Bábätko- aké výdavky sú mesačne po narodení?

iffka2002
7. jún 2007

Ahojte, neviem nikde najst na fore podobnu temu. Kolko stoji "udrzba" babetka🙂 mesacne? Teda kolko date za plienky, a ostatne veci mesacne? Od 1. mesiaca babetka az po 6mesiac..

titkovamiriam
7. jún 2007

plienky mesacne tak okolo 1000sk,podla znacky,kozmetika na pol rok-mydielko a olej okolo 100sk,ostatne som mala nakupene-oblecko,postielku,kocik tak ine vydavky ma nenapadaju

adetka
7. jún 2007

zalezi aj toho, ci budes kojit, alebo nie... UM na mesiac zhruba 1500 az 2000 korun... a dojcenska voda zhruba 15 flias... mirkou spominane plienky... kozmetiky mesacne vela neminies... ale raz za tri mesiace treba nakupit nove oblecenie...

titkovamiriam
7. jún 2007

neviem ci ma vybavicku tak to je jasne ze aj niake oblecko.Ja kojim takze som vela penazi usetrila 😀

ena
7. jún 2007

iffka: to mas rozne, uz len pri plienkach zalezi ake budes kupovat, pripadne, aku akciu vymaknes..
My napriklad kupujeme naraz viacej balikov, napriklad ked je akcia na tesco fialove plienky, pripadne plienky z lidla.. pocas 16 mesiacov sme zistili ze malemu je jeno ci ma pampers, huggies, alebo tesco plienku.. takze mozme kupovat aj lacnejsie, a tu zas zalezi od bababtka, niektore su citlivejsie a tam uz musis najst vhodny typ plienok..
Kozmetiky vela neminame, na kupanie johnson&johnson sampon, sprchovy, pena do kupela.. a toho na minihlavku s kratkymi vlaskami a minitelicko tiez nejak extra rychlo nepominas 🙂)
teraz v lete opalovacie kremy daylong a pod ta vyjdu na 300-500/tubu podla druhu.
Najvacsia palka je asi UM.. Nutrilon ak najdes akciovy 359 sk/krabica a pri malom babu ti vydrzi par dni.. Tusim Sunar, Beba su lacnejsie.
No a oblecko zalezi aka si narocna mamina, ci budes vsetko kupovat nove, mas niekoho po kom "podedis" obelcenia, alebo vyuzijes burzy, detske bazariky a pod.

Takze fakt je tazko radit, kolko stoji "udrzba" babatka 🙂) Kazdopadne kazdy mesiac sa najde nieco, co budes potrebovat kupit navyse-planovane ci neplanovane.. lieky, ockovacie vakciny, pri vacsich deturencoch topanocky, ...

iffka2002
autor
7. jún 2007

dakujem vam dievcata za odpovede! Mam termin zac. septembra a vobec si neviem predstavit, kolko budem potrebovat vyclenit na bejby. Vsetky moje kamosky su bezdetne a nema mi kto poradit. 😖
Veci som podostavala- rodina mi kupila. Akurat som nevedela ako je to s plienkami a tak..
A este taka odveci otazka- neviete nahodou- ked sa vratim do prace po 6mesiacoch do prace, uz nebudem dostavat matersku tych 4500? Ci ano? Ta sa dostava do 3.roku dietata?
Viem, ze je na to vela tem, ale ked to citam, som viac popletena.. lebo vela ludi pise rozne nazory.. Hm?

milhaus
7. jún 2007

my vždy kupujeme jumbo pack od pampers a to je okolo 600 Sk na mesiac skoro
k tomu nutrilon 2 AR ( 192 Sk), nutrilon 2 premium (3.. neviem presne ), kase, detske vyzivy a občas treba vymenit dudliky na flase, nasa ma pruh a musime jej to stahovat, teda ešte leukoplast papierovy mesačne 2 ks a gazove svorčeky
mydlo mame sebamed, bolo drahšie ale vydržalo doteraz, mame aj olej sebamed ale dr.nam predpisala excipial i lipolotio, tak neako sa to vola, to je telove mlieko na suchu pokožku a musis mat poruke neaky liek na horučku, napriklad panadol baby a ked pojdu zuby niečo na ne, naša ma dva prerezane asi tyžden, pastu na zadok ti dr.môže predpisat ale prvu si kup a musis mat aj tie vatove tyčinky a peroxid na kožu a tu fialovu vodičku a odsavačku na sopel a detsky nasivin do jednoho roka alebo čo si kupis
a ked ti bude dieta často chore tak lieky nie su zadarmo
takže to nie su len plienky a umele mlieko

