Aký druh rýb pre dieťa do prvého roku života?

kili
4. júl 2008

Aké ryby sa môžu dávať? viem že sa môžu dávať aj skôr ako od roka, ale ešte som nedávala, tak neviem. Možno teraz už ich môžeme dať aj viac, ale najprv chcem začať s tými, čo sa môžu dávať ako prvé.

lalupa
17. sep 2008

aj ja som fanynka pangasia 😝 , nema chybu ta ryba a neda sa ani pokazit 😉
videla som ho a kupila v carre4, tescu aj v obycajnej bale za super ceny
na obale som citala,ze ho nosia z vietnamu,ale je sladkovodny 😕
uz sa tesim,ked budem davat deckam polievocku a so zeleninkou mnam mnam

filipa
18. sep 2008

ak rybu pre deti, tak podla mna je najlepsia prazma kralovska (alias la dorade vo francuzsku, oratta v taliansku). je takmer bez kosti, uplne bielucke a makkucke masko, krasne sa oddeluje koza od masa a priprava je velmi jednoducha. nas maly ju vola morsky kapor 🙂 dostat v metre (tusim vo stvrtok vozia cerstve)

vandas
3. okt 2008

v BA je asi najlepsie kupovat ryby v predajni Ryba = je to pri ministerstve financii, trhu Zilinska, resp. 2 elektrickove zastavky pod hlavnou stanicou. maju dobry vyber a cerstvy tovar

simlenka
5. okt 2008

holky - dejte nějaký recept na ryby - mám celkem slušný přísun sladkovodních ryb - od kapra až po candátka 😵 ale absolutně si nedokážu představit jak rybu připravit bez soli a koření 😝

junovka
5. okt 2008

a co tak , rybaci nakyp 😉 Simlenka, a nie je to priskoro pre malu davat jej rybky 😉 😕

simlenka
5. okt 2008

zatím se na to jen připravuju - ještě nedávám, ale já mám ráda všechno zjištěný dopředu, počítám že tak od dokončenýho desátýho měsíce jí zkusím kousek kapříka nebo spíš štičky dát

junovka
5. okt 2008

skor by som povedala,od roka 😕 ...ryby mozu sposobovat aj potravinovu alergiu 😒 😉 Ale, ...ako myslis 😉 🙂

simlenka
6. okt 2008

já to četla taky, ale o mořských - o sladkovodních ne a teď bylo i v mamince, že od těch deseti měsíců se může 😉

julia225
13. okt 2008

ja milujem pangasius a lososa

radka.m.
13. okt 2008

tak mě taky říkala mudr.že ty ryby až tak od roka,že to jsou dost velký alergeny.tak ted už začnu taky zkoušet,asi začnu pěkně kapříkem na másle. 🙂

dididi30
13. okt 2008

my milujeme pstruha a kapra ale len na vianoce 😝

sylvar
13. okt 2008

my malé dáváme jedině pangase,jako snad jediný je úplně bez kostí a je vynikající, určo ho bude nít i na vánoce a my kapříka, malé ho nedám, mám strach z kostí, pořádně to určitě nevyberu 😒

dididi30
13. okt 2008

my mame este drobca maleho , takze len v mojom miecku to ma, myslite,ze to moze vadit? 😕

radka.m.
13. okt 2008

jo tak to teda nevím,je fakt,že by to mohlo přejít do mm,radši bych se zeptala mudr,i když nadruhou stranu je tam hodně i jodu a tak a to je zase zdravý,jednou za čas to asi neuškodí.

vojtisek2007
13. okt 2008

tak mi zhruba od roka dáváme všechny ryby - jak naše sladkovodní, tak i mořský - manžel je vášnivý rybář - takže u nás je ryba tak 2-3x týdně a mořský vozí především z chorvatska a norska....makrely,skuše,tuňáka,mořské úhoře,zubatce - já teda ryby nejím....ale malej je baští o sto šest

magda22
13. okt 2008

dididi aj ja si myslim, ze to raz za dva tyzdne urcite neuskodi...
inak mojemu dietatu som dala par krat ochutnat rybku ale vzdy to s nechutou vyplul..
myslite, ze sa da na to zvyknut casom? su tu take pripady?

bibula
13. okt 2008

ryby davam odkedy tuhu stravu-najprv len filetky nasucho opecene. okolo 9 meaiacka uz aj trosku udenaca a sardinky.-teraz vsetky a velmi zboznuje,nevie sa dojest./aj rybie prsty/.-)
heik,mnam parada.

magda22
13. okt 2008

fiiha bibula, kam si sa ponahlala? 😕

junovka
14. okt 2008

,,,bibula,tak to teda aj ja ziram 😀 😕 ....a rybacie prsty..toe je najvacsi humus pomlety 😝 😝 😝 ani ja by som ich do ust nedala, nieto este dietatu 😒 😉

bibula
15. okt 2008

vsak prsty az neskor-ryba je najlepsie co moze byt,hlavne ked vam dieta predocami rastie a ma v 3 mesiacoch zubky ako krokodyl.... 😀

nevesta
16. okt 2008

Nemaju byt ryby az po roku? 😕

llaabbkkaa
3. nov 2008

Ahojte kocky, tiez som malemu davala pangasiusa - a tesila som sa, ze mi chuti a je bez kosti, ked v tom som nasla toto:
http://cejka.blog.sme.sk/c/160752/Nejedzte-Pang...
Potom som patrala viac, a nasla som pomerne dost podobnych nazorov...co teda tomu dietatu dat? Asi len u nas ulovene sladkovodne rybky, z ktorych oberiete masko z rebrovej casti, kde su len velke kosti...

mercy
3. nov 2008

Tak, ja po francúzsky viem a pangasiusa už s prepáčením nežeriem 😒

magda22
4. nov 2008

llaabbkkaa dakujeme za upozornenie!
my ho uz tiez nezerieme! 😖

magda22
4. nov 2008

mercy a co si sa dozvedela z toho videa?

radka.m.
5. nov 2008

ryby jakkékoliv i mořské se můžou podle světové zdravotnické organizace od roku dítěte.pokud je dítě potencionální alergik,tak veškeré ryby až po druhém roce.

lenerka
5. nov 2008

my dáváme ryby nowaco mořké filety taky bez kostí
4kusy stojí okolo 60kč
je to dobrý oběd pro celou rodinu s bramborovou kaší
baštíme to 1x za týden
a toho pangasiusa už sjem také měli je to výborné maso
na másle a kmíně fakt lahoda
jak jsem nemusela ryby tak tohle tedy pro děti jen doporučiju pa

krajc
10. nov 2008

Milí diskutujci na tému "aké ryby"! Aj ja som sa nedávno nadchla rybou pangasius. No ked som si všimla, že ceny tejto ryby idú v obchodoch dramaticky dole, (včera som videla 1kg za 109 Sk) zdalo sa mi to podozrivé. A tak som na webe začala pátrať, o akú rybu ide. A dozvedela som sa, že je to humus. Skôr, ako to začnete podávať svojim detičkám, prečítajte si napríklad na stránke http: cejka.blog.sme.sk alebo si túto rybu dajte do vyhľadávača. Takže asi zostanem pri našom domácom pstruhovi.

kaskya
20. nov 2008

ja sa pridávam tiež k vlastnému odchyteniu ryby a naslednej tepelnej uprave. mojmu synčekovi ju dám prvý krát na vianoce. a to kapra. bude mat 9 mesiacov. myslím si, ze sladkovodnou rybou nič nepokazím. radšej rybu než hormonmi napichane kuracie maso z hypermaketu.