B12 na priberanie pre 2,5 mesačné dieťa?

murinka
11. jún 2009

ahojte.vcera sme boli na poradni a lekar nam skonstatoval,ze mala bude dostavat injekcie na podporu chuti-B12.ked sa narodila tak mala 3250g a 49cm.teraz vazi 4780g-ma 2 a pol mesiaca.lekar je tu od toho,aby jej pomohol,ale nezda sa mi chuda-ani nie vychudnuta-netrcia jej rebra 😅 mali ste s tym niektora problem?riesil ho vas lekar takto?aku vahu mali vase deti ako 2,5mesacne?

magimary
11. jún 2009

tá váha je úplne optimálna! 😕
ja by som bola určite proti pichani B12-iek... (neskôr potom môže mať potom problémy s nadváhou 😒 )nechápem rozhodnutie lekára... 😨

murinka
autor
11. jún 2009

ja tiez nechapem-nechcem z nej mat tucka 😖

magimary
11. jún 2009

ozaj, a pýtala si sa na tú váhu, tak napr. môj najstarší sa narodil s váhou
4140g a váhu 4780 mal skoro ako päťmesačný... 😉
to len na margo, že váha Tvojej malej je ozaj úplne ok...

womenne
11. jún 2009

ved ta vaha je uplne normalne,aj ja by som ich odmietla ved nema dovod jej ich davat 😕

murinka
autor
11. jún 2009

my s manzelom sme sa na seba iba pozreli 😅 no stale to bolo tak,ze-raz mala na poradni pol kila a neskor len trebars 20-30deka..............ved nemoze priberat kazde dva tyzdne viac ako pol kila 😖 mas 8 deti-vies,o com hovoris 🙂 len neviem ako mam dr. slusne povedat,ze to nechceme-ved nie je chora,nepotrebuje to.................tak neviem

magimary
11. jún 2009

muri, len mu jednoducho, úprimne a sebaisto povieš, že si nežiadate pichanie injekcií, že ešte počkáte a neskôr uvidíte... 😉
to priberanie u detí počas jednotl. mesiacov je maximálne variabilné a to by mal lekár vedieť... 😕
mne sa veľmi často stávalo pri deťoch, že niekedy mali na vážení v poradni + pol kila, niekedy vôbec nič, niekedy mali dokonca i menej a NIKDY to lekári (rôzni, aj nemocniční!) neriešili pichaním B12...
v ťažších prípadoch (napr. predčasniatka dvojičky) sa to riešilo cez gastroenterologa, že nepriberajú, nepapajú a chudnú a ani ten nikdy neodporučil B12 (a to je odborník priamo na "brušká" a váhu...)...
a ešte: takto sa to riešilo kedysi (keď sme boli my malí) a nie teraz, keď už sú oveľa lepšie vyš.techniky...
ak sa lekárovi niečo nezdá, nech si to potvrdí inými vyšetreniami a nech to nerieši takto... 😒

fefe15
20. feb 2011

dobry den ja si chcem prave kupit tabletky B12 a nevie ci mi pomoze vazim len 38 kil a chcem mat aspon 45kg ak mate nejalu inu metodu tak mi pomozte prosim vas dakujem