Ako sa cez deň venujete deťom?

davidko7
9. sep 2008

Moj syn ma 9 mesiacov-stale lezie a velmi chce stať...Chvilu nechce sedieť...Cez deň nič nestiham a už neviem ako sa mu mam venovať.Rano keď vstane,sme v obyvačke-tam sa hra a tmoli na velkej sedačke,ale musim byť pri ňom,lebo by spadol.Na zem sa ho bojim dať-mame parkety a bojim sa,že prechladne.Na deke sa mu šmyka.Po obede ide na polhodinku spať,potom ideme von a potpm to iste.Ako je to u vas?

luciar79
9. sep 2008

ja by som ho nechala loziť aj po zemi. Dcéra tiež lozila aj keď neboli koberce. veď majú plienočku a ešte sú aj oblečení.Na MMB som videla nejaké chrániče na kolienka tak to kúpim môjmu malému, aby ho tie parkety príliš netlačili a nech si lozí.Dcéra mala najväčšiu zábavu keď mi mohla v kuchyni pri varení vyhadzovať sitá a varešky zo spodného šuplíka.Treba len odstrániť čo by mohlo byť nebezpečné a lozeniu zdar! 🙂

schwarzovka
9. sep 2008

ahoj, já malého na zem dávám...máme plovoučku...akorát ho oblíknu tak, aby měl pořádně zakryté bříško...teď to ještě jde, není zima...začíná lézt, tak mu nechci bránit...má i ty puzzle na zemi...ale hned z nich odleze, takže chtě nechtě musí být na zemi... 😉 když jsem v kuchyni je se mnou...a sedí v židličce, kde má hračky...když uklízím je vždy na zemi,tam kde sem...v pokojíku má koberec

johanda
9. sep 2008

davidko, neboj se dát malého na zem, my máme taky jenom parkety a holka po nich lítá od doby, co se pohybuje . Snažím se děcku věnovat co nejméně 😉 , tj, nechám je zkoumat, co chce (nebezpečné a drahé věci schovám), prostě se batolí po obýváku, tahá za sebou papíry, rozkládá krabice, v kuchyni brakuje dolní přihrádky kredence, v ložnici se hrabe v ponožkách. Pokud si dobře pamatuju, v roce si moje holky vydržely hrát samy i hodinu a ke mně přišly tehdy, když potřebovaly najíst, nakojit nebo pomuchovat. Celodenně intenzivně bavit dítě je psychicky strašně náročné a ubíjející a dospělý člověk potřebuje i jiné aktivity, než lítat kolem mrněte, že jo 😀 . Přes den nemám nějaký striktní režim, pokud je hezky, jdeme ven už ráno, najíme se klidně někde v parku, pokud se chce malé spát, zdřímne si v kočárku nebo nosítku. Pokud mi v práci hoří nějaký termín, malá holt pracuje se mnou, dám ji nějakou starou klávesnici, ať do ní buší jako máma a na nějakou dobu minut ji tím zabavím, v těch 9 měsících jsem ji zpacifikovala kojením a datlovala jedním prstem.
Zkus mu dát více volnosti, je teď ve výzkumné fázi vývoje a mohl by to ocenit. 😉

kili
9. sep 2008

u nás je to tak ako u Johandy 🙂 , lozia si a hrajú s čímkoľvek, čo ich nezabije 😀

martinka79
9. sep 2008

No já tedy své děti na zem dáváma vidím v tom velké pozitivum snaží se na různé věci dostat. Nikdy jsem neměla problém s prochladnutím a že by se něco stalo. Často jsme si spolu hrávali stavěli různé předměty a já u toho mohla dělat i jiné věci měli jsme zaběhnuté koleje ráno malý úklid snídaně hra četba vaření společně a potom spánek někdy klidně té=ž společně a když bylo takto superově tak jsme vyšli ven už 10hodina byla až do oběda potom zase na celé odpoledne. vařila jsem hned ráno nebo večer. S malým to mám podobně a je už naučený na různé věci, vysávání a tak. 😉

susika
9. sep 2008

tiež malpú nechávam loziť po byte. hned ráno, kým jej pripravujem mlieko, ju vylôožím z postielky a letí za svojimi hračkami do krabice.cez den je to rovnaké, ked má dobrý den, tak sa hrá hodnú chvílu sama, príde len ked sa chce pomaznať, alebo len hladá, kde som.inak behá po byte, otvára, čo sa dá, berie, čojej stojí v ceste. čo nemože, to nevezme, to už vie a ani za tým nejde, nejako to pochopila 😀 (sama sa tomu čudijem).horšie ked má zlý den, vtedy som v pernamencii celý den aj ja

martinka79
9. sep 2008

Sisu tak jako u každého dítěte jak ho ěnco trápí či mu něco schízá zaběhnuté koleje jdou stranou. Jinak Zuzka je šikulka. Moje dcera také neměla problém s věcmi které jí do rukou nepatřili a musím říci, že skoro do 6let nesahala na ovladače TV DVD a td. i ve svém pokojíku kde má tv atd. vždy se zeptala předem a nebo si to nechala pustit. teď už co je ve škole je to jiné, ale to má už rozum. 😉

tvoja.mima
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
biba12
9. sep 2008

Ahoj,my vstavame okolo 7:30 hod, potom je v obyvacke, kupili sme detsky koberec cca 1,5m*1,5m a na nom ma hracky/aj tak su v celej obyvke/. Hrame sa, vychystame tatina do roboty okolo 8:30 ,papa a potom od 9:30 do cca 11:30 sme vonku na ihrisku. Doma obed, spanok. 2 krat do tyzdna plava, a ked neplava snazim sa navstevovat kamosky, rodicov alebo ideme na ihrisko, lebo doma by som to nevydrzala a maly tiez nie. Este je pekne, tak sa to da. Co budem robit v zime,ked nebudeme tolko vonku, neviem. Keby bol aspon sneh. A nic si z toho nerob, ze nic nestihas, ja tiez nie. Zvlast teraz, ked sa zacina nastavovat na 1 spanok za den. Som zvedava, aky potom bude mat rezim. A ja tiez.

ivka22
9. sep 2008

Urcite nechavam maleho lozit co najviac, aby sa mu dalej vyvijala motorika a pohyb.. v byte tiez nemame koberce a aj napriek tomu je povacsine len v plienke alebo krataskach.
Lozi, stvornozkuje, vylieza, ruckuje vsade kde sa da...teda asi pred mesiacom sme vkrocili do obdobia,ktore je pre maminu trosku narocne...dieta musi byt maximalne na ociach, aby si neublizilo... vsade mame chranice na rohy, zastrky a podobne...
Zaujima ho vsetko co nemoze, kable, zastrcky, kvety, telka, zaluzie...no vsetko... 😀
Uz asi 3x sa mu podarilo rozrazit pery alebo aspon dasienko...sama modrina alebo typel... 😒 co uz, mame take obdobie 🙂
Na zemi ma aj protismykovu deku na hranie a po zemi kopeeeeec hraciek, tatrovky, chodak...davam u k dispozicii vsetko. Najnovsie sa velmi krasne zabavit "citanim" knizky...ked varim, tak mi to velmi vyhovuje, lebo vtedy neviem, ze mam decko 🙂
No povacsine, ked sme doma, tak s nim sedim na zemi a hrame sa , potom ho to prestane bavit a ide si lozit, tak ho necham /akurat ho sledujem/ a potom ho opat zaujmu hracky a tak...pomedzi to papame a spinkame a sme vonku...

babulik22
9. sep 2008

ja malu tiez necham co najviac lozit,aby si posilovala chrbatik.akurat ked si potrebujem odbehnut,tak ju dam do ohradky,lebo sa zacala stavat.postavy sa a potom sa jednoducho hodi ci uz na bok alebo dozadu.uz sa snazi,tak ze sa jednou rucickou spusta a potom pekne je na styroch.ale malo kedy sa jej to podari.tak je to teraz zle,ze fakt nic neurobim,lebo by si uz davno rozbila hlavu.ako to riesite vy?a este jedna vec nemozem ju pustit na chodbu ani do kuchyne lebo mame dlazbu a bojim sa,ze by prechladla,lebo predsa ked lozi,tak jej moze byt zima na rucky a navyse ich potom dava do pusy,tak to nieje moc hygienicke,tak neviem 😖

petronilla
9. sep 2008

U nás to je taky už náročné,malá leze po celém bytě,takže ji prostě víc ustrojím a je na zemi,nejvíc jí to táhne do pokojíčka za bráchou 🙂.před chvílí se mnou byla v kuchyni,kde je puštěná pračka a ona se držela dvířek,klečela a koukala na to,takže teď už ji její hračky nezajímají,studuje vše kolem.... 😒 ,tak musím být pořád ve střehu,každou chvíli se o něco bouchne,ale v klidu ji neudržím,i po kojení se hned štrachá z náruče a chce na zem... a konat 😎 .Když ji chci zabavit hraním,tak to je vždy jen na chvíli a jde si po svém 😀 .

