Boľavé bruško, kŕče, plynatosť - nie je to kolika?

veverica
1. mar 2008

zakladam tuto temu lebo uz som naozaj zufala. Zaroven prosim adminov nech nezamykaju tuto temu a neodkazuju ju na koliku, reflux a podobne temy.

Uz to je 5 mesiacov co sa trapime s bolavim bruskom. Mali sme diagnozu kolika, reflux, ale mne sa to nezda. Nech robim co robim problemy pretrvavaju. Vyskusala som uz vsetko mozne aj nemozne co by malo na plynnatost pomoct a az na nahodne male ustupky ziadne vyrazne pozitivne zmeny nenastali.
Cez den je moj maly syncek relativne v pohode, az na to, ze dost vela prdi. No noci su velmi tazke. Pravidelne kazdu noc sa mrvi, napina brusko, ma krce a nakoniec velke hlasne prdy, ktore ho vacsinou riadne rozplacu. Jasne, ze som skusala vsetky mozne caje, maste, masaze, kvapky a neviem co este, ale nech robim co chcem v noci to jeho prdenie vzdy vyusti do riadneho placu, ktory nakoniec utisim tak, ze mu dam napapat.

Prosim vas nemate s tym niektora skusenosti co robit? Akeho vysetrenia sa mam domahat? A o co by mohlo ist?

Dakujem!

ssarka
18. sep 2010

Veverica No my měly děsný koliky vyzkoušely jsme od kapek prášků vše už v porodnici mi řvával.Pak sem vyzkoušela nutrilon comfort po 3 týdnech užívání byl úplně vyměněný tak jsem pak obědnala z polska bebilon comfort katastrofa se mu to vrátilo tak dávám ted 14 dni zase nutrilon comfort a už se to lepší jen musí člověk 3 týdny vydržet než to projde.

katarinka85
6. okt 2010

Ahoj annag, ja by som poprosila radu, mam mesacnu dcerku ktoru dojcim, problem je v tom, ze neviem ci mam dostatok mliecka ci nie, kojim ju skoro kazdu hodinu niekedy aj tristvrte, obcas sa stane, ze chce aj po pol hodine.Za dve hodiny som ju v noci dojcila tri krat.Stale sa puci ako keby jej bolo tazko.Pritom ked dojcim tak z druhej mi tecie tak som si myslela, ze je to dostatok mliecka.Preco je mala stale taka hladna.Mame problem so spankom nie len v noci, ale aj cez den.Zacala som prikrmovat Nutrilonom lebo som si myslela, ze jej moje mlieko nestaci, ale ani po nom mi nespinka, maximalne hodinu.Hodinu papa a hodinu spinka, ale aj pocas tej hodiny sa stale budi.Mali sme problem, ze sa nam vracalo mlicko spat, ale to som vyriesila, ze jej podkladam hlavicku, uz som zufala, lebo neviem ako jej pomoct.Dakujem pekne

halintoa
9. okt 2010

Ahojte, moja malá tiež trpí na bolesti bruška (ako u mnohých, aj u nás to začalo okolo 3 týždňa) a okrem Sab Simplexu - dávam pred večerným spaním, probiotík Infant Dophilus - začala som dávať včera a dnes kakala lepšie ako inokedy - cvičíme nožičkami, masírujem bruško a občas dávam na bruško nahriatu plienku. A pijem litre rascového čaju. Ale čo pomáha podľa mňa najviac je poloha, v ktorej sa väčšinou vyprdká a vykaká - ja sedím na kresle, nohy vyložené na taburetke a malá je na mne v polosede - chrbátik a hlavičku má na mojich nohách, zadoček v lone a nožičky vyložené na mojom brušku alebo prsiach, podľa toho, ako ich natiahne. Nezaberie to vždy, ale tak z 50% áno a aj to mi stačí 🙂 .

pavlinasp
12. okt 2010

ahoj holky...bříško je hrozně zrádná věc... problémy může zpusobit ve finále cokoli... my bojovali taky, nakonec se vsechno zlepsilo az diky Probiotickym kapkam Biogaia... je to tusim nejsilnejsi preparat na trhu, jakoze ma nejvic tech bakterii a navic je tam nejaky kmen, ktery je vylozene pro miminka... takze opravdu doporučuji!!!

kokakola
13. okt 2010

Nám plakal malý pravidelně každý večer zhruba od šesti do jedenácti, dvanácti večer. Byl k neutišení, propínal se, no děs. Zkoušeli jsme všechno možné. Nebylo mi jasné, co mu může způsobovat takové problémy, když si jídelníček popravdu hlídám a o nic, co by mohlo nadýmat, nezavadím ani pohledem ... a po dvou a půl měsících jsem na to došla. Nedělá mu dobře Caro! Když si ho odpoledne, dám, tak večer řádí. A když ne, je jako beránek 🙂. Mimochodem ani švagrová ho kvůli malé nemohla pít 🙂.

aninka30
12. jan 2011

Tak mi presne tymto prechadzame teraz. dr. stale hovori o kolike ale uz budeme mat 4 mesiace tak sa mi to nezda...ako ste dopadli mamicky co to uz mate za sebou?naozaj len cakat kym to prejde alebo ist na nejake odborne vysetrenie?

mariana0915
12. jan 2011

@veverica a skusila si uz francuzke mlieko??????ja som s nim bola velmi spokojna,alebo zacni podavat probiotika.

mariana0915
12. jan 2011

@aninka30 a skusila si nejake probiotika ??????,

aninka30
12. jan 2011

mariana0915 - ano skusila...aj espumisan aj infacol aj sab ...mam pocit ze uz vsetko...maly dostava aj moje mliecko aj UM...neviem kde je chyba :(

aninka30
12. jan 2011

@mariana0915 francuzske mliecko som neskusala...dostava nutrilon AR - na odporucanie dr. ked som jej hovorila ci to nemoze mat z toho tvrdila ze urcite nie...stale dokola si hudie ze je to brusko,kolika a ze musi z toho vyrast :/

mariana0915
12. jan 2011

@aninka30 nic asi neostava len to vydrzat 🙂)))moze to byt aj tym ze dostava aj UM aj tvoje mliecko 🙂

mariana0915
12. jan 2011

@aninka30 a skusila si dophilus??????????

mariana0915
12. jan 2011

@aninka30 presne aj nasa doktorka je taka,ale v jednej ambulancii sa striedaju 2 doktorky ta ta druha stale da niejaky liek co zabera a ta nasa len stale ze to tak je ze to prejde a atd 🙂

aninka30
12. jan 2011

@mariana0915 dophilus nie...len bio gaia ci ako sa to pise (nechce sa mi ist pozriet do chladnicky 😀

olzden
12. jan 2011

Ahojte, doporučujem pozriet stranku - www.mamila.sk

mariana0915
13. jan 2011

@aninka30 a zaberaju mu?????,boli ho brusko??????

mariana0915
14. jan 2011

nevie nahodou niekto ci sa kvapky Hylak mozu uzivat dlhodobo???????

dejka77
1. jún 2011

Ahojte, ja mam mesacnu dcerku a uz asi po tyzdni sa u nej zacali prejavovat priznaky ktore su uvedene v prispevku tejto diskusie. Niekolkokrat za den a aj cez noc ma krce, je nepokojna, proste vidiet na nej hned, ze tlaci a chce sa vykakat. Kaka v podstate stale, asi 2x za 24h. tak poriadne a potom len tak po kuskoch, ma riedku stolicu. Ale neplace kvoli tomu, ak aj zacne tak podla mna preto, lebo jej treba vymenit plienku. Dnes som jej skusila dat homeopaticke kvapky, zatial som to aplikovala 2x, ale bohuzial nepomohlo 😢 Uz fakt neviem co s tym, je to vobec kolika ked mi neplace? A to mam fakt cakat kym to prejde same? Ja sa uz nemozem pozerat na to ako trpi, ani kojit ju nemozem normalne, lebo uz aj pri tom ma krce.

