Ako ste riešili prechod na fľašku po dojčení?

zuzana1981
3. feb 2008

ako ste to riesili ? moju malu kojim ale ked jej chcem dat z flasky tak odmieta ...

digysa
4. jan 2009

bihan: presne tie iste flase mam aj ja, a hned 2 a ani za pana ich nechce. Potom som kupila tieto:

http://www.consumer.philips.com/consumer/en/us/...

Moj syn ich zboznoval...tak z nich pil aj do 15 mesiacov. (A teraz tiez pouziva iba slamku, alebo normalny pohar)
Tak som si myslela, ze aj je to bude vyhovovat.
Ani tie sa jej nepacili....tak som kupila tento:

http://www.playtexproductsinc.com/infant/CupsBy...

Ani ten nezabral.
Ale ako ste to tu pisali...tak vcera som dostala strach, ze mala je nejako pozadu a rychlo som nabehla na uplne poslednu moznost. Vraj toto je super poharik, ktory umoznuje prechod z flasky na pohariky so sosakom.
Takto vypada:

http://www.playtexproductsinc.com/infant/CupsBy...

Dnes sme mali premieru....chcela som jej dat v pohariku iba caj, ale po uspesnom pokuse som jej dala aj mlieko a chytila sa na to.
To mi padol kamen zo srdca.
To drzanie nam este nejde...ale robim to co ty. Prikladam jej rucicky a obcas si to chyti sama...ale nie na dlho.
Tak budeme prikladat, az kym si nezvykne.

digysa
4. jan 2009

pardon...som 2 krat ten isty link na Poharik dala.

Toto je poharik, co nam zabral: aj na caj, aj na mlieko

http://www.newbornfree.com/Enlarge.aspx?id=1950659

bodka13
4. jan 2009

digy...ste šikulky 🙂 🙂 🙂

emjee
11. feb 2009

valentinyova • 2d • Dnes o 13:58
Ahojte,prosím vás o radu ako mám naučiť piť syna z flašky,ja ho ešte stále kojím má už 8 mesiacov a on vobec nechce flašku,vlastne chcela by som aby pil niekedy aj vodu alebo čaj,ale problém je v tom,že mu zo žiadnej flašky nechutí už som vyskúšala rozne dudliky na flašku a nič.Papáme už rozne,ale bojím sa,že keď ho prestanem kojiť čo bude ďalej.Buďem rada ak mi poradíte a on sa konečne naučí piť alebo aj papať z flašky.Za každú radu vám velmi pekne ďakujem.

lemge • 1d • Dnes o 14:08
valentinyova skus ist do temy babatka,tam si najdi temu dakujeme annag.annag je jedna super zienka,ktora ti isto poradi velmi dobre.uz vela babam odtialto pomohla,mne takisto.ma uz akokeby svoj fanklub tu na koniku

bibula • 2d • Dnes o 14:29
mne maly nikdy nepil z flasky

blau • 1d • Dnes o 14:43
ani mne, vyskusaj avent hrncek alebo normalny poharik.

loren
28. júl 2010

ahojte poradte pre skoro 11 mesacne dieta flasu na UM nechce ziadne cumle potrebujem ju naucit lebo o mesiac idem na noc prec a doteraz sa len kojila flasu odmieta

luvie
28. júl 2010

@loren hrníček jsi nezkoušela? přijde mi hloupé učit tak velké dítě na flašku....

loren
29. júl 2010

skusim a napisem 🙂

loren
30. júl 2010

nezabralo

briketa
31. júl 2010

@loren
Loren to chce iba vytrvalost. Nesmies to byt ty kto krmi a musi prist do takeho bodu hladu ked pride na to, ze nema inu moznost. Ale asi by som ju uz tiez ucila na sosacikovy poharik.
Upozornujem ta, ze to zo zaciatku bude s najvacsou pravdepodobnostou s huronskym revom.
Ak vsak nemas inu moznost, nesmies sa poddat.

hanah2
9. aug 2010

maly je kojeny, flasu odmietal. cca od osmeho mesiaca som sa ho snazila naucit pit vodu. osvedcil sa mi avent univerzalny cumlik - v polohe III mu totiz same tieklo a ked uz mal vodu v ustach, pochopil, co ma robit 🙂 najskor len cucol obcas, obcas nechcel vobec, ale ked bol v tych horucavach smadny, postupne zacal pit a vypil aj 500 ml denne. motivacne (ale velmi zriedka) mu dam aj zriedenu ovocnu stavu (doma vytlacenu). naustky zatial odmieta, ale obcas sa napije aj z poharika

loren
10. aug 2010

no s toho avent cumla asi najviac vypije aj ona ale malicko a na dvoch palickach najviac inak ju drhne a mlieko nehrozi s poharikov ju tiez strasne drhne

miska805
13. dec 2010

Mame 4 mesacneho synceka, ktory je plne dojeceny. Nemame ani cumplik lebo sme ho nepotrebovali. Ja idem naspat do roboty od 6 mesiaca tak ho chceme naucit pit z flasky. Ponukame mu odsate mlieko, cajik, vodicku. Mame flase on Avent, Nuk, Tommee Tippee, a nic.. maly chyti cumplik a zacne ho zuvat a snazi sa jazyckom vytlacat mliecko ako ked ho dojcim. No samozrejme to nejde, potom si zacne rozpravat, hundrat, gigotat sa, no a nakoniec ho ta hra prestane bavit tak zacne mrncat. Ked sa ho pokusam krmit lyzickou tak spapa aj mliecko, aj cajik aj vodicku. Ked sme mali v 6 tyzdni laktacnu krizu tak som dva krat prikrmila mlieckom ktore som si zmrazila. Vtedy chytil flasku okamzite, dokonca ho aj manzel krmil. No teraz to jednoducho nejde. Uz skusame treti ci stvrty tyzden. Mam strach nakolko maly zacal aj menej papat a prestal pekne priberat. Surne ho potrebujeme naucit na flasku.

hojda
13. dec 2010

Co zkusit ten speciální dudlík od Farlinu, jak mám napodobovat bradavku myslím, že je to tip T3.

ella_joy
22. nov 2011

Sice uz skoro rok nikto nepisal, ale...odstavujem syna od mm, a po 5 dnoch sa uz chyta aj na flasku, mal teraz 8m, ale stale vypije dost malo, dokopy za cely den mozno 150ml..myslela som si, ze je lepsie ho ucit na flasu. Z poharika sice uz pije dva mesiace, ale len vodicku..a pride mi divne mu davat aj UM z pohara..flasu si uz aj sam chyti a cucka si, tak teraz neviem ci radsej uz teraz stopnut flasu a davat mu to do pohara..alebo pockat kym bude moct kravske mlieko a vtedy ho odstavit od UM aj od flase... 😒