Ako umývate bábätku oči?

niki285
17. aug 2008

Ako umyvate ocka? moja mam radi borovou vodou. Mne sa to zda agresivne ked mame ocka v poriadku? Umyvate klasickou vodou z kohutika alebo prevarate? dokedy takto treba osetrovat ocka?

bubba
17. aug 2008

ked tak teraz nad tym uvazujem,ja som ocka ani nikdy neumyvala 😅 😅 som zla? 😲

zuka
17. aug 2008

Bubba 😀 , jasne ze nie!
Aj ja si hovorim, ze by som mala a nie kazdy den to spravim 😖
Ja pouzivam vatovy tampon a vodu z vodovodu.

zrzulka
17. aug 2008

my sme vytierali borovou vodou, neskor prevarenou a teraz uz klasickou pri kupani.

junovka
17. aug 2008

ked som deticky kupala a kupem, tak stale ked som umyla vlasky a zmyla cistou vodou, tak dajako automaticky sa vodicky zosmykla aj na ocka...... a boli umyte 🙂 😉

maruskak
17. aug 2008

najprv som aj ja vytierala borovou vodou, ale asi tak do mesiaca a potom som presla na obycajnu vodu -vodovodovu vodu 🙂 tampon namocila teplou vodou a pretrela z vonkajsieho kutika smerom k vnutornemu a ocka boli umyte 🙂

ssissi
17. aug 2008

Ahojte, vatový tampón a obyčajná teplá voda - keď bola miminko. Teraz len jemne čistou rukou, keď jej pod tečúcou vodou umývam tváričku.

janina77
17. aug 2008

ja som umyvala a umyvam ocka vzdy rukou - dietatko drzim pri umyvadle a druhou rukou normalnou tecucou vodou poumyvam ocka.

A pri kupani - este v nemocnici ked mi ukazovali kupanie, tak po vlozeni dietatka do vody nasleduje prve - umyt tvaricku a ocka, este kym voda nie je od mydla. Potom nasledovali vkasky, telicko atd. Tak odvtedy to tak robim, ocka su umyte pri kazdom kupani a v priebehu dna umyvam tvaricku aj ocka tak 1-2 x, a po jedeni ked sa zapacka (vtedy ocka podla potreby).

addaa
17. aug 2008

Ahojte, ja som prvých pár týždňov umývala prevarenou vodou. Namočila som tamponik a umyla očká. Tak mi to radila sestrička v nemocnici

sirinka
18. aug 2008

niki285 ahoj, borovou vodou urcite nic nepokazis, je to dokonca dobre, pokial mava babatko castejsie zapalene ocka, ale uplne staci aj cista voda z kohutika... vodu netreba prevarat, pokial babatko s ockami nema problem.

zuzka99
18. aug 2008

ja namočím tampon do vody z vodovodu vlažnej a pretriem mu celu tváričku aj očká. ked mu slzili, asi mu nfukalo vonku, alebo od slniečka som pretrela repíkom a bolo dobre.

zulok
18. aug 2008

AJ ja už obyčajnou vodou , kedysi prevarenou. Pozor na borovu vodu, po mesiaci vyhodit, vedia sa v nej nahromaždiť bakterie.. to mi hovorili v lekarni, že uplne stačí obyčajna voda. Ak ma nejaký zapal, šup mliečko, ak nepomôže ophtalmo septonex... ten je lepší ako borova voda.. ale možno inde v lekarni vam povedia inak, tak ja len, že mne povedali toto 😀

sirinka
18. aug 2008

zulok ked uz je zapal, treba ten septonex, ja som tu borovu vodu myslela preventivne, ked mava babatko problemy...

tinusi
26. sep 2008

Ja som umyvala prevarenou cca dva-tri mesiace - dost mu tiekli ocka po porode a toto pomohlo. Teraz uz len riadnou.

dzanka3
26. sep 2008

nam kazala Dr. prevarenou vodou od vohkajsieho kutika smerom do vnutra - k nosteku ....ten tamponik len raz pouzit a potom ak chcem druhy krat pretriet druhy pouzit...
ze borova voda sa nepouziva - ze to volakedy bolo 😉

betka1
26. sep 2008

ja som nikdy ocka nijak specialne neumyvala. Iba pri kupani umyvam celu tvaricku alebo pred spanim malej rukou poumyvam tvar hlavne okolo ustociek.
Ak by mala ocka zapalene, tak by som to nejak riesila, napr. prevarenou vodou alebo kvapkami od doktorky. Ale zbytocnym rypanim sa v ockach sa tam skor zanesie infekcia.
Keby nahodou niektora nevedela, tak na zapalene ocka, ale aj ako prevencia, je dobre materske mliecko.

mimik9911
26. sep 2008

my sme mali na zaciatku problem s jednym ockom, stale nam hnisalo, boli sme na ocnom, tak tam hovorila dr., ze ocka umyvat prevarenou vodou, v pripade problemov ophtalmo-septonex...samozrejme ze sme mali aj antibioticke kvapky...ale ked nam preslo hnisanie, tak odporucila umyvat vzdy prevarenou vodou, 1 tamponikom 1 ocko a druhym druhe ocko, nikdy nie tym istym.
teraz uz umyvam normalnou vodou pri kupkani

catlady
26. sep 2008

no mne v lekárni povedali že borová voda sa už nepoužíva na umývanie očiek, vraj sa zistilo že je karcinogénna 😒