Bábätko nechce papať. Poznáte niektorá dobrý trik?

tamia
25. jún 2007

Ahojte mamicky,

poznate niektora dobry trik ako nakrmit 3 mesacne dietatko. Moja mala nechce vobec papat, radsej sa bude rozpravat, smiat sa a hrat sa s flasou, spapa cca 40 - 50ml na jedno krmenie. Vazi 4700g /je predcasne narodena/.

katka6
25. jún 2007

tamia, moja dcéra -teraz takmer 9-ročná robila to isté....prosto papala veľmi málinko-preto teraz aj tak vyzerá-modelka, ale ja som jej dávala častejšie a menej, ak priberá /hoc málinko/ a nechudne, tak je to ok. Mala asi 6 kg ako polročná....niektorým deťom stačí málinko. Teraz máme 3-mesačného chlapčeka a on už teraz váži 6,5 kg....a tiež je to normálne. Nič si z toho nerob, pokiaľ pekne čurká a kaká, tak by to malo byť ok. Ale skús sa poradiť s pediatrom, možno má nejaké fintičky....

tamia
autor
25. jún 2007

katka,
s pediatrom som sa radila niekolko krat, mam ju skusit nakrmit lyzickou alebo injekcnou striekackou, co v podstate aj robim ked uz nechce zjest ani tych 40ml.
Uz sme zmenili aj mliecko a nepomohlo. Tvoja mala potom zacala papat

martina236
25. jún 2007

tamia, aj my sme boli nestastni, ked zrazu dieta, kt. si dozadovalo kazde 3 hodky papat, mliecko odmietalo. a to pila asi tak 40ml 1 hodinu. proste som to po kvapkach do nej sukala.toto obdobie trvalo asi tyzden. a sem tam sa to objavi aj teraz, ked uz papa prikrmy. ale dosla som na to, ze dieta nie je potrebne nutit jest. ked bude hladne si vypyta.ty najlepsie poznas svoje dieta a vies, kedy je ten cas. samozrejme treba sledovat pocikane plienky a tak, ale ked hovoris ze je vysmiata, tak si tiez myslim, ze je vsetko OK.prajem vsetko dobre, hlavne vela trpezlivosti a malej chuti do jedla.

katka6
25. jún 2007

tamia, ona v podstate do teraz neje tak ako ostatné deti..aj keď teraz už je podstatne viac. V škôlke boli neskutočné problémy-koľkokrát nezjedla ani lyžičku...Keď som s ňou prišla z nemocnice, nemala som mliečko, tak som jej robila len 15ml!!!lebo nespapala ani 30ml.A k tomu mala ešte reflux-grcanie bolo na dennom poriadku. Skús aj tú lyžičku, ale to bude dlhé.Skús zmeniť cumeľ - nejaký inak tvarovaný, skús si ju pritúliť a priložiť dlaň na jej tváričku ako keby si ju kojila. Dávaj jej častejšie papať-my sme niekedy papali aj každú 1,5 hod. hoc málinko. Teraz som si spomenula ako začala jesť husté_dali sme jej nejaké sústo-či mandarínku, či nejaké mäsko....prešlo niekedy aj niekoľko hodín išli sme jej dať znova niečo pod zub a predstav si ona to držala ešte v puse..my sme už dávno zabudli čo papala a ona to žmolila v puse...príkaz JRDZ!!!!som vyslovila neskutočne mnohokrát, aj keď som jej chcela povedať umy sa, tak som skríkla JEDZ!!!teraz sa nad tým smejem ,ale poviem ti drina! Ale nikde nie je napísané, že tvoja bude tiež taká-my sme proste extrém, tak sa nevzdávaj a kŕmte sa častejšie

lenadka
25. jún 2007

tamia, myslim ze je to v poriadku, moja mala zacala byt prikrmovana UM v 10 mesiacoch a nevypila nikdy viac ako 50-60 ml na 1x. Jedla prikrmy biedne a doteraz nie je s jedlom kamoska. Ma dni ked nieco sprace ze pozerame a nechapeme ale to je vynimocne. Este aj sladkosti jej nejdu, zato tic-taky by jedla na mraky keby jej dovolime /ma povolene 3-5 cukrikov tic-tac na den, viac jej nedam ani ked sa rozpuci od jedu/. Najlepsie priberala ked bola len dojcena, vtedy si nadhnala. Na to ze ma 3 mesiace je to slusne, aj ked ine v tom veky vypiju 2 x tolko kym prospieva nepanikar. Skus iny cumel, nasa nakoniec zacala lepsie pit ked som jej kupila taky ortodonicky s ktoreho strasne tazko islo mlieko. Dodnes pije ranne a vecerne kakavo s flase. Ked jej dam poharik vypije dva glgy a ked jej dam flasu tak vydrula od 150-200 a ma 2,5 roka.Este mi vypije antivirko /len jahodove ine jej tak nechutia/ na jeden sup, ale na to este tvoja ma casuuu.

barunka
25. jún 2007

ahojte, tamia, tak ja som mala rovnaký problém ako ty, ale našťastie je to už za nami. Mne pediatrička vtedy radila spraviť aj väčšiu dierku na dudlíku. Tvrdila, že možno sa jej ťažko saje cez ten otvorček, ktorý urobil výrobca, skôr sa unaví a ďalej už jesť nechce. Tiež som dávala striekačkou, lyžičkou, skúšali sme iné mlieko ale nič... U nás toto nezabralo, preto sme v štyroch mesiacoch začali normálne prikrmovať a bolo. Dcérka sa rozpapala, stále pije Sunar a je spokojná.

kvakynka
25. jún 2007

ahojky, aj my sme mali problem s papanim, papali sme aj vyse hodinky. Potom som vymenila aventky za mam cumle a mame po probleme .... teda teraz sme mali zase problem ze pocas papania zacala z nicoho-nic strajkovat ... zistila som, ze som jej vyssie drzala hlavicku a potom chcela castejsie grkat - dala som ju takmer poleziacky a upravilo sa to. Taktiez ked nic nepomahalo a straaaasne vrestala a pritom hladna bola som jej dala cumlik a ten som sa snazila rychlo zamenit za flasku a funguje to. Nasa doki povedala, ze mozno na zaciatku si viac cucla a to jej narobila "bordel" v crievkach a preto potom strajkovala a ten cumel mi odobrila, s tym, ze nech po tyzdni opat skusim normalne no a teraz pohoda - dokonca sme dnes presli zo 150 ml na 180 ml 🙂

tamia
autor
25. jún 2007

ahojte kocky,
prave sme prisli od lekarky, okrem ineho som jej spomenule aj to, ze mala nechce papat, prevazila ju a mala 4860g. naposledy ju vayila minuly tyzden vo stvrtok a vtedy mala tych 4680g, cize za 4 dni pribrala 80g, na den 20g. Dr. mi hovorila, ze je to malo a ked sa to neupravi bude musiet ist na infuzie.
Skusali sme uz vselico, iny cumel, krmenie po leziacky, v polosede, vonku v kociku a nic nezabera. prave sa chystam vyskusat hroznovy cukor do mliecka na odporucanie dr.
kvakynka ako ti zavidim, ze mate po probleme, mi sa snad z tych hnusnych 65ml nevyhrabeme vyssie. este aj z toho mi necha vo flaske.
donedavna sme v noci vypili aj 100ml, ale posledne 2 dni to vobec nejde.

chruminka
15. jan 2010

ahojte obnovujem temu lebo mame problem s papanim!!
Nasa alexia co krasne papala,teraz strajkuje.
Zacalo to uz asi pred mesiacom,ale to este aspon zjedla tych 110-130ml,len sa zacala po zjedeni väcsej polovice strasne vykrucat a mrvit vrtiet,proste total nervozita,vytlacala dudel pritom ale chcela papat...vtedy sme si mysleli kedze to bolo pred vianocami ze to ma z toho chaosu a vela ludi a podnetov....som to dako neriesila,kedze sa napapala,ale zacalo sa to zhorsovat.
Predtym sa zacinala vrtiet ked zjedla okolo 100ml a ten zvysok dajako po odgrgnuti dopapala aspon to bola teoria pediatricky ze si musi odgrgnut.
Ale je to uz cim dalej horsie a horsie,dnes spapala 20ml po 4h a uz zacala, ledva som do nej natlacila 50ml a ona spokojna ze je akoze napapana tak sme jedli asi na 5 krat aby aspon tu 100ml zjedla.
Som uz uplne zufala lebo teraz ked sme ich krmili na noc tak ten isty cirkus ledva mi zjedla necelu 100ml (na cca 4 krat) a to na noc uz vyse mesiaca papaju 160ml bez problemov.
Teraz som zvedava kedy sa mi zobudi.
Viktoria ta je v pohode ta papa uz druhy den 140-160ml kazde 4h,pekne pomalicky si papka.
Dr. mi povedala ze sa mam spytat neurologicky ked tam pojdeme ale tam ideme az 2.2.09 a dovtedy sa asi zblaznim a vobec neviem ci mi s tym neurologicka pomoze.Skusam hladat aj na nete ale absolutne neviem co to moze byt,ona akoby sa topila s tym mlieckom tak sa zvyja ale neplace.
vie mi niekto poradit?