jahodka11
9. sep 2008

davidko7-ja sa malemu aj chcem venovat, ale on nechce 🙂 lozi a lozi, vobec ho nezujima, co mu ukazujem...atd..max par minut a uz je prec....chodi okolo nabytku, nastastie sa naucil padat na ritku.....ale aj tak musim davat velky pozor....prechladnutia sa nebojim, mame kusok koberec v obyvacke, ale tam samozrejme nie je....a potom plavajucu podlahu.....ma plienku a teplacky a papucky, doteraz neprechladol, takze je to v pohode...
babulik22-aj maly dava vsetko do pusinky a rucicky ma spinave z lozenia...tomu nezabranime.....a myslim, ze si posilnuje imunitu.... 🙂
tak ja uz len cakam, kedy sa nauci sam chodit a kedy ho zacnem zaujimat a budeme sa spolu hravat 😀

kili
9. sep 2008

naši majú teraz oblečené len body a ponožky (niekedy ani tie)a samozrejme plienku. Doma máme z časti koberec z časti kachličky. Ešte neprechladli kôli tomu, tak to bude OK. U nás si našťastie moc nemajú kde ublížiť, takže si môžu robiť čo chcú a nemusím ich furt sledovať. Obdobie vstávania bolo samozrejme o inom, ale to nemalo význam stáť celý deň za Samkom a chytať, takže asi týždeň-dva padal, bol aj jeden typel, a potom sa radšej naučil zliezať alebo padať na zadok a keď náhodou padne až do ľahu, tak zo zdvihnutou hlavou 😵 😀

pekacka
9. sep 2008

môj 5 mesačný syn hrozne zle spáva niekedy aj hodinu za celý deň, takže náš režím je taký že sa väčšinou len hráme, poobede ideme von na prechádzku no nepodarí sa nám každý deň, a večer sa kúpeme. stretávame sa s kamoškami čo majú tiež malé deti, chodievame aj do mesta. no veľmi často ho štvrť aj pol dňa uspávam..lebo je unavený a nemôže zaspať. hrúúza... 😒

kili
9. sep 2008

pekacka, skús nejakú hojdačku spraviť s plachty, také niečo ako mám ja odfotené v albume III. a zavesené na postielke, možno to pomôže. A tvoj je ešte malý, že keď zaspí, tak ho tam môžeš aj nechať, u nás sa Samko už moc vrtí v spánku, to mu v tom zabraňuje.

pekacka
9. sep 2008

kili, veru máš pravdu. u svokri mi docela dobre zaspal na rukách v húpacom kresle. no ale to aj stálo money...

kili
9. sep 2008

takúto hojdačku máš zadara, stačí hocijaká plachta a rohy priviazať na zábradlie postielky 🙂

caira
9. sep 2008

u nas je zatim jeste brzo, mala teda jeste nesedi nebo tak, ale uz si dokaze hezky vyhrat sama, mame na koberci ty penove puzzle, tak na nich lezi, rotuje dokola, ma kolem sebe spoustu hracek a blbosti na hrani { stejne ji nejvic bavi veci jako plina, praznda flaska na piti retizek na dudlik atd atd 😀 ale dokaze se zabavit sama. Presne jak rikala Johanda, venovat se diteti cely den je psychicky fakt narocne, tak jsem rada, ze se dokaze i zabavit sama..a kdyz uz ji to na zemi nebavi a ja treba potrebuju varit, tak ji soupnu do lehatka a je semnou v kuchnyni a je spokojena 🙂

kometka5
9. sep 2008

souhlasím s Johandou. 😉 je sice fakt, že se někdy podívám po bytě a myslím, že mi trefí šlak, takový bordel je všude...a jelikož jí nechávám průchozí všechny pokoje, kromě wc a koupelny, tak je prostě hračky, papíry, dudlíky, boty, ponožky, kalhotky prostě všude.
taky jsem měla chrániče na rohy, ale jelikož to tam asi malý vadilo, tak teď je to jedna z mnoha hraček...(rostě to silou urvala).
Je naučená tak, že si hodně vyhraje sama, teď zrovna hraje prim kostky, který skládá na sebe a boží je nebo prostě krabice, do který všechno dá a pak to vyhodí. jen někdy se jí po mě stýská, tak jde se na mě podívat, pak si chce většinou hrát, že mi všechn odává a pak bere...prostě je úžasná.
hodně se snažím chodit ven, ale teď už mi moc v kočárku enchce být, tak to na dlouho moc nejde, nebo rozložím někde deku (stejně na ní není) a vegetíme venku.
Do toho se už hodně staví, ručkuje, padá na zadeček, ale většinou se otřepe a zkoumá dál.
když bych jí od toho chtěla odpoutat, začne se neskutečně vztekat, takže si s ní hraju jen když to ona vyžaduje a to vydrží jen chviličku. 🙂

