• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Aký druh rýb pre dieťa do prvého roku života?

11. júna 2014 
aj ja som fanynka pangasia :stuck_out_tongue_closed_eyes: , nema chybu ta ryba a neda sa ani pokazit :wink:
videla som ho a kupila v carre4, tescu aj v obycajnej bale za super ceny
na obale som citala,ze ho nosia z vietnamu,ale je sladkovodny :confused:
uz sa tesim,ked budem davat deckam polievocku a so zeleninkou mnam mnam
17. sep 2008 o 22:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ak rybu pre deti, tak podla mna je najlepsia prazma kralovska (alias la dorade vo francuzsku, oratta v taliansku). je takmer bez kosti, uplne bielucke a makkucke masko, krasne sa oddeluje koza od masa a priprava je velmi jednoducha. nas maly ju vola morsky kapor :slight_smile: dostat v metre (tusim vo stvrtok vozia cerstve)
18. sep 2008 o 10:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
v BA je asi najlepsie kupovat ryby v predajni Ryba = je to pri ministerstve financii, trhu Zilinska, resp. 2 elektrickove zastavky pod hlavnou stanicou. maju dobry vyber a cerstvy tovar
3. okt 2008 o 13:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
holky - dejte nějaký recept na ryby - mám celkem slušný přísun sladkovodních ryb - od kapra až po candátka :dizzy_face: ale absolutně si nedokážu představit jak rybu připravit bez soli a koření :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. okt 2008 o 10:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a co tak , rybaci nakyp :wink: Simlenka, a nie je to priskoro pre malu davat jej rybky :wink: :confused:
5. okt 2008 o 11:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zatím se na to jen připravuju - ještě nedávám, ale já mám ráda všechno zjištěný dopředu, počítám že tak od dokončenýho desátýho měsíce jí zkusím kousek kapříka nebo spíš štičky dát
5. okt 2008 o 17:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
skor by som povedala,od roka :confused: ...ryby mozu sposobovat aj potravinovu alergiu :unamused: :wink: Ale, ...ako myslis :wink: :slight_smile:
5. okt 2008 o 17:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
já to četla taky, ale o mořských - o sladkovodních ne a teď bylo i v mamince, že od těch deseti měsíců se může :wink:
6. okt 2008 o 10:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja milujem pangasius a lososa
13. okt 2008 o 10:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak mě taky říkala mudr.že ty ryby až tak od roka,že to jsou dost velký alergeny.tak ted už začnu taky zkoušet,asi začnu pěkně kapříkem na másle. :slight_smile:
13. okt 2008 o 10:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
my milujeme pstruha a kapra ale len na vianoce :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. okt 2008 o 10:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
my malé dáváme jedině pangase,jako snad jediný je úplně bez kostí a je vynikající, určo ho bude nít i na vánoce a my kapříka, malé ho nedám, mám strach z kostí, pořádně to určitě nevyberu :unamused:
13. okt 2008 o 10:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
my mame este drobca maleho , takze len v mojom miecku to ma, myslite,ze to moze vadit? :confused:
13. okt 2008 o 10:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jo tak to teda nevím,je fakt,že by to mohlo přejít do mm,radši bych se zeptala mudr,i když nadruhou stranu je tam hodně i jodu a tak a to je zase zdravý,jednou za čas to asi neuškodí.
13. okt 2008 o 10:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak mi zhruba od roka dáváme všechny ryby - jak naše sladkovodní, tak i mořský - manžel je vášnivý rybář - takže u nás je ryba tak 2-3x týdně a mořský vozí především z chorvatska a norska....makrely,skuše,tuňáka,mořské úhoře,zubatce - já teda ryby nejím....ale malej je baští o sto šest
13. okt 2008 o 10:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dididi aj ja si myslim, ze to raz za dva tyzdne urcite neuskodi...
inak mojemu dietatu som dala par krat ochutnat rybku ale vzdy to s nechutou vyplul..
myslite, ze sa da na to zvyknut casom? su tu take pripady?
13. okt 2008 o 14:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ryby davam odkedy tuhu stravu-najprv len filetky nasucho opecene. okolo 9 meaiacka uz aj trosku udenaca a sardinky.-teraz vsetky a velmi zboznuje,nevie sa dojest./aj rybie prsty/.-)
heik,mnam parada.
13. okt 2008 o 16:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fiiha bibula, kam si sa ponahlala? :confused:
13. okt 2008 o 23:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
,,,bibula,tak to teda aj ja ziram :grinning: :confused: ....a rybacie prsty..toe je najvacsi humus pomlety :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: ani ja by som ich do ust nedala, nieto este dietatu :unamused: :wink:
14. okt 2008 o 13:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vsak prsty az neskor-ryba je najlepsie co moze byt,hlavne ked vam dieta predocami rastie a ma v 3 mesiacoch zubky ako krokodyl.... :grinning:
15. okt 2008 o 16:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Nemaju byt ryby az po roku? :confused:
16. okt 2008 o 15:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte kocky, tiez som malemu davala pangasiusa - a tesila som sa, ze mi chuti a je bez kosti, ked v tom som nasla toto:
http://cejka.blog.sme.sk/c/160752/Nejedzte-Pangasiusa.html
Potom som patrala viac, a nasla som pomerne dost podobnych nazorov...co teda tomu dietatu dat? Asi len u nas ulovene sladkovodne rybky, z ktorych oberiete masko z rebrovej casti, kde su len velke kosti...
3. nov 2008 o 13:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak, ja po francúzsky viem a pangasiusa už s prepáčením nežeriem :unamused:
3. nov 2008 o 13:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
llaabbkkaa dakujeme za upozornenie!
my ho uz tiez nezerieme! :confounded:
4. nov 2008 o 15:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mercy a co si sa dozvedela z toho videa?
4. nov 2008 o 15:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ryby jakkékoliv i mořské se můžou podle světové zdravotnické organizace od roku dítěte.pokud je dítě potencionální alergik,tak veškeré ryby až po druhém roce.
5. nov 2008 o 10:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
my dáváme ryby nowaco mořké filety taky bez kostí
4kusy stojí okolo 60kč
je to dobrý oběd pro celou rodinu s bramborovou kaší
baštíme to 1x za týden
a toho pangasiusa už sjem také měli je to výborné maso
na másle a kmíně fakt lahoda
jak jsem nemusela ryby tak tohle tedy pro děti jen doporučiju pa
5. nov 2008 o 17:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Milí diskutujci na tému "aké ryby"! Aj ja som sa nedávno nadchla rybou pangasius. No ked som si všimla, že ceny tejto ryby idú v obchodoch dramaticky dole, (včera som videla 1kg za 109 Sk) zdalo sa mi to podozrivé. A tak som na webe začala pátrať, o akú rybu ide. A dozvedela som sa, že je to humus. Skôr, ako to začnete podávať svojim detičkám, prečítajte si napríklad na stránke http: cejka.blog.sme.sk alebo si túto rybu dajte do vyhľadávača. Takže asi zostanem pri našom domácom pstruhovi.
10. nov 2008 o 13:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja sa pridávam tiež k vlastnému odchyteniu ryby a naslednej tepelnej uprave. mojmu synčekovi ju dám prvý krát na vianoce. a to kapra. bude mat 9 mesiacov. myslím si, ze sladkovodnou rybou nič nepokazím. radšej rybu než hormonmi napichane kuracie maso z hypermaketu.
20. nov 2008 o 08:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok