bolo to na nich vidno.

balimka
16. dec 2012

@michaela.g ja som kupila jednu girlandu, upiekla velku tortu (sviecky mali najvacsi uspech), urobila misu a pozvala najblisiu rodinu, aj tak bola plna obyvacka, chaos najvacsi, klaunov hned niekolko (svokre to slo najlepsie vratane specialnych zvukovych efektov) a zadarmo :D
Tento rok rozmyslam ci si radsej neurobime pokojnejsiu oslavu v trojici