sipcek
15. jan 2010

ahoj,moze ju boliet pusinka zvnutra,pozerala si ci nema biele fliacky?

zuza.m
15. jan 2010

niektore detičky mliečko proste nemusia a piju to ako si horšie.aj my sme s tym mali problem aj ked nie ked bol taky malinky až neskor.pil len po spiačky ked sa zobudil vypluval.neskušala si to tak??ked ti zaspinka tak jej to strč do pusky.možno sa chyti a vypije ti bez protestov.my sme tak krmili dost dlho ale ako hovorim bolo to o vela neskor možno aj ked sme už dokrmovali.a teras sme na tom podobne vypije asi tak 150ml ale len rano večer a cez den sa toho ani nechyti.ale zase to doženieme v syroch jourtoch a kašach.

chruminka
15. jan 2010

sipcek pozerala som nema tam nic
zuza m ale ona nam doteraz krasne papala a ani UM sme nemenili tak neviem co by chcela,zeby uz rezen ? 😀
s nou je tazko ked spi tak moc nechce pit,to skor Viktoria väcsinou pri polovicke zalomi a dopije pospiacky

lenka1smejka
16. jan 2010

chruminka-mne mala zacala strajkovat s mliekom od 2mesiaca.Nakoniec 3mesiaca jej vysli 2spodne zubky tak mozno aj tej tvojej malickej idu zubky a preto nechce

tinuskaha
16. jan 2010

ahoj tamia ja mam tiez predcasniatko atakto mi strajkoval 2x 1xv decembri ale to trvalo len 2dni a naposledy teraz uz je to vyse tyzdna.Noc mi prespi takze nekojime.Cez den je to horsie musim MMmiesat do prikrmov.rano mi vypije max70ml lyzickou alebo striekackou.Caj moc nechce to len obcas par lyziciek.teraz mam este menzes.uvidim ked sa skonci ci sa chyti.
tamia odkial si?

ksivcova
16. jan 2010

chruminka moj syn toto iste robil tiež,presne ako to opisuješ ako by sa topil..stale sa to opakuje trva to tak tri dni a zase papa a takto asi každych desat dni..a tiež to robil predtym ako bol chory..

chruminka
18. jan 2010

baby ja fakt netusim co to je ale sa to zhorsuje ☹ ,cez den to neriesim,ked spapa 80ml alebo 100ml tak spapa len tak malo,väcsinou vydrzi poockat do dalsieho papanie aj ked je teraz viac taka placliva (predtym to bol taky smejko)ale nedavam jej skor lebo chcem aby papali naraz a Viktoria spapa 130-160ml a vydrzi 3,5h-4h (predtym aj Alexia takto krasne papala) ale posledne krmenie pred spanim mi robi vzdy starosti to vzdy bojujeme,lebo sa bojim ze ked spapa tak malo tak sa po dvoch-troch hodinach zobudi
Inac papaju okolo 20:30-21:00h a potom sa mi budia az tak okolo 3:30h-4:00h,napapaju sa (tu väcsinou spapa Alexia vsetko cize 160ml aj ked s miernym mikanim a vrtenim sa) a potom spia do 8:30-9:00h

ksivcova a nedosla si na to ze preco to robi?

lenka1 smejka Mna uz tiez napadli tie zuby,lebo mam kamosku co jej malej vysli zuby v 4 mes.

catrine
18. jan 2010

Ahojte baby dneska som sem už pisala len sa mi to tu nejako nezobrazilo, no nič. Tak ja mam presne taky isty problem ako ty chruminka, mame 2,5 mesačnu babulu a doteraz papala krasne bol z nej velky hladoš, je čisto kojena ale mam vahu tak ju važim a preto viem kolko spapala, každu poradnu sme pribrali vyše kila, len od stredy strašne vyvadza na prsníku začne tahat potom sa vrti, plače odtahuje no strašne s nou, dni predtym sa napapala aspom rano pekne, ale dneska si len cucne 60 a tvari sa že je napana a prespí tri hodiny, už neviem čo s nou spravit. Včera som skušala dat aj umele nutrilon ha ale nechcela ho vytlačala mi dudel z pusy, čajík zatial nepila tak som jej ho vyskušala dneska spravit aby mala nejake tekutiny ale zase mi len dudel vytlačala nechcela ani ten. Ked to takto pojde dalej tak neviem čo budem robit, neviete baby z čoho to može byt som už zufala ako to do nej dostat aby sa napapala, myslite si že sa to može same upravit, aj som jej pozerala do pusy nijaky vyražku tam nema tak už neviem čo robit.

chruminka
19. jan 2010

baby tak ja musim zaklopat vcera papala alexia trosicku lepsie az na to vykrucanie a mikanie sa pocas papania,trosku sa bojim ci nema daku poruchu,lebo to dakedy vyzera akoby mala daky zachvat.
tak uvidime dnes ako sa bude tvarit jezibabaka mala 🙂
catrine musime len dufat ze ich to prejde a budu opät papat pekne

catrine
19. jan 2010

No tak ine nam asi nezostava, je zaujímave že v noci a rano sa vie pekne napapat to aj taha z prsíčka ale potom ako keby utalo, teraz to robím tak že ju nakojím, mam odsate nejake mliečko a ešte nejako do nej natlačim tak ako dneska rano, uvidím čo bude cez den, ti poviem včera som si už aj poplakala lebo nie a nie sa napapat. Večer jej skusila dat nutrilon a zjedla len nejakych 60 a aj to som do nej pasovala pol hodinu a pritom mi zaspala, strašne som chcela kojít ale mam malo mlieka tak sa asi nutrilonu nevyhneme ale čo už dúfam že aspom to mi bude chcet a nebude mat s ním problemy, ked sa bude dat tak odsajem a dam jej aj svoje ale to na dlho už nevidim. Chruminka tvoje malinke papaju ake mliečko?

chruminka
19. jan 2010

catrine tak som sa chvalila zbytocne,ze vcera krasne papala ,dnes rano ako tak ale teraz na obed katastrofa!!Zjeedla 20ml a rehoty ze akoze ja som napapana,vystrkovala ten dudel z pusi na podbradniku bolo viac mliecka ako v zaludku tak som ju musela 20 min. nechat a potom zjedla este trosicku...ani neviem vlastne kolko lebo podbradnik mala cely mokry takze ratam ze zjedla tak 50ml....som zvedava ci vydrzi teraz do 17:00h
Fakt je ze v noci teda nad ranom spapa celych 160ml sice sa trosku vrti a vykruca,ale je to v pohode,tak nechapem co to je ci potrebuje jest menej casto aj cez den...
Teraz uz papame dva mesiace bebu HA a na obed im davam bebu AR proti odgrckavaniu lebo mi vela grckali hlavne viktoria,ale ked papali len bebu AR tak nevedeli zasa kakat...tak som to skusila takto a vyhovuje nam to.
V porodnici nam davali Nutrilon HA,ten sme papali cca mesiac ale sposoboval im krce tak som to vymenila

misss
20. jan 2010

Ahojte..ja sa tiež pripájam..

V podstate mám taký istý problém ako ty Caterine..

nas malý krásne ukážkovo papal..každé 3 hodiny, tak 15-20 min...nebol žiadny problém..občas sa nechcel chytit, ale to tak 1x za týždeň a nevenovala som tomu pozornost..a na silvestra mi spustil strasný rev, ked som isla kojit a nie a nie ho zastavit..tak som si odsala a bolo po probleme..ale su to 3 týždne a problém pretrváva..myslela som, že by to mohlo byt tým, že som po prá dnoch dostala menstruáciu, ale v tom asi problém nebol..navyse sa k tomu pridalo ešte aj to, že večer sa o 20hod zobudí, dám mu papat, ale zaspat už nie..takto sme hore do polnoci, lebo papat už nechce (možno nemá čo), lebo mam aj pocit, že mám prázdne prsia a ani odsat mi nejde..musím si odsavat v priebehu dna, aby som mu nasala aspon 70ml..ale v noci papa krasne..doktorka mi kázala vydrzat a neprikrmovat..ale ja som už zúfala..dneska máme poradnu, tak dufam, že nájdeme nejaké riešenie..

catrine
20. jan 2010

Ahojte baby tak ja som už s nervami v koncoch v noci mala celkom v poho papala tak som sa tešila ale prišlo rano zobudila sa normalne po troch hodinach a ja že je hladna tak som jej ponukla a ona normalne mi vytlačala prsník z pusy ako keby sa jej hnusil, tak som skusila z flaše moje odsate, to iste vytlačala dudel a plakala, skusila som nutrilon a detto. Tak sme isli k doktorke a podla nej sa zda byt v poriadku, ale prečo nepapa sakra, povedala že ked sa to nezlepši tak zajtra mame prist aj s močom, či tam nema aceton neviem čo by to potom znamenalo. O druhej spapala 95 a už nechcela ešte som jej skusila dat čajík ktrorý inak nepije a to tiež strajkovala ale nejako 30 vypila, ja to nechapem tak sa lubila napapat a teraz toto. Miss a ty ju kojíš alebo ako, aj mne sa zda že mam malo mlieka už si tolko nevytiahne ako inokedy a ani odsat mi moc nejde, presne ako pises toto robi od vtedy čo som mala menzes ale ten mi už skončil tak nechapem čo to ma byt. Aj mala v noci a nad ranom papa pekne sem tam jej musim prsnik nasilu strčit do pusy ale potom papa, potom daj vediet ako si dopadla na poradni, dúfam že neskončime v nemocnici, ked sa nerozpapa ☹

catrine
20. jan 2010

Ahojte baby tak ja som už s nervami v koncoch v noci mala celkom v poho papala tak som sa tešila ale prišlo rano zobudila sa normalne po troch hodinach a ja že je hladna tak som jej ponukla a ona normalne mi vytlačala prsník z pusy ako keby sa jej hnusil, tak som skusila z flaše moje odsate, to iste vytlačala dudel a plakala, skusila som nutrilon a detto. Tak sme isli k doktorke a podla nej sa zda byt v poriadku, ale prečo nepapa sakra, povedala že ked sa to nezlepši tak zajtra mame prist aj s močom, či tam nema aceton neviem čo by to potom znamenalo. O druhej spapala 95 a už nechcela ešte som jej skusila dat čajík ktrorý inak nepije a to tiež strajkovala ale nejako 30 vypila, ja to nechapem tak sa lubila napapat a teraz toto. Miss a ty ju kojíš alebo ako, aj mne sa zda že mam malo mlieka už si tolko nevytiahne ako inokedy a ani odsat mi moc nejde, presne ako pises toto robi od vtedy čo som mala menzes ale ten mi už skončil tak nechapem čo to ma byt. Aj mala v noci a nad ranom papa pekne sem tam jej musim prsnik nasilu strčit do pusy ale potom papa, potom daj vediet ako si dopadla na poradni, dúfam že neskončime v nemocnici, ked sa nerozpapa ☹ Ozaj mne tiež doktorka kazala neprikrmovat, lenže mne sa zda že už teraz mam malo mlieka a po tychto stresoch, to fakt moc neprida, dúfam že nepridem o mlieko uplne. Miss ako to prebieha u vas pri kojení je kludny, teda kojíš ho alebo si odsavaš a davaš z flaše.

misss
20. jan 2010

Caterine: Ja sa snazim kojit, lebo neviem si tolko odsat, kolko si on vie vytiahnut..ale niekedy sa prisaje a par-krat si cucne..inokedy sa nechce ani približit a zacne strasne plakat až sa niekedy nemoze nadychnut..vecer je to najhorsie, ked uz nema co tahat..to si celý den odsavam a vecer mu to dam, ale aj tak mu to nestaci..u nas v noci tiez papa bez problemov a aj rano, ale ako postupuje den, tak papa menej a menej..odsate papa uplne v pohode..
V poradni sme pochodili celkom dobre..malý má 6780g (VČERA MAL 3 MESIACE)..ale dr. nám kazala dat nutrilon, ked to bude vecer takto pokracovat..tak dneska kupime a vecer uvidime ako dopadneme..8o((

misss
20. jan 2010

snad sa vam to rychlo zlepsi a nebudete musiet ist do emocky..drzim pasticky..

