Boľavé bruško, kŕče, plynatosť - nie je to kolika?

veverica
1. mar 2008

zakladam tuto temu lebo uz som naozaj zufala. Zaroven prosim adminov nech nezamykaju tuto temu a neodkazuju ju na koliku, reflux a podobne temy.

Uz to je 5 mesiacov co sa trapime s bolavim bruskom. Mali sme diagnozu kolika, reflux, ale mne sa to nezda. Nech robim co robim problemy pretrvavaju. Vyskusala som uz vsetko mozne aj nemozne co by malo na plynnatost pomoct a az na nahodne male ustupky ziadne vyrazne pozitivne zmeny nenastali.
Cez den je moj maly syncek relativne v pohode, az na to, ze dost vela prdi. No noci su velmi tazke. Pravidelne kazdu noc sa mrvi, napina brusko, ma krce a nakoniec velke hlasne prdy, ktore ho vacsinou riadne rozplacu. Jasne, ze som skusala vsetky mozne caje, maste, masaze, kvapky a neviem co este, ale nech robim co chcem v noci to jeho prdenie vzdy vyusti do riadneho placu, ktory nakoniec utisim tak, ze mu dam napapat.

Prosim vas nemate s tym niektora skusenosti co robit? Akeho vysetrenia sa mam domahat? A o co by mohlo ist?

Dakujem!

grety
5. mar 2008

veverica - moja mala grga a grca aj 3 hodiny po jedle ! Dnes idem na to gastro tak som zvedava a co tebe vysetrovali ??? a preco na neurologii a internej ?

grety
5. mar 2008

veverica - sab simplex som skusala, nakoniec som ostala pri espumisane a ten dophilus - to je Infant dopfilus - nase augustovky ho pouzivali skor pri zapche, mozno je dobry aj na vyprdanie, ten som neskusala, ja uz mam taku apatiu voci kvapkam, nakolko som ich skusala asi 6 druhov, naposledy bio gaia - co je alternativa Infant dophilus, len tvrdia, ze ucinnejsie a prd to pomohlo ...

ivkaa1
5. mar 2008

ahojte, nas tiez trapi prdkanie...mala ma 1m papa MM...mame sab a rurku, ktoru nam dr. kazala dat na cely den...prvy den to pomohlo vzduch z criev krasne odchadzal a mala bola cely cas kludna...no ale na druhy den pri zavadzani rurky sa tak zatala ze som jej ju do ritky nemohla dat..cvicime s nozickami, davam ju na brusko ja pijem feniklovy, kamilkovy caj, rascu ale zatial nic nezabera...tak sa trapime

petulienka
5. mar 2008

Ninka, toho fenikloveho cajiku jej daj kolko vladze, ja som sa na to pytala doktora a povedal mi ze cajiku moze vypit kolko chce, to jej len pomoze, a aspon si precisti ladvinky 😉

nataly
5. mar 2008

petulienka, ja ked som davala malemu feniklovy cajik, tak sa nemohol vyprdkat, ked som ho vysadila, povolilo mu. Teraz mu robim obycajny detsky cajik, a zda sa mi ze je to lepsie 😉

petulienka
5. mar 2008

mmm tak to je asi individualne, lebo mojmu malemu velmi pomaha, ani kvapky nezaberali ale cajik ano 😒

nataly
5. mar 2008

no my mame sab, fenistil, a od vcera aj BioGayu, uvidime ci mu ona zaberie. 😀

veverica
autor
5. mar 2008

nataly a davas prosim ta fenistilove kvapky spolu aj zo sab simplexom? Nerobi to zle? Lebo na letaku je napisane: Okrem odporucania lekara, by ste nemali Fenistil kvapky uzivat hlavne v tom pripade, ak uzivate akykolvek z nasledujucich liekov:antidepresiva, sedativa, anticholinergika (na liecbu krcov v zaludku alebo bruchu)
JA som sa to bala mu dat naraz, aby mu nebolo este horsie, ale ak to mate vyskusane tak mu to skusim skombinovat.
Nataly a ako davkujes Fenistil ako casto a kolko kvapiek?
Inak ja som davala Bio GAia tiez a od vcera mam Infant Dophilus a neviem co pomohlo, ale maly spal od 20:00 do 02:00 v kuse a az nad ranom sa trapil zasa s tym bruskom. No idem dnes este na chirurgiu tak som zvedava....

grety
5. mar 2008

tak vratila som sa z Gastra, lekarka mi predpisala pre malu liek Costi, co je liek, ktory zrychluje cinnost traviaceho traktu a pomaha pri refluxovych stavoch, citala som ale letak a pise sa v nom, ze v ziadnom pripade sa nema uzivat do 1 roka zivota dietata, tak nechapem teraz ako mam tomu rozumiet. Neviem, ci ho mam malej dat, aj ked mi dr povedala, ze jej mam dat 2x denne len 1/4 tablety ... musim pouvazovat, Vy by ste to dali ???? No a nas objednala na ultrazvuk, ale skusam este objednat sa inde na skorsi termin, tak uvidime !

nataly
5. mar 2008

veverica, ja davam malemu fenistili spolu so sab-simplexom. Fenistil davam 3 krat denne 5 kvapiek, a sab 3x15 kvapiek. Zda sa mi ze je to lepsie (až kým nespapam zemiakovu kasu 😝 , pretože našho maleho z mlieka strasne nafukuje).

veverica
autor
5. mar 2008

grety ja by som jej tie lieciky dala, urcite vedia co robia a neskusaju to na tvojej malej 1x. Daj mi prosim vediet ci sa vam polepsi, ja som bola dnes na sone a potvrdil sa malemu reflux, ale to som vedela, ze ho ma tak neviem naco nam ho vlastne robili 😀 . No vcera nam dr. povedala, ze mu mame davat viec jest a dnes zasa druha dr. povedala, ze menej 😀 . Uz sa z tych lekarov musim smiat!

slavka29
6. mar 2008

ahoj a lekari ti nezmenili mliecko? ake pouzivas? zaujima ma to pretoze aj moja mala ma to iste. vcera sme boli na gastre objednali nas na usg.ja jej davam nutrilon obycajny. aj teraz mla krce drzim ju na rukach uz dve hodiny.pouzili sme rek.rurku trosku jej to pomohlo. nevie prdkat a je stale velmi nafuknuta. brala uz sab.simplex,aj espumisan,vcera mala aj 1x dophilus a mala este vacsie krce tak ja uz neviem. dnes jej vyskusam dat nutrilon comfort. mate niekto skusenost?

veverica
autor
6. mar 2008

ahoj slavka ja som mala najskor Nutrilon obyc., potom bebu HA AR, potom Nutrilon HA plus Nutriton a teraz som uz sama zmenila a kupujem mu Nutrilon Pepti co neobsahuje BKM, je to o cosi lepsie, ale tazko povedat cim to je, urcite to nieje iba zmenou mlieka.

danielala
6. mar 2008

Veverica a uz vam prezreli aj tie crievka, ci su o.k.? A tie problemy mate jedine pri nocnom spanku? Po obede spinka kludne? Moja sestra mala s babatkom tiez taketo problemy, bola uplne zufala, lekari ani kvapky nijako nepomohlili, nakoniec sa niekde docitala, ze v noci ma organizmus problemy s travenim a ze ma uplne vylucit mlieko ak sa da, tak malemu zarobila priamo do flase iba s vodou redsiu nemliecnu kasu ryzovu na noc, to vyzunkol a konecne sa prvu noc vyspali obaja, navyse ani vobec negrckal. Akurat ze zacal potom vstavat od hladu uz medzi stvrtou-piatou rano, lebo mu ta vodova kasa samozrejme nestacila a to uz dostal ranne mliecko. Ale v kazdom pripade mali odvtedy kludne noci. Ktovie, dokedy by sa boli takto trapili, keby posluchla lekarku, ze instantne kase nema davat.

valhali
6. mar 2008

veverica, tak my berieme dophilus a sab simplex uz 2 mesiace a ziadna zmena 😒 Vysadila som jej cajiky a nahradila cistou dojc.vodou a zda sa mi to lepsie. Mozno nrznasa tie bylinky,alebo fenikel...ale uplne ok to este nie je.

veverica
autor
6. mar 2008

no ja davam na noc kasu sinlac a mam pocit, ze je to lepsie. Sap simplex a dophilus berieme tiez. caje som uz aj ja vysadila a kupila som mu taky od 5. mes. broskynovy. Tie stavy ma aj cez den, ze sa budi s placom a vacsinou si potrebuje grgnut alebo prdnut, ale rychlejsie ho upokojim. Ideme este na vytery tak som zvedava. Skusila som mu vystlat aj postielku, ze som ho lahla na paplonik a vacsiu podusku. Dnes bol velmi nekludny ked zaspaval stale sa mrvil a plackal, aj si grgol aj prdkal dala som ho aj na brusko a nic nepomohlo tak nabehla rekralna rurka, vykakal sa aj si grcol ☹ co to moze byt? Potom som si lahla vedla neho a chytila mu rucky vedla tela a zaspal, huraaaa.

elinka27
6. mar 2008

baby aj my sa s tym stale trapime, nic nepomaha ja uz kvapky ziadne ani nedavam nema to vyznam, podla mna mu este viac zatazuju zaludok, prdi a jeduje sa.Davam mu fenyklovy caj ale ako citam tak nektori ho vysadili, tak som z toho jelen 😖

adulina
7. mar 2008

ahojte, chcem sa Vas opytat ako sa presne pouziva ta rektalna rurka? viete mi niektora poradit, dakujem 😉

veverica
autor
7. mar 2008

adulina napisala som ti IP 😉

adulina
7. mar 2008

dakujem 😉

lyzenka
7. mar 2008

treba vyckat.....ono to prejde same.....tiez sme mali espumisa, sab simplex, rektalnu rurku (ta väcsinou zabrala)....ale uplne to vymyzlo tak po tretom mesiaci......

teraz nas zase trapi hnacka - ale asi kvoli zubkom..... 😔

slavka29
8. mar 2008

u nas tie dva dni boli hrozne cely stvrtok mala krce. kazdu hodinu to bolo nieco strasne, trosku pomohla rek.rurka ale potom po najedeni zase. strasne krce a zastavene prdky. ja uz neviem co robit nam to zacalo po druhom mesiaci. vymenila som nutrilon 1 za nutrilon comfort co je proti kolikam tak uvidime. tiez som kupila dophilus ale ma z toho este vacsie krce tak som jej ho vcera uz nedala a sab simplex davam 15kv po kazdom jedle. fenykel jej robil este vacsie problemy.bola som v bylinkarni a poradili mi rascovy cajik a na vecer anizovy.vcera rano som jej dala prvy krat rascovy a vecer anizovy a vsetko preslo tak uvidime.

slavka29
8. mar 2008

boli sme aj u lekarky v poradni gastro, predpisala mi lieky. ked som ich vybrala z lekarne a precitala letak ake maju vedlajsie ucinky tak mi vlasy dupkom stali. je to liek na epilepticke zachvaty a su velmi navykove a ona to predpise dvojmesacnemu dietatu. rozhodla som sa vyskusat este vsetko ine a vyckat mozno to po troch mesiacoch prejde

turciatko
14. mar 2008

Caute vsetci, vidim, ze posledny prispevok je este z 8.3. ale chcela by som sa spytat Veverice, ako dopadla. Mame 5 mesacneho "kovboja" a presne tie iste problemy. Tiez som uvazovala nad vyskusanim Nutrilonu Pepti. Osvedcil sa ti??
Aj ja som bohuzial vyskusala vsetko o com ste tu pisali, ale bez akehokolvek vysledku. Maly stale place, pripadam si ako uplna "neschopacka" a co sa tyka doktorov mam pocit, ze som v tom sama. Vobec nemaju potrebu nieco riesit.

luciia
14. mar 2008

ja len taký postreh: nám sa koliky zhoršili vždy po očkovaní

prunti
14. mar 2008

ahojte...tak aj ja mam placka doma...prve tri mesiace to boli doslova hororisticke...len plac a plac, nic nam nepomahalo, ziadne kvapky ani caj ani masaz...hadam ta rektalne zabrala najviac...po troch mesiacoch sa mi maly zacal menit, no okolo piateho mesiaca sa z neho opat stal placko...v podstate sa mu to strieda, raz je kludny inokedy placlivy...mozno sme spadli uz do obdobia prvych zubkov...ledva som zabudla bruskove potiaze a uz sme v bolestiach zubov 😝

cecil
14. mar 2008

veverica, tak u nás bylo to samé,s oběma holkama.... mazaly jsme, cvičily, kapaly, pila čaje a dr. říkala, ať vydržíme....JENŽE...já měla bolesti břicha taky, nejvíc navečer. Takže jsem sama z vlastní iniciativy šla na alergologii na krev a tam mi zjistili, že jsem alergická (velice slabě) na kravské mléko. Když jsem ho vysadila, tak se to do 14 dní zlepšilo. A podruhé jsem si říkala, že už budu chytřejší...mléko jsem nejedla a stejně malá pořád palakala, takže jsem šla na alergologii podruhé a tam mi zjistili alergii na pšenici a sóju. Zase po vysazení se vše rapidně zlepšilo. Jen musím říct, že před těhotenstvím jsem žádné alergie neměla, ty se projevily vždy až po porodu...asi zátěž organismu, nevím.
Nataly a není lepší se mléčným výrobkům vyhnout, než malému dávat fenystil, přece jen jsou to léky. Naše dr. dává fenystil i na uklidnění...jsou po něm děti ospalé a utlumené. Já bych ho teda jen tak nedávala.

veverica
autor
14. mar 2008

caute baby. takze nam sa konecne polepsilo, ale teraz naozaj neviem co zabralo lebo som toho zmenila strasne vela naraz. Takze zabralo asi z kazdeho nieco. Ako prve som zmenila to mlieko (Nutrilon Pepti) tam som videla vysledky tak po cca 10 dnoch a to hlavne na kozi (maly mal nabeh na ekzem, alebo nejaku koznu dermatitidu), ale to sme boli na koznom a dali nam taky krem na premastenie s kys. mliecnou a prestala som pouzivat kozmetiku Seba med, prasky na pranie a avivaz iba Lovelu a do vody mu davam taky olej (obcas pouzijem tek. mydlo Seba med).
Potom som sa u detskej dr. znovu stazovala a ta nas poslala do nemocky s tym, ze mozno si nas tam nechaju na pozorovanie a porobia nam nejake vysetrenia. V internej amb. nam doporucili davat mu viac jest a sab simplex a dophilus infants, na druhy den nam zasa na chirurgii kde nam robili sono bruch doporucili davat menej jest, ale castejsie. Vybrala som si davat mu viac jest kazde 3 - 4 hod. cca 160 - 170ml. prve 3 dni som davala Sab simplex, ale ten som vysadila a zda sa, ze mu to aj pomohlo, alebo ani nechyba. Dophilus pomohol urcite (pred tym sme mali Bio gaia). A kupila som aj homeopatikum Chamomila a davam aj to a ak to zabralo tak po dobrych 5 dnoch. Teraz mame take noci, ze dostane veceru o 19:30, potom do 1:30 spi v kuse, ked sa zacne mrvit dostane dudku ked mu vypadne alebo trochu caju (uz ho nezdviham z postielky na odgrgnutie iba ked place). Dalsie prebudenie je niekedy o pol hod. alebo aj viac a to mu dam papat 120 ml mlieka zaspi a spi az do rana do cca 6:00 (medzi tym mu podam dudku 2x). Ale uz nemame teke strasne uplakane noci. Asi pomaha aj to, ze hned ked vysle signal, ze je hore uradujem s dudkou cajom alebo mliekom. Dokonca sa v noci aj preberie a mrvi sa a sam zaspi. A este jedna vec vysadila som bylinkove caje (fenykel, kamilky a pod.) davam broskynovy a to iba taky slaby, alebo cistu bodu teda Lucku.
Drzim vsetkym palce a ked budete mat nieco nove urcite dajte vediet.

martina46
14. mar 2008

Veverica, super že sa máte lepšie 🙂 držím palce!

slavka29
15. mar 2008

ja som zmenila mlieko na Nutrilon Comfort a robim ho v kminovej vode, davam jej Sab simplex, aj Dophilus. A zlepsilo sa to tak uvidime.