Alergo testy u bábätka. Čo všetko sa dá zistiť z krvi?

ivka144
3. okt 2008

Ahojte, viem, ze je viacero tem k aleriam, ale rada by som takto specificky k testom...

Vraj sa klasicke testy nerobia asi do 2-3 rokov.
Ale take z krvi uz mozu robit aj malickym babam.

Zaujimalo by ma:
- co vsetko sa da vytestovat z krvi (ci len zakladne - alergia na BKM, lepok, ci aj hocijake potraviny? A co tak nepotravinove alergeny, plesne a roztoce?)

- je potrebne v case testov pozivat alergeny a naopak nepouzivat ziadne antihistaminika?
(Napr. my sme teraz na diete bezmliecnej a bezlepkovej, ale predtym maly papal take veci, takze mal uz kontakt, ale uz asi mesiac nie, mohli by sme ist teda na testy BKM a lepku? Nemyslim celiakiu, ale len alergiu na lepok. Co sa tyka antihistaminik, tak tusim na nejak etesty to tak je, ze sa aspon 5 dni predtym nema nic brat, ale neviem, ci sa to tyka aj tychto testov)

Budem vdacna, ked mi napisete aj Vase skusenosti, ci Vam testy a alergo vobec pomohli a tak. Dik. (Nas stupel mal rok)

erikasadek
3. okt 2008

http://www.dbv-technologies.com/diallertest/ind...

ja chcem , len niektorym mamickam dat tuto informaciu , ze existuje aj takyto test bezbolestny, pre vase babatka, na alergiu mliecnych proteinov, je taktiez spolahlivy ako krvne vysledik je po 48 hodinach po nalepeni na lopatky dietaka , odporucam, vam, test je rychly a hlavne bezbolestny..

normalne klasicke testy ano sa robia, u deti , pokial to nie je nutne, ako deti s asthmou a inymi castymi silnymi alergiami tak sa samozrejme robia testy aj u malych , je nutne vediet preco takto reaguju..
normalne lekar by ti mal dat takuto informaciu , co mozes a a co nie pred testom ...
skus sa spytat radsej ..... 😉

darty13
4. okt 2008

ahoj Ivka, neviem či si pamätáš ale už som ti pisala v inej diskusii či ste boli na Alergologii u doktorky Šafčákovej. Nám robila tie testy a už máme výsledky.Vyšiel nam bielok,lepok a prach a roztoče....ked nam brala krv tak Samko bral Fenistil a nevadilo to.Po upraveni stravy sa mu to dosť zlepšilo,ale ešte stale nie je čisty tak to bude asi tým prachom...na kontrolu ideme až v novembry tak uvidíme....no určite sme na tom lepšie ako po vyšetreniach na kožnom a gastre...

petka.m
4. okt 2008

ahojte, baby chcem sa opýtať ako sa u vás alergia prejavila. myslím nie na jedlo, ale prach, roztoče atd. Môj manžel je alergik (senná nádcha) a naša maličká má už cca 2 mesiace hlieny alebo soplíky. Nie v kuse ale približne každý tretí týždeň...a dr. spomínala, že to môže byť alergia ☹ .

ivka144
autor
4. okt 2008

Erika - zaujimave, dik.
Darty, k nej sa chystame, ale nevedela som sa dovolat...
Petka - my mame brutalny ekzem a sopliky (aj ked len take akoze tajne, nie co stekaju von) od malicka...

erikasadek
4. okt 2008

NEMAS ZACO JE ICH TAM VIAC NA ROZNE DRUHY ALERGIE, na prach na soju , na lepok, stoja oklo 30 eur

mne pomohol pri malom , na alergiu na proteiny mlieka ,ani si neviem predstavit ho davat znova pichat, a takto ani nevedel, ze sa mu robi test,

zuzidr
4. okt 2008

ahojte,to by aj mna zaujímalo či sa robia klasické testy,alebo všetko zistia z krvi....

tiež máme ekzém(zatial klop klop v malom množstve 😅 )a už 3krát mala obštrukčnú bronchitýdu 😠 😠 tak jej brali krv,zistili zníženú imunitu slizničnú a zvýšenú eozinofíliu alebo čo... 😕 😖

dr.povedala že počkáme ako prebehne oktober a november a potom by sme robili ešte testy,,,,,tak by ma zaujímalo či kožné alebo krvné 😒

junovka
4. okt 2008

ahoj Petka.m 🙂

Tak, presne takto ako opisujes, tak aj u Timky sa takto zacala prejavovat alergia.Bola si s malou uz na krcnom?Urobili jej vytery z nosteka? 😕

petka.m
4. okt 2008

ahoj Junovka 😉 .
Ešte sme nikde neboli, ale v pondelok ideme na očkovanie, tak si popýtam sprievodný lístok. A to sa robí na krčnom ten ster? A tvojej Timke zistili alergiu len na BKM alebo aj niečo iné? Lebo ja som si myslela, že alergia na potraviny sa prejavuje ekzémom alebo hnačkami. No ja som v tomto laik, tak možno sa blbo pýtam 😖

junovka
4. okt 2008

Peti, mas IP 😉

verulka
4. okt 2008

kocky, ja len, ze alergia BKM sa nemusi prejavit, ak este dieta nie je "zamliecene" nam urcili z krvi v 9mes, ale starsiemu az ovela neskor. Klasicke testsy- myslis tie kvapky na ruky? to sa fakt robi az od 3 lebo je to narocne, udrzat tak tie rucky. Joa este jedna vec- treba si nastudovat aj skrizene alergie- napr casto byva kravske mlieko so sojou. a rozne potrav.skupiny...je lepsie sa vyhnut cekej skupine 😉
erika,o tom som este nepocula, je to aj unas?

erikasadek
4. okt 2008

verulka, ja neviem , nechcem podcenovat slovensko , viem ,ze u nas to zaviedli len tento rok , v uk,a a mam pocit aj vo svedsku, len 4 krajiny sveta, tak treba ukazat lekarom a pytat si mozno ak bude zaujem tak to zavedu rychlo aj na slovensko
su spolahlive o to sa nemusite bat....

nehnevajte sa na mna dala som vam to ako informaciu , ze je to na svete ,a pouziva sa , tak drzim palce a nech cim skor to zacnu pouzivat aj na slovensku....