Ako sa cez deň venujete deťom?

davidko7
9. sep 2008

Moj syn ma 9 mesiacov-stale lezie a velmi chce stať...Chvilu nechce sedieť...Cez deň nič nestiham a už neviem ako sa mu mam venovať.Rano keď vstane,sme v obyvačke-tam sa hra a tmoli na velkej sedačke,ale musim byť pri ňom,lebo by spadol.Na zem sa ho bojim dať-mame parkety a bojim sa,že prechladne.Na deke sa mu šmyka.Po obede ide na polhodinku spať,potom ideme von a potpm to iste.Ako je to u vas?

magda22
10. sep 2008

preco by mal prechladnut? vase deti nebudu mat ziadnu imunitu ked budete taketo veci tak extremne riesit

silvia123
10. sep 2008

Ja som s malým non stop celý deň, on sa všade stavia a už skúša aj chodiť, tak sa bojím aby sa nedoudieral, neviem či robím dobre že mu takto nedôverujem a som vždy pol metra za ním. Možno by nebolo na škodu keby pár krát spadol a naučil sa že si má dávať riadny pozor. Keď vám deti lozia popri nábytku ste pri nich, aby ste ich zachytili pri páde alebo ďalej? Lebo naozaj je to veľmi vyčerpávajúce byť stále tam kde on. Keď mám veľký strach že padne na hlavičku. 😒

babulik22
10. sep 2008

binki: dobry napad.ten stan veru pojdem kupit aj ja 😀

jahodka11
10. sep 2008

silvia-nie, ja nie som za nim, ale mam ho na ociach.... uz sa milionkrat stalo, ze sa udrel, padol, ale zatial na hlavicku nepadol, vzdy ju drzi hore.....to by sa mu muselo naozaj velmi smyknut alebo co a to sa moc nestava..... normalne na nom vidim, ze sa naucil padat na zadok 🙂

kili
10. sep 2008

silvia, keď sa Samko začal stavať, tak padal a padal, plač bol niekoľkokrát denne, ale asi za 2t sa naučil smám aj ísť späť na zem, alebo padať tak, aby si hlavu neudrel 🙂
ale my našťastie máme celý koberec a kachličky len časť, ale podarilo sa mu padnúť aj na ne, tak to bol riadny krik a za celé to obdobie bol len jeden tipel 🙂

kili
10. sep 2008

sorry, budem mimo témy. Kukala som tie stany a asi som vybrala tento: http://www.icshop.cz/index.php?nazev=stan-easy-...
sa mi páči, že sa doň dajú dať guličky, že je akoby pre dvojičky 😀 , že je celý zatemnený, čiže majú súkromie a hlavne nemá rohy a o čo sa pichnúť 🙂

silvia123
10. sep 2008

Budeš sa diviť ale mne padol len jeden-dva krát čo som ho nezachytila, lebo som to nejako nečakala a to už začal chodiť 😀 No asi by som si mala pomaly zvykať aj na nejaké tie pády že? Ja už vážne nevládzem stále byť za ním. Momentálne ešte bývam u svokrovcov, takže keby mi malý padne, tak by bol cirkus, že si neviem dať pozor na decko 😠 , ale už za mesiac sa sťahujem a doma mu dám viac volnosti 🙂 nikto sa mi do toho nebude starať.

binki
10. sep 2008

kili: je červený a vypadá jako iglú, na lístku je korall anemon

binki
10. sep 2008

silvia123: asi jsi neviděla dokument na dvd od National Geographic o dětech, viď?! vřele ti to doporučuji, název je Bebekler (to je turecky děti, takže v aj to najdeš pod Children)
vědkyně dělají pokusy na svých dětech 😀 , od té doby, co jsem to viděla, nepronásleduju ho po bytě tolik jako dřív

kili
10. sep 2008

binki, tak to je ten druhý, tiež je ako iglu, len je v predu celý otvárací. A ako sa malému páči?

susik77
10. sep 2008

ahojte. silvi: to je zvlastne, ze maly Ti pada na hlavicku...moja mala vie padat uz dost dlho-uz asi 4-5 mesiacov, odkedy lozila. Na hlavicku padala, len ked sa este ucila plazit...to bolo asi v 5.mesiaci...
Ja za malou nestojim, len ju mam na ociach.A ked robi neco nebezpecne, napr. lezie z postele na skrinu, tak som pri nej, aby som ju zachytila.
Inak, ja mam taktiku, ze okrem fakt nebvezpecnych veci jej dovolim skoro vsetko, len som nablizku, aby som mohla hned zasiahnut. Ako to mate vy?

binki
10. sep 2008

je nadšený, schovává se v něm rád, dáváme mu tam jeho oblíbené plyšáky a občas ho zavřeme a jukáme na něj přes síťky a malý se řehtá...v obchodě mi při výběru pomohla jedna paní, která mi doporučila tento, máme ho v bytě a dá se složit a navíc se nám víc líbil, původně jsem chtěla stan s těmi balonky, ale to je opravdu pro větší děti...něco jako mívají ve sparkys, víš?

