• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

B12 na priberanie pre 2,5 mesačné dieťa?

20. februára 2011 
ahojte.vcera sme boli na poradni a lekar nam skonstatoval,ze mala bude dostavat injekcie na podporu chuti-B12.ked sa narodila tak mala 3250g a 49cm.teraz vazi 4780g-ma 2 a pol mesiaca.lekar je tu od toho,aby jej pomohol,ale nezda sa mi chuda-ani nie vychudnuta-netrcia jej rebra :sweat_smile: mali ste s tym niektora problem?riesil ho vas lekar takto?aku vahu mali vase deti ako 2,5mesacne?
11. jún 2009 o 12:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tá váha je úplne optimálna! :confused:
ja by som bola určite proti pichani B12-iek... (neskôr potom môže mať potom problémy s nadváhou :unamused: )nechápem rozhodnutie lekára... :fearful:
11. jún 2009 o 13:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ja tiez nechapem-nechcem z nej mat tucka :confounded:
11. jún 2009 o 13:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ozaj, a pýtala si sa na tú váhu, tak napr. môj najstarší sa narodil s váhou
4140g a váhu 4780 mal skoro ako päťmesačný... :wink:
to len na margo, že váha Tvojej malej je ozaj úplne ok...
11. jún 2009 o 13:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ved ta vaha je uplne normalne,aj ja by som ich odmietla ved nema dovod jej ich davat :confused:
11. jún 2009 o 13:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
my s manzelom sme sa na seba iba pozreli :sweat_smile: no stale to bolo tak,ze-raz mala na poradni pol kila a neskor len trebars 20-30deka..............ved nemoze priberat kazde dva tyzdne viac ako pol kila :confounded: mas 8 deti-vies,o com hovoris :slight_smile: len neviem ako mam dr. slusne povedat,ze to nechceme-ved nie je chora,nepotrebuje to.................tak neviem
11. jún 2009 o 13:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
muri, len mu jednoducho, úprimne a sebaisto povieš, že si nežiadate pichanie injekcií, že ešte počkáte a neskôr uvidíte... :wink:
to priberanie u detí počas jednotl. mesiacov je maximálne variabilné a to by mal lekár vedieť... :confused:
mne sa veľmi často stávalo pri deťoch, že niekedy mali na vážení v poradni + pol kila, niekedy vôbec nič, niekedy mali dokonca i menej a NIKDY to lekári (rôzni, aj nemocniční!) neriešili pichaním B12...
v ťažších prípadoch (napr. predčasniatka dvojičky) sa to riešilo cez gastroenterologa, že nepriberajú, nepapajú a chudnú a ani ten nikdy neodporučil B12 (a to je odborník priamo na "brušká" a váhu...)...
a ešte: takto sa to riešilo kedysi (keď sme boli my malí) a nie teraz, keď už sú oveľa lepšie vyš.techniky...
ak sa lekárovi niečo nezdá, nech si to potvrdí inými vyšetreniami a nech to nerieši takto... :unamused:
11. jún 2009 o 14:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dobry den ja si chcem prave kupit tabletky B12 a nevie ci mi pomoze vazim len 38 kil a chcem mat aspon 45kg ak mate nejalu inu metodu tak mi pomozte prosim vas dakujem
20. feb 2011 o 15:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok