Ako zabezpečiť bezpečnosť dieťaťa?

bobulka34
25. jan 2008

ahojte, moja mala uz pomalicky sa snazi robit pohyby kedy sa uz moze prevratit a onedlho zacne mozno aj sediet. Rada by som sa spytala ako zabezpecit bezpecie dietatka, pretoze dat ho na postel nie je nic moc. Mate ohradky, alebo kde davate babetka ked si potrebujete nieco porobit. Ja neviem, ale nedokazem venovat plny cas dietatku, pohram sa s nou, ale musim aj zehlit, varit atd. Momentalne to nieje problem. Ale co potom neviem. Dakujem za rady.

tanja61
25. jan 2008

ahoj ja davam svojho drobca do stolicky kde ho priputam hraje sa v nej a aj ma pozoruje co robim.... 😉

geegee
25. jan 2008

my sme mali velku ohradku, tusim 90x110cm a v nej byval maly - na zemi mal perinu a pod nou molitanove puzzle, v nej kopu hraciek a tam lozil, neskor stal a robil aj prve kroky.

shela
25. jan 2008

my mame na zemy babygym...tam sa mi vyhraje ked si potrebujem nieco porobit alebo ako tanja61 si ju dam do stolicky a je stale pri mne

uhlikova09
25. jan 2008

My sme koli nedostatku priestoru ohradku nepouživali,ja maleho davam do stolicky,ked bol maly tak na nizku,a odkedy stamat vypadol,do vysokej aby sa nam to uz nestalo....mam ho tak po ruke,ale maly sa uz aj sam vyhra len musim vseko nebezpecne odpratat 😒

danulka2
25. jan 2008

geegee my sme tiez msli velku ohradku,ale nas maly lapaj sa naucil ako zapriet nozicky v rohu a tak s vystveral hore a raz nam preletel von. Rukami sa drzal hornej tycky,prevazil sa a nozicky vyleteli von. Potom dopadol na ritku.Nebuchol sa, iba sa zlakol.To mal vtedy rok a 3 ci 4 mesiace. Tak sme museli ohradku zrusit. 😒

berus222
3. feb 2010

chcela by som obnocit tuto temu, lebo ma zaujima, ako mate "zabezpecenu" domacnost proti urazom deti. vcera mi maly padol z postele a som z toho vystresovana este dnes. on je vsade. ohradku nemame a v stolicke je nauceny len na jedenie. este nechodi, beha v behaku, ktory by som najradsej zrusila, ale nemam ho kam dat. kde mate deti vy?

murinka
3. feb 2010

ked mas velke miestnosti tak podavaj na zem paplon a nanho hracky-ono sa bude hrat a ty si robis svoju pracu.ja mam v kućhyni postielku.

mata222
3. feb 2010

nas maly sa uz davno plazi a uz sa vsade splha a stavia na nohy, ked potrebujem nieco spravit v kuchyni, tak ho dam do stolicky a pozera sa na mna..kuchyna to je pre neho iny svet 🙂 , zapnuta mikrovlnka, kanvica, chladnicka, umyvacka, tak pozera a vsetko hadze na zem, co mu dam do ruky.. 🙂 inak som stale pri nom a pridrziavam ho, aby nespadol, ked potrebujem ist na wecko, no musi ist so mnou, ale kym sa doplazi do kupelne, to uz stihnem vykonat potrebu 😀 , inak rychle upratovacie prace robim, ked spi, von uz nechce spat, vsetko ho zaujima, takze spinkame doma a mne to vyhovuje..vacsie prace a niekedy varenie robim uz vecer, ked spinka..zakazane ma kable, botnik, dialkove a mobily, nech sa uci 🙂 , zatial respektuje..

hanka274
3. feb 2010

mata222, ako zlato napisane... 😵

zuza.m
4. feb 2010

my mame aj stoličku no nehcel tam nikdy sediet a tak som dala na zem tie penove pazzle a tam som mu dala hračky.ked sa nevedel pohybovat tak tam pekne ležal a hral sa -neskor tam začal aj lozit ,potom už priestor bol väčši ale stale sme to riešili tak to.v postielke a v ohratke zavrety nechcel byt.