Boľavé bruško, kŕče, plynatosť - nie je to kolika?

veverica
1. mar 2008

zakladam tuto temu lebo uz som naozaj zufala. Zaroven prosim adminov nech nezamykaju tuto temu a neodkazuju ju na koliku, reflux a podobne temy.

Uz to je 5 mesiacov co sa trapime s bolavim bruskom. Mali sme diagnozu kolika, reflux, ale mne sa to nezda. Nech robim co robim problemy pretrvavaju. Vyskusala som uz vsetko mozne aj nemozne co by malo na plynnatost pomoct a az na nahodne male ustupky ziadne vyrazne pozitivne zmeny nenastali.
Cez den je moj maly syncek relativne v pohode, az na to, ze dost vela prdi. No noci su velmi tazke. Pravidelne kazdu noc sa mrvi, napina brusko, ma krce a nakoniec velke hlasne prdy, ktore ho vacsinou riadne rozplacu. Jasne, ze som skusala vsetky mozne caje, maste, masaze, kvapky a neviem co este, ale nech robim co chcem v noci to jeho prdenie vzdy vyusti do riadneho placu, ktory nakoniec utisim tak, ze mu dam napapat.

Prosim vas nemate s tym niektora skusenosti co robit? Akeho vysetrenia sa mam domahat? A o co by mohlo ist?

Dakujem!

jabluncanka
28. feb 2009

Ahojky všem,

kapky Baby Calm nám celkem zabírají,ale bojím se,že to bude jako se Sabem = po čase to přestane působit.Teďka celkem v pohodě...
Jinak pokud jde o sirup Nutrolin B - před MD jsem pracovala jako dětská sestra v porodce a Nutrolin se dával i nedonošencům.Takže o něm taky uvažuju.Faktem je,že já sama trpím na poruchu vstřebávání v tlustém střevě a alergii na BKM.Může to být i tím...Kolegyně mi dokonce doporučovala,abych si já sama pořídila nějaké bohaté probiotika s vysokým podílem,že se to prý vylučuje i do MM a mimča pak nemají bolení.Nebo se doporučuje odstříkat přední mléko,jenže přední mléko je na žízeň...Takže jsem z toho na rozpacích...

markchina
28. feb 2009

😀 Dík za tip, Nutrolin vyzkoušíme, jestli to nebude lepší nebo se to ještě zhorši. Dopoledne jsem odpouštěla prdíky rourkou a byla z toho pěkná hromádka:D. Masiruju bříško a taky poloha na bříšku hodně pomáhá, takže tygříka můžu jen doporučit. Uvidím, jak bude teď večer, to bývá nejhorší. Jinak kojím a kojím a denně jím mléčné výrobky, hl. jogurty. Snad se zlepšíme.

adinam
28. feb 2009

Fifinna,ďakujem za rady 😉 ,dnes sme začali dávať infacol,uvidíme,či zaberie...Inak kojím,aj čajík pijem a nič.začala som aj malému dávať trochu čajíku.Tak uvidíme.

saidi
22. apr 2009

ahojte, my sme sa bolesťami bruška trápili skoro dva mesiace po každom kojení nastal cirkus humberto a kým zaspala bola zas hladná, vysúšali sme snáď všetko, sab simplex, infacol, bio gaia(tie berieme doteraz), espumisan, čípky, masáže a kadečo ešte. Zabral nám ten espumisan ale po nejakých troch dňoch, dávala som ho pred každým kojením, no a raz sa nám minul pred víkendom a nakoľko žijeme v rakúsku a tu nieje k dostaniu tak mi šupli v lekárni Antiflat tropfen 50ml, za cenu ako je espumisan ale väčšie balenie, nedám naň dopustiť, konečne si viem užiť moje bábatko, tak dúfam že som pomohla...ak žijete v Blave tak to mate na skok... 😀

et7777777
1. aug 2009

caute baby my mame podobný problem vsetko som cital ten nas malý asi hltavo pije inak s tou chemiou by som to moc neprehanal šakčo nech si poplače aj ked človeka to niekedy privádza do strašnej nemohucnosti. vtedy mu pustím jazz to pomaha

ritarepkova
25. nov 2009

dobry den,ajmy mame podobny problem.ked kojim tak po 5 minutch sa mi zacne vrtit ,plakat atecie jej mliecko z ust ako taha a velmi zacne plakat .stale si myslim ze jej neide dost mlieka ale ked som pozerala tak mi dost striekalo sprsnika..nevie mi prdit uz tyzden dali sme jej espumizan ale ani to jej nepomaha , kakala mi aj 5 krat za den a teraz ledva to vytlaci..prosi poradte mi co mam robit dakujem.

fatulda
25. nov 2009

rita, skus sa poradit v teme dakujeme annag (annag je vyborna poradkyna v kojeni, urcite ti poradi aj s tymto ), problemom moze byt prave silny tok mliecka, my to mame tiez 😖

cicustek
3. dec 2009

Ahoj.ja mam tiez podobny problem.mala bude mat 5,je len kojena a vazi 8650g.je pekne usmievave dievcatko,az pokym to na nu nedojde.rektarnu trubicku jej davam niekedy raz za den,inokedy po kazdom kojeni.do jej 3tyzdna kakala a prdkala ukazkovo,ale potom dostala vysoke horucky a boli sme na par dni v nemocnici.horucka ustupila,mala sa vyhadzala,co bola reakcia na horucku.malo to tam kopu deti.ziadne tabletky nedostala.zevraj to bol len nejaky virus...no a okolo 5tyzdna sa to zacalo.bolave prtky,nekakanie,sab simplex,espumisan,probiotika,masticky,oleje,caje...nic nezabera.este mi aj hltavo papa,ale nie vzdy.robili jej aj vyter zo stolice,ze tam ma nieco zvysene,ale,ze to je normalne,ked je babo.aj moc mala ok.bola som aj na regene aj u chirurga.ten len povedal,ze ma nafuknute crievka a nic ine mi nezostava ako rektarna trubicka,ktoru tak neznasam,ale neviem si bez nej predstavit 1den.mala niekedy prdka sama,ale uz ked ma silne tlaky,tak place.a,ked sa jej chce kakat,tak place,grcka,grga...vsetko sa jej tlaci hore.doktorka len povedala,ze by jej to malo,ked bude vecsia prejst,alebo ked nasadim prikrmy,ale toho sa strasne bojim.som ochodna aj prestat kojit,ale neviem ake nasadit a doktorka to nechce.ja uz sa vsak nedokazem pozerat,ako sa mala trapi.Prepac,ze ti neviem pomoct,ale aspon vies,ze si v tom neni sama.prosim poradte nam.

monkotonko
7. feb 2010

Ahojte, aj ja mam podobny problem.
Mala ma 2 mesiace a od 3 tyzdna sa nevie vobec vykakat sama. najskor som myslela ze je to kolika, takze sme nasadili espumuzan L nepomohlo, neskor infacol - ten sa mi zda ze este zhorsil, masaze, cviky, caje,probiotik a jedine pomoha tiez rektalna trubicka.
Kojim a pri papani sa sponuje hneva a uplne pocujem jak jej pracuju crievka a boli ju to ze az nemoze papat, jedine co pomaha kojit v stoji a musim chodit a capkat ju po zadocku a musi mat skrcene nozicky.Ale nepomaha to vzdy a najhorsie je to po kupani vtedy place tak az sa zachodi. Neviem cim to. Myslela som ze mojou stravou.Nadimave veci nejem vobec, vysadila som aj cukoladu a vsetko sladke, aj perlive vody a stale je to to iste 😢
davala som jej aj caj najskor feniklovy a ten este viac nafukoval, teraz davam harmancekovy a stale nekaka.Za mesiac sa jej podarilo len 2x bez pomoci. Ako dlho ju mam nechat nevykakanu?
Prosim poradte co by mohlo este zabrat, dakujem

aponchie
7. feb 2010

a jak casto kaka?pac kojene dite nemusi kakat denne 2x spotrebuje MM celkem spolehlive cele leckdy 😎

ivika18
7. feb 2010

montokonto, některý kojený mimča nekadí třeba 10 dnů a jiný 10x za den. A jestli plně kojíš, tak bys jí podle mě čaj žádný neměla, ten si dej ty, ať to dostane přes mlíko. Jinak bacha na rektální rourku, právě můžeš vytvořit návyk, že se ti bez ní pak nevykaká. No a podle mě to je normální kolika, na tu taky někdy nic nezabírá, zkus malé opatrně cvičit nožičkama k bříšku a zpátky, nahřívat bříško, pak je dobrá tymiánová mastička od Justu. Každýmu mimču zabere něco jinýho, některýmu nic. Ještě možná nechat odříhnout i během kojení.

yennn
8. feb 2010

Montokonto, pripajam sa s nazorom k Ivike - ak je babo plne kojene, nemusi kakat aj 10 dni - to je samozrejme extrem, ale potvrdili to viaceri doktori. Moja dr povedala ze mam rurku pouzivat az vtedy ked zufalo place vyse hodinu a ked tlaci az je fialovy. Inak ze crievko ozaj zlenivie a cakaju nas ovela vacsie problemy. S tym nahrievanim bruska mam dobre skusenosti - polozim ruku na brusko (aj cez oblecenie) a fenujem brusko aby som na ruke citila ci nie je prilis horuce. Jednak mu je prijemne to teplo a jednak ten zvuk ho ukludni - obycajne do par sekund je po placi - takto sa uvolni a ja mu mozem kludne masirovat brusko ci cvicit nozickami dalej. Pozor chlapcom treba pri fenovani rukou chranit aj gulky proti prehriatiu 😉

monkotonko
8. feb 2010

dakujem za rady,

Aponchie kaka kazdy den skor jej pomahm s tou trubickou 😢

Ivika no skusala som vsetko az na tu masticku tak musim vyskusat. aj termoforom som jej brusko nahrievala a nic. Ale dneska sa pokakala a to dokonca 2x a ako zakon schvalnosti ked sme boli u doktorky ale chvala bohu.
A baby mne tu jedna polka poradila ze malej uz od 2 mesiaca davala jablcko aby sa vykakala. nieje to zavcasu?
mne sa to zda byt velmy skoro tak radsej pockam. Mate skusenosti aj z takym niecim?

ivika18
9. feb 2010

montokonto, jablko určitě ne, pokud kojíš, tak aspoň do konce 6. měsíce nic než mlíko. Nám sice dávali šťávy a příkrmy dřív, ale teď se to nedoporučuje. A na tu rourku fakt bacha, jak ji na to naučíš, tak se jinak nebude umět vykakat, spíš ji uškodíš než pomůžeš, jak píše yenn - až po hodině křiku, kdy vidíš, že tlačí a nejde to a nic jinýho nepomáhá. A kapičky Sab simplex nebo probiotické kapky jste zkoušeli?

monkotonko
9. feb 2010

ivika sab simlpex nie ale v lekarni nam dali espumisan L ze je to iste (ale neviem). potom sme skusali infacol a to este zhorsilo ☹ a probiotik jej davan stale do cajiku a nic asi prestanem davat to a uvidim

germik
9. feb 2010

Monkotonko - my sme mali od narodenia problém s kakaním,tiež som si myslela že malá musí kakat každý den....ale nie je to pravda, jednoducho malá strávila všetko MM a kakala tak 1x za týžden. Doktorka vravela že je to v poriadku, ono sa to časom i tak zmení, od tretieho mesiaca potom kakala každý den a to boli iné dávky 😅 Aby ju nebolelo bruško tak som jej davala kvapky BabyCalm a neskor probiotiká Biopron.
Trubičku používaj fakt len v kritických prípadoch,bo si malá na to navykne a nebude sa snažit vykakat sa sama.
Žiadne jablčka by som nedavala, do ukonč. 6mesiaca určite len mliečko

lusa889
23. jún 2010

Ahojte babule, viete mi prosim nejako poradit?
Malinka sa nevie vykakat, stale sa puci, tlaci a nic, je z toho nervozna az place, nevie sa cez den poriadne vyspat a v noci je uz tak vysilena ze spinka skoro 8 hodin co sa mi zda na tak male mininko vela, zobudi sa az na to ze zacne plakat ked sa jej nedari vykakat. Ked pouzije rurku tak to z nej takmer "vytecie" neviem kde by mohol byt problem, viete mi nieco poradit? Pouzivali sme sab simplex a teraz skusame kvapky babycalm. Dakujem vam

