Bábätko na rukách chrapčí. Čo si mám o tom myslieť?

suzette
31. dec 2008

ahojte 😀
ked dzim svojho drobceka na rukach citim ako chrapci.
inak nekasle ani nema sopliky...co si mam o tom mysliet?
dakujem...........

mirela
31. dec 2008

neviem ako je stare babätko, ale môze to byt reflux, to je tiez jeden z prejavov ☹

magimary
31. dec 2008

môže to byť aj úplne neškodný (a u bábätiek relat. bežný) STRIDOR...
je to spôsobené tým, že chrupavka v hrudnej trubici malého miminka ešte nie je dovyvíjaná a tak pri prechode vzduchu dieťatko chrapčí...

junovka
31. dec 2008

my sme to tiez mali a nejako som tomu nevenovala pozornost.Ako samo prislo, tak aj odislo 😉

saska.t
31. dec 2008

presne ako pise magimary nevyvinuta chrupavka, docela bezny prejav u malych babätiek 😀

nadhera
31. dec 2008

aj my chrapcime, ale vraj do jedneho rocika to zmizne. 😉

heppu
1. jan 2009

my chrapcime tiez a zevraj to prejde samo a myslim ze uz to pomaly aj prechadza

terkaa
1. jan 2009

aj my sme to mali. vraj to nie je nic zle, to prejde.

tin007
1. jan 2009

ahojte, aj my sme spociatku "chaosili" ked maly zacal chrapkat a funiet ako prasiatko 😀 , este lepsie je, ked piska ako gumena kacicka 🙂 najskor sme sa bali, ci nema sopliky, ale tiez sme boli uisteni skusenejsimi rodicmi, ze je to dost normalne, deti aj chrapu (ako velki chlapi), piskaju ako delfini alebo ikaju ako somarikovia

bibianka
1. jan 2009

Lekárka na pľúcnom mi povedala, že si to nemáme všímať. Je to bežné a prejde to samo. Už to počuť len zriedka.

ededik
1. jan 2009

Aj ja mám taká podobný problém, naša malá ale skôr chrchle...ako chrapčí...tak ako keď máte hlieny v hrtane...
Lenže ústami ani nosom nejde nič....

magimary
1. jan 2009

ededik, nech sú tie "zvuky" akokoľvek rozdielne, príčina býva zväčša tá istá... stridorik alebo refluxik... 😉
aj jedno aj druhé je bežné (u predčasniatok priam typické) a pri malých režimových opatreniach neškodné...
bábätka vyratsú a po "zvukoch" ani stopy... 🙂

sophy
1. jan 2009

nas pediatricka na toto chrapcanie upozornila - nie je to nadcha, ale sposobuje to mliecko co sa vrati hore spolu so zaludocnymi stavami, tie trochu podrazdia sliznicu v nose a babatko chrapci, takze bez obav, nas Alex vydava priserne zvuky po jedle, pisti, chrapci a vselico ine, ono to prejde, po jedle treba dat dobre odgrgnut a trosku polohovat - teda mat ho trochu vyvysene, aby sa mliecko nevracalo hore, a ak je babatko velky zrut, tak mu nedovolit, aby sa natlacilo mliekom az do prasknutia

ededik
2. jan 2009

Myslíte.....??? ja som už uvažovala nad tým, že prestanem piť mlieko, ktoré zahlieňuje a nejako sa dostáva do mojho mlieka a preto má Adelka toľko hlienov....Ale asi to bude tým, že to je troška nedovyvíjané...
Takže radíte skôr menej kŕmiť a častejšie ??? Papáme približne každé 3 hodiny mojim odsatým mliečkom..niekedy tú svojhu dávku vypije ako nič...a niekedy s ňou musíme "bojovať".... 😀

lucustek
24. jan 2009

Myslim si ze to chrapcanie je normalne. Moj maly dokonca v noci obcas aj chrape tak slabucko. A pritom sopliky v nosteku nema ani nie je chorucky.

addaa
24. jan 2009

Ahoj aj náš malinký chrapčí od narodenia, máme jemný stridor, vymizne to myslím ku koncu druhému rôčku. Je tu aj taká téma, skús prečítať, možno Ti pomôže... 😉

lienka79
25. jan 2009

boze to byt nic a nieco
Zalezi,aky je to "chrapot"...u n as sa tak prejavila laryngitida a skoncili sme v nemocnici 😢
U takych malych babtiek radfsej bezat k dokine zbytocne,ako neskoro

vrabcek154
7. mar 2011

Ahojte, aj moje babatko zacalo mat problem s ,, chrapcanim,, ale ja mam taky pocit, ze sme si nieco doniesli uz porodnice, bol tak hrozny vzduch, a ja sama som mala upchaty nos. Malinka zacala chrapcat az ked sme boli doma. Doktorka vravi, ze to je sliznica, dostali sme po mesiaci aj kvapky do nosteka a femisten kvapky, ale chrapcime stale ☹
Chodime kazdy den aj von, lebo u nas v cinziaku je hrozny vzduch, katastrofa suchy. Vsade vesiam uteraky a zvlhcovac mame tiez. Neviete mi poradit , co este mozeme pre nase babatko spravit ? Nostek ma cistucky, ani nekasle.
Dakujem

krtica11
7. mar 2011

@vrabcek154 skus kvapať do nošteka Libenar je to len roztok na zvlhčenie nošteka vhodny od narodenia mi sme mali ten istý problem tiež po celej izbe povešane mokre plienky a vyvetrať pred spanim a tieto kvapky sem tam poiuživame aj teraz.Nam to odporučila doktorka. 🙂

katarina1989
7. dec 2011

my mame taky isty problem mala tiez chrabci ako keby mala niekde vzadu hlieny ale nema sopliky a ani nekasle .... ale uz ma viac ako rok tak to asi stridor nebude ..... alebo moze byt este? ..... nema niekto skusenosti s tym u veksieho babetka???