m_o_n_c_a_k
29. sep 2011

ahoj baby chcela som sa ta spytat nviem co tej malej moze byt ved tri dni bola ok a to v nedelu pondelok a utorok a vcera zas nebolo to take hrozne ako ten minuly tyzden ale nespala ani tolko cez den. mrvy sa mi na prsniku lebo tlaci a uz stolicu nemala zas tyzden a tri dni a vcera vyprdkla trosku iba take skrkatko na plienocku a celyd den akoby tlacila ,pouzila som aj rektalnu rurku vecer a nevykakala sa. kojim uz tak ze prsniky striedam a vtedy sa dobre napapa lebo ked mi uz z jedneho ide mliecko pomalsie je nepokojna. tak ju davam ku druhemu. dnes rano bola tiez placliva a kope nozkami. neviem ci kope nozkami iba vtedy ked ju boli to brusko alebo jej jej nieco ine. nepijem a nejem mliecne vyrobky a sschvalne jem uz stvrty den to iste. zacala som sab simplex davat menej casto myslis ze aj to moze by chyba, lebo tie tri dn bola ako anjelik aj sa sama bavila sama zaspala. a nemoze to byt ze uz jej ta kolika odchadza a este sem tam bude mat taky nejaky horsi den alebo dva. alebo to bolo iba obdobie ticha?? nevyznam sa v tom. u vas to bolo ako ked to odchadzalo boli este sem tam dni kedy sa krutila pucila, alebo to razom prestalo a uz uplne v pohode ze ani raz neroplakalo na bolest??? bojim sa aby nezacalo zas obdobie burok. teraz rano zaspala a zase sa zobudila na bolesti a tlaci.

jojomama
26. jan 2013

@slavka29 Ahoj, len sa ta chcem opytat, ci si nepamatas kolko si tej rasce davala do vody a do akeho mnozstva. Moj Jozko ma neustale problemy s plynatostou hoci ma uz 14 mesiacov a bohuzial mi nutrilon comfort nechce papat, ale papkame UM len vecer a rano.
Dakujem

dadulka2047
26. jan 2013

Ahojte neviem či poznáte rascový,kôprový alebo fenyklový olej nám to pomáha berie sa to 2-3mesiace po jednej lyžičke ráno a jedna lyžička večer pred spaním je určení aj pre dojčatá.prikladám aj stránku kde si také niečo môžete nájsť- http://www.symphytum.sk

dadulka2047
26. jan 2013

@veverica Mi s tým chodíme na gasto do Banskej Bystrice.

slavka29
26. jan 2013

@jojomama
ahoj, stači mala čajova lyžička rasce nemletej, zaliat 2 poharmi vody a povarit. potom scedit. ja som to pridavala do obyčajneho čaju alebo aj mlieka. nam to velmi pomohlo. teraz ma dcerka 5 rokov, a ked ma sem tam problem s bruškom to nam stale zaberie..

packa8
30. jan 2013

Mám 5 mesčné babetko a to najhoršie za sebou. Malá strašne hltavo pije a pri pití dostávala kŕče a museli sme viac krát prestať piť a nechať ju odgrgnúť až sa môže konečne najesť. Bolo jedno či som jej dala prsník , alebo fľašku. Vyskúšali sme asi všetky kvapri z lekárne, masáže brucha, teplé obklady, cvičenia s nožičkami a neviem čo ešte.Koliku mala až do konca 4 mesiaca. Najviac nám proti kolike pomáhala, pred každým jedlom masáž bruška krémikom Pupík a 3 krát do dňa kvapky Sab Simplex. Tak isto sa nesmie babetko s kolikou baliