Ako uspať dieťa po odstavení?

lindulak
18. júl 2008

Ahojte! Chcem sa spytat tych maminiek, ktore uspavali drobcov na ciciku, ako ste ich uspavali potom, ked ste odstavili? Ja sa este nechystam odstavit, no mam hrozu z toho, co bude potom, lebo mala zaspava len na ciciku 😖

fifinna
4. mar 2009

lindulak, ja som tiez uspavla na obed aj vecer na prsniku a celkom lahko sa to maly odnaucil, ani som nedufala, ze to pôjde tak ľahko. Povedala som mu, ze uz je velky chlapec a ze velky chlapci uz na prsniku nespia. Celkom to pochopil. Navrhla som mu, ze mu budem rozpravat rozpravku a suhlasil. Prve dni mu trvalo strasne dlho , kym zaspal, cez den mu to dokonca trvalo aj hodinu, ale zvykol si a teraz do pol hod. zaspi. A kupila som mu malu podusku v tvare rybicky, ku ktorej sa tisne a to mu pomaha pri zaspani. No ale mna zaujima, ako to riesis v noci . Prespi ti celu noc ? Mne sa maly budi dva krat na kojenie a chcela by som ho tiez odstavit, len neviem co mu mam dat, ked ine mlieko ako materske nechce. Neviem, ci by mu stacil, len caj.

martina46
5. mar 2009

ja som sa toho tiez strasne bala, mala sa vzdy vecer vrhala na prso..... no ale po odstaveni si nan ani nespomenula (uz bola zrejme "odstavena" skor, nez som ju ja.... 😅 )
a uspavanie je ovla lepsie ako predtym. cez oobed do babysatka na chrba, spi do 5 minut. vecer si lahneme, polozim si ju na brucho, hlavicku na mojeje hrudi, upokoji sa, mojkame sa tak par minut, potom polozim do postielky a odidem. zaspinka sama. niekedy place, tak sa vratim a skusam, kym to nevyjde. nenecham plakat. sme v tom uspesni 😉

lindulak
autor
6. mar 2009

Martina, to mas super, ked ti takto pekne zapsi, dokoca sama 🙂

Fifinna, moja mala prespi celu noc v pohode - vzdy dobre spala, ked bola male babo, tak som ju dokonca ja budila, aby som aspon raz v noci kojila 😀 Samozrejme, ze sa niekedy zobudi, ale staci, ze sa jej prihovorim a hladim ju po chrbatiku. Tiez ma pri sebe oblubeneho macka a k tomu sa tuli. Postielku ma hned pri nasej posteli, ale casto spi aj s nami. Uz som zrusila aj ranne kojenie, raz si pytala, som ju zabavila a nahovorila na chlebik a teraz si uz ani nepyta. Dufam, ze aj ostatne dva pojdu takto lahko 😀

zuzana581
6. mar 2009

Ahojte. Ja keď som prestala kojiť, tak som začala dávať UM a malá zaspávala na flaške, takže žiadna zmena u nás.

fifinna
6. mar 2009

linduliak, ked mi to ranne kojenie mame okolo piatej rana, tiez by som mu dala chlebik, ale asi by uz nezaspal. V noci sa nebojim nenakojit ho, to aj ked si poplace este zaspi, ale neviem co bude o tej piatej rano.

lindulak
autor
24. mar 2009

baby a este by ma zaujimalo, ze ako dlho to u vas trvalo, kym sa vytvorila ako taka pohoda pri vecernom uspavani, teda kym dietatko prijalo ine uspavanie ako na ciciku? Teda urcite je to u kazdeho dietata ine, no aspon tak pre nazorny prehlad 😀

alon111
24. mar 2009

tak ja som musela prestat z dna na den pretoze som poprve uz mala malo mlieka a po druhe ja som chudokrvna a mala som malo zeleza tak dcera nemala vobec.davala som malu uspavat manzelovi takze aj keby chcela nemala z coho iba ak s flase a hlad je niekedy najlepsi ucitel ,a do troch dni mi mala uz ani nechcela mlieko inak ako na flasu. 😉

fifinna
24. mar 2009

linduliak, mame rovnako stare deticky, tak sup do uspavania bez prsnika, my uz tak zaspavame druhy mesiac. Najlepsie je to neplanovat presne na den. Mna maly nahneval a kedze bol hore uz skoro od rana, tak som sa rozhodla ho cez obedny spanok uspat bez prsnika a podarilo sa , islo to aj vecer, tak od vtedy to uz je tak do teraz. Dokonca zaspi uz rychlejsie ako pred tym a niekedy mu vecer uz nemusim ani rozpravku povedat. Musis byt na 100 percent presvedcena, ze to chces a nepolavit, lebo deti vycitia neistotu. 😉

lindulak
autor
24. mar 2009

Ved to fifina, ze ja skor musim ako chcem - zdravotne dovody, a psychicky sa s tym neviem stotoznit. Preto tolko okolo toho vymyslam 😀

fifinna
25. mar 2009

linduliak, aj ja maleho musim odstavit kôli zdravotnym problemom a tiez sa stym neviem stotoznit. Mne uz len ostava odstvit posledne jedno kojenie v noci. Ale ber to tak, ze detom sme dali to co sme mohli a oni teraz uz nase mlieko nepotrebuju, lebo maju pestru stravu tak ako my. Tak kludne zacni, nech to mas co najskôr za sebou. To, ze su nase deti citovo naviazane na prsnik, sa da nahradit tym, ze si ich pritulime, pomazname sa snimi a pod.

lindulak
autor
30. mar 2009

Vcera som malu prvykrat uspala bez cicika a dnes zase - takze sa zda ze sme odstaveni... Teda klop klop, bolo to celkom ok. Som si potrela bradavky octom a ked sme si lazkali, tak som jej povedala, ze cici su be a nech skusi. Samozrejme si nevzala a zacala plakat. Zacala som jej rozpravat rozpravku, co ju utisilo a asi po 20 minutach rozpravania a hladkania zaspala. A dnes to bolo kratsie ako vcera. 😉

fifinna
31. mar 2009

linduliak, super , len tak dalej 😉

domeenika
11. jún 2009

ja potrebujem tiez radu.. malu som odstavila cca pred mesiacom.. cicik nepotrebuje ani si ho nepyta, ale to zaspavanie je hroza. Ona je velmi vrtka, stale sa mi hmyri, nemozem ju udrzat tak aby lezkala. ked ju prichytim, tak zacne strasne plakat a mne to neda a pustim. uz sme skusali aj rozpravky, aj spievanie aj hladkanie.. no stale nic.. ja som zufala, lebo ked to svokra pocuje pride a jej zaspi okamzite.. robim to co ona, ale mala na mna vobec nereaguje, mne je z toho do placu, kedze neviem uspat svoje vlastne dieta. ☹

katy1979
11. jún 2009

domeenika nas malý musi pred spanim dostat flasu s mliekom. donedavna ak nezaspal cez obed pri mlieku tak jednoducho nespal. ale pomaly sa to zlepsuje. mlieko sice vypije ale ak je unavený tak sa trocha poprehadzuje a zaspí.

fifinna
11. jún 2009

domeenika, tak môj maly by so svokrou nezaspal a ani s nikým inym. Ja by som zase chcela, aby sa naucil zaspat bezo mna. Ber to ako vyhodu. A to neznamena, ze ked malu nevies uspat, ze to je tvoja chyba. Naucila by si ju zaspat , keby sa ti svokra do toho neplietla. Ta metoda, ze ju prichytis a nepustis, je dobra. Malej tym neublizis a aspon vypusti prebytocnu energiu, len to je ta chyba , ze pride svokra. To je jasne, ze mala ma pred nou respekt. Ked si chces malu naucit zaspavat sama, tak vysvetli svokre, ze to chces spravit sama aj za cenu ze bude mala plakat. Nech ta necha. Ja ked som maleho odstavila, tiez vymyslal, behal po izbe, vrtil sa v posteli, aj som ho prichytila, nech si poplace, aj rozpravku som mu hovorila, potom som sa spravila, ze spim a ked uz nevedel co lahol si ku mne a zaspal. Treba skusat, ale bez svokry .

domeenika
11. jún 2009

katy aj ja jej dam flasu mlieka, dokonca uz vymyslam aj bananove, jahodove, kakao, ale na obed mi mlieko nechce. caj vydrula a potom je len pocikana ale spanok ziadny.
fifinna a myslis ze to casom prejde? ze jej poviem ideme buvat a ona sa uz nebude branit?lebo ja si vazne neviem predstavit ze by to takto malo byt neviem do kedy... uz je mesiac po odstaveni..

fifinna
12. jún 2009

domeenika, jasne, ze to casom prejde. Kde davas malu spat ? Môj maly spi v nasej spalni a väcsinou v nasej posteli. Do spalne si zobere so sebou ,ked ide spat nejake auticko , lahne si do postele, chvilku sa hra, ja tam lezím snim a po chvilke zaspi. Neviem si predstavit, ze by som ho uspavala v jeho detskej, to by nezaspal do rana, kedze tam ma vela hraciek. Ked je v nasej spalni, tak tam moc moznosti nema a po chvilke hrania sa s autickom zaspi. Skus to spravit tak, ze bud s malou sama v izbe, lahni si do postele a rob sa , ze spis. Ona si uvedomi, ze si môze robit co chce, ale dlho ju to nebude bavit, pretoze zisti, ze tebe to nevadi, ze sa hra a nespi. Jednym ockom ju pre bezpecnost sleduj. Ked sa zacne nudit, pride za tebou do postele a hadam aj zaspi. 😅 Len tej svokre to vysvetli , nech vas necha same. 😉

domeenika
13. jún 2009

fifinna ona este svoju izbicku nema, svoju postielku ma vedla nasej.. taktiez to tak robim ako si napisala, lahnem si s nou na nasu postel, tiez sa robim ze spim, ale ona staale vymysla, lezie, hadze sa do perin, robi ako keby stojku na hlave... keby ju necham hrat sa, tak mi vyhadze vsetko co vidi. pootvara sufliky a uz rabuje.. ona je taky maly certik, ja by som povedala ze az hyperaktivna

fifinna
13. jún 2009

domeenika a tak ti to robi aj cez den a aj vecer ? Asi neni moc unavena , ked ide spat. Ja som mala tiez maleho poriadne hyperaktivneho, este aj je, ale nie uz tolko, uz trochu skrotol.

domeenika
16. jún 2009

fifina ved kvoli tomu chodime von 2x tolko ako pred tym.. aj pred a aj poobede.. skor mam pocit ze na obed je to trosku lepsie ako vecer.. teraz sa mi v poslednych dnoch podarilo ju na obed uspat, napapala sa, dala som jej flasku caju, vypila ju a potom v objati s nou zaspala.. no ale napr dnes zase nic.. uvidime co bude vecer..

slovakia13
28. júl 2010

ahoj
ja mam doma tiez cicikoveho zavislaka 😅 .mne by to ano nevadilo ,ale zijeme v zahranici a tam musim nastupit do prace.Miuska moja si tam bude musit poradit bez mojich cicikov 😔 vcera vecer som skusala -dopadlo to katastroficky po 4 hodinach boja nakoniec zaspinkala od unavy a ja som sa citila ako najhorsia mama na svete.tiez spinka so mnou v posteli.baby poradte nejake triky.....drzanie za rucicku ,spievanie vsetko som vcera skusala....