Ako ste riešili prechod na fľašku po dojčení?

zuzana1981
3. feb 2008

ako ste to riesili ? moju malu kojim ale ked jej chcem dat z flasky tak odmieta ...

nika000
3. feb 2008

zuzana1981super že sa to pýtaš .my máme ten istý problém.som zvedavá čo baby poradia 😲

lante
3. feb 2008

Tak už sme tri 🙂

lante
3. feb 2008

Môj malý keď bol menší, tak v pohode vypil moje mliečko aj z fľaše, dokonca aj trochu čaju....potom sme ho z fľaše nekŕmili (kŕmila ho iba mamina, keď ho strážila, kým som ja napr. obehla všetky tie papierovačky po pôrode + návštevu u gynekológa). Potom už dlhšie vydržal, takže som ho kojila cca po troch hodinách. Asi pred tromi večermi som mu prvý raz dala Nutrilon 1 Extra, vycucol to na 2x v priebehu 15 min aj s prestávkou. Potom som to ďalší večer chcela zopakovať, spustil strašný rev a nedostala som do neho viac než 10ml a to isté aj včera večer......ja neviem čo urobím ak nebude mať dostatok svojho mlieka. Rada by som to kombinovala UM z fľaše a MM s prsníka.

kasis
3. feb 2008

Asi vam moc neporadim, my sme zacali s flasou pred cca 3 tyzdnami,ked sa krpaty sam odtavil od prsnika, bojovala som s nim kazdy vecer, vyskusali sme 3 druhy flias a 4 druhy UM, po tyzdni sa naucil pit z flase moje odstriekane mlieko a po dalsom tyzdni si zvykol aj na UM a teraz vypije 220ml najeden sup, takze len pevne nervy a vela stastia

lante
3. feb 2008

kasis, ja som to najskôr skúšala večer, potom ako sa mi to na prvý raz podarilo som bola nadšená ako to prebehlo.....som sa radovala predčasne 😖
Ozaj akú máte fľašu a UM??

snilko7
3. feb 2008

my sme mali podobný problém, malá ani za svet nechcela fľašku...no a včera pre zmenu odmietla prsník, a ešte stále zaryto odmieta a pije z fľašky...normálne nechápem ☹ ale vypiť 210 ml mliečka jej trvá na večer aj hodinu 🙄

kasis
3. feb 2008

Lante, ale Matko je uz riadny spekulat, takze mozno preto nam to tak dlho trvalo, u mensich deticiek asi nebude taky problem. Flasu sme uplne zavrhli, najlepsie mu to islo z Avent poharika s bielym sosakom a spokojny je so Sunarom Premium 😉

lante
3. feb 2008

Vilko vycucne prsník, ale včera mi MM z fľaše vypil 80ml a viac ani ťuk a predtým toho UM, čo sa mu raz podarilo vypiť vypil 120 a ešte by vtedy cucol, ale ja som vtedy zarobila menej, čo ak nebude chcieť. Potom na druhá raz som zarobila viac a popri revaní vypil 20ml 🙄 , takže vôbec netuším koľko vytiahne z prsníka. Niekedy, keď mám strašne plné prso z neho odsajem aj 130ml a hovorí sa, že dieťatko vytiahne viac než sa dá odsávačkou....tak netuším koľko sa naje.
Vŕta mi však hlavou, že cez deň vydrží aj 4 hodiny nejesť a v noci sa mi zvykne budiť každé 3 hodiny. 😖

lante
3. feb 2008

No to nám ešte pohárik neprichádza do úvahy, máme o 7 mesiacov menej ako vy 🙂

snilko7
3. feb 2008

lante naša Kika je podobná, cez deň mi vydrží nejesť aj 4 hodiny, zbytočne jej núkam vypľúva...no a večer chce potom asi dohánať a pýta si papať podstatne častejšie...a to už zvykla pekne prespinkať celú noc 😵

lante
3. feb 2008

Tak mne sa o prespatej noci zatiaľ môže iba zdať. Max čo spal bolo 6 hodín v kuse, to bolo 8ho medzi kojeniami stalo sa to raz a to som zrovna ja mala akúsi krízu som od 1:30 do 4:00 nemohla spať 😠

snilko7
3. feb 2008

lante ja mam tiez vzdy takú smolu, ze ked malá pekne spinká tak ja neviem zaspať...mne bolo čudné že tak dlho spí tak som ju kontrolovala či je v poriadku...manžel mi vravel že som ako blázon 😀

lante
3. feb 2008

Sme bláznivé obe, až nato, že ja som vtedy vystrnadaila menžela od TV, on zachrnel a ja som sa po polhodinovom prehadzovaní rozhodla vstať, veď aj tak sa Vilík o chvíľu zobudí....zobudil sa o 3:45 😅

lusil2005
3. feb 2008

mne mala odmietala flasku dva mesiace. kojim stale ale davala som jej vodicku kedze uz dokrmujeme. uz som bola zufala ze chudatko nevie pit ani z cumlika, ani z avent sosacika, az som jej raz skusila dat namiesto vodicky zriedenu jablckovu stavu... len sa tak za tym zaprasilo 😕

lante
3. feb 2008

Neviem, či mám skúsiť šťavičku, keď je vlastne plne kojený a má dnes 3m a 15dní 😒

janka08
4. feb 2008

Dievcata je tu tema :nehce pit s flase: 🙂

markiza
4. feb 2008

Lante, avent poharik a biely sosacik k nemu je od 3 mesiacov.

Inak ja doporucujem, aby naskor daval z flasky niekto iny, napriklad tatko. Pojde to lahsie a tiez vyber flase a dudla je dolezity. Nasa sa dala chytit na Chicco fyziologicky dudlik a protikolikovu flasku, ale trvalo to zhruba tyzden 😉

lusil2005
4. feb 2008

a preco vlastne chcete davat takym malym krpcekom flasky?

lante
4. feb 2008

Lusil, teraz po troch mesiacoch mi zodral bradavku na pravom prsníku, takže to čo z neho odsajem, lebo odsávačkou to menej bolí, tak mu chcem dať vypiť......

Inak dnes ránom som s ním bojovala skoro pol hodinu nakoniec sa vzdal.....už bol určite hladný ako vlk....a vycucol celú fľašku s mojím mliekom...125ml. Potom ďalšie jedlo som ho kojila, potom zase fľaša, lebo ho strážila mamina a teraz na večer mu rozrobila Nutrilon a čuduj sa svete vypil 110ml a dopil by aj zbytok ale pri tom zaspal.....

Markiza, keď mu skúšal dávať manžel tak sa na neho doslova rehotal spod fľašky...... 😅

ajus
5. feb 2008

ahojte, aj nasa 6mesacna mala flasu vytrvalo odmietala, skusali sme avent, obycajnu, rozne cumliky...tiez sa potvrdilo, ze ked citi mliecko odo mna, flasku nevezme. preto to skusal manzel a od neho vypila. ja chodim niekedy na cely den prec kvoli praci a zaujimave je, ze ked vie, ze nie som doma flasu zoberie. akonahle vsak pridem, zase ani pocut...rozmyslam, ze prestanem kojit, uz ma skoro 7mesiacov a ja sa bojim, aby tu flasu zobrala, ked nebudem moct byt doma...inak, najviac zabera flasa mam s tym zamatovym cumlikom... 😉

digysa
30. dec 2008

Nam sa horko tazko podarilo prejst na flasu....ale my mame novy problem. ONA si tu flasu nechce drzat!!! Za 2 tyzdne bude mat 10 mesiacov. Moj syn (nekojeny) si uz vedel aj poharik aj flasu drzat sam.
Ako sa to da naucit??? Ona si len uska chyta? Mam jej tie ruky prikladat k flaske? Alebo co mam robit?

fifinna
30. dec 2008

dig, môj si zacal flasku drzat az po roku, bola to aj moja chyba, lebo ked som mu nechala flasku v ruke, tak vsade rozlieval, tak som mu ju radsej nedavala. Ked som mu kupila novu flasku so spätnou klapkou, tak som mu ju nechala na stoliku a sam sa zacal o nu zaujimat. Zo zaciatku mi ju nosil, nech mu dam a teraz pije sam. Netreba nic surit, ved aj tak sa na koniec vsetko naucia. 😉

annag
31. dec 2008

aj ja sa pýtam, prečo učíte také veľké deti na fľašu 😕 , však ony už musia bez problémov zvládnuť pohárik, resp. pohárik so sosáčikom. To je obrovská škoda ich na "staré kolená" učiť na fľašu, z toho sa ľahko stane zlozvyk a fľašu má potom bábo ešte aj ako škôlkar 😉 Ak dokáže dieťa papať tuhú stravu lyžičku , musí zvládnuť aj pohárik

digysa
31. dec 2008

annag: a mam jej davat aj mlieko z poharika? Ja jej davam caj a ostatne tekutiny z poharika (samozrejme si ho sama nechce chytit) ale mlieko som aj synovi do roka davala z flasky.

fifinna
31. dec 2008

my sme flasku s dudlom ani nemali, ja som malemu davala od narodenia sosak. S poharika sa vie napit, ale cely sa dooblieva, a flaska mi vyhovuje aj ked ideme von.

digsa skus flasku so sosakom, mna ani flaska s dudlom nenapadla, alebo poharik so sosakom

bodka13
31. dec 2008

digy ...prečo ju chceš učiť na fľašu,veď skúste hneď pohárik alebo sosák...nebudeš musieť odúčať 😉
náš Davidko bol čisto kojený do 8mes(žiadne príkrmy,odmietal čaj a vodo),fľašu a dudlík vôbec nemal-pili sme z pohárika a na príkrmy lyžička

angua27
31. dec 2008

babuľky, môj malý tiež odmietal flašku klasickú s dudlom. jeden čas pil s pohárika so sosáčikom, ale tam nám vznikol problém, že si ho nevedel obrátiť hore dnom a naraz piť. buď jedno, alebo druhé. nakoniec som objavila flašku so slamkou a odvtedy pije ako malý ďáblik. vie sa napiť sám, kedy chce koľko chce. mám dve - jednu na čaj a džúsiky a druhú na UM a v pohodke. vyzerajú takto: http://www.nasimdetom.sk/sportova-flasa-122.php sú uzatvárateľné a keď sa otočia hore dnom, tak nekvapkajú, alebo teda minimálne, ale to až po čase aktívneho používania. 😉
držím palce, aby sa vám podarilo priviknúť deťúrence.

sassi
31. dec 2008

dieťy by si samo flašu držať nemalo
ale kedže moji boli na flaške od 3 mes. tak sa tak akosi sami naučili držať si flašku, asi okolo 12 mes
a flašu mala dcer do necelých 2 rokoch a so synom pomaly tiež už prestaneme používať cumlíky a prejdeme na sosačiky
vyber je velký, ja som používala tie s ventilom proti vylievaniu
ale nie každe dieťa z toho vie ťahať

do 3rokov sme potom prešli na poharik, a do školky išla dcéra samozrejme už uplne odučena od fliaš
nie je pravda, že sa to neda odučiť ... aj ked poznam aj taky prípad, že druhák na ZŠ ešte pije večer mliečko z flše 🤐 😕

digysa
2. jan 2009

Ja som teraz dopletena......Este raz si to preberme. Dieta ma pit bud materske, alebo umele mlieko aspon do 12 mesiacov.
Ja som kojila do 7 mesiacov. Popri kojeni som malej obcas dala caj do flasky. Po 7-mich mesiacoch som prestala kojit. TO mi tu chcete tvrdit, ze keby som napr. zo zdravotnych dovodov prestala kojit v 4-och mesiacoch, tak mam malej davat mlieko v pohariku? Alebo, keby som si nahodou po 7-mich mesiacoch zacala odsavat mlieko, to jej ho mam davat v pohariku so sosacikom? To sa mi nejako nezda.
Ja som presla na mlieko v pohari pri synovi, az ked zacal pit normalne kravske. Ale on nebol kojeny a naucil sa na poharik skor.
Mala je kojena a do 7-meho mesiaca nic nedrzala v ruke....a ked je teraz davam poharik so sosacikom, tak vresti ako pavian.

angua24: To nie su flasky, ale pohariky so slamkou a zo slamkou mozu deti pit az od 12 mesiaca. Aspon to je na nich napisane....

bihan
2. jan 2009

Digy, pohoda 😉 Keby si prestala dojčiť v 4m, tak je maličká pravdepodobnosť, že ti bude fľašku odmietať. Malé deti s tým problém nemajú, tie väčšie občas hej. Sári bola plne dojčená do 10m, potom sa zrazu odstavila a fľašu nechcela ani vidieť. Trvalo jej to asi 2t, kým sa chytila, hrnček odmietala úplne. A ako prešla na fľašu, zrazu nebol problém ani so sosákom, ani s pohárikom s uškami, ale najradšej má poháriky so slamkou.

Zo začiatku si ju tiež nechcela držať, tak som jej občas priložila ručičky a keď zistila, že to vie aj sama, tak potom už nechcela, aby som jej ju držala ja. Všetko chce svoj čas.

My máme teraz takúto fľašu http://www.goodforthekids.com/item.php?item_id=224 a jednu väčšiu bez ušiek, len som tam musela urobiť väčšiu dierkku na prechod vzduchu, lebo som mala problém z toho piť aj ja.