Alergia u 4-mesačného bábätka?

graziela
3. okt 2008

Ahojte,
chcem sa opytat, ci niekto nemate skusenost s tym, zeby sa u tak malickeho babätka mohla prejavit, resp. potvrdit alergia...nemyslim teraz taka potravinova, skor astma a pod.
Ide o to, ze nasa dr. vyslovila podozrenie, ze ci sa u nasho synceka (4-mesacny, plne kojeny) zrejme nevyvija alergia...a to z toho dovodu, ze uz vyse mesiaca sa nemozeme zbavit kaslu a hlienov, ktr. mal zial stecene dole do priedusiek...nezabrala ani atb liecba...ny tyzden sa zdalo, ze mu to prechadza, ale po douzivani fenistilu (kvapky) sa ten kasel znova "rozvinul" a vyfasovali sme opät dalsie sirupceky + fenisti uzivat po dobu 6 tyzdnov...
Mna len to mrzi, ze uz jedneho alergika v rodine mame (5-roc.dcerka ma alergiu na pupavy a vysoke travy), no a neviem si predstavit liecbu tak maleho babätka, ako je nas syncek...a okrem toho ani tie testy, ktr. sa zvyknu robit u alergologa, musi sa to nechat 20 min. posobit...no, neviem si to vobec predstavit...Este nie je samozrejme nic iste, budem velmi rada, ak sa to nepotvrdi a nasmu drobcekovi konecne nieco zaberie na ten kasel, no chcela som len vediet, ci niekto nie je s podobnym "osudom"...
Dakujem.

junovka
3. okt 2008

GRAZIELA, MY SME NIECO PODOBNE MALI S tIMKOU, ALE TYKALO SA TO neustavicneho zapalu prinos.dutin v ktorych nam vysiel aj AU stafiloccocus ☹ ...proste Timka stale chrapala a nemohla dychat nostekom, len ustami 😔 Tiez sme vyskusali kadejake lieky, ATB....az na 3 roky nam vlastne zistili, ze je alergicka 😔

graziela
autor
3. okt 2008

Junovka, no my ideme v pondelok na stery, tak len dufam, ze tam ziaden .....coccus nebude, lebo to by sme zasa museli brat atb...a chudato malicky mal po tych prvych take hnacky...este doteraz mu liecim jeho zaparenu ritusku... Doteraz som sa vytesovala, ze okrem maminkinho mliecka a vigantolu neochutnal este nic ine..no ale uz to mame veru pestre, kadejake kvapky, sirupceky..och joj, dufam, ze bude dobre....
Inac, aj nasej dcerke zistili ako 5-roc., ze ma alergiu...do 1 roka nebola vobec chora, ju som ani nekojila, ale posl. rok boal dost chorlava, stale zapaly priedusiek...tak potom sme sa dostali az na alergologiu a potvrdilo sa to...

junovka
3. okt 2008

graz..., co sa tyka tych koz.testoch na alergo, tak ja som pocula, ze vraj sa takym malym detom este nerobia, ze sa alergeny zistuju, len z krvi...tak neviem 😒 😕 ...ved sa opytaj, ked pojdes so starsiou na alergo...ako to vlastne je.

junovka
3. okt 2008

...a este, ty si este nebola na alergo s malym??

deina
3. okt 2008

My chodime na alergologiu, hoci maly nema potvrdenu ziadnu alergiu a podla mna ani nie je casto chory. Ale raz mal zapal priedusiek a vraj z toho moze byt neskor alergia, najma, ked rodicia cosi podobne alergii maju. Teraz mu robili testy na potravinove alergie - len z krvi, nic ine mu nerobili.

hellosona
3. okt 2008

nas maly je alergik a testy mu robili z krvi, ked mal asi 3mesiace...

