Aký druh rýb pre dieťa do prvého roku života?

kili
4. júl 2008

Aké ryby sa môžu dávať? viem že sa môžu dávať aj skôr ako od roka, ale ešte som nedávala, tak neviem. Možno teraz už ich môžeme dať aj viac, ale najprv chcem začať s tými, čo sa môžu dávať ako prvé.

anaxamon
3. okt 2011

@alka127 istotne budes spokojna...my z tadial ryby jeme uz druhym rokom a kazdy, kto ich ochutnal bol ochotny si aj dalsi krat radsej priplatit a mat kvalitu 😉 ved napokon vyskusaj a daj vediet

crapula
28. nov 2011

baby panagasiusa prosim vas nedavajte, ten zije v takych vodach, ze by ste sa z toho dogr..li

adunka73
28. nov 2011

@crapula souhlasim 🙄

briketa
6. dec 2011

ak teda chodite do Rakuska, najlepsie su biele ryby s jemnym masom halibut a seabass.
v nemcine je to Heilbutt a Weisser Seebarsch.
Tu v primorskych oblastiach ich davame od osmeho mesiaca, obycajne maso az od roka.

nikinka72
30. sep 2012

Ahojte, nasla som tuto diskusiu a chcem sa opytat ci neviete ako je to tento rok ( bo mam pocit ze z roka na rok raz deti nieco mozu a potom zas nie) Niektori tu pisu ze ryba sa moze uz od osmeho mesiaca, niekto ze od roka. Rada by som vyskusala pstruha, pre mojho osem mesacneho synceka, mate s tym niekto skusenost?
dakujem.
A este poznamka k tomu pangasiovi, mne osobne vobec nechuti a navyse ked som citala akym sposobom sa chova tak by som ho uz vobec nejedla nieto este davala svojmu dietatu.
Co sa tyka morskych ryb, myslim ze ked dieta nema nabeh na alergie a ani v rodine sa ziadne nevyskytuju tak by som to riskla, mne osobne chutia viac ako tie sladkovodne.

camelinka
30. sep 2012

@crapula nez zacnete sirit nejaky nesmysl, tak se podivejte na www.hoax.cz 😎

sophia85
10. apr 2013

k tomu pangasiovi:dnes mi bolo povedané,že môžem dávať ryby (sladkovodné,morské),ale nie mastné ryby ako napr.PANGASIUS,ten je nevhodný

annag121
11. jún 2014

my pangasia vobec nejeme, mali sme ho asi raz a vobec nam nechutil. Ryby sme zacali davat od roka a deti ich teraz zboznuju, vacsinou mame lososa, vynimocne aj pstruha. Potom mame velmi radi ryby v konzerve, kupujem len znacku Eva od Podravky, viem ze su to ryby z chorvatska, hcutovo s velmi dobre a maju siroky vyber. Mame radi tuniaka, sardinky aj makrelu. Maju v klasickom rastlinnom oleji, momentalne u nas ficia v olivovom oleji a chutnali sme aj s citronom. Ryby mame aspon raz do tyzdna 🙂