harper
7. jún 2007

Ahoj Iffka2002 ja som tiez isla do prace po siestich mesiacoch. matersku budes dostavat len prvych sest mesiacov. potom do veku troch rokov (pokial nedas dieta do statnej skolky, jasliciek) budes dostavat spolu rodinne a rodicovsky prispevok. jeho vyska je tusim bez 20 korun 5000sk.
(teda ak sa nemylim 😉 )
a ak ti mozem povedat, tak ja som pocas toho jedneho roku, co mame malu, kupila len jedno balenie nutrilonu (aj to len pre istotu, keby som nahodou mala malo mlieka), takze vela zalezi aj od toho kolko budes mat mlieka a ako dlho budes kojit 😎

sue
7. jún 2007

...rodičovský príspevok 4460Sk do troch rokov je len ak nedáte dieťa do štátnej škôlky alebo jasličiek - teda ak ho opatrujete vy, niekto z rodiny, opatrovateľka a podobne...

vavka33
7. jún 2007

tak nas mlieko na tyzden vyjde 124sk,na den flasa kojeneckej vody,plienok asi 5-6kusov denne,plus ovocie,vyzivy....-to je teraz v jej 5.mesiaci.

iffka2002
autor
7. jún 2007

dakujem! 🙂 🙂 🙂

ronit
13. jún 2007

x

emjee
17. sep 2008

lucindusa • Dnes o 08:26
Kocky viete mi niektora povedat, ktorá uz mate miminko, kolko vas mesacne vychadzaju vydavky na male???Chcem len tak zhruba vediet, ako to vychadza mesacne....Teda vsetko dokopy - plienky,.....my s future husbandom zarabame dobre, len toto chcem vediet pre zaujimavost.... babenko planujeme na rok,tak by bolo dobre vediet, naco sa mame prichystat....
dakujem

lucindusa • Dnes o 08:55
neporadi mi niktorá????

shela • 1d, 14tt • Dnes o 09:02
lucindusa...podla toho kde zijes..ked zijes niekde v Irsku tak to bude stat dost...zavisi aj toho ci budes kojit ak nie pocitaj ze musis kupit mliecko+ plienky+kozmetika pre babo...to je len zaciatok..neskor ked je babo starsie pocitaj kasicky, vyzivky, nas to mesacne stoji 2500( svedskych) na nase je to krat 4..a to bola len strava a najzakladnesjie veci pre babo...potom musis zaratat oblecenie ..babo rastie raketovou rychlostou...takze kazde 3 mesiace kupujeme veci do tych 2000SEK...a na zaciatku potrebujes postielku, kociarik... a to som hovorila o svedskych cenach..V Irsku to stoji o takych 30% viac...iba kociarik tam kupis iíba od 700-800 eur

lucindusa • Dnes o 09:03
ahoj shela, no ja to ratam na slovenske, vidim ze ty si zo zahranicia, ale aj tak dakujem za radu....

shela • 1d, 14tt • Dnes o 09:10
no v slovenskych cenach je to este o nieco viac...napriklad tu stoji kasicka 30SEk co je 500g u nas kupis kasicku hami alebo Nestle iba 250g a stoji cez 100 nieco tak si spocitaj...u nas je skoro vsetko drahsie ako tu vo Svedsku.. neviem kolko je materska teraz na Slovensku ale z tej materskej 4000 nieco sa neda vyzit ...napriklad mi mame riadneho papacika a ta materska by vobec ale vobec nestacila ani na pokrytie Natalkinej stravy a nie to este plienky a oblecenie....pociataj tak ze starostlivost o dieta je velmi draha..

lucindusa • Dnes o 09:25
my s tym ratame, viem si predstavit, len tuto temu som nacala, lebo som si chcela pokecat o vsetkych veciach, co treba pre mimi....viem, ze mat dieta nie je lacna zalezitost, sme na to pripraveny a mas pravdu, ta materska je o nicom...ale mame to uz premyslene, takze nemam az taky velky strach, ze ako to zvladneme...zarabame dobre, byvame sami, pritom rodicia nam pomahaju a aj chcu pomahat, ked sa narodi male....a ja zasa mam firmu s otcom,takze ked budem na materskej, budem popri nej aj pracovat doma, lebo dnes uz vsetko vybavis cez net....takze asi tak....a inak ty tam zijes s manzelom uz dlho???

kasami • 1d • Dnes o 09:28
Lucindusa, to sa ti tazko takto porata, ide o to co vsetko by si chcela a cim to podla tea zacina
vies, postielka, perinka, vankusik, kocarik, autosedacka, cumlik, cajiky, mliecka, kasicky ... Ale neda sa to len tak zhruba povedat ...
napriklad odlozenie pupocnikovej krvi je okolo 25tis.
vies, kocik mozes kupit za 8tis aj z 30tis .... to iste je o postielke, kupis za 1tis aj za 8tis, prebalovaci pult ....
a papanie ? ja som naprilkad dva roky maleho kojila, ale mal neznasanlivost a laktozu a lepok tak vsetko co som mu kupovala ako prikrm, som musela kupovat bezmliecne a bez lepku, co je postatne drahsie ...
A aj vakciny som dala malemu pichnut kvalitnesie ... boli take zadarmo, potom lepsie, za 1800 a dasie za 2500 a to potrebujes v priebehu roka a pol tri taketo vakciny ....
a to este plienky, vies, su aj tesco plienky aj pampers --- my sme kupovali pampersy a mesacne mi isla materska na plenky a mokre utierky
no skus si to zratat, ale
myslim, ze je zbytocne nad tym takto rozmyslat, vseko to pride a potom uvidis
vela stastia

lucindusa • Dnes o 09:33
dakujem za radu kasami, ja viem, co tym myslis, viem ze su veci drahsie aj lacnejsie, a asi mas pravdu, netreba nad tym tak uvazovat a ked to pride tak potom uvidime...papa

shela • 1d, 14tt • Dnes o 10:17
lucindusa..ja tu zijem cez 2 roky...manzel je sved..spoznali sme sa v Irsku..robil tam programatora pre IBM..ja som tam prisla iba na prazdniny kedze sommala nastupit na univerzitu ale akosi som tam ostala a potom sme sa prestahovali sem do Svedska...a kasami ti napisala pekne ...nemozes nad tym teraz premyslat ..ked to pride uvidis na vsetko sa najdu peniazky...napriklad ja som bola kedysi zatazena na oblecenie, topanky a tak..ved ako kazda baba..a teraz radsej kupim malej nejaku hracku namiesto toho aby som si ja nieco kupila...zena sa automaticky zmeni ked pride dieta..vies mam susedku..stale narieka ze nema tolko penazi ako by si predstavovala...jej mala nema poriadne veci ale ona namiesto toho aby kupila nieco malej si ide do obchodu kupit pre seba..ale keby to boli normalne znacky ale nie ona uznava iba Armaniho, Gucci a tak...

bianus • 14tt • Dnes o 11:00
ahoj lucindusa, ja len ohladom kasicky a prikrmov pre dieta...staci ti mixer a mas kasicku...rozmixujes vsetko....takze nemusis kupovat drahe kasicky..