silvia123
10. sep 2008

susik77 on mi padne najskôr na zadoček ale potom sa prevalí aj na chrbátik a udrie aj hlavičku, teraz ho nechávam padať vonku na tráve keď ho učím chodiť tak to tak pozorujem, že niekedy sa to stane, aj keď väčšinou čapne len na ten zadok, budem skúšať 😉

kisorka
10. sep 2008

po precitani uzasnej knihy s nazvom koncept kontinua o starostlivosti a vychove babetiek v prirodnych kmenoch
sme vedeli, ze nasu malu prieskumnicku nebudeme obmedzovat, lozi, stoji, skuma co chce, len sme poblizku, lebo predsa len - obklopuju nas tu ine "nastrahy" ako v prirode. ale priznam sa po vaznom pade asi dva mesiace dozadu kedymi zo stoja spadla a odisla do bezvedomia uz nie som taka "pohodacka" ako predtym.ale snazim sa, aby som ju neobmedzovala a nepreniesla svoj strach na nu.

gabika11
10. sep 2008

cau johanda, mas super nazor na vec, to sa mi paci, aj ja som od vcera dala Kajku na zem, mame plavajuce podlahy, a si stvornozkuje a rozhadzuje veci, akurat si musim dat na cas s odlozenim nebezpecnych veci z dosahu a kupit nejake chranice nazastrcky, na zabranenie otvarania dvierok a tak. Rano, ked vstaneme, tak sa naranajkuje, potom ju dam do ohradky, tam sa hry, pozera so mnou telku a ja medzitym ranajkujem, potom ju dam von z ohradky, nech si lezie, sa skor unavi a lozenie prospieva chrbtici. Tiez sa jej zvlast nevenujem, lebo este nevie udrzat dostatocne dlho pozornost, ale mam objednane baby sggns, tak snad budem mat cas ju obcas naucit nejaky ten znak 😉

kisorka
10. sep 2008

gabika, znakujeme a tym padom mala minimalne placka, lebo mi vzdy vie povedat co chce. je to uzasne a vsetkym to odporucam.

makinka.1
10. sep 2008

Ja mam tedy prcka jeste nelezouciho,ale omezovat ho budu poze v pristupu na schody a ke kamnum.Tv a elektroniku,co mame na zemi ohradim ohradkou misto mimina 😀 Na zemi je lino a na nej jsem mu dala penovy puzzle,takze uz si tam hraje ted. 😉

jandalinka
10. sep 2008

Tak já od doby,co začínala lozit,sedět,tak se snažím ať si pohraje i sama,ale jsou dny,kdy prostě jen stojí u mých nohou a pořád chce do náruče a hledět,co dělám.Někdy mám výčitky,že dopoledně uklízím,vařím a nestíhám si s ní hrát,ale na druhou stranu si říkám,že aspoň jí naučím si vyhrát sama?! 😒 V kočárku také moc nevdrží a tak chodíme jednou za den cca 3hod.a pak pořád jí nechám lozit doma.Máme plovoučku v kuchyni,ale dám ji punčocháčky ať neprochladne,nevím co bude v zimě?!To bývá plovoučka dost studená.A jinak poslední dobou má ráda trhat papírky,no to by nevadilo,ale pak je strká do pusenky a to už šílím ☹ A můžu říct,že delší dobou už jí nezajímají skoro žádné hračky,má je asi ohrané a spíš si pohraje s miskama 😉

pomfrita
11. sep 2008

tak koukám, že mám celkem zlatý dítě - ráno jdeme na nočník, přebalíme, dáme mlíčko a pak malýho šoupnu do ohrádky, kde si tak hodinu a půl hraje sám (nesmím tam ale chodit, jak mě vidí, tak hned řve a chce ven), pak dáme přesnídávku, chvilku spolu lozíme po pokoji a v 9 jde spinkat na balkon s mlíčkem, spí hodinu a půl - potom nočník, přebalit, nabumbat a šup do ohrádky (musím mu tam předtím uklidit a jinak přerovnat hračky), tam je do oběda, po obědě si zas hrajeme spolu, vyvenčíme psa a ve dvě jde spát na hodinu a půl, pak si hrajeme spolu, než přijde táta (o půl páté), pak posvačíme, táta vezme malého ven na dvě hodiny, pak si hrajeme všichni tři a v 7 jdeme koupat a hned spát s mlíčkem, spinkáme do půl sedmé 😉

binki
12. sep 2008

pomfrita: tak to vypadá, že máš ukázkové dítě, blahopřeju 😉

rodinnevikendy2
12. sep 2014

Milé mamičky,
pozývame vás stráviť príjemný deň so svojim dieťatkom na Dojčenskom plávaní.
PLÁVANIE PLUTVIČKA v Bratislave

https://www.modrykonik.sk/catalog/vendor/rodinn...
https://www.modrykonik.sk/catalog/vendor/rodinn...

🙂 🙂 🙂

zienkalenka
25. okt 2014
azbestica
25. okt 2014

@davidko7 ja som tiez malu nechavala aj na zemi dala som jej tie penove stvorce co dostat v hrackarni, ale ona si aj tak isla kde chcela 🙂 , ale aj tak som bola cely cas pri nej. ale ked som potrebovala nieco spravit v kuchyni tak som dotiahla postielku do obyvky tak aby som na nu videla dala jej tam hracky, knizky ja som varila a spievala som jej alebo som sa jej nejako prihovarala. Mozes to poriesit aj detskou ohradkou.

azbestica
25. okt 2014

@davidko7 jeej az teraz som si vsimla aky stary prispevok to je tak nic 🙂)