Ako zistím, že je bábätku zima?

maminka2708
30. aug 2011

ahojte maminky,vedeli by ste mi niektora poradit ako zistim ze je babetku zima?aka by mala byt teplota v byte?

damiankad
30. aug 2011

S tou teplotou, to netreba preháňať, zistíš podľa toho, že mu skúsiš rúčky a nôžky. Bábätká nemajú radi vykúrené miestnosti, kde je suchý vzduch...a ešte ak by bolo v miestnosti moc chladno a jemu by bolo zimka, myslím že by na to upozornilo aj patričným plačom 😉 😒
Neboj sa, naučíš sa spoznávať svoje babenko a každým dňom to bude čoraz lepšie 🙂 😉

parvitas
30. aug 2011

ja som skusala nostek a rucicky a nozicky. my mame severny byt a je dost studeny, viac ako na 23 stupnov v zime sme ho nikdy nevykurili... ☹ a to boli radiatory na maxime a aj prenosny ventilator, co fukal teply vzduch. takze malu som obliekala ako cibulku, do dvoch, pripadne troch vrstiev - bavlnenu ciapocku, bodynko s dlhym rukavom, dupacky, ponozticky a bavlnene rukavicky, niekedy aj kabatik plus perinka alebo deka, ked bola taka mala ako tvoj Petko. mavala studene rucky obcas az po predlaktia a ked som ju takto obliekla, tak bola tepla a hned aj viditelne spokojnejsia. no, na zaciatku som totiz dala na radu starsich a skusenejsich, co radili privelmi babo neobliekat... ale ono to zacalo platit az ked mala viac ako tri mesiace... dovtedy bola zimomrava... cenculik moj maly.
postupne treba vyskusat, co tvojmu vyhovuje.
ved kazde dietatko je ine. napr. svagrinin chlapec je od narodenia horuci vsade, jemu bola niekedy aj jedna vrstva privela 🙂
ostatne maminky, co poznam, skusali detom zatylok a chrbatik, ked ho mali horuci, alebo spoteny, dietatko bolo oblecene privelmi a potom vyzliekli jednu vrstvu. ale pri nasej nam to nefungovalo. proste mala inu termoregulaciu 🙂. a najlepsie sa zohriala telo na telo, ked sme si ju k sebe privinuli...

presnu teplotu bytu ti teraz neviem povedat, ale mala by byt cca konstantna. velke teplotne vykyvy nie su dobre. ani suchy a prehriaty vzduch... (pomoze aj miska s vodou, alebo mokry uterak 🙂)
inak, nasa dcerka lepsie spavala v chladnejsej miestnosti...

zuzana17
30. aug 2011

Ak je bábätku zima, tak bude nepokojné, bude plakať. Zistíš to tak, že bude mať studené nôžky, rúčky, noštek. Zisťuje sa to aj na zátylku. Teplota bytu v noci by mala byť 18°C, cez deň 23°C myslím stačí, ale to kontroluj len v zime, teraz keď je teplo netreba. 🙂

p.j.jacky
30. aug 2011

Ahoj,ak mas babätko len par dnove,podla ruciek to tazko zistit,lebo sa im este dobre neprekrvuju.Zistis to tak za prstekom,alebo ustami-perami sa dotknes nosteka a podla toho uvidis ci ma studeni,alebo teplucky.Inak nam moja pediatricka doporucila bytovu teplotu pre deti 21-24stupnov.Davat pozor na prievan.Ale kazdy ti radi nieco ine,budes si musiet vybrat sama 😉

hajanka
30. aug 2011

nie je vhodne orientovat sa podla noziciek a ruciciek, su babetka (deticky), ktore mavaju chladne rucky alebo nozky a nie je im zima, dokonca mozu byt aj spotene (cize im byt horuco) a mozu mat studene rucky/nozky, aj u dospelych to je caste. Ja aj moj syn mavame casto studene ruky, aj ked nam je teplo.
cize moze mat studene rucicky/nozicky a nemusi mu byt zima
! studene rucky/nozky nie su senzorom na zistenie ci je babetku teplo/zima !
treba sa riadit zahlavim babetka, t.j. zistit to na za krkom, ak ma zahlavie teple, nie je mu zima, ak je chladne, je mu zima, ak je vlhke je mu prilis teplo a treba odobrat jednu vrstvu

klauduska
30. aug 2011

suhlasim....s hajankou....teplo/zima sa ma zistovat podla zatylku.....nas maly mal minule studene ruky doma,ked bolo vonku 35 stupnov!!!Mala som ho obliect???
Asi je po mne,lebo ja mavam ruky,nohy a nos studene stale,aj v lete,mavam studeny pot....

Takze podla ruciciek,noziciek by som sa neriadila,aj v casopisoch,detskych tak pisali,ze podla zatylku (mama a ja,maminka)... 😉 😉 😉

simar7
6. feb 2014

Ahojte,chcem sa opýtať,či je normálne obliekat bábätku od svojho narodenia,a teraz má 14 týždnov v tejto zime iba dupacky,alebo tricko,nohavice a ponožky a nič viac...samozrejme ked je v byte.Ked ide von,overal a fusak,čapica,bez rukavíc.......