frisca22
24. jún 2010

Čauky, tak tady teď pročítám vaše příspěvky… My jsme po každým kojení trpěli – malej se kroutil jak had a nebylo mu pomoci. Se stoličkou to bylo taky zlé 😠 Takže jsem hledala, jaké UM bude to nejlepší a pomohlo by nám od bolení. Na doporučení naší dr. jsem zvolila Bebu Sensitive, která obsahuje taky probiotika. Nekombinovala jsem to s dalšími probiotiky, protože nám Beba Sensitive zabrala opravdu skvěle a všechno to bolení a nekakání se zase upravilo. 😉

lusa889
25. jún 2010

@frisca22 a pritom aj kojis alebo uz ste len na UM?

strouzek
25. jún 2010

ahoj holky my máme s kakáním taky někdy problémy, ale pomohlo mi přidat tekutiny, fenyklový čaj u nás měl taky opačný efekt malá z něho nafouklá a ani jí nechutnal tak dáváme heřmánkovomeduňkový čajík a ten jí skvěle uklidní. jinak rourku taky občas použiju, všude píšou jak se to nemá ale můj názor je že lepší vykakaná s rourkou než aby prasklo bříško. jinak se mi svěle osvědčila švestková šťáva od Hippu, štávy jsou sice až pro děti od 4.měsíců ale na to kašlu, doporučila mi to známá a i dr. říkala že když to zabere na vykakání tak to schvaluje. hlavně to tu stolici naředí, dám vždycky trošku štávy s teplou vodou a za pár hodin kadíme ukázkově.jinak u nás šílené bolesti bříška a neklid vyvolávalo kojo takže s přechodem na UM se to zlepšilo jen je potřeba najít tu správnou protože my z beby měli taky bolení, nechtěla usínat a i jí vyblinkávala takže jsme na obyč sunaru

lusa889
25. jún 2010

@strouzek ja pijem feniklovy cajik, to je pravda, a slivkovu stavu som neskusala, len mi sa nevieme vykakat ale ked dam rurku tak to vytecie doslova, cize nie je upchata ci ako to povedal, len to nevie zo seba nejak vytlacit a to sa aj cudujem lebo vecer place tak strasne a tak sa pri tom puci, ze vzdy cakam ze z nej nieco vyjde a nic :(

domeli
25. jún 2010

ahoj lusa,
možno blbá rada, ale moja malá (8 týždnová) sa nám tiež pučila a nič. A včera manžel napiekol palacinky. Dala som si ich s domácim barackovým džemom a niekoľko hodín na to riadna kakanica. Nemám istotu, že to bolo tým, ale dnes som si dala pečivo s tým džemom a opäť palacinky a už sme 3x bombardovali a tuším teraz zas. Ktovie. Ja sa nejako do rúrkovania nehrniem. Ak, tak cvičíme ako holky vyššie písali, natierali sme pupík na bruško a masírovali, nosili ju na rukách tak, aby mala skrčené bruško. Nie vždy sa to podarilo, ale tak raz denne kakáme. Čajík ani nič podobné nedávam. Iba ja pijem kojaci a fenyklový (nie denne).

strouzek
25. jún 2010

lusa tak to asi švestky u tebe nezaberou, ta štáva je právě spíš na tvrdé hovínka, je na tom přímo napsaný že to ředí stolici při zácpě. u nás nějaký cvičení ani masáže nepomáhali, jediný co fakt u nás zabírá je teplej čajík nebo ta štáva a pak dát do autosedačky, vždycky ve dny kdy jedeme autem někam pryč se parádně vykadí takže někdy to dělám i účelně že jdu do města jen s autosedačkou na podvozku aby se střevíčka pohnula 😀

lusa889
26. jún 2010

Ahojte 🙂
dakujem vam za rady vyskusam a uvidim
@domeli ja jem uz asi stvrty den baracky cerstve a nic :( palacinky som neskusala ale mozem 🙂 ja som sa rurkovania tiez velmi stranila, ale ked mi mala plakala tak ze bola skoro fialova a nevedela sa poriadne nedychnut tak som to uz musela, mala som pocit ze jej brusko roztrhne :( mozno to cele ale nieje ani od bruska, raz sa stalo ze ked tak strasne plakala sa z toho pokakala a teraz nic, .... mozno ju boli nieco ine a ja neviem co :(
brusko masirujeme denne vzdy ked sa prebalujeme a aj cvicime nozickami

@strouzek v autosedacke sme sa vozili a nic :( aj doma mame take hojdacie kresielko co sa da nastavit operadlo a to tiez nepomohlo

neostava mi nic ine len skusat dalej, len ona place najviac ku veceru, cez den sa puci tlaci, obcas z toho je nervna a poplace ale najvecsie place su vecer, potom sa napapame od unavy zaspinka a nad rano uz ju pocujem ako sa puci aj 2 hodiny a potom z toho zacne plakat ze sa jej nedari 🙂

meginka79
20. aug 2010

ahojte, ja sa chcem opytat na podobny a zaroven trosku iny problem

mam 2 a pol mesacnu dcerku, u ktorej bolo doteraz vsetko v poriadku, ale uz nie je
stale kojim
dcerka zacala mat problem s prdkanim. co sa tyka kakania, s tym nie je absolutne ziadny problem a niekedy ani s prdkanim. Mame vsak problem sa uz aj vygrgat a vtedy viem, ze nas bude cakat problem pri vyprdkani. Mate niektora s tym skusenosti cez den? podla mojho nazoru u nas nejde o koliku (aspon zatial, jedine, ze by to bolo nejake zaciatocne stadium koliky) ... ale skor o problem s crevami. Doktor ma teraz dva tyzdne dovolenku, takze za nim nemozem ist.

Ako som hovorila, mala teda strasne krici, ked sa ma vyprdkat, najskor len hlasno place a ked sa plac zosilni, tak viem, ze si prdkne a potom sa straaaaaaasne rozkrici a potom je pokoj. Vsetko to trva tak cca 10-15 minut, cize ziaden trojhodinovy plac, ale aj tak je to hrozne, pretoze to robi cely den, nema ziadny vybrany interval ...

pripadne, viete poradit, co aspon trosku zmiernilo taketo bolesti a ako dlho to pretrvava?

Dakujem

chanel5
26. aug 2010

@meginka79 ja mam ten isty problem, len s tym, ze dcerka je na UM, neporadi niekto?

daducha
26. aug 2010

ahojte, u nas zacalo nieco podobne ked mal maly 3 mesiace.Bol kojeny,po vysadeni vsetkeho mliecneho v mojej strave bol prakticky okamzite pokoj.Tak viem, ze maly ma zrejme alergiu na BKM,bude ho doktorka testovat neskôr, Teraz pije rastlinne mliecko ,dodnes nedostal nic co by iba chodilo 😀 okolo mlieka.A este pred kazdym kojenim sme davali homeopatika, uz nepamätam co a do 12 hodin sme mali doma usmievave dieta 😉 .Este ze mame taku scitanu detsku lekarku.

majanka
17. sep 2010

ahojte aj my mame podobne problemy,no najviac až teraz ked dcerka mala už tri mesiace čo som si myslele že sa to jej tlacenie a namaha pri prdkani už konečne ustali sa to ešte zhoršilo,aspon myslim že je to tym,hoci kedy počas dna začne silno plakat ako keby ju niečo silno zabolelo a posledne dni aj po večeroch,a pri papani(jekojena)sa niekedy až tak mykne a začne kričat alebo po papani a niekedy vygrcka ešte aj dve hodiny po papani taku mliekovu vodu,može to byt aj reflux?mate prosiiiim niektora radu?a daducha tie homeopatika ti poradila vaša lekarka?mooc dakujem 🙂

majanka
17. sep 2010

a ešte som zabudla skušali sme aj espumisan aj pomohol ale mam pocit že už nie.aj pupik na masaž bruška aj ja som pila feniklovy čaj zdalo sa mi že pomaha no po par dnoch sa to zhoršilo tak som prestala.

majanka
17. sep 2010

@meginka79 ahoj možem sa spytat,ešte stale mate tie problemy či už to prešlo a čo povedal lekar my mame niečo podobne,aspon myslim,skušala som polohu na ruke bruškom dole-na lietadlo a si poprdkala aj sa utišila no neviem či to bude fungovat stale.dakujem.