Ako vychovávate batoľatá?

kikica
10. jan 2009

ahojte kocky zakladam tuto temu lebo som ju tu este nevydela,a mam problem s tym ako spravne vychvavat mojho 11mes.syna. mam na mysli to ze ako mu mam vysvetlit co nemoze a co je spravne!Napr.moj syn svornozkuje,lezie a pritom taha kable,ked je v pavuku tak sich vytahuje zo zasuvky potom tam strka prsty snazim sa mu to dorazne povedat ze to nesmie ze si ublizi ale on sa bud zacne smiat,alebo ked mu to vytrhnem z ruk tak sa rozplače.Prosim maminky,ktore s tim maju skusenosti nech mi poradia rada sa necham ponaucit.dakujem

jaduska
10. jan 2009

Kikica - ja mám dve deti (zatiaľ 🙂 ) a staršia dcéra mi nikdy v živote nič nebrala do pusy, nestrkala prsty do zásuviek, neťahala káble, keď som jej niečo povedala, že nesmie, tak to nebrala atď.....proste ideál dieťa. Druhá je jej presný opak. Ona jednoducho slovám nie, nemôžeš, nesmieš nerozumie. Aj jej pohrozím, pokričím, ona aj tak pokračuje. Dokonca už je taká vyšpekulovaná, že keď robí niečo zlé, tak si sama hovorí No,no,no a hrozí prštekom, ale robí to aj tak.... Niekedy na ňu zaberie, keď jej ukážem niečo zaujímavejšie, ale niekedy nie.... Takže iba donekonečna opakujem nie, nie, nie a stále verím, že to časom pochopí. len na ňu musím dávať väčší pozor, aby sa to neskončilo nejakým úrazom...

kako
10. jan 2009

jaduska,nas maly je presne ako tvoja, vie,ze to nesmie robit /napr.dava si papuce do pusy/, ale robi to, a pritom si hovori,no,no,no,to je ba a spinave 🙂 , takze asi iba veeeela trpezlivosti a ked je to nebezpecne/kable/,tak to nedovolit 😉

jaduska
10. jan 2009

kako, to som rada, že v tom nie sme samé 😀

lienka55
10. jan 2009

kikica v prvom rade na zasuvky daj ,,zaslepky,,vyhnes sa tak nebezpecenstvu.Moj maly ma 16mes a tiez ked mu poviem ze to nesmie chytat tak on urobi pravy opak.Ale to asi vacsina malych deti robi to ,co im rodicia zakazuju.Mju z toho obrovsku radost teda aspon ten nas.

ankam
10. jan 2009

podla mna take male babo tomu nerozumie ze co smie a co nie.Len ho zaujimaju veci.....ktore samoska nesmie 😒
u nas to nebolo,ale skor teraz ju zacali zaujimat zasuvky a kable,veci v skrini a take veci co nemoze.A naschval sa robi akoze nepocuje..........

kikica
autor
13. jan 2009

dakujem baby ze ste prispeli je to zaujimave ze kazde dieta je ine,chcela som len tolko ako pisala lienka 55 ja by som dala zaslepky iba ze ja mam v kazdej zasuvke nieco pichnute a un to vytrhne a potom tam pcha prsteky.ale zase je pravda ze tomu asi nerozumie ved je este malicky 😉

susika
13. jan 2009

ach jaj.ako rada by som bola, keby mi malá nejako vyvádza. ale tá okrem škriabania a obhryzania všetkeho asi žiadnu neplechu inú nerobí.ukazujem jej, ako vyhadzovať zo šuplíkov, ako ich otvoriť. ale pamätá si, ako som ju učila, že nie, lebo si tam zasekne prty a nerobí to.do zásuviek ju to ani nenapadne, asi preto, že všetky su hned nad zemou a jednoducho ju nezaujímajú. ked v nich niečo je strčené, tak to vytiahne a ohríza tie kolíčky na tom. no a jasné. topánky do pusy, to je jej...to ju enviem odnaučiť....

ale ja by som skor uvítala radu, ako ju naučiť nerozhadzovať.to nemyslím neroibť neporiadok,a le ona chytí napríklad kocku a šmarí ju niekde preč.alebo čokolvek.ori jedení tak isto, neičo sa jej nepáči a lyžička letí cez pol kuchyne....