trixi
9. sep 2008

My mame v celom dome kamennu podlahu, tak som kupila pre maleho take penove puzzle, to sme rozlozili v hale, je to velikanske, makucke, teple a tam sa s malym hrame. On teraz neobsedi, a tak chce stale behat. Tak behame stale za ruky, doma mame vsade roztahane hracky, tiez nic nestiham, pretoze nevydrzi sam ani 5 minut. Obcas vyzeniem tatina s malym von a vtedy zapnem tryskove motory a poupratujem.

adina22
9. sep 2008

No ja tiez nechavam malu lozit,aby objavovala a skumala,potom poobede ked zaspinka poupratujem a stihnem aj poobednu kavicku 😉 Vstavame medzi 6/pol 7 ranajky potom o pol9 az 9 si este pol hodky podriemka,doobeda sa vacsinou snazim navarit a stihnut co to porobit,kym ona objavuje.Potom obed okolo 13 az pol druhej pooobednajsi spanok.Spinka zhruba dne hodinky,no a poobede sme vacsinou vonku podla pocasia.Spinkat chodi o pol 8.Ale su dni ako tu uz baby pisali,ked sa mala dozaduje mojej pozornosti a vtedy sa jej prisposobim a nejaka ta pracicka pocka do zajtra 😉

megee
10. sep 2008

my to máme tak stejně malý si lozí kde chce a hraje si taky se vším, jen ty noviny u nás nepřichází v úvahu, ty on trhá a cpe si je do pusy 😀 , ale jinak se taky zabaví sám klidně i na hodinu tak si aspon udělám co potřebuju, vždy za mnou jen přileze pomazlí se a zase si jde hrát...

zuzka99
10. sep 2008

super, ako napísala jahodka - ja sa chcem malému venovať ale on nechce. 🙂 sadnem si k nemu, stavam mu vežu, ukazujem knižky, zvieratká, spievam, recitujem. on na mňa chvilu hladí, smeje sa a už mu strielaju oči po izbe, niečo zbadá a konec, odíde mi a kašle na mňa. kolkokrát si dočítam knižku aj sama. ma zaujíma viac ako jeho. tak ho nechám nech si robí čo chce, ale sledujem, ak hrozí uraz tak ho zoberiem a preruším jeho činnosť 🙂 ked som v kuchyni príde za mnou, sadne si mi pod nohy a pozerá. ked som na počítači, sadne si pod stoličku a čaká. vtedy viem, že chce byť so mnou, tak si ho vezmem, pomaznáme sa a on sa začne pýtať na zem a už ho znova nezaujímam. chodí aj po koberci, ale najradšej má studené kachličky, radšej sa už nad tým nezamýšlam, lebo by som celý den ho iba prekladala z kachličiek na koberec.

mywiel
10. sep 2008

Davidko kup mu ohradku super vec... 😉

tessa
10. sep 2008

ja sa snažím byť s oboma deckami celý deň vonku, kým je pekne... 😉 Máme RD s dvorom, takže starší synátor tam má všetky možné hračky a aj pieskovisko, takže je to super 😉 No a s mladším som tam v kočíku a tomu je jedno, čo robí, ešte si to neuvedomuje 😉 😢

tessa
10. sep 2008

tam mal byť na konci 😀 a nie 😢
preklepla som sa v smajloch 😖

binki
10. sep 2008

no zrovna asi před týdnem jsem přemýšlela o tom, jestli to dělám "dobře", ale jak čtu příspěvky, tak asi jo, uklidnily jste mne,
čteme si, zpíváme, cvičíme, nechám ho používat některé dospělácké věci, kouká na svoje dvd baby einstein a lozí a popochází u nábytku, dobrá koupě byl stan z Ikea, kam se chodí schovávat 🙂

kili
10. sep 2008

binki, a ktorý stan máte? teraz si ma navnadila. Spravili sme nedávno dosť veľa miesta, lebo sme premiestňovali a budeme mať ešte viac, lebo postele zrušíme a budeme mať len madrace, aby mali výbeh. Tak by sa stan aj zišiel 🙂 . Len viac sa mi páči ten iglu a ten je ale od 3r, nechápem pre čo 😕

kili
10. sep 2008

... a je aj o dosť lacnejší 😅 😅 😅