Ako zabávate svoje 10 mesačné deti?

pralinka1512
5. dec 2011

Mamicky, ako zamestnavate 10 mesacne deti? Hrate sa s nimi, alebo sa hraju same? Moja sa pohra s kadecim, ale mam pocit, ze sa nudi, neviem preco 😀

piacere
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lopula
5. dec 2011

Noo, moj maly sa zamestnava sam ( aj ked vzdy pri nom musim byt, lebo este uuplne pevne nestoji ). Kde moze, tam sa postavi, potom znova na zem, znova hore... ked ho to omrzi pri jednom kuse nabytku alebo spotrebici, tak sa presunie k druhemu. Zo stola si pozhadzuje veci na zem a potom s nimi robi poriadok. Este su u nas v kurze stipce, s nimi sa tiez dokaze vyhrat sam. Kedze je to maly neposednik, tak citanie kniziek alebo ina staticka aktivita u nas nehrozi... poslednu dobu sme sa zvykli nahanat, kedy ja pred nim po stvornozky utekam a on sa plazi za mnou a hlada ma po hlase ( len tie moje kolena, auuu ). Inac aj ja som zvedava na nejake super tipy od inych mamiciek 🙂

pralinka1512
autor
5. dec 2011

@piacere no ja pri mojej tiez musim byt, ale ona sa aj sama pohra, trosku pomrnci, a potom je ticho a hrajka sa. A ako sa s nim hras?

sante81
5. dec 2011

my sme malému kupili do izby ten maly stan, dala som mu do vnutra deku, hracky, lopty a hral sa tam do zbláznenia, ja som si citala na posteli, občas som urobila kukuk, to bola kupa na nezaplatenie, rád varil v kuchynskej linke, okolo hrnce, varechu do ruky a varil tiez. ked mal rok a pol tak detské rozprávky, sedel a pozeral, teraz su to najma knizky, auticka, budeme sa po polroku stahovat a stan mu plánujem zlozit aj teraz,

marry26
5. dec 2011

moja sa asi 30 min hra na zemi na deke s kopou hraciek, potom chvilu v choditku beha, potom ked som v kuchyni a napr varim tak je pred jednou skrinkou posadena, v nej su plastove misky, kelimky a ine bezpecne veci a s tym sa bavi aj 30min, aj von v kociku 1hodinu, a cca po 3hodinach ide spat. Ma 9,5mes a spava 2x denne. ked uz sa nechce hrat s nicim, vezmem na ruky, pozerame rybycky v akvarku, tocime so zaluziami, ideme zbierat pradlo a davame do pracky...

pralinka1512
autor
5. dec 2011

@sante81 a odkial si kupila stan? ja som tiez rozmyslala 🙂

@marry26 ked budeme byvat vo vlastnom(o par dni) aj moja bude asistovat v kuchyni 😀 teraz je nas doma 8, este by ju niekto pristupil 😀

adupal
5. dec 2011

Mám 11 mesačnú dcérku a 5 ročného syna. Vie sa zahrať aj sama. Najradšej si prezerá knižku, takto sa vie zabaviť aj pol hodiny, potom idú na rad moje časopisy- mama a aj, dieta. Hráme na klavíri, z figúrkami zvieratiek. Už začína chodiť, tak kočíkujeme bábiky. Púšťam jej detské pesničky, zoberiem si ju na ruky a tancujeme. Aj syn sa vedel sám pohrať. Teraz mám výhodu, že keď syn príde zo škôlky tak sa s nou vie pohrať .

lenka311
5. dec 2011

@pralinka1512 Moja sa začala hrať až teraz... Dovtedy sa síce zabavila sama, ale tak maximálne na 20minút.. Vždy som sa jej musela venovať, až teraz sa začína poriadne hrať sama - v 20tom mesiaci...
Ale keď bola menšia mala rada všetko čo nebola hračka - do ruky misku s vareškou keď som ja varila, aj ona, krabičky čo nám ostali zo sypaných čajov a do nich valčeky z pokladne - jej najobľúbenejšia hračka... vyberať mi veci zo skrine... proste sme vymýšľali a vždy ju to upútalo, ale ako vravím v tom veku maximálne na 20min...
Teraz už stavá hrady, kočíkuje bábiku, vozí sa na motorke, hrá sa s domčekom pre bábiky...je to lepšie..

@pralinka1512 stan sa dá výborne vyrobiť- 4 stoličky a navrch veľká deka 😉

katrinka8
5. dec 2011

U nas je to tiez tak, ze sama sa hra max. 10 minut. Inak sa stale musime venovat. Na cas u nas zabralo DVD Spievankovo 1 aj 2, potom neskor Bambulka, ale uz sa jej to zunovalo, len to pocuva a vybera si "pesnicky", na ktore sa pozera ci tancuje s nimi. U nas v 10. mesiaci knizky (to doteraz) a ukazovanie hocicoho, rozpravanie, hracky asi tak na 2 minuty 😀 Inak ju bavili zipsy, snury, ovladace, mobily, papuce... 😀 A z hraciek "veza", maju to v Draciku, take "pohariky" stvorcoveho tvaru, ocislovane od 1 do 8, od najmensieho po najvacsi, vkladaju sa alebo stavaju na seba ako veza.

zebra41
6. dec 2011

Nas sa rano zahra sam aj hodinu. Proste chodi napr. ku krabici a povytahuje hracky. Potom si ich obzera a skusa , co dokazu. Potom prejde k hrazdike a kruti kolieskom. Niekedy mu dam cez stred obyvacky prebalovaci pult a on lozi nan a z neho. Zatial sa iba plazi, este nestvornozkuje ani sa nepostavi. A velmi dobre su topanky so snurkami 🙂 tie ho zaujmu aj na 20 minut. Ale musi byt na zemi a mat moznost chodit hore dolu. Ale kedze mame spojenu kuchynu s obyvackou,tak to nie je problem,lebo aj ked varim,tak na neho vidim. obcas pride ku mne,tak spravim Kukuk alebo mu dam misku, varechu a on sa hra s tym. Velmi ho bavi,ked zahazdzuje veci - tak mu dam vrchnak z jeho flasky, ten hodi a povie Bum,potom ho znovu nahana a znovu hodi a tak dokola....Samozrejme letaky,casopisy. Len to musim byt pri nom,lebo ich papa. Inak stan nemame,ale ked sme v materskom centre,tak zboznuje chodit do stanu a von a hlavne cez tunel 🙂

teddynko
6. dec 2011

Môj sedí v postieľke a hrá sa s hračkami, tam vydrží aj pol hodinu, veľmi rád behá v chodítku, ale každý deň niekoľkokrát si s ním čítam knižky, tie má veľmi rád, alebo ho učím formou - kde je obraz? Kde je oheň? ( v krbe) , atd.. no a do kola mu rozprávam básničky a spievam piesne, rád počúva a smeje sa na mne.. 😀

tinki
6. dec 2011

Moja už od 7 mesiaca lozí. A čím ďalej, tým je smelšia, zo začiatku som musela byť stále pri nej. Už je ale smelá a naučila sa aj padať, takže sa už veľmi ani nepoudiera, keď spadne. Je totiž strašne zvedavá. Sama si lozí po dome, po izbách. Všetko máme tak, aby si neublížila, takže sa v podstate zahrá sama s tým, čo nájde po ceste.
@pralinka1512 A prečo si myslíš, že sa nudí? Ja som čítala, že deťom treba len ukázať s čím sa hrať, prípadne ako a samé majú vymýšľať si hry. Aby sa im rozvíjala fantázia. Netreba sa nasilu na 100 percent venovať. Lebo potom deti zlenivejú a budú behať za rodičmi: "ja sa nudííím".. 😉

tetkabetka
7. dec 2011

No u nás zaberá aj to, keď niektoré hračky odložím a vytiahnem trebárs po 2 týždňoch, potom sú jej vzácnejšie. 😉
Niekto tu písal za kolíčky, tak to u nás veľmi dlho frčalo. 😉 Pri tom dokázala sedieť aj 1/2 hodiny.
Teraz asi 10 dní lozí a odvtedy sa vie zabaviť viac sama, ale zase musím stále striehnuť, lebo to tu nemáme prispôsobené a ani sa to nedá prispôsobiť všetko len jej, že by som trebárs nemusela jej brať z rúk káble, alebo brať jej ruky z videa a tak. 🙂
Do materského centra sa už chystám, keďže lozí a postaví sa sama. Tak som zvedavá na jej dojmy. 😀

sesilia
7. dec 2011

nasa najoblubenejsia hracka je vysavac. S tym sa hrame kazdy den, mame ho vytiahnuty v strede obyvacky medzi hrackami🙂 Takztiez sa velmi rad hra s predlozovačkou, takze sme mu vyčlenili jednu novu, ktora samozrejme nie je v zastrcke. No a minuly tyzden dostal Adamko prve auticko, ktore ked sa natiahne ide samo. Tak uz ma prve pokusy natacania, zatial mu to moc nejde, ale snazi sa. Co sa tyka telky, tak samozrejme reklamy ho zaujmaju, rozpravky zatial nie , ale co vydrzi este pozerat je folklor,ked sa tam tancuje a spieva. No a samozrejme, ze sa za den asi 1000 krat postavi a padne na zadok, chodi popri nabytku a uz cca 2 a pol mesiaca stvornozkujeme, dnes uz rychlostou blesku a schody na druhe poschodie zvladne tiez samostatne, samozrejme niekto ho musi istit. No a uplne najradsej, to som skoro zabudla ma kupanie, miluje ho az na tolko, ze vie sam vliezt do vane....

ducci
11. dec 2011

u nas funguje celkom dobre jablko 🙂))alebo korka chleba.. za tym sa aj plazi a dokaze sa s tym aj celkom dlho sama zahrat.. a tiez mobil, co jej nedovolujem sa s nim hrat, kable, rozne snurky... 🙂 len nie hracky...

abbie
13. dec 2011

mame rovnako stare deti 🙂 u nas je zasa problem v tom, ze ho ovela viac ako hracky zaujima otvaranie a zatvaranie suflikov, trieskanie s dverami, najviac ho baví, ked otvorí suflík a celou silou s ním treske ... uz ma z toho niekedy bolí hlava a suseda pod nami tiez 😀
@pralinka1512 , ale rad sa aj zahra, pozeráme si knizky, hrame sa s kockami, potom si rad taha auticko ... najblizsie sa chystame do deckeho centra, aby sa vyblaznil v bazene s loptickami ...

nellie_
14. dec 2011

Zaujimava tema 🙂 😉
Nas maly ma iba 8 a pol mesiaca, ale tiez ho zabavi vsetko mozne - len nie hracky 😀
najradsej ma uz spominane snurky, skatulky od čaju, balicek hygienickych vreckoviek, alebo prazdne tuby od liekov kde mu hodim par centov a potom si s tym hrka 😀
ale nastastie sa dokaze celkom pekne zahrat aj sam - tiez ho nieco zaujme tak na 30 minut - potom ide do choditka, potom sedi v detskej stolicke v kuchyni a ked je uplne znudeny vypyta sa na ruky a troska s nim pobehame, potancujeme a zasa vsetko od znova.. 😀

hajajanka
18. okt 2012

Tak my mame 11 mesiacov, ale snad nevadi aj moja skusenost 🙂
Ja mam dve deti a kazde je uplne ine. Syn bol uz od malicka velmi samostatny. A kedze uz od 3. mesiaca bol v ohradke a nie v koliske (zacal sa obracat), tak to bol jeho svet a bol tam spokojny. On sa dokazal vyhrat s hrackami aj pol dna, bol spokojny a stastny, ze sa moze do sytosti hrat. Nebolo treba ho velmi zabavat.
Dcerka je zase strasne zvedava. Vydrzi sa hrat aj sama, ale nie nejaku dlhu dobu. Ja mam ohradku v obyvacke, takze je nonstop s nami. Ale po pol hodinke ju to tam zacne nudit a odkedy zistila, ze sa da pohybovat po celom byte, tak nastartuje motory a podho na exkurziu po byte. To som jej stale v patach, ale nic neurobim. Casto jej robim z matracov taku "ohradu" cez celu obyvacku a tam je spokojna. Tam sa hra, spievame si, gulame lopticky alebo si cita knizky (no, cita 😀 - skor ich zuve). Ked varim, tak si ju dam do postielky pri kuchyni a zapnem radio. Vtedy si tancujeme a spievame a ju to velmi bavi. A tiez ju bavi pozerat z okna (ma dobry vyhlad z postielky).
Hracky ju bavia len chvilku, pretoze ked ich pozna, uz nema zaujem. Najradsej ma take bezne veci ako varesky, misky, plastove hrnceky, flase s vodou.
Velmi ju bavi spievanie typu "tap-tap-tapusky", kedy moze ukazovat, co sa naucila a je na to velmi hrda. A super hracka je kusok chlebika alebo rozteka 🙂 Potom sice musim vysavat (ale to aj tak pri nej robim kazdy den), ale zabavi sa tym, kym napr. ja upracem pradlo alebo usteliem postel. A ano, aj kable su u nej popularne. To ma vsak zakazene, ale vzdy sa vyberie smerom ku kablom, ci predsa len rodicia nedovolia 🙂

pralinka1512
autor
3. nov 2012

@hajajanka to je zlate 🙂 Mate to teda pestre, urcite sa doma nenudite 🙂 Moja sa doteraz vie vyhrat sama, ale kedze je uz vacsia tak si vyzaduje aj spolocnost, chce kreslit, citat, a lopticka je u nas NO.1 😀 Za nou by sa nahanala cely den. Joj, detiska su take zlate 🙂 🙂

bella77
6. júl 2013

@marry26 hehe akoby o našej čítam 🙂))))

petula8
6. júl 2013

no moja sa pohrá sama chvalabohu, ale veci poroznáša po celom byte tak ju učím upratovať si to po sebe, sem tam nám to ide, a sem tam zasa nie, potom ideme na prechádzku 20 minútovú snažím sa ju unaviť hlavne aby mi počas dňa spala. Aj teraz mi kričí z postieľky a ja som už na prášky a nepoznám recept ako ju uspať. 😔

zuzanasimonko
25. sep 2013

Ahojte moj sinček ma 10 mesiacov hrat sa v ohradke z hrackami nie je pre neho nic zaujimave a ked aj tak len na nejakych desat minut a zasa musime vimislat nieco ine tak potom funguju kable od nabijacky samozrejme nie v elektrike snurky z topanok krabicky od cajov ked som pri nom lebo tie by trhal a zuval chvilu v bezke potom zasa stoji v ohradke a chodi dokola ale stvornozkovat nevieme a toto vsetko nas bavi iba chvilu a uz neviem co takeho robyt lebo on je velmi zvedavi na vsetko ale to ako som vravela iba na chvilku tak vas chcem maminy poprosit o radu ako zamesnavate svoje 10 mesacne deticky dakujem 🙂

snehulienka1986
29. sep 2013

ja davam maleho do ohradky ked nieco potrebujem robit,chvilu si tam poskace,pokuka ,a ked si ho nikto nevsima sadne si a hra sa s plysakmi a vsetkym co tam najde.A ked sa hrame tak hadzeme psikovi lopticku alebo sa hrame s hovoriacim psikom. 🙂

barbora012
10. jan 2014

@lopula heh my totalne presne tak isto-vsetko...🙂)nahanacku na kolenach miluje, no len tie moje🙂 plus mame tiez stan ten ma velmi rad,hojdacieho konika....sam si pozerava knizticky,hra sa s magnetkami na chladnicke a v kuse hore-dole na nabytok...zvykneme si hovorievat basnicky,pocuvat spievankovo -to pozera s otvorenymi ustami🙂...skusala som aj rozpravky,ale tie ho este nebavia...dakedy si zajdeme na plavaren...vodu ma velmi rad🙂

hameeda
10. jan 2014

no ja poviem za seba, nie je dieťa ako dieťa, moja najstaršia od veku 8 mesiacov do teraz 11 rokov, sa vždy vedela zahrať s hocičím, kocky, knižky, babiky, kuchynka, tiež pri rozprávkach presedela dosť, chlapci tiež od takých 11 mesiacov sa vedeli zahrať sami, lopta, rozprávky, autička, krabičky, vedierka, stan atď, tieto moje tri deti boli aj v chodačkách, ale moja najmladšia je totálny des 😀, s ničím sa nezahrá, nič ju nezaujíma, ani telka, ani hračky, ani stan, lopta, kocky,,,proste vôbec NIČ,,,a nie je to tým že sa jej nevenujem, starší sú cez deň v škole, škôlke takže času máme ale ju proste nič nezaujíma, ani keď to robím s ňou, napríkalad kocky skladám a ona ich zbúra to ju baví asi tak minutu,,,ani hrnce v kuchyni......celý deň sa len tmolí po byte z jednej izby do druhej,,,v chodačke nechcela byť ani minutu,,,inak je ale stále v dobrej nálade, stále vysmiatá..........

miaj
28. mar 2014

@marry26 presne taktobpodobne je to aj u nas🙂

qtinka46
30. okt 2014

No neviem sice ci to bolo ked mala 10 mesiacov, ale strasne mala rada ked sme sa hrali hru "Kde je" 🙂 schovavali sme sa za gauc a robili "kukuk" no strasne sa vedela na tom nasmiat, ukazovanie zvieratiek a co ktore robi uz vedela ako rocna, deti su ako vysavace :D

nenabaja
31. okt 2014

Najvacsia pecka bolo a je kuchynske naradie, najma drevene, ale aj nerezove, trieskat panvice o seba. Alebo aj prazdne tuby z roznych sprchacov, kremov, gelov, rad to otvara a zatvara. A potom ma rad, ked mu pustim hudbu, je taky strnulejsi, zapocuvany. Klasice hracky velmi nefunguju, ked tak iba na chvilu. Tak mu mozno skus podsunut nieco, co nie je hracka, ale zaroven je to bezpecne.

tish1986
27. nov 2014

@zienkalenka to je kraaaasne;skvele napady,hned zajtra to vyskusame.