Ako ostrihať ročné dieťa?

timeam
27. sep 2007

Ahojte mamicky! Nasmu rocnemu synatorovi uz prerastaju vlasy usi a aj celo, tak by ho trebalo zrejme ostrihat. Ma niekto "navod na pouzitie", alebo ako sibrinkovat s noznicami okolo jeho neposednej tvare bez zranenia? Dakujem vopred za kazdu radu a prajem pevne nervy pocas "dovolenky".

vavka33
27. sep 2007

Timea,ja som to robila min.tyzden 15mes.neterke.Bracho jej sibrinkoval noznickami pred ocami,uz som cakala,kedy jej ich vypichne,tak som jej vzala vlasky do hrebena tak hore nad hlavku a zastrihla a bolo to na jeden sup a bez zranenia.
Svoju dceru som ale vzdy strihavala strojcekom a pri tejto mladsej to urobim tiez tak,lebo jej nerastu vlasky rovnomerne na celej hlavke.

timeam
autor
27. sep 2007

Ahoj Vavka! Diky za promptnu pomoc. Strojcek partner skusal, ale maly sa bal bzucania tak blizko pri hlave, takze vlasy zostali v povodnom stave 😖 Rozmyslala som, ze ked zaspi, ale to asi nedopadne "symetricky", lebo kym sa otoci na druhu stranu, ja zabudnem ako vyzerala ta prva 🙂

renattas
27. sep 2007

Ahoj Timea, ja som malého zobrala ku kaderníčke, posadila som si ho do lona a šikovná kaderníčka ho ostrihala, malý sa len pozeral, otáčal hlavu, nechápal chudáčik čo sa to deje. Taktiež sme to skúšali so strojčekom, malý akonáhle počul jeho zvuk, sa rozplakal. Takže u kaderníčky sme ho ostrihali bez problémov. 🙂

maruschka
27. sep 2007

ja som prvý krát strihala brata,mal asi rok.Takému malému chlapčekovi stačí urobiť pár strihov cez hrebeň a je to.To je záležitosť 10 min.Vôbec sa nestresuj,jeden človek,nech ho baví a druhý stríha.Taký systém bol aj doma.Ale s tou kaderníčkou je to dobrý nápad,keby nebolo už iné východisko.. 🙂

vavka33
27. sep 2007

Mne vanes u kadernicky zas nechcela sediet ani za nic.deti tu rozne.pri strojceku tiez plakala,ale ja som strihala 😀 😀

sloboda4
27. sep 2007

timeam...ja som tiež maleho 1.x strihala v nedelu...supla som ho do vane a ked sa tam hral s hrackami tak som ho osmykala ani nestihol zaregistrovat 😀 potom som vypustila vodu, poumyvala krpca a vycesa mu hore ježka....hned omladol 😀 😀 😀 vlasky som si odložila do sačku a potom ich cely vecer nosil a ukazoval tatovi 😀

yanikovamamina
27. sep 2007

My skusame pri telke. Zacneme zozadu, potom hore nakoniec okolo usi, lebo ked pocuje noznice tak blizko, je po zabave.

wladka
27. sep 2007

my sme sa dali pred dvoma tyzdnami ostrihat.. u kadernicky, mala mi sedela na kolenach, zabavali sme ju.. a kaderka jej sikovno ostrihala.. aj sa trosku mrvila, za noznicami otacala.. ale je fajn ostrihana..

ale nie je zle vo vani ostrihat.. troska namocit, na kohuta, a jednym razom smyk 😅 ..hm?? podla mna y to mohlo zabrat 😉

andrea.m
27. sep 2007

Filipka sme zo začiatku strihali vo vani ale ked posrástol a začal si to uvedomovať tak sa tých vlasov bál a veľmi plakal.od roka a pol chodíme do kaderníctva kde ho strihajú strojčekom.zo začiatku to boli riadne boje ale zvykol si postupne.celý jeho krátky život ho strihá jedna kederníčka "jeho" teta Vierka.Tamarku som ako 7 mesačnú ostrihala ked sedela na nočníku a sledovala minimax,ani si to nevšimla.

timeam
autor
3. okt 2007

Dakujem (oneskorene, lebo PC mam len v praci) kocky za dobre napady. Zvladla som ofinu s tym nadvihnitim s hrebeno sice nie najrovnejsie, lebo Mark protestoval, ale teraz mu aspon vidiet oci 😀 Ostatne necham asi na kadernicku, lebo ocividne nie som umelecky nadana 😉

vavka33
4. okt 2007

timeam gratulujem k uspesnemu ostrihaniu-esteticku stranku vylepsis pri kazdom dalsom strihani 😀

atevi
4. okt 2007

Moj maly sa strojceka boji, u kadernicky plakal, tak som to skusila noznicami. Dari sa mi ostrihat ho vo vani, ked sa hra. Hrebenom nadvihnem vlasky a odstrihnem. Mensie nerovnosti sa po par dnoch stratia.

timeam
autor
4. okt 2007

vavka, diky, aj za dodany optimizmus 😉spolieham na ciapku, ze vsetko zakryje, som proste umelecke nemehlo 🙂

vavka33
4. okt 2007

ale nie si ,to len vlasy su potvory neforemne a smyklave 😀

timeam
autor
5. okt 2007

Vavka 😵 Bolo by to podstatne lahsie, keby mal kucerave vlasy, tam sa nerovnosti stratia. Ked sa narodil, mysleli sme si, ze ma kucery, ale ked ho po 2 (!) dnoch okupali, vysvitlo, ze boli len krvou zlepene 😒

sloboda4
7. okt 2007

ahojte, viem že tato tema je o strihani...ale predsa by som sa len chcela spýtať, či umývate detom vlasky už so šampónom. nas maly má na hlavičke iba taky svetly "poprašok" 🙂 /aj ked po ostrihani je podstatne výraznejši ako pred nim 😀 / a ja mu vlasky stale umyvam iba tekutým mydlom...robim dobre, či nie? 😅

timeam
autor
11. okt 2007

Ahoj Sloboda! Existuju tekute mydla pre batolata, na ktorych sa pise, ze su od hlavy az po paty. Pokial myslis na tie, tak si myslim, ze nemozu uskodit. Rozhodne by si nemala pouzivat tekute mydlo pre dospelych, lebo byva agresivnejsie (pH-hodnota).

sloboda4
11. okt 2007

diky timeam, prave včera david dostal od kamošky sampon na vlasy...drži si ho vo vani ako keby bol zo zlata 😀 ...takže aj my už fungujeme so šamponom...diky 😉

musa
11. okt 2007

ja som malu posadila do detskej stolicky a strihala bez problemov,sedela ako stála zakaznicka.MOzno aj preto,ze vidi ked ja doma strihavam,som vyucena kadernicka,tak to brala ako nieco samozrejme.

zuzana19851
28. okt 2007

ahojte mamaičky ja mám 20 mesačneho synčeka jakubka bol strihany už asi 13 krat velmi rychlo mu rastu vlásky strojčeka sa velmi bojí tak ho strihám nožnicami vo vani počas kupania hra sa a ja strihám no je to však niekedy moc komicke ked musím vojst do vane aj ja aby ten strih aj nejako vyzeral.

milhaus
8. nov 2007

moja mala ešte stale nema poriadny porast na hlave tak mam ešte so strihanym pokoj a ani to neviem tak uvidime

ajduska
8. nov 2007

ahojte, našu najmenšiu strihala predvčerom moja kamarátka kaderníčka prvýkrát, to ste mali vidieť ten rámus, držala som ju na rukách, sedeli sme na stoličke a ona obiehala okolo nás a susedia si určite mysleli, že malú vraždíme, tak jačala 😀 😀 😀 ...ale to robili spočiatku aj tí starší, potom si na to zvykli a teraz dokonca Tomáš sám povedal, že sa chce ostrihať aj on, tak ocvakala aj jeho, hoci sme to neplánovali 😉

bibinka
22. nov 2007

my sme malého strihali vždy vo vani- vždy sa nám zadaril len kúsok vlasov, lebo hneď zbadal, čo sa deje. tak som asi týždeň chodila za ním s nožničkami ako nejaký vrahounek a štikala a štikala. po týždni mal frizúru ako od kaderníčky. 😀 . na leto smo ho ostrihali na 1cm strojčekom a teraz mu nechávame páčo aby mu v zime nebola zima. 😀.ale končeky by sa mi zišlo štiknúť. 😅

lienka55
17. feb 2009

My sme maleho uz raz strihali,plakal pri tom ale nevrtel sa.Teraz by som ho chcela dat zase podsrihnut tak uvidime co bude robit.No a na leto vyskusame s masinkou asi.

zuzana17
18. feb 2009

My sme malého ostrihali deň pred narodeninami 😉 úplne na krátko nožničkami u kaderníčky, vôbec neplakal 😀 , na budúce ho dáme ostrihať možnože strojčekom, tak uvidíme ako to zvládneme 😀

zdenka821
18. feb 2009

My sme skusili prve strihanie len tak z nicohonic, napadlo nas ze by sme to mohli skusit. Kupodivu maly bol velmi rad a sedel ako prikovany. Predtym sme mu casto hovorili ze ako sa strihaju vlasky a napodobnovali sme to a potom to skusal aj sam akoze strihat sa

tanja61
18. feb 2009

prvy krat ked som davala maleho strihat mal asi rok a boli sme u kadernicky 5minut placu a bolo so strojcekom,druhykrat ked som ho strihala tak sa tesil 😅

pascalka
25. feb 2009

tak ja to mam najjednoduchšie som kadernička ,tak som si bambulku sama ostrihala 😀
ale strihala som vela detičiek a treba len rychlo ostrihat a je klud a ešte som to riešila jednym spôsobom,že dietatko prišlo na jednu navštevu s maminkou a len sa pozeralo a na druhy den sme strihali 😉 a nebalo sa 😀

nevesta
25. feb 2009

No prva vec pri precitani nazvu temy mi napadla: velmi rychlo 😀 Drzim palce, nech to dobre dopadne 😉

lblb
25. feb 2009

my strihame malemu vlasky od troch mesiacov/ked sa narodil mal take dlhe vlasy, ze mu nebolo vidiet ani usi a ani mu neskor nevypadali/
najprv ho strihala starka aod jedneho roka kadernicka, ale je to nasilu a cim je starsi a ma viac sily, tak ho musime drzat dvaja a kadernicka striha a poti sa pri tom 😉
nepomohol ani holiaci strojcek, skor naopak, odvtedy sa boji este viac...