Balenie naširoko. Stačí jeden mesiac?

janickova
19. nov 2008

Ahojte maminy,
mojho malejo som balila len prvy mesiac na širko, ortoped ho pozrel a povedal, ze uz nemusim, ze len ak chcem. Tak som este na noc par dni balila dalej.
o par tyzdnov mame prist na kontrolu a ja sa bojim, ci to balenie naozaj stacilo, lebo som pocula, ze po kratkom baleni boli zle vysledky a dieta sa nadalej muselo cele mesiace tak balit...
poradite nam?
dakujem za kazdu radu...

tamia
19. nov 2008

tak do druhej kontroly bal na široko, aspon občas..

norik1
19. nov 2008

alebo nedavaj dve peluchy, daj len jednu - stredna cesta, aj ja som to tak robila.

susik77
19. nov 2008

ahoj, ked ortoped povedal, ze uz nemusis balit, tak ma vsetko v poriadku. Ak by nemal, tak Ti povie, ze mas pokracovat 😉 urcite by Ti nepovedal, ze uz nemusis balit.

cessy
19. nov 2008

aj nam povedal doktor ze je to dobre, ze nemusim balit,ale ja som este obcas na noc balila, nie vzdy 😉

janickova
autor
19. nov 2008

no len ja uz asi mesiac nebalim, lebo maleu sa velmi zle prdka v tom a potom maval krce a bolenie bruska...
ako dlho vam Dr. pozeral tie klbiky? u nas to bolo cca po 2 sekundy... moze to tak dobre vidiet v takej rychlosti??

zuzka1.
19. nov 2008

janockova pozri temu od 1.1.2009 konci balenie na siroko

cessy
19. nov 2008

presne ako pise janickova, aj ja som potom prestala balit uplne,koli bolesti bruska a kolike ...

janickova
autor
19. nov 2008

zuzka to ako myslis?

zuzka1.
19. nov 2008

je tu taka tema, tak si precitaj, mylsim, ze najdes odpovede, je hned tu na prvej strane

luciaakubko
19. nov 2008

ja som nebalila vobec a mala ma klby v poriadku.

endrixa
20. nov 2008

ahoj, nam nestihli skontrolovat klby v porodnici a boli sme u lekara ked mal tri tyzdne...povedal ze netreba balit nasiroko a odvtedy to nerobime.... 🙂

skrecok
20. nov 2008

Ahojte...V porodnici sme nebalili na siroko, po prepusteni stacila jedna plienka a postolky, po navsteve detskeho lekara dve plienky a postolky,aby malo pravy uhol. Teeraz po kontrole u detskeho ortopeda netreba balit na siroko aj ked sice nema v poriadku (je to normalne v tom veku) a predvcerom sme mali poradnu, treba balit pokial to nie je na 100% v poriadku. 😖

pietra
20. nov 2008

skrecok, ale zalezi, co nie je v poriadku. Nam ortoped tvrdil, ze balenie na siroko ma vplyv na uhol a tvar jamky, ale nema ziaden vplyv na vyvoj jadierok.

janickova, ja som balila do prveho sona u ortopeda, potom povedal, ze vsetko je v poriadku a balit nemusime. Boli sme aj na dalsich kontrolach a vzdy uz bolo vsetko v poriadku. Takez ak ti ortoped povedal, ze balit uz nemusis, tak mu doveruj 😉

suziad
20. nov 2008

holky a ked balite, tak po celych 24h alebo nechate nozky chvilku uvolnene. Ja aspon 2x za den hodinku necham lebo mam pocit ze od kedy balim nasiroko tak ma mala problem s vetrami. 😒

jahodka11
20. nov 2008

janickova, my sme balili len 4 tyzdne, na kontrole nam dr povedal, ze uz netreba, ale pokial chceme, mozeme...tak som nebalila, a v 8-mich mes sme boli zasa na kontrole a vsetko ok....tak ak dr povedal, ze je to ok, bud kludna 🙂

elise
20. nov 2008

my sme balili na široko až ked povedal ortopéd že je to v poriadku to bolo 3 mesiace ale mne vyhovovalo ešte malého baliť na noc do 6 mesiaca. 😉

mywiel
20. nov 2008

Tu vo Svajciarsku na siroko nebalia a deti su v poriadku, v rodine mame vela deti a nikto nemal problem ani mi nebalime, staci pravidelna kontrola u dokiho. 😉

janis8
20. nov 2008

my sme na siroko nebalili vobec.. sice som maleho nosila aj vela v satke.. ale podla mna je to zastarany nazor.. napr. v zahranici sa nebali takto vobec.. ina vec je ked ma babatko fakt problemy, ale to je dost nizke percento..
inac skodlive je tesne zavazovanie do zavinovaciek... takto ma babatko vystrete nozicky, chyba mu spravna, abdukcno-flexna poloha, s nozickami na siroko..

evixa
20. nov 2008

tiez sme Gregora balili na siroko (ale len 1 plienku) len prvy mesiac. Potom ortoped povedal, ze je vsetko v poriaku a uz nemusime. Gregor bol cely rad, ze moze slobodne kopat a prdkat. 🙂 Zajtra ideme znova na kontrolu, tak som tiez zvedava co nam povie.

prasiatko30
20. nov 2008

nebalila som vobec a dieta je normalne bez problemov 😉 na kontrolu jej pediater vzdy prezrel aj klby a pokial on nevidel ziadny problem na moj dotaz ci by som nemala balit na siroko tak sa na mna pozrel ako na mimozemstana a povedal mi ze pokial on nevidi ziadny problem, tak je zbytocne to dieta trapit a toho sme sa aj drzali

claudinka
20. nov 2008

tak tak kazdy lekar povie inak, bola som u statneho stareho deda, ze mam urcite balit do dvoch plienok a potom som bola u mladeho sukromneho, ze nemusim ani jednu mu davat.. tak mu nedavam.. naco 😀 keby mal nieco zle, tak mi to predsa ten sukromny povie alebo ma zavola na kontrolu, sak ma za to predsa prachy

dudika
20. nov 2008

ahojte my mame za chvilu 6 mesiacov a este stale balime na siroko na noc, mame doktora s ktorym mame dobre osobne skusenosti on nam povedal ze dokial nebude sediet, nevadi mu to a mozme kludne balit na siroko.

kingstonka
21. nov 2008

... nam bolo povedane balit 3 mesiace (aj ked bolo vssetko ok)- asi kazdy doktor kaze inac

babu26
29. nov 2008

..a zijem v usa a maleho som nebalila vobec,lekari to nevyzaduju..tak neviem... 😒

usnicka
29. nov 2008

ahojte, no my sme balili 3 mesiace. Ked sme boli na kontrole u ortopeda v 3 mesiacoch, povedal, ze je to ok, ale este mozeme mesiac balit na siroko. Ja uz ho ale moc nasiroko nebalim, lebo ako uz pisalo viac maminiek, bolieva nas brusko a trapievaju vetriky, a tiez som zistila, ze je mu o cosi lepsie, ked nie je nasiroko zabaleny. Ale zas tie tri mesiace sme balili poctivo.

denisocka
29. nov 2008

mne sa maly v 3.týždnoch začal zachádzať pri prebalovaní-resp.pri uťahovaní poštoliek,tak som si tu všetko na MK prečítala,zvážila a po prvej kontrole v 6.týždnoch som ho prestala baliť ...je pravda že ked som mala isť ešte na jednu kontrolu v 3mesiacoch tak mi neskutočne lepilo 😕 že čo ak.... ale bolo dobre, ono ak nejaka vada-anomalia,tak je to už vidieť na začiatku 😉

amarelka
29. nov 2008

ahoj my sme prestali dávať poštolky asi v 6. týždnoch a to preto, že mu už boli malé a vačšie som už nezhánala, ..aj ja som mala trochu obavy, či bude všetko ok s klbami, ale bolo a je vše ok..ak vyslovene nepovedia, že babatko potrebuje balenie na široko 😕 , tak by to nemalo mať žiadne následky podla mna

mataaaaa
29. nov 2008

ahojky, mi sme balili na siroko prvy mesiac, pred tyzdnom sme boli na kontrole, kde nam doktorka povedalôa, ze staci ak budeme balit len mesiac na noc obcas .. a po mesiaci uz nemusime vobec.. tak ma to potesilo.. bala som sa ..ze ju budeme musiet este dlho mat.. mala ju neznasa . a sa jej ani necudujem.. :D

mikalove
29. nov 2008

ahojte,ja som balila na široko asi 2 mesiace a potom boli v lete obrovské horúčavy tak len na noc,a ked sme boli na kontrole tak bolo všetko O.k ,ale mala som strach,že by som si to vyčítala,ak by niečo nebolo v poriadku.moja kamaratka musela dieťa zvezovať do roka do takych remencov,lebo mali zlé vysledky,ale na druhej strane sesternica prišla z ameriky v lete aj s malou a kukala že čo im to davame,že oni na široko vôbec nebalia a ani na kontrolu neboli objednaní.potom po navrate nam mpísala,že sa ich lekarky na to pýtala,že prečo to na slovensku robíme a oni nie,tak že sa za bruchá chytali ako sa smiali..tak nech mi niekto vysvetlí v čom sú americké deti iné ako tie naše...