Aký druh rýb pre dieťa do prvého roku života?

kili
4. júl 2008

Aké ryby sa môžu dávať? viem že sa môžu dávať aj skôr ako od roka, ale ešte som nedávala, tak neviem. Možno teraz už ich môžeme dať aj viac, ale najprv chcem začať s tými, čo sa môžu dávať ako prvé.

zinuska
4. júl 2008

Ajojcek Kili! Zacni sladkovodnymi!! Na morske su deti casto alergicke,ak ich das priskoro. Tak pozor aj na file.Tie su väcsinou z morskych ryb.. 😉

zuzka99
4. júl 2008

pre deti je vraj vhodný pangacius, my ho kupujeme (pre dospelých), je výborný, nemá žiadne kosti, taký sladučký (vraj ich krmia banánmi) a šťavnatý. ale asi bude morský. fakt neviem kde žije. ale vlastne asi nie, lebo u nás ho kupujeme na rybníkoch (predaj živých rýb) a tam ho aj chovaju 🙂

miquel
4. júl 2008

my jsme začínali s pangasiem , protože je výborný a bez kostí 🙂 začali jsme asi v 10 měsících my v rodině nemáme žádný alergie tak jsem to riskla
teď už dáváme tresku i makrelu , ale je to trochu piplačka vybrat z toho ty kosti 😒

kacenka83
4. júl 2008

tak tato tema zaujima aj mna, este som ryby nedavala, ale chystam sa... ja ale skor riesim ako tie rybky pripravit?

dadulka19
4. júl 2008

moja malá už papkala kapra aj zubáča 😉 a teda chutili.Fajnová rybka je už spomínaný pangasius 😉 ..
Ale aj samotný rybací vývar jej veľmi chutí... 🙂

lusil2005
4. júl 2008

moja mala papala pstruha. straaasne jej chutil, ale neviem ci preto ze bol fakt dobry alebo preto ze ho jedla z mojho taniera 😅

kili
autor
4. júl 2008

a kde sa dá zohnať ten pangacius?
ja moc nerozlišijem ktoré ryby sú sladkovodné a ktoré morské, kúpim čo vidím. Najnovšie nám strašne chutia také filety v oranžovom obale, ale názova ani nekukám 😅 . Ale tie sú tuším morské, škoda.
Od kedy sa môžu morské ryby?

zuzka99
5. júl 2008

podla mojej tabulky morské živočíchy až po 3. roku 😢 včera som pozerala pangasiusa v Tescu ale tam ho nemaju, tak mi jedine ho možeme asi kupiť na rybníkoch kde je predaj rýb. určite aj v okolí Bratislavy je dosť takých miest. alebo ak pojdete cez PB tak hneď pri ceste od BA. aj by som ti poslala, ale asi by to neprežili 🙂

danielala
5. júl 2008

Kili, pangasius je morsky sumec. Dá sa pripraviť na akýkoľvek spôsob, lebo skoro vôbec nie je cítiť rybinou.

lusil2005
5. júl 2008

aj ja som googlila a vyzera to tak ze ten pangasius je morska ryba 😔

zuzka99
6. júl 2008

včera som ho videla v Hypernove predávať (pangasiusa)

kili
autor
6. júl 2008

tak potom ani ten pangasius nie???
tak potom jedine pstruha? alebo predávajú nejaké filety, také mrazené, čo sú sladkovodné ryby?

zinuska
6. júl 2008

kili, pstruh, sumec, kapor, stuka...

...prip. rybicky z akvarka,ak mate doma 😀 😀 😀 😉

magda22
16. júl 2008

kili, ked si z ba, nechodis na ryby do toho specializovaneho obchodika na Mileticke?

kisska
18. júl 2008

zuzka99 - my tam k vam (myslis predajnu pri vypadovke na BA, taka zastrcena ulicka) chodime na pstruhy, ked sme na Marikovej na chate 😉 Skvele, hlavne, ked som videla vyber cerstvych lososov a inych aj morskych potvoriek za skvele ceny (chalanisko hovori, ze ma vzdy auto pristavene vo Viedni na letisku a ked dovezu cerstvu varku, tak ich za 2-3 hodiny ma v mrazaku 😉 )

sirinka
18. júl 2008

ja som malej dala uz aj meciara - mecuna...toho ja zboznujem.