avanka • 1d • Dnes o 11:28
Nas vyjde maly mesacne max. 1200 sk...plienky kupujeme Pampers a Hugiiess v Cechach, tam 1 balik stoji v prepocte 250 sk, potrebujeme zhruba 3 na mesiac, vlhcene utierky nemusia byt drahe Pampers, rovnako dobre ritku utries s Babylove z DM, tie potrebujeme v priemere 4 balicky mesacne + nejake kremy na zadocek.
Oblecenie sme mali kupene davno predtym, nez sa Luky narodil, vela veci sme podostavali a aj teraz babiny kupuju, co potrebujeme...a kojim, takze mliecko mame zadarmo
Predtym som sa aj ja bala, napriek tomu, ze manzel krasne zarobi, ako to bude s peniazmi, ale teraz ako mame maleho, ani ma nikdy nenapadlo o tom rozmyslat...maly je dolezitejsi ako vsetky peniaze sveta

zuzkaprofant • 7tt • Dnes o 11:50
Ja si myslim ze az take vydavky nie su zalezi od priorit, zena by sa mala tesit na babatko a nie ze kolko to bude stat aj keby neviem co to stalo, nepojde sa na dovolenku alebo nebude sa chodit po kavickach ale na babatko by sa nemalo pozerat ako na nieco zo ,,papa ,, vela penazi je to dar a tak sa ktomu musi zena postavit

avanka • 1d • Dnes o 11:52
Zuzi presne, pekne si to napisala

cikyta • 9tt • Dnes o 12:03
Ale trošku treba hladieť aj na výdavky,pretože napríklad v mojom prípade sme na bábo sami-žiadni starý rodič.Nikto,kto by pomohol.V banke pôžička.Na umelé oplodnenie sme dali už 80 000sk.Takže na ceny kočíkov,či postielky musíme hladieť,aj ked dlhé roky po bábätku túžime a je pre nás všetkým!Je to náš malý zázrak,ktorému ak bude treba obetujeme aj svoj život! (Ale doba je teraz trošku niekedy finančne zlá)

zuzkaprofant • 7tt • Dnes o 12:11
no jasne je zla cikyta nam tiez nik nepomoze no a co si pomozeme ako budeme vediet samy, ja nic od nikoho nechcem na pripravu babatka mas ako aj ja cas este 8 mesiacov a za ten cas sa da nasetrit uz nieco ja neriesim take veci uz , ani ze ci priberem 20kg , pre mna je podstatne momentalne moj chrustik v brusku, ziadne peniazky sveta ten pocit nenahradia to mi ver

avanka • 1d • Dnes o 12:16
Cikyta, vo vasom pripade ano..ale neboj, treba kupovat vecicky uz teraz a potom ako keby si to nasla nemusis mat najdrahsi kocik ani prebalovaci pultik, babatku je to jedno, v akej postielke spinka,a ze nema oblecko znamycjh znaciek, ale napr. zo sekaca, hlavne ze ma milujucich rodicov.....

zuzkaprofant • 7tt • Dnes o 12:18
presne avanka , napr ja prebalovaci pultik ani nekupujem naco kupim len tu podlozku a hotovo, potom rozmyslame aj nad postielkou lebo ja chcem aby nase babo tak ako aj ja som bola naucena spalo snami v posteli, vecicky si nakupim cez ebay, aj obnosene no a kto to bude vediet, kociar si kupim jasne podla predstav ale to sa da si myslim postupne sa da vsetko , hlavne nech je zdravucke a vie ze sa na neho tesime

avanka • 1d • Dnes o 12:43
Zuzi, ja mam skoro celu vybavicku zo sekaca, ktory mala 1 znama a detske veci mi odkladala, a nevadi to, naopak, mam krasne vecicky, ake nema nikto v okoli, ved to babo to aj tak dlho neponosi....
Neviem, preco sa vela ludi brani sekacom, ved to je to iste, ako ked ich kupujes na mimibazare alebo drazis u vas na ebay....tiez to je nosene...
My mame postielku este po mne a mojich bratoch, ale kto vidi, ze je trochu zodrata? Lukaskovi to je jedno, hlavne ze ma kvalitny matrac....prebalovaci put nemame,prebalovaciu podlozku z dreva mam priamo na postielke, komodu mam po bratovych detoch
Mali sme na to, aby sme to kupili nove, ale naco inat peniaze na take zbytocnosti....Kocik mame aj my podla svojich predstav - x-lander x1

atevi • 3d • Dnes o 14:52
Na dieta sa da minut 20 ts mesacne, aj tisicka mesacne. Zalezi od potreby dietatka aj od pristupu mamicky.
Ja som 2roky kojila, ale kamaratka kupovala umele mlieko od narodenia. Su mamicky, ktore su nutene kupovat antialergenne mlieka a tie su drahsie.
Ja som mala oblecenie, postielku, monitor dychu hracky a pod od svagrinej a od kamosiek. Ale mam kamaratky, ktore chceli mat vsetko uplne nove, pripadne znackove. Kupovali sme akurat sedacky do auta, stolicku na jedenie, kociar, topanky, sem tam nejakle oblecko, ale su to jednorazove vydavky.
Za kozmetiku dame mesacne mozno 100-200 sk, ale da sa kupit kozmetika aj za 2000 sk.
Co sa tyka prikrmov, vsetko som varila doma, ovocie som kupovala, robila som doma aj detske vyzivy a tak. Ale mohla som kupovat polievky a ovocne stavy v obchode a prejavilo by sa to aj na spotrebe penazi. Nastastie deti netrpia ziadnou alergiou ani chorobou a nemusime kupovat specialne potraviny.
Okrem toho sme zopar veci dostali pri narodeni, aj babky sem-tam nieco prinesu. Pre druhe dieta sme zatial nepotrebovali nic okrem plienok.
Povedala som si, ze vacsina veci pre babo su jednorazove, alebo kratkodobeho charakteru. Co sa da si poziciavam od znamych. Tiez som aj ja posunula kamaratke to, co som mala ja. Nie som ten typ, ktory by si potrpel na znackovych veciach. Niektore veci sme kupili aj na inzerat od mamiciek.

caruzo19 • 1d, 16tt • Dnes o 15:52
lucindusa,my sme pouzivali tesco plienky na den a huggies na noc,to mas tak 1000 mesacne,dm(babylove)utierky ritkove,asi 3 balenia,cize 150sk.natierala som cistou vazelinou ritku,to mas takych 80mesacne.po kupkani som natieralapanenskym olivovym olejom,to neviem vycislit,tym aj varime,takze neviem kolko sme minuli.po polroku mesacne asi 500sk za kase,tie papala na veceru a nejake tie detske prikrmy sme mali kupene keby sme varili nieco co by mala nemohla,to asi tak 300sk mesacne.po roku pribudlo mlieko,striedam najlacnejsi,ale dobry sunar,kupovany v akcii a bifidus od nestle,zhruba 500sk mesacne ked pije 2x denne po 240ml
najvacsia polozka je oblecenie,ale aj to sa da s rozumom.cherokee su lacni a su to dobre vecicky,najma pyzamka a bodynka a take veci.my najviac miname na topanky,kazde 2 mesiace pomaly musime kupovat a ortopedky,takze okolo 700 kazdy druhy mesiac

sassi
17. sep 2008

ja som kojila žial len 3 mesiace, mliečko mi nenabehlo... takže 1500 mlieko
1000 plienky+utierky na zadok (kupujem TESCO, LIDL, alebo čo je v akcii)
kozmetiky vela nedávam, asi tak 50,- mesačne,( olej, šampon, hydratačný krem a krem na ritku my vydrží aj 3 mesiace)
malý vela pije - kupjem kvalitný čajík 50-70,-/škatulka, alebo Hipp granulovaný - okolo 100,- - spolu s občasným džúsikom okolo 200,- mesačne
kaša od 4 mesiacov, to spapá tak 2 krabice mesačne - teda 200,-
zelenina a mäsko na príkrmy - nemám zrátané, od roka už papá z nášho, takže nekupujem tolko zvlášť
oblečko kupujem minimálne, a ak, tak hlavne second-hand, bazariky ... ale aj tak 300-500 mesačne
topánky, papučky sa snažíme nové - to su parádne sumy, aj 500-800,- jedny, a treba mu vždy na každu sezonu nove, lebo mu narastie noha
hračky - kupujem iba vo sviatok, ale potom radšej niečo kvalitné (okolo 2000,- ročne)

somarinky typu "jéééj, toto je takééé zlatéééé, to musíííme mať" nekupujem, už som sa vyliečila z tohoto prístupu pri dcerke 😀 😀 😀

sassi
17. sep 2008

čo sa týka iných výdavkov
kupovala som vela v Polsku v obchode
postielka - výstavný kus (nič jej nebolo, len bola vystavená v obchode) za 700,- + matrac 1100,-
konštrukcia na baldachýn a obliečky+plachta, celé kompletne - second-hand - 800,-
paploniky - antialergické sme kupovali ešte dcerke, to neviem už kolko stálo
kočík - Graco tour de luxe - v PL nový za 8900,-
oblečko - košielky po 50,-, dupačky po 80,-, rychlozavinovačka 300,- + niečo od kamošiek, niečo po dcerke, takže som teraz investovala do 1. oblečka asi 500,- dokopy (ale pri dcerke za 1. oblečenie a latkovky, poštolky, perinku 5000,-)
komoda na prebalovanie - od kamošky za 2500,- (ale slúži aj ako skrinka na veci) + podložka IKEA
vysoká stolička IKEA - tuším komplet 700,- CZK
švédska deka 800,-

martina21
17. sep 2008

ahojte tak moj drobcek ma pol roka tak mozem prispiet tiez, ked neratam pociatocne ako postielka, kociky a ten zaklad tak na plienky mesacne miniem 600 kc kupujem tesco lidl, billa,vlhcene obrusky 100 mesacne ako kedy, natieram modrou indulonou to je 30 kc striedam s detskym mlieckom, mydielka detske mam za par korun, teraz uz prikrmujem takze tak 100 kc dam za vyzivky a ostatok kupujem cerstve a mixujem, takze ja na maleho miniem okolo 1000 kc max 1200kc raz za tri mesiace oblecenie nekupujem vela casto periem,nieco na doma som podostavala pouzite 😉 ono sa vzdy minie tolko kolko sa moze ak niekto nemoze tal vela neminie 🙂

marika80
21. sep 2008

My sme kupovali plienky Tesco (najviac sa nam osvedcili), utierky sme pouzivali len vonku a doma do 6 mesiacov teplu vodu s vatou, aby to bolo jemnejsie na pokozku. Kojila som. A ked zacala jest, tak som kupila mixer. Vyzivala som sa v obchode so zeleninou a ovocim a este viac doma ked som jej to varila na pare a potom mixovala. Inac flasku mala ani nikdy nemala ani dudel. /(Takze usetrene dalsie peniaze 😀 )

etuska
21. sep 2008

No nasa mala chodila do mestskych jasiel od 14.mes. a rodic. prispevok sme dostavali do 3-roku.Jasle nas vysli cca na 3tis. mesacne,ale to zalezi od daneho mesta/jasiel....

Dojcit sa ozaj oplati,nielen teda to zdravotneho hladiska.

My sme tiez pouzivali Tesco plienky a osvedcili sa nam.Pri druhom si vsak urcite kupim aj moderne latkove plienky,nakolko som dost ekologicky mysliaca mamina

julia225
22. sep 2008

prvy rok islo 2500na soya nutrilon, lebo som nekojila a 2500 na pampers lebo som chcela najkvalitnejsie plienky...
🙄

kojzarik
23. sep 2008

ahojte ....mna moje babatko mesacne vyslo priblizne na takych 4560sk ale to je len strava a plienky....

davali sme nutrilon imunofortist(omneo) ten stal 280sk pixla a ten nam vydrzal na try dni cize za mlieko 2800sk na mesiac, davali sme aj espumisan pre deti jeden stoji 120sk tiez na try dni takze 1200sk
plienku tesco alebo lidl teraz pouzivame lidl plienky tam je 14kusou a stoja 70sk za mesiac miniem tych 7--8 balikov cize 560sk plus oblecenie,lieky a ockovania
ostatne sa neda vypocitat lebo moze byt mesiac ked nebude potrebovat nic kupit a druhy zasa taky ze bude npr: topanky pre maleho stoja mna osobne od 350-800sk

hanka333
20. nov 2010

www.mh-hygiena.sk
utierky ,mydla cistice povrchov a pod
moje deti maju atopicky ekzem a tieto susuper a lacne maju postovne gratis takze usetrime🙂