catrine
20. jan 2010

No miss to maš dobre tebe aspom vypije z flaše ale mala nechce ani z flaše, to je ten problem. Dneska robila to iste hned ako som sa k nej priblizila s prsníkom tak spustila rev, to iste aj flaša vtedy to ako riešiš. Ponúkneš neskor alebo ako. Chcem sa spytat ake použivaš flaše a dudlik, ja mam avent s tou najmešou dierkou ale asi by potrebovala vačšiu lebo sa jej nechce z toho tahat si myslim, ked je taka mala dierka. To dúfam že sa to zlepši lebo už som na prašky, aj ja som skušala nutrilon chutovo sa celkom podobal na moje mlieko raz spapala 60 aj to som musela do nej natlačit, hadam Tomaškovi bude chutit.

misss
20. jan 2010

zatial mi flasu neodmietol, tak neviem, ale ked mi odmieta prso, tak dam mu neskor..ja používam flasu MAM..tiež tu najmenšiu dierku, ale dneska som kupila tu trosku vačšiu..malemu Nutrilon celkom chutil, ale ked si odgrgol, tak dost z neho vybehlo..ale hned zaspinka, tak dufam, ze sa nezobudi..uvidime..8o))

janulka182
31. jan 2010

Baby poradte prosim. Nasa mala vobec nechce papat. Trva to uz asi tyzden. Predtym nam papavala tak 100-110 ml mliecka kazde dve, tri hodinky a teraz ledva 80 ml a vobec si nepyta papat. Dnes vydrzala bez jedla aj 4 hodiny, tak som uz nevydrzala a dala jej. Vypila sice 100 ml, ale aj tak islo hned dost von (mame reflux). Potom zasa 3 hodiny nic a potom zasa 80 ml. Pije moje odstriekane mlieko z flase. Ak jej nahodou dame skor ako si vypyta, tak proste nechce. Uz som z toho zufala. Este ma zarazila jedna vec. Dala som jej moje mlieko a vypila 70 ml a uz nechcela ani za svet. Tak som skusila dat UM a vypila v pohode este 30 ml. Tak z toho som blazon.

katarina822
5. feb 2010

janulka potrebovala len pauzu mozno si odgrgnut ak vypila este 30ml
.skus jej nemiesat mliecka.ja som to tiez zo zaciatku robila pije moje mliecko tiez s flase a nechcela papat doteraz papa minimum.ja ked vypije 100ml po 3hod. tak som stastna .
niektore babetka papaju 50ml.kazde 2hod.ine 80ml kazde 3hod.a ine 150ml kazde 2hod.kazde babo je ine.
a tie nase chcu len minimum zober si tak ze keby si kojila nevies kolko vypije a ked je v pohode.a pribera rastie nieje co riesit 😉
a este ak pije s flase mas proti kolikove flase a ber tak ze tam je zmiesane mliecko predne na smad a zadne na zasitenie.

osusko
5. feb 2010

ahojte babulky aj ja mam problem ako vy. Tiež papala zo začiatku aj prsník aj sa dotlačila flašou. potom prsník už nie tak flasu. Ked sme mali tri mesiace tak 150 HORKO tazko aj to po 50ml. Doktorka povedala pokial málo priberá a neubúda jej z hmotnosti tak je vsetko v poriadku. V noci vytiahla aj 150ml naraz cez den nie. Vyskusala som vsetky možné flašky a tvary dudlov nakoniec som kupila klasický kaučukový a začala tahat. Tiez to trvalo len niekolko týzdnov začali sme príkrmy bolo vsetko OK. Teraz má 6. mesiacov a zase nechce ani prikrm ked je spokojná nenutim ked je nervozna tak dám zoberie a papá. Vytáča sa, zvýja, pučí. Tak som znova začala s príkrmom od znova uvidíme.