Aký má režim vaše 4 mesačné bábätko?

lussy666
8. dec 2010

🙂

desmodka
8. dec 2010

moj nemal ziadny rezim ani ho nema dodnes, spi kedy chce, papa kedy chce, podla mna je hlupost vytvarat takemu malemu dietatu rezim, ono sa postupne prisposobi.. prikl.. darmo ja sa ho bude snazit uspat o 16 ked on vtedy este nie je unaveny... viem ze ked sa mi zobudi tak dve hodiny vydrzi byt hore a potom si potrebuje zdriemnut, mne tento rezim staci

pepsyna
8. dec 2010

ani my nemame presny rezim, no vecer vzdy medzi 7-8 sa okupkame, napapame a zaspi-to je zatial jedine, co sme sa doteraz naucili 🙂 inak cez den tak ako pise desmodka...mala je pan 😀

bambulka333
8. dec 2010

moj maly ma 4 a pol mesiaca a rezim si v podstate nastavil sam, len som pozorovala, ako sa cez den sprava a podla toho rezim pomaly vytvarala....spi od 10 do 12, potom od pol3 do 4, vzdy plus minus polhodlka, ako ma chut v dany den....o 7 sa kupe, o pol 8 papa, potom uspavanie asi do 8...ked ma zly den aj do pol9....vstava o 7, v noci sa budi 2x...
do nicoho som ho nenutila, priblizne v 3 mesiacoch ten rezim nejak sam zacal fungovat...

kdezee
9. dec 2010

ked mal styri mesiace nemal ziadny rezim...len vecerne kupanie a uspavanie prebiehalo v rovnaku hodinu..aky taky rezim zacal mat az ked mal 7-8 mesiacov..ale tak kazde dieta je ine nie kazdy ma narocneho krikluna :D

wladymyra
9. dec 2010

moja dcerka ma prave styri mesiace a zacala som pozorovat naznaky rezimu. spava 3x denne po pol alebo tristvrte hodine priblizne v rovnakych casoch, kupeme sa o siestej kazdy druhy den (ale rozmyslam, ze sa budeme asi kazdy den, lebo sa jej to paci a aj kvoli vecernemu ritualu), uspavame o siedmej - pol osmej. no a v noci po rezime ani stopy, raz sa budi kazde tri hodiny, inokedy kazdu hodinu - a stale pyta jest 🙂

amunet
9. dec 2010

moj maly si riadi rezim sam ako potrebuje, len na nocny spanok sa ho snazim ukladat v rovnakom case.

benne
9. dec 2010

v 4 ešte nemal žiaden, teraz má asi taký, že spí 2xcez den - podla okolností a večer na 7-mu. To je všetko...

kolinia
11. mar 2012

Moja mala ma 4 mes. a 2 tyzdne a vstava od siestej do pol osmej, ako kedy...potom ma po jeden a pol-dvoch hodkach spanok, doobeda tak po pol hodine-tristvrte a potom spi cca tri hodiny vkuse od druhej do piatej vonku a kupe sa vecer cca kazdy druhy den, len ona dlho nevydrzi hore, je moc aktivna, ked je hore a vyzaduje moc pozornosti a rychlo chce opat spat, ale davam ju okolo pol osmej-osmej, zaspava aj pol hodinu aj tristvrte a bez pravidelneho revu sa ziadny spanok /denny ci nocny/ zial nezaobide :-/

gazovicka
12. mar 2012

mojmu malemu som vytvorila rezim spanku tak, ze som ho pozorovala, kedy bol unaveny a vyslo to tak, ze pocas dna spi kazde 2 hodiny (vzdy si uz pretiera ocka a je mrzuty, tak viem, ze uz je cas) po nejakych 20-25 minut a vecer vie, ze ked sa okupe medzi 7-8 hodinou, ide spinkat... tiez sa uz sam pyta..... a vzdy pri spanku potrebuje plienocku na licko 🙂

madalena188
27. mar 2012

...holky..moj vecer bezo mna nezaspi keby co...uz mi to ide na nerf..ani cez den..furt na cicke zaspi...a ked necham revat ...ta ja som zla

zuzanockamt
27. mar 2012

4-mesacne dieta a rezim? nezartuj 😀 ... take male dieta ma svoj vlastny rezim a bud sa rodic s nim stotozni alebo stresuje seba aj dieta vytvaranim niecoho noveho, pre dieta casto nepochopitelneho

tea333
27. mar 2012

@madalena188 nechapem co cakas od tak maleho dietata. ze sa bude uspavat same v postielke potme? male dieta pri sebe vyzaduje matku a prsnik, lebo to su jeho jedine dve istoty ktore pozna a jedine co mu prinasa radost a upokojenie. Ak ho kvoli vlastnej pohodlnosti nechavas plakat, lebo sa ti nechce dojcit aby zaspal ...tak nemam slov

bibinka379
18. okt 2012

moj ma akurat 4 mesiace budi sa o 7h.-pol osmej ako kedy,potom zaspava 9na pol hodku az na hodku,a potom ide spat o 12h.na 3 hodinky.potom vydrzi az do siedmej to uz zacina byt nervozny tak sa okupeme napapame a lezi v postielke pri svetle pokial nezaspi niekedy zaspi za pol hodku niekedy hodku.v noci sa budi 1raz a ked ide spinkat tak musi mat plienocku cez pusu inak nezaspi

ika30
26. okt 2012

naša malá bude mať natýždeň 4 mesiace a režim tiež nemá, každý deň je iný, pravidlo je ale, že kúpať sa ideme o tej 19, napapá sa a spí, budí sa v noci tiež hocijak, niekedy 2 krát, niekedy raz, niekedy aj viac, ráno sa budí o tej 7-8, cez deň spinká tiež hocijako, ale aspoň, že večer zaspí a oddýchneme trošku)))

diuska91
26. okt 2013

Naša Sofinka ma 4 mesiace,a určuje si sama čo chce robiť.. Ráno vstávame okolo 7-8 papáme prezlečieme sa ,..oklo 10-11 si zdriemne a ja snou este ..Napapáa sa polievopčky a dokrmim ju mliekom.. ideme vonku, hráme sa s hračkamy.. okolo 17-18:00 sa rozpráva s každým členom rodiny 🙂každý druhý deň sa kúpe medzi 19-20:00, napapá sa a položím ju do postielky a sama zaspí, takže žiane hojdanie na rukách nepreferujeme.. občas sme hore raz alebo ani raz 🙂 takže je to spokojné

lin123
26. okt 2013

nas rezim sa skladal z ritualu pred vecernym spanim a od toho sa odvijalo, ze sa naucil zaspat bez vacsich problemov a budil sa pomerne skoro uz o 5tej. Samozrejme aj v noci sa budieval na mliecko a potom hned zaspal. Vela som kocikovala, vonku pekne spal v kociku a potom aj doma pri otvorenom okne...ale ako mi rastol tak si rezim menil, co je prirodzene,ked sa mu postupne menia aj potreby...takze nic na silu netreba riesit...ale ten vecerny ritual nam viacmennej zostal

emmushka
4. nov 2013

Ja som prekvapena, ako dobre to nasmu malemu ide uz v 4,5 mesiaci 🙂 Cez je to sice este ako kedy ale prevazne od Po-Pia spinka uz aj cez den v rovnakych casoch (zvaca cca po 2h ked je hore) a noc je uplne super, nakolko uz 4 mesiace robime to iste po veceroch v tu istu hodinu vsetko a zaspava sam v postielke bez kriku a revu. Strasne je zlaty a nikdy som ho do nijakeho rezimu ani netlacila. 😉

mahulenka87
4. nov 2013

Aj náš 4 mesačný anjelik si režim nadstavil sám... Vlastne sa mu snažím vyhovieť 🙂 tomu, čo chce. Ale cca fungujeme takto: Zobúdza sa cca o 7:00 a ešte sa asi 1/2hod hrá v postieľke, potom sa napapá, hrá sa v húpacom kresielku a cca o 9:30 ide spinkať. Niekedy spí hodinku, niekedy dve... potom cca o 12:00 papá... hranie,prechádzka... o cca 16:00 papá... hranie atd. a zase cca o 20:00 sa napapá a ide spinkať. Spí až do rána. V noci nevstáva 😉
Niekedy, keď ideme preč a pod., má trošku zmenený režim. Jednoducho, keď vidím, že chce papať - dám mu papať, keď sa mu zatvárajú očká alebo je nervózny-chce spinkať. Sú dni, kedy spí viacej, inokedy zase chce častejšie papať...
Režim si už musíte vytvoriť vy 😉

vikinkalaska
8. jan 2016

moja mala spinka us od troch mesiacov celu noc je to problem .... pan doktor nic nato nepovedal ale ja sa bojim

kk1981
4. feb 2016

Nasa malinka spinka tiez celu noc rano okolo pol9 sa napapka a spinka dalsie dve hodinky,nie je to problem...proste niektore deti su taki spaci..🙂

ludo811
8. feb 2016

No naša mala spinka tiež celu noc a o 5 chce papať a spinka do 9

qwertxy
10. feb 2016

My mame 3 a pol mesiaca a rezim mame v podstate len taky orientacny. Vstava medzi 7-8hod. Doobedu zvykne pospat polhodinu. Medzi 12.30-13.30 ho idem kocikovat, vtedy pospi tak 2-3hodky. Podvecer ma este jednu polhodinku okolo 18tej. Cize pocas dna toho vela nenaspi - primerne je to tak 4hodiny dokopy. Jediny cas, ktoreho sa drzime, je cas kupania, a to 20.00. V noci sa zvykne zobudit okolo 3-4hod. a potom zvacsa spi az do rana (niekedy sa este raz zobudi, tak ho nakojim, ale to je len taka upokojovacia 3minutovka). Inak papa cca 3-4hodky, ale to je ako si pyta.

lavinis
10. feb 2016

každý deň mal iný 😀

evana11
22. feb 2016

Môj začal 4 mesiac nedávno a nejaký režim už máme ale v podstate si ho vytvoril sam. Večer chce ísť spinkať pomerne skoro okolo pol siedmej, skúšala som to posunúť ale ci sa predtým zobudí o štvrtej alebo po piatej vždy to ma tak nejak rovnako, párkrát išiel spinkať pred siedmou, on sa proste už ukladá na nočný spánok v tomto čase. Posledný mesiac alebo tak začal vstávať v noci len raz okolo štvrtej piatej ale predtým sa ešte dosť mrvi alebo chodím cumel naprávať ale záleží od noci ako často. Po kŕmení ktoré trvá cca pol hodiny ešte spi do siedmej až ôsmej ale už ťažko zaspáva, niekedy sa mu nedá tak ho už o šiestej beriem do vedľajšej miestnosti a tam ešte aspoň hodinku driememe a potom opäť papa. Od cca ôsmej vstaneme z postele, prezlecieme, a trosju sa hráme, potom do desiatej ide vždy späť polhodinku občas trosku dlhšie potom ide spat okolo obeda to väčšinou vonku ale nespí dlho max 45 minút a ak som náhodou v obchode tak reve ostošesť, lebo hneď ako sa zobudi tak je zvyknutý ze dostane mliečko, teraz pije 120-150ml.No a potom medzi druhou a treťou a stvrtou a piatou ešte spi cca polhodinku ale niekedy to ma posunuté tak ze ide až o tretej spinkať a potom od sotva štvrtej ledva vydrží do pol siedmej večer. To už na šiestu mi spi na kolenách a potom ho pred pol prenášam do postieľky aké také dni nemám rada len lebo ráno skorej vstáva. Inak cez deň veľa čítame, spievame, tancujeme, robíme divadlo s hračkami a rad ma tiež hrkálky a snaží sa platiť keď je na brušku

migrificka
5. mar 2016

Režim?A prečo nie? Netvrdim ze ten nas je presny ale rozhodne ho mame.
Rano vstaneme,oblecieme sa,pohrame,napapkame a ideme spinkat. Ked sa zobudi (cca pol hodinka az hodinka) tak 2hodinky spolu nieco robime a potom zas ide papkat a spinkat. Je to skvele uz iba preto ze viem kedy mam maleho ulozit i nakojit a pritom zamedzujem plakaniu a zlej nalade. Vstava s usmevom a plakanie? To pozname velmi malinko (zvycajne ked sa mu nieco nepaci tak sa trosku nahneva,ale ked zmenime polohu hned je zas vysmiaty).

sojorez
5. mar 2016

My improvizujeme kazdy den 🙂 rano vstavam ja o 6tej,pripravit starsim ranajky...ak sa krpaty/ dnes 3 mes/ pri tom zobudi,najprv kojim,prabalim a ficim do kuchyne...o 7.15 je v satke,smer skolka a skola so starsimi...cosi pospi v satke,nakojim,pohrame sa,pocvicime a na obed ficim po deti zobrat ich dom...nakojime,v kociari ficime na kruzky/pond,ut,str... a potom zase kojim,prebalujem,ucim sa so starsimi,pripravujeme veceru...o osmej vecer kupeme,zaspava na prsniku,o 9tej,ked spi,zehlim,pratam,chystam veci...v noci sa budi okolo polnoci a potom pred stvrtou rano...

petulda333
5. mar 2016

Aj my pomaly mame rezim,nas den: vstava cca o 6:00napapa sa,potom sa hra tak do 8:0,potom spat,cca o 11:30 vstava,napapa sa,hrame sa,cca 13:30-14:00 ide spinkat,budi sa okolo 16-16:30,napapa sa a hra, cca o 19:00 okupeme sa a napapa sa,hrame sa a cca 21-21:30 ide spat a spi do rana

sumikk
5. mar 2016

Nám sa v troch mesiacoch konečne ustálil režim, čo je super, lebo sme začali cvičiť Vojtovku a takto sa to dá lepšie naplánovať. Vstávame o siedmej, cez deň máme tri dlhšie spánky, obyčajne ten prvý medzi 9:30 a 11:00 v kočíku na prechádzke, druhý medzi 13:00 a 14:30 v šatke alebo v nosiči, tretí medzi 17:00 a 18:00 - väčšinou tiež v nosiči. Medzi tým sa hráme, kojíme, prebaľujeme, cvičíme Vojtovku aj na brušku ležíme. Okolo 19:00 okúpem, pomasírujem, oblečiem do pyžama a uspím na prsníku. Potom spí asi do druhej v noci, nakojíme, o štvrtej znovu, o šiestej znovu a o siedmej máme budíček. 🙂

candii
5. mar 2016

Moj ma 3 mesiaciky a mna si naucil na svoj rezim ... rano o 9.00 vstaneme ...2 hodinky sa pohra a ide spinkat zase na na 2-3 hodky.. potom vstane napapa sa .. pohra sa ideme von na cca 2hodky tam spinka.. potom prideme domov hrame sa .. papame.. spinkame zase cca 1hodku.. potom zase papame .. kupeme spinkat chodime okolo 22.30-23.30 ... skor nie a nie naucit 😂 takto mu to vyhovuje a mne je jedno ja sa prisposobim

annamaria2909
26. jan 2017

Moja mala ma 4 mesiace, režim nemá zaspavá okolo8 večer vždy po kupani A budí sa každé 2 hodiny kedy ako😊 cez deň spi malinko asi 4 krát po polhodke