junovka
23. júl 2008

baby, neviete mi poradit, nejaky rychly receptik z Pangasiusa pre Nely?Totiz zajtra by som chcela jej prvykrat dat ochutnat rybie masko 😉 Vdaka

kristi
23. júl 2008

zkus to s nejakou zeleninou a bramburkem

titkovamiriam
24. júl 2008

ja by som to spravila na vode , alebo na pare a so zeleninkou ako pise krisri.Ja tak robievam marekovi file,je to rychle hotove a minula som mu tak sparvila podkovicku z kapra je len piplacka s tymi kostami a zemiak a zelenonova zmes ja pre mareka mnam 😀

junovka
24. júl 2008

tak, nasla som recept, ze na Mlynarsky sposob 😕 obalila som v hla.muke spolu s mlet.cerv.paprikou, samozrejme predtym trocha posolila a dala som piect do rury na vymast.pekac.K tomu varen.zemiaky a uhork.salat.Zblajzla cely tanier 😝 😨 😀

danu
25. júl 2008

ja davam malej Pangasius a ide sa za nim doslova zabit 😀 Kili da sa kupit v Bille a nenajdes na nom ani jednu kosticku 😉

lyongirl
25. júl 2008

ja dávam malému tiež Pangasia, majú ho už aj v Tescu v Tescovom balení - novinka 500 g za 99,90 a minule bol v akcii v Lidli 1 kg za 69,90. Je to fajn "masíčko" 😀 😀 😀 , mňam

katka13122
26. júl 2008

baby taka otazka,premna stale aktualna 😠 😒 ..mozu ryby nafukovat??? chcela by som malemu spravit

kamilecka
12. aug 2008

Ahojte

poradite ako upravit lososa pre 16mesacneho synceka?

kuky8
9. sep 2008

ahojte, vyššie čítam o obľúbenom Pangasiovi 😀 Od kedy ho môžem teda dávať, keď je to morská rybka?
Ešte nemáme ani 9 mes, ale kamoška vravela, že ona v takom veku už deti veselo kŕmila rybami... Alebo radšej naše (pstruh, sumec, kapor, šťuka)? 😕
No a predpokladám, že len vo vode alebo nad parou urobiť, že?

titkovamiriam
9. sep 2008

losos je najlepsi spraveny na pare a s niakou zeleninkou a zemiakmi 😀 ,myslim si ze skoro 9m babatko ryby moze ved ich nezje kvantum a ani kazdy den a urcite moze aj morsku rybu-je tam menej kosti. 😀

filipa
9. sep 2008

morske ryby, tie ktore sa vozia na SK sa malickym detom (do 3. roku) neodporucaju davat preto, lebo su vylovene v oblastiach s vysokym podielom tazkych kovov v morskej vode. su to oblasti baltickeho a severneho mora hlavne. takze urcite by som ich nedavala detom mladsim ako 1 rok. ak uz, tak by som dala sladkovodnu rybu z overeneho zdroja (kapor, pstruh...)

marika80
11. sep 2008

No ja som davala malej morske ryby uz od 9 mesiaca (poradila doktorka, zahranicie), nikdy jej nic nebolo a teraz je aj morske prisery a to nema ani 2 roky a miluje ich. Nikdy jej nic nebolo 😉

ricky
17. sep 2008

Ked uz o rybach, tak podla mna je uplne najlepsi zo vsetkych heik- je to morska ryba, ale ma vela masa a ziadne kosti, iba chrbtova sa vytiahne...my ju pecieme, parime, smazime... a kto ma cestu cez senec, tak tam su take drevene budky, kde ho smazia a je straaaasne dobry....moja draha sa s nim vzdy dobre nadlabne 🙂)) 😉

junovka
17. sep 2008

kuky8, pokial viem a oci ma neklamu, tak dnes som si precitala na etikete, ze rybka Pangasius neni morska rybka, ale sladkovodna, aj ked je povodne z Vietnamu 😉