graziela
autor
3. okt 2008

Junovka, nie, my sme este na alerg. s malym neboli, len som chcela vediet, ci to ma vobec zmysel, teda ci sa da nieco takemu malickemu zistit...
V pondelok ideme na tie stery, tak uvidime, ake budu vysledky...
My inac, okrem dcerky, nemame v rodine uz ziadneho alergika, ani rodicia ani surodenci...
Deina, tie priedusky mal nas maly zahlienene tiez, ale nebol to vyslovene zapal priedusiek, o.i mal aj hrdielko cervene a tie hlieny mu nesli von z nosteka, ale proste stekali dnu, dole do priedusiek...nam ale dr. zo zac. nechcela predpisovat atb, snazila sa to preliecit kvapkami, ale zial nezabralo...
No a pri takych malickych detickach, ked uz sa tie hlieny dostanu nizsie, tak to dlhsie trva, kym to prejde, lebo oni viacej lezia, nevedia vykasliavat...
Joj, ked mne je to tak luto, ked ho vidim, ako sa chudatko uz vyse mesiaca takto trapi... ☹

junovka
3. okt 2008

graz...tak, ak este nechces ist na alergo, tak skus povedat pedine, aby mu ona vzala krv na IgE, kde mu zisti, ci ma nejake alergeny v krvi.Ak ma, tak necakaj, a chod cim skor na alergo.Mozno, by mu stacili nejake lieky na alergiu a bolo by vyriesene.
Inak, teraz som si spomenula, ze manzel sa takto trapil hadam rok, doslova sa aj dusil....az pokial nezasiel na alergo, kde mu zistili rozne alergeny, zacal chodit na vakciny, berie lieky a ma uz "pokoj".

annag
3. okt 2008

graziela,

každý lekár má svoje postupy, ale nie je veľmi dobré, ak sa neustále nasadzujú ATB bez toho, aby boli odôvodnené. Moja pediatrička spraví vždy pri trošku dlhšej nádche či kašli ster, aby sa potvrdil pôvodca problémov. A moje deti (ako asi množstvo iných detí) už niekoľko krát mali veľmi odolné vírusy, ktoré takéto problémy spôsobovali, ale kvôli ktorým nemuseli brať ATB. Malý ako bábetko asi v dvoch mesiacoch mal takéto problémy cca mesiac - mesiac a pol. Ten ster už mala urobiť podľa mňa dávno ☹

Alergia sa v takomto rannom období diagnostikuje ťažko a diagnózu asi lekári len tak skoro nepotvrdia na 100% . Skôr zostanú len na podozrení, pričom budú sledovať, či nemá bábo potravinovú alergiu - napr. na BKM, atopický ekzém, predispozíciu od rodičov, samozrejme urobia krvné testy ...

graziela
autor
4. okt 2008

Dakujem za vase nazory...
Annag,
nasa pediatricka je prave z tych, ktr. neradi nasadzuju hned atb-liecbu, s cim sa aj ja uplne stotoznujem, aj pri starsej dcerke vzdy postupovala tak, ze pokial to nebolo take vazne (to sa samozrejme ja neodvazim nikdy posudzovat ci spochybnovat, ze kedy to je alebo nie je vazne), tak sme skusali chorobu zdolat najskor nejakym sirupcekmi, kvapkami a pod. Ale kedze nasmu Jurkovi to pretrvavalo uz vyse 3 tyzdnov, aj mne sa ATB zdali uz nevyhnutne... ☹ Takze toto by som ja moc neriesila, ja nasej dr. absolutne doverujem a verim, ze postupuje spravne...Je pravda, ze stery sme mohli mat uz skor urobene, no co by sa tym vlastne zmenilo...?
Ja len dufam, ze sa malemu polepsi a ze to predsa len nebude alergia...

erikasadek
4. okt 2008

ahojte tak som si vas precitala blezkovo, len aby ste vedeli, ze su uz testy , na niekltore alergie , ktore nepotrebuju , odber krvy , su kozne , su to kozne patche hadzem vam link na niektore su na mlieko, to je na mliecnu a oprotein mlieka, na lepok na soju

http://www.dbv-technologies.com/diallertest/dia...

http://www.dbv-technologies.com/diallertest/dia... na mlieko

http://www.dbv-technologies.com/diallertest/dia... soja

http://www.dbv-technologies.com/diallertest/dia... prach

tak vam to snad niektorym pomoze, stoji tu okolo 30 euro

graziela
autor
5. okt 2008

Erikasadek, dakujem za linky, keby to bolo v nemcine, tak no problem, no v angl. az taka dobra nie som...
V kazdom pripade, my si pockame na vysledky sterov, a uvidime ako dalej...

annag
5. okt 2008

graziela, ja som len chcela povedať, že sa nám stalo, že ani mesačnú nádchu sme neliečili ATB, lebo na základe sterov sa nepotvrdilo ich opodstatnené užívanie, ale to našťastie ani nebola alergia. Dúfam, že ani u Vás to nebude alergia, držím palce 🙂

erikasadek
5. okt 2008

tak aby si vedela kazdy test na obrazku zobrazeny, jeden je na prach a , druhy na soju, na mlieko, a na lepok, to staci nie

to len aby ste vedeli ako vyzeraju, a ze existuju.... 😉

graziela
autor
8. okt 2008

Ahojte,
tak my uz mame vysledky sterov - zial, ten z hrdielka bol pozitivny, zlaty stafylokok... ☹
Vraj si to mohol maly doniest s porodnicce, resp. starsia dcerka moze byt nositelom...no a mavaju ho hlavne deti alergicke, nie zdrave...Niekedy je nutne brat atb, niekedy nie...Zatial nam dr. atb nedala, kedze sme barli pred 3 tyzdnami, no mame davat po dobu 2 mesiacov 3xdenne fenistil + probiotika, co by trosku pomohlo posilnit imunitu...A sme objednani na alergologiu, ale tam sa dostaneme asi az vo februari, skorsi termin asi nedostaneme...tyzden pred terminom budu malemu brat krvicku, aby zistili hladinu antigenov atd...
Joj, tak mi je to luto... ☹ Dufam, ze aspon moje mliecko syncekovi pomoze, aby, keby to nakoniec aj bola alergia, sa mu nerozvinula natolko, aby nemal moc velke problemy...
Drzkajte nam prosim palceky, dakujeme 🙂

graziela
autor
24. okt 2008

Ahojte, asi nie je vela mamiciek, ktr. trapi podobny problem, aky mame my...nastastie... No, u nas sa to zial stale nezmenilo...starsia dcerka chvalabohu ziaden bacil nema, no zato malemu sa to opät zhorsilo...dnes sme bol opät u dr., lebo ten kasel sa znova zhorsil, zacali sa opät tvorit sopliky...aj teplotu mal mierne zvysenu, o kychani ani nehovorim...Kedze sa mu to vlecie uz vyse 2 mesiacov a 1.atb nezabrali, ratala som s tym, ze sa 2.krat atb nevyhneme...dr. to uz tiez nechcela natahovat a teda nam predpisala atb + hedelix na vykasliavanie...priedusky mal maly chvalabohu ciste, takze tie hlieny idu z nosteka, ale nestihli ztiect dole...naposledy uz bolo neskoro, ked sme prisli, tak som teraz pre istotu utekala hned na 2.den...Dufam, ze nam tentokrat lieciky zaberu a ja budem mat doma konecne zdravucke babätko 🙂

junovka
24. okt 2008

graz...znova nasli stafylococa?? 😕

anica
24. okt 2008

Ahoj. Graziela, aj my mame podobny problem...Maly ma tiez vyse mesiaca kasel. Najprv mal nadchu a bol zahlieneny, dr. mu dala fenisil+mucosolvan. Kasel mu presiel, aspon mne sa zdalo... 🙂 A ked sme prisli na ockovanie, tak zacal v ambulancii kaslat a dr. ho popocuvala a pocula chrapoty. Tak sa nekonalo ziadne ockovanie, namiesto toho mu predpisala ATB, ze sa tam asi pomnozili bakterie,ked to dobre nevykaslal a ked to trva tak dlho. Dobrali sme lieky, ale este stale pocujem chrapot ked place a vtedy zakasle ☹ Ale inak fajn, teplotu vobec nikdy nemal, hrdlo nemal cervene. Teraz ho uz zaockovali. Aj mne sa zda, ze to trva dlho a tiez som myslela na alergiu. Starsej dcere je zistili pred 3 tyzdnami- je alergicka na pele a roztoce. Ona mala spasticke bronchitidy - ked bola pelova sezona. Uvidim, ci to malemu prestane uplne, lebo este nie je fit. A ako tvoj maly kaslal? Stale, alebo iba obcas? Mal aj nejake ine priznaky?

graziela
autor
24. okt 2008

Junovka,
toho stafylokoka tam ma zrejme stale, kedze sa mu to nezlepsilo, nove stery mu nerobili, dr. chcela s atb pockat, ze uvidime, ako sa to vyvinie, nechcela hned nasadzovat atb-liecbu, ale aj tak sme sa tomu nakoniec nevyhli...
Anica,
u nas sa to zacalo tiez len nadchou + obcasny kasel, zo zac. len taky suchy, skor drazdivy, nebolo to take intenzivne, normalne sme si s muzom mysleli, ze ci mu to len nezabehuje slinka, lebo akurat v tom obdobi sa mu zacali aktivovat slinne zlazy...No ale po tyzdni to uz bolo horsie,nasadili sme fenistil, vibrocil a sinupret...na chvilu akoby sa zlepsilo, no po tyzdni opät bolo horsie, tak nastupili atb amoksiklav, zas bolo trochu lepsie, no potom zasa horsie, tak sme mali spiropent sirup+fenistil, zas bolo lepsie...ale nikdy mu to nepreslo uplne...ten kasel, chripot tam stale bol a je...Ja neviem, ci to bolo tym, ze take malicke si este nevie tak dobre odkaslat, ale podla mna to nie je celkom normalne...takto by babo dychat nemalo...Okrem toho kasla maly nemal tiez ziadne horucky, len obcas mierne zvys. teplotu (podla dr. to moze byt aj z prehriatia)...no a ten kasel bol zo zac. taky, ako som opisovala, ale v tom akutnom stadiu dost casto kaslal, niekedy mal az taky kaslovy zachvat, aj ho natahovalo, ale nevrackal...no a este mal dost dlho aj hrdielko cervene, zapalene, co zrejme sposoboval ten stafylokok...
Berie tvoja dcerka nieco na podporu imunity, alebo ma nejake lieky predpisane od alergologicky?
Chudatka malicke, tak snad nam skoro vyzdraveju...nic ine si teraz ani nezelam...len nech sa uz tolko s tym kaslom netrapi...

anica
24. okt 2008

graziela, dcera berie Zodac kvapky a nos jej mam striekat s vincentkou...Kontrola o pol roka.Na imunitu nic neberie, lebo alergologicka usudila, ze pockame ako casto bude chora teraz, ked zacala chodit do skolky. Ked bude kazdy mesiac chora, tak vysetrime imunitu a potom asi bude brat nieco na podporu...Ja jej davam iba Cebion- to je vit.C, kazde rano.
Ja som este myslela, co sa tyka maleho, ze ci on nemoze mat alergiu na bielk.KM- to sa zvykne prejavovat kaslom. Ja ho stale kojim, moze to mat skrz mna- ale ja mlieko nepijem, iba v kave a jem jogurty. To vraj prechadza, ked dojciaca mamina pije vela mlieka a to nasledne moze alergizovat dietatko, ked ma predispoziciu. Uvidime, ako to dopadne. Ked to neprejde uplne, tak navstivim aj s malym alergologiu. Len ma hneva to cakanie, objednava sa asi 3 mes.dopredu. dufam, ze to nebude nutne, lebo uz mame alerg.dceru ☹

junovka
24. okt 2008

graz, ved prave? ☹ my sme sa ho nevedeli zbavit straaaaasne dlho, nakoniec mala same zapaly prinos.dutin...kedze my sme ho mali v nosteku.Nakoniec ked nam to prepuklo do alergii, vcetne na alergiu na BKM, tak sa dajako stratil, ale zacali sme bojovat s alergiami....ale upch.nosa sa nestratilo.Nam to prepuklo az do zapalu usi, kde nakoniec sme museli dat vybrat nos.mandle, nakolko nam hrozila strata sluchu ☹

Anica, ako som uz pisala, Timeika mala alergiu na BKM, ale ona nekaslala, skor mala stale upchaty nostek a straaaaasne chrapala ☹

junovka
24. okt 2008

baby cim skor na alergo.....aj ked je to svinstvo, ze treba cakat tak dlho 😒 ☹

graziela
autor
25. okt 2008

Junovka,
ved to je to, ze treba dlho cakat na termin na alergo, my sme ho dostali az na februar...a to je pritom dr. na alergologii spoluziacka mojho manzela...
Anicka,
o tom kravskom mlieku som pocula...Ja mlieko tiez moc nepijem, akurat tak rano asi tak 1/4 salky spolu s meltou a jogurty, prip. acidko, ci kefir. mliecko, ale nie kazdy den...No dufam, ze na to nebude alergicky...Teda najradsej by som bola, keby nebol alergicky vobec, ale nejako sa mi to s nim nepozdava...Dufam len, ze tieto atb zaberu a zlikviduju bacila...

elenita
25. okt 2008

No inak nas maly ma tiez stale suchy kasel a kycha, 3x sme s tym boli u dokiny a 3x mi povedala, ze ma vsetko ciste...a ze je to len reflux.......ked spinka alebo place, strasne chrapci.......tak ja neviem...inak ale ja mam v hrdle a v nose stafylokoka, je mozne, ze by to chytil odo mna? Dr. som to hovorila, ale nejako to neriesila.....

junovka
25. okt 2008

elenita, pozeram, ze maly ti ma 4 mesiace....poviem ti takto, ked som bola tehu s Timeikou, dostala som Au stafylococa dole vo vagine.To bolo hned na zaciatku tehu.Nakoniec ked sa mi Timka narodila a mala polroka, tak jej nasli Au stafylococa v nosteku.Pedina aj krciarka vraveli, ze to sa prenieslo do nej, este ked bola v brusku.Takze, je to pravdepodobne, ze to ma od teba.

anica
26. okt 2008

Elenita, ano moze mat stafylokoka od teba. Ty ho mozes mat a nesposobuje Ti tazkosti...ale maly moze kaslat z toho. Ked sa spravi vyter z hrdielka, tak to zistite. Ale co ja viem, lieci sa iba vtedy, ked sposobuje tazkosti-chorobu, napr. teploty, kasel, nadchu...Ked tam nie su ziadne priznaky, tak sa to nechava tak. Clovek je iba bacilonosic.
Graziela, aj ja dufam, za nebude alergicky..Uvidime.

graziela
autor
29. okt 2008

Elenita,
priklanam sa k nazoru junovky aj anicky, ten bacil moze mat naozaj od teba, no pokial nie su ziadne problemy, nema zmysel davat atb...Aj nasa dr. cakala min. 2 tyzdne s tym, ze uvidime, ako sa to vyvinie...ale nasmu Jurkovi sa stav len zhorsoval, takze atb boli nevyhnutne...

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kimmm1
10. sep 2016

mojmu 6 mesacnemu synovi po 2 mesiacoch soplenia, dusenia,kaslania- priznakoch akutnej bronchitidy a nespocetnych vysetreniach diagnostikovali silnu alergiu...len zatial este nezistili na co....nie je nic horsie,ako ked sa Vam dieta v noci dusi a vy mu neviete pomoct...:(
mate niektora aktualne taketo problemy?