Bábätko nechce papať. Poznáte niektorá dobrý trik?

tamia
25. jún 2007

Ahojte mamicky,

poznate niektora dobry trik ako nakrmit 3 mesacne dietatko. Moja mala nechce vobec papat, radsej sa bude rozpravat, smiat sa a hrat sa s flasou, spapa cca 40 - 50ml na jedno krmenie. Vazi 4700g /je predcasne narodena/.

katarina.banska
29. máj 2010

ahojte
baby prosim poradte.
neviem preco,ale moja trojtyzdnova dcerka v poslednom case, velmi zle papa. strasne sa nahlce asi tri minuty a potom sa odtahuje, potom je na chvilu klud a potom znova toto pije len tak kratucko a potom znova. vobec to nemame take,ze si ju dvadsat minut drzim pri jednom prsniku. 🙂 je to podla vas normalne?
no a stalo sa nam aj to, ze sa napila strasne malicko a potom zaspala a spala tri hodiny. no podla mna si vytiahla strasne malicko. aj som jej skusala dat, ze som jej bradovkou chodila po pere a nic... proste zaspala. bojim sa ,ze jej nieco moze byt, ze tak zle pije.
prosim poradte co mam robit? alebo je to normalneho u takehoto malickeho babatka?
dakujem

meza
29. máj 2010

ahoj katka,nemusis sa znepokojovat,lebo ja som kojila mozno dve minuty a malej to stacilo na 3-4 hodky a pekne priberala a moja svagrina ta tusim kojila 30 sekund 🙂)) a tiez jej mala priberala,babatko si vypije tolko kolko potrebuje.nemusis kojit 20 minut aby sa babatko napapalo,niekedy staci malo a je napapkane.😉)))

kahlan1
29. nov 2010

ahojte mam presne taký problém ako tamia - už som z toho zufala - neviete mi niekto poradit?

sofia2008
12. feb 2011

ahojte..obnovujem tuto temu,my mame taky isty problem uz skoro dva mesiace a k tomu este aj to, ze mala pije mlieko z flase, iba ked spi ☹ ked je hore, tak nevypije ani kavpku..Bolo aj vase babatko take? Zmenilo sa to po case?

agika0907
28. jún 2011

@tamia Ahoj, aj ja mam dcerku skor narodenu aj mne papá iba 60-70 naraz ale je aj tak, ze iba 30-40 ml.Je kludná vzdy sa smeje hrá sa, má 4 mesiace a váhu má 4200.Neviem preco nepapá viac, podla mna ked je kludná a neplace tak jej to stací.

marika_btt
23. júl 2014

@katarina.banska
@kahlan1
@sofia2008
Ahojte baby, ja viem že je to uz pekná doba co ste prispievali do tejto témy ale aktuálnejšiu som nenašla- a mám rovnaký problém ako ste mali vy. Môj 6tt synček nechce od včera vôbec papat, ani moje mliecko, ani UM.. Od prsníka sa odtahuje a strašne plače (mliečka mám dosť), keď si odstriekam tak nasilu vypije asi 50ml z flasky, aj to na viackrát..potom zaspi, spi asi 2-3hod a zasa to iste..doteraz papal aj 20 min (plne kojeny), teraz som rada že vôbec niečo vypije (aj z toho ešte časť vygrcka). ako ste nakoniec dopadli? Viete niečo poradiť co vam vtedy pomohlo? Ďakujem, uz som z toho zúfalá..

kahlan1
23. júl 2014

ahoj ja som pridla nato ze ked jej dam flasu do pusy pocas spanku tak vypije - takto som ju krmila do roka a najma v noci som si davala budik lebo za bdela nic nevypila len takto a prikrmy nebola xiafna dlava ale uz jw to dobre - mozno ma len strajk to kojene deti zvyknu mat skus dat do googlu ze detsky strajk moze sa to upravit a pevne verim ze to nebude co u nas lebo to bolo na psychiatriu

vikina1234
23. júl 2014

Dobry den mile mamičky chcela by som Vas pekne poprosit o nejake oblečenie kto by vedel podarovat pre našu malinku ktora sa nam ma narodit v oktobri .Zatial pre nu nemam oblečenie ak by sa u Vas našlo nejake nazvyš bola by som Vam vdačna.

kocurikova1
8. aug 2014

nam sa narodil syncek predcasne adostali sme ho az na druhy den. Nevedel papat ani z prsnika ani z flase. Presli nezpocetne vela flias a nakoniec sa mi ho podarilo krmit z yoomi flase.

dudka77
19. aug 2014

@catrine ahoj prosím ta keďže mám ten istý problém len ja mám chlapca ako sa to vyriešilo?

anetkaadamko
4. sep 2014

baby,môj 3 mesačný kojený...8 kg chlapec nechce jesť.............a toto mi robí už druhé dieťa....prvé detto....ale ten aspoň odsaté trochu z flaše pil....tento na prsníku asi 1 minútu.....

nelinkabublinka
18. jan 2015

@chruminka ahoj prosim,ja mam taky istý problem ako ty,ako sa to u vas vyriesilo? Prosim.ja uz som zufala. :( zrelá na psychiatriu

chruminka
18. jan 2015

@nelinkabublinka ahoj vyriesilo sa to same ani uz neviem kolko to trvalo, ale asi nie dlho ked som to tu uz neriesila.
Ona potom tak nejak papala na striadacku jeden dva tyzdne uplne ukazkovo potom zasa tyzden dva strajkovala....uplne zbytocne som sa stresovala, lebo od 4 m. mi zacali same od seba spat celu noc a to som im na noc nedavala ine len stale to mliecko ziadne kase nic. prespali cca 12h vkuse.
Keby ze mam teraz babo a nechce papat neriesim nenutim (ak by prosperovalo tj. priberalo) zbytocne som sa (a aj ju) stresovala.
Viem ze nam velmi pomohli prikrmy tie jedli od prveho dna nie na lyzicky ale na cele misky a doteraz su dobre jedacky.
S Alexinky Vyrastla krasna 5 rocna slecna ktora lubi velmi papat a mlieko jej doteraz velmi nejde ale syri a jogurty lubi celkovo nam baby obe jedia uplne ukazkovo a zjedia vsetko!
Tak hlavu hore a ziadne stresy ak babetku nechuti a pribera tak asi len nepotrebuje tolko papat.
Drzim palce 🙂

manuelala
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzana_kov
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
manuelala
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
izabela333
11. mar 2016

@nelinkabublinka my máme ten istý problém :( je to štrajk? prešlo to samé, alebo si prišla na nejakú príčinu?

dvp
24. mar 2016

My sme mali a da sa povedat, ze mame ten isty problem, ona ani vodu nechcela pit, ked boli tie horucavy minuly rok, zlepsilo sa to pri prikrmoch, zacala som od 5.mes, lenze ked prisli zuby,tak boli problemy spat, uz som si myslela, ze ju necham aj vyhladovat, krmit v urcitu hodinu, ale boli dni, ked som mala pocit, ze nerobim nic ine, ako ze ju krmim...aby som aspon nieco do nej dostala.....aj po dobrom, aj po zlom, teraz sa uz nejak dohodneme, ze uz nechce, tak nedavam, niekedy zje viac, niekedy menej,hlavne musi aspon ochutnat, dolezite, ze pribera, aj ked je to chriastel, inak bez toho, aby mala nieco v ruke, je dost komplikovane ju nakrmit

janka_alusicova
5. apr 2016

@catrine dobry vecer..viem, ze je to davno, co ste pridavali prispevok, ale mam so syncekom takmer rovnaky problem..tri tyzdne pozprujem, ze kratko papa..papal kazde tri hodiny, v noci od pol osmej do stvrtej nepapal, lebo spal..vcera sme sa doma odvazili, mal takmer rovnaku vahu..isli sme k doktorovi na prevazenie..vysledok: pribral za 3tyzdne len 180g a vytiahol si z prsnika len 50ml, odtiahol sa, ze som napapany..ma v piatok 4 mesiace a doteraz bol len kojeny.
Kazal prikrmit..kupila som sunar, ani za svet nechce...proste ked sa napapa, odstrci sa a nechce ani len druhy prsnik, ktory je naliaty, ani flasu, ak sa o to pokusam, strasne place a trepe rucickami, ked dam dudel, je spokojny..ako to nakoniec dopadlo u vas? Dakujem

rbabulka
5. apr 2016

@janka_alusicova zdravim, mala som presne ten isty problem ako vy akurat, ze u nas sa zistil vysoky reflux. Dcera najprv strasne grcala a potom z nicoho nic prestala papat. U nas to netrvalo ani tyzden a skoncili sme v nemocnici na infuziach kvoli dehydratacii.... Mala bola uz v takom stave, ze vkuse spala, ziadna aktivita, nic... Mala vtedy 6 tyzdnov.... Takze tak.... Pisem to kvoli tomu, aby ste sledovali, ci je maly hydratovany, lebo nie je to sranda. Drzim prsty

bublinecka1987
5. apr 2016

@janka_alusicova Janka hlavne sa nestresujte, dieťa ak pije z prsníka vie kedy ma dosť (aj ked niektoré deti nemajú dna, tie moje urcite😊 Urcite ho nasilu neprikrmujte fľašou, uvidíte raz príde obdobie, ked mu bude malo a bude si pýtať..vtedy možte skúsiť dokrmit ak pediater bude na tom naďalej trvať. Ale počkajte pár dni, sledujte ho a možno sa to časom samé upraví. Držím palce!

janka_alusicova
8. apr 2016

@rbabulka dakujem, ano, mame aj my reflux 5. stupna, vieme to od zaciatku druheho mesiaca..trosku sme sa teraz trapili s papanim, potreboval roztiahnut zaludok, isto ho trapi ten reflux, tak malo papal, ale ked si dame nejake prestavky, zase si pekne vytiahne, takze neprikrmujeme, mliecka mam dost

rbabulka
8. apr 2016

@janka_alusicova nam velmi pomohol sirup Gastrotuss baby, je na volny predaj a sluzi refluxackym babatkam. U nasej vyslovene zaberal na palenie zahy. Velakrat sa stalo, ze chcela papat, ale daco jej v tom branilo a strasne vrestala,🙂vtedy som jej dala 1 ml sirupu a krasne a spokojne sa napapala 🙂 inac som jej ho davala stale pred papanim a podla potreby aj pomedzi. Tak mozes aj toto vyskusat. Dala nam to pediatricka a naozaj vdaka tomu papa normalne 🙂 drzim prsty.

janka_alusicova
9. apr 2016

@rbabulka dakujem, vyskusam, lebo niekedy sa bez placu napapa, niekedy je to s velkym revom

rbabulka
11. apr 2016

@janka_alusicova daj vediet, ci vam to pomohlo 🙂 ja som malej najprv davala 1 ml striekackou pred kazdym papanim, potom ked vela plakala, tak aj pomedzi papanie a aj po papani, vsak sama uvidis 🙂 ale chcela som ti len napisat to, ze som davala so striekackou a ze tam nie je maximalna hranica 🙂 drzim prsty.

janka_alusicova
11. apr 2016

@rbabulka dakujem, urcite zajtra vyskusame

dvp
13. apr 2016

@janka_alusicova a nejdu mu zubky?

janka_alusicova
14. apr 2016

@dvp nie, my mame reflux, isto to bolo tym..ale dali sme ten gastrtus baby a pomaha to

rbabulka
15. apr 2016

@janka_alusicova tak to som naozaj rada, ked vam to pomodlo 🙂

janka_alusicova
15. apr 2016

@rbabulka dakujem moc za radu, konecne sa po mesiaci vie zase pekne napapat..hoci som tym, ze nepapal prisla o mliecko a sme teraz na umelom, ale aspon pekne papa 🙂