Ako prebieha u vás uspávanie mesačného dieťatka?

lalota
3. mar 2018

Baby, ako u vás prebieha uspavanie 1-mesacneho dieťaťa obzvlášť večer? Potrebujem sa prípadne inšpirovať vhodnými spôsobmi ;) u nás je to cca 2 hodinové uspavanie zahŕňajúce - posteľ + prsník, cicikanie na rukách a potom postieľka a zasa dookola.

sissy27
4. mar 2018

@lalota nakŕmila, nechala odgrgnúť, položila som na bruško, poťapkala po zadku (teda po plienke), za minútku spala... Prakticky od narodenia takto. Neskôr pribudlo trošku pohojdať v náručí, tiež tak do 5min zaspala, preložila som do postieľky.

cecilia68
4. mar 2018

@lalota To čičíkanie na rukách by som zvážila, lebo ešte po troch rokoch tu budeš písať, že ináč nezaspí a ty budeš mať chrbticu v prdeli :(

momoqui
4. mar 2018

@lalota je to uplne normalne 🙂 pokial treba tak kludne cicikaj a kojte sa ... casom uvidis co zabera a moze sa to aj menit ...

candii
4. mar 2018

Na prsniku, zasadne neuspavam na rukach, kamoska ma 1,5r a doteraz ho musi handrkovat..

siska53
4. mar 2018

@lalota ja som.vzdy na prsniku. S malym nebol problem,aj sa v pohode oducil, mala bola kolikova,ta prve mesizce vseobecne vela plakala,cize som ju dost nosila a tak,ale ja to preslo a bez problemov sa naucila aj ona spinkat inak ako na prsniku a nosenim ci natriasanim.. Rob hlavne tak,ako ty citis ja som vzdy dala na intuiciu..vtedy som nepoznala modreho kona a asi aj nastastie,lebo som sa v pripade otazok obracala na lekarov a v takychto veciach ako je dojcenie ci nosenie som sa riadila sebou,akobto ja citim kvoli dietatku. A nie,nebolo to pred sto rokmi,starsi bude mat 8,mladsie dieta 6r.

pininka
4. mar 2018

U nas to bol prsnik a neskor nosic, kazde uspavanie v nosici do 7 mesiacov, potom som ju raz vecer dala do postielky,lebo nie a nie zaspat a ona zaspala sama,odvtedy sme nosic nepouzili

lulistek
4. mar 2018

Moj maly bol na um takze na prsniku sa neuspaval tiez sme vselijak uspavali v kociku atd ale potom zabralo uspavanie na lopte ako aj u dcerky a doteraz ho tak uspavam zachvili bude mat 2

hettinka
4. mar 2018

do 2 mesiacov na rukách a na prsníku, potom som ho naučla zaspávať po postieľke, najskôr sme boli pri ňom, ale plakával, rušilo ho to, tak okolo 3 mes začal zaspávať úplne sám. Ak mrnkal, prišla som, ukludnila a zasa som odišla, do 5 min. spal.
Pomáha aj hladkanie oblasti nad nosom, môžeš vyskúšať, jemne hladkáš smerom od čela k nosu (medzi očká), stačí palcom a dieťa očká zavrie.

Staršiu sme uspávali v kočíku, alebo vaničke z kočíka ... a nakoniec nevedela zaspať bez hojdania do 3 rokov, tak pri druhom som sa podobným aktivitám vyhla.

jenny_m
4. mar 2018

Prve 3 mesiace zaspala len na rukach alebo v satke a cicikanie, ale to bolo preto lebo ju velmi bolievalo brusko, niekedy to trvalo. Ako vyrastla tak uz na prsku zaspi a nepotrebuje vacsiniu cicikat. A v kociku zaspi sama ale len ked je v pohybe.Ja myslim, ze 1 mesacne dieta je este velmi malicke a treba mj vyhoviet ako mu pasuje. Este sa ten rezim vela krat zmeni, casom mozno zaspi aj samo. Netreba sa bat ze by " sa naucilo na ruky". Mne tiez vsetci premudrele hovorili ze si ju naucim spat v satke a inak nebude chciet, v kociku ako mesacna strasne plakaka. A teraz ma kocik rada a v satke uz (okrem vynimocnych situacii) neuspavam. Ju len bolelo brusko a trpela ked bola vo vystretej polohe....Takze to nebolo ze by si nieco vynucovala a podobne, ako niektori hovoria.

ave17
4. mar 2018

Nijako,stiahla fľašku,položila do postielky a do minúty spala,od narodenia.aj prvú aj druhú,na rukách by som neuspavala,chrbticu ešte potrebujem.

nataska4
4. mar 2018

ja som svoju malu od mala polozila len do postielky a sama pekne zaspala... a robim to tak doteraz.. stym rozdielom ze prve tri mesiace som mala problem malu zobudit ako uspat..cca ked mala dva tyzdne sme jej kupili macka ktory hra uspavanky a premieta na stenu hviezdy..stym zaspava doteraz.. ma 5mesiacov a uz si ho aj sama pekne zapne otoci a spi..

lalota
autor
4. mar 2018

Dnes sa nám podarilo prvýkrát normálne zaspať. Mala som ju v šatke, aby sa nám podarilo vychystat na spánok aj ďalšiu našu slečnu ;) v posteli v náručí som ju nakojila, odgrgla a hneď som ju dala do postieľky. Chvíľku s pri nej pobudla urobil pár ššššš a zaspinkala. Prvá dcéra bola nekomplikovana - nakojila sa, odgrgla a zaspinkala v poatielke, samozrejme mimo obdobia kolík, vtedy nám pomáhalo satkovanie. Uvidíme ako bude nadránom - okolo 4ej sa budi a má nepokojný spánok aj pri mne v ppsteli. Dnesna noc bola riadna, nakojila sa mi únava za posledné noci, kedy som zaspala len 4 hodky a túto noc som zaspavala v sede pri kojeni. Budilo má len to, ako má hádzalo na stranu :D. O 8,30 sa zobudila staršia, ja ako po flame, takže.muz sa staral a ja s najmenšiu spala do 12ej 🙂

jenny_m
5. mar 2018

@lalota to mate zlateho muza ☺ Ja som uz vyse roka nespala dlhsie ako 4h vkuse, ked som bola tehotna musela som chodit 2x za noc na wc, a odkedy mam dieta tak spavam vacsinou tak 2-3hodinove intervaly. Uz som na to taka zvyknuta, ze aj ked ona nahodou spi dlhsie tak ja sa zobudim 😂
A satka aj nam masivne pomohla na zaciatku, teraz uz to ide dobre aj bez nej. Ale napr kedmisli zuby tak sme zasa boli radi ze satku mame, zasa nam to pomohlo rychlo uspat.

bianka143
20. apr 2018

U nás je to večerné kojenie pri ktorom zaspi , odgrgnutie presun do postieľky a spí