Ako uspať dieťa po odstavení?

lindulak
18. júl 2008

Ahojte! Chcem sa spytat tych maminiek, ktore uspavali drobcov na ciciku, ako ste ich uspavali potom, ked ste odstavili? Ja sa este nechystam odstavit, no mam hrozu z toho, co bude potom, lebo mala zaspava len na ciciku 😖

helka1
18. júl 2008

Heh, to by zaujimalo aj mna 🙂 MAlu celkom uspesne odstavujem, ale maly je zavisly na zaspavani na prsniku 😠 , tak baby radte 😀

ikina
18. júl 2008

ahojte , ja som malu položila do postielky a zaspavala sama. Inak učučkala sa mi aj pri flaške, tak to bolo super. A ak bola ešte aktivna, tak som ju trosku natriasla na rukach a spievala "spi dietatko spiže". Len to nerobte často, lebo si nato hned zvyknu a potom Vas to čaka každý večer. Ako nas. 🙂 🙂

pipi1211
18. júl 2008

no baby tak presne toto teraz ja riesim malu som vcera definitivne odstavila... bola zvyknuta zaspavat na didke co pre mna momentalne znamena obrovsky problem 😠 aj dnes som ju uspavala od 22.00 a je 23.45 ked konecne zaspala aj to v kociku. akonahle som ju polozila do postielky zacal staaaaaasny plac a nenenenene 😠 😠 😠 😠

loren
19. júl 2008

no tak aj ja sa pridam malu uspavam na rukach a nadhadzujem ju tak jemne lebo zo strany na stranu nefunguje a aj tak mi reve 😉

bystricanka
19. júl 2008

loren..vy sa takto uspávate? Nebolo by lepšie použiť kočík a tak ju natriasať? No inak fakt máš čo natriasať.Malá ma isto nejakých 10 kíl,že? 😝

cathrin
19. júl 2008

ja som s uspávaním na prse skončila minulý týždeň a tiež som si to predtým nevedela ani predstaviť. Ja jej zapnem uspávanky, chvíľku ju mám na rukách, potom ju položím do postele, ľahnem si k nej a trochu ju hladkám. A hlavne ide spať, až keď je úplne unavená.......

dadka212
19. júl 2008

To bolo aj pre mňa nepredstavitelné ako ho uspím a bola som prekvapená ako to šlo ľahko 🙂 odstavila som keď mal 13 mesiacov
keď bol unavený lahli sme si do postele som mu hladkala ruku a on kludne zaspal aj poobede aj večer, teraz zaspinkáva pri flaške mlieka, ale stále som pri ňom kým nezaspinká 🙂

vlastulka
19. júl 2008

Mne sa Viki sama odstavila okolo 14 mesiacov, namiesto didi si začala pýtať "tajík" a spinkáme celú noc.. 😝 no a to zaspinkávanie je o niečo dlhšie ako bolo pri kojení, vtedy sa napapala, otočila sa na druhú stranu a spinkala. Teraz sa naučila zaspávať tak, že mi leží na bruchu, no a trvá nám to tak asi cca 5-15-20 minút.. ako kedy 🙂)

yesno22
22. júl 2008

...mne maly zaspal pri kojeni len ako babatko, ked uz bol vacsi..cca od 5m...som ho po kojeni este musela nosit na rukach kym zaspal, a tak som si ho "zhyckala". Ked som zacala odstavovat, zacala som ho aj ucit pekne zaspavat, najprv pri mne na posteli a neskor v postielke, sucasne sme presli vecer na flasu a teraz je to tak, ze ho dam do postielky, dam mu flasu a vedla neho mu polozim dudel...kym papa, sedim pri nom, spievam mu alebo ho hladkam po cielku... dopije flasu, poda mi ju, vezme si dudel, otoci sa na bok a ja odchadzam 😉 ...

jesssie
22. júl 2008

yesno22, a kedy si ho začala odstavovať?
tiež už rozmýšľam pomaly nad tým ako to spravím ja lebo Nikolka zaspáva výlučne iba na mne a keď ju dám večer do postielky a ona ešte nespinká sú to strašné vresky ☹ , chúďa moje minule som ju mala problém utíšiť čo už bola tak rozvrieskaná, tak som si povedala, že je na odúčanie ešte moc malinká, šak mi to srdce trhalo ten jej rev 😢

renatam
23. júl 2008

Baby! To uspávanie naších drobcov je fakt problém! Ja mal-15mes ešte nadojčím- ale málokedy zaspí na prsníku, ppoto s Nou ešte spolu ležím ale ju vezmem na ruky a uhojdám- hroza, že??? aLE dufam, že to ju nebude držat do puberty.Ale my mamy to vydržíme, veď kedy inokedy ešte budeme s našimi detičkami spávaj a hojdař ich na rukách, ak nie teraz. Su rozkošné a stojí nam to zato, však!

vlastulka
23. júl 2008

Renatam, neboj nebude to do puberty... 😲 Môj synovec bol takisto natom ako tu všetky ostatné detičky, a vo veku 3-4 rokov už krásne sám zaspinkával vo svoje izbičke... a dovtedy si aspon maminka sním užila to večerné ceconenie pri zaspávaní.. teraz už veľmi nechce ☹

zuzana76
23. júl 2008

no tak my mame ten isty problem, bude mat rok a ja ho chcem pomaly zacat odstavovat ale fakt netusim ako bude sam zaspavat, resp inak ako na prse ☹

anielik
25. júl 2008

my sme sa odstavili zo dna na den. Matko dostal len cajik...asi taky teply ako mliecko a v pohode zaspal. Osdstavili sme sa v 13tich mesiacoh.
Teraz si lahneme v uplnej tme do mojej postele, matko stiahne cajik a drichme. Uz sa nebavime, nehladime nic, len ked ma vela energie tak ho rpidrziavam aby sa neotocil na 4ri 😉

Matko nechcel vobc ziadne ine mliecko...doteraz ☹

cathrin
25. júl 2008

anielik, takže ti malý vôbec nepije UM? lebo aj my máme ten istý problém 😒 síce ju ešte kojím ráno a večer, ale podľa mňa jej už ani nič netečie........a tiež neviem, čo s tým robiť.....

anielik
25. júl 2008

cathrin nie vobec ani kvapku, vyskusali sme 4ri druhy vsetky po mne hodil ze nechce tak papame len cajik. Skusala som aj kravske a ani to nechce. Tak pravidelne papame jogurty a spol a castejsie varim mliekove/smotanove polievky tie miluje...to robim z krav. mlieka

martina46
25. júl 2008

A neskúsili ste tie mlieka ochutiť niečím extra sladkým alebo výraznou chuťou? Suseda takto naučila malú na sunar- namiešala tam také banánové že frapko? Neviem ako sa to píše a postupne uberala až teraz pije čisté mlieko. Ale to už je od témy.

cathrin
25. júl 2008

martina46, to ma dnes práve napadlo..... 😉 vyskúšam

jesssie
26. júl 2008

ahoj baby
chcem sa spýtať ako ste prišli na to, že už máte detičky odstaviť, že už je ten správny čas?

gabcsi
26. júl 2008

ahoj jesssie
aj ja by som tiez chela vediet kedy je to správny cas.Ja som uz skúsala malemu dat sunar,ale odmietla. 😒

yesno22
26. júl 2008

existuju aj ochutene UM ale tusim len pre deticku od roka...ja obcas malemu kupim bananovy alebo vanilkovy sunar a miesam mu s obyc 😉
odstavovat som zacala okolo roka, od polroka som postupne vynechavala kojenia podla poctu dennych prikrmov..len nocnych kojeni neubudalo 😠 😅 ...od cca 10m som sa "prinutila" kojit v noci max 2x...za mesiac som vynechala vecerne kojenie, potom ranne kojenie a ked mal drobec nieco cez rok, kojila som len 1x nadranom, okolo piatej....jeden den som aj toto kojenie zrusila a bolo...malemu prsnik vobec nechybal,skor mne chybalo to mojkanie sa... 😉
povodne som chcela kojit do cca18m ale akosi to vyslo na ten jeden rok 🙂

jesssie
27. júl 2008

yesno22
dik za vyčerpávajúcu odpoveď 😎 tiež by som nerada babulku odstavila zo dňa na deň 😲

veverca
28. júl 2008

jessie, ty sa chystáš odstavovať? 😲 veď Nikolka nemá ani pol roka. Neponáhľaj sa, na to máte ešte fúru času 😉

anielik
29. júl 2008

my sme sa rovnako odstavovali ako pise yesno22. ale je to vlastne tak ze ked pridavas dalsie jedlo tak by sa malo vynechat kojenie. Ked uz sme si rano len troska cucli tak som zacala rozmyslat o ukonceni. Ale nechcela som povodne tak skoro ukoncit, len chceme dalsie babo tak som musela. ☹

jesssie
29. júl 2008

veverca
to určite ešte nieee, ja som happy, že sa stále kojíme, len zbieram infošky....babuľka rastie, raz to prísť musí ☹

katy1979
30. júl 2008

ešteže som vás našla, tiež ma to zachvílu čaká. lebo to uspávanie a ukludnovanie na cicíku mi začína liezť troška na nervy, skončí leto a ideme na to.
som zvedavá ako to dopadne. hlavne to uspávanie a nočné budenie sa.

lindulak
autor
30. júl 2008

No teeeda, ako sa to tu rozbehlo! Diky baby za tipy 😉 Tiez sa chystam po lete skusat aj ine formy uspavania. Odstavovat este nejdem, chcela by som vydrzat do 18 mesiacov, no neviem - uz ma tak bolia klby a nic na to nemozem ☹ Inak moja mala okrem 3 nemliecnych jedal denne je este aj 6 krat denne kojena a to v noci prespi celu noc bez kojenia, takze papa aj 9 krat denne! A pritom spapa 200g prikrmu len taky fukot. No myslim, ze tam uz tolko toho mliecka nemam, niekedy len tak trocha pocucka - asi viac pre upokojenie, taky relax je to pre nu 😅

katy1979
31. júl 2008

lindulak jeden dôvod u mna prečo odstaviť su klby teda len jeden bedrový, poslednú dobu bolí potvora. A ešte mi každý hovorí že mám pribrať, ale ako ked kojím a to ani nechcem to si len ostatní želajú. tiež som chcela vydržať čo najdlhšie, ale mám pocit že už stačilo, lebo on si pocucká občas a zvyšok je len čisto ukludnovák.

lindulak
autor
4. mar 2009

No uz sa to pomaly stava u nas aktualne, uz sme ostali len na dvoch kojeniach - na obed a vecer ako uspavadlo 😀 Tak som si obcerstvila vase rady, ze ako na to uspavanie... no bude to asi fuska 😖 Ak mate este niekto dobre tipy, tak sem s nimi 😉

veroduan
4. mar 2009

Ahoj, my uspávame s knižkou, ľahnem si vedľa malého a držím hore knižku a pozeráme, čítame, a malý časom zaspí, tiež máme pustenú na tichšie hudbu... 🙂 takto zaspávame už asi 6 mesiacov, dovtedy tiež len na prsníku.....
ale dá sa to aj bez prsníka 😉 keď sme začínali zaspávať bez kojenia, tak to bolo proste tak, že sa díval hore do tej knižky a postupne zavrel očká...teraz už niekedy sa sám otočí na bok, už ani nemusím čítať alebo ju držať hore, alebo dokonca tak, že my zaspávame obklopení hromadou plyšákov, môj syn ich miluje, objíma sa s nimi, bozkáva sa s nimi a jak sa tak na nich prevaľuje, tak zaspí.... 🙂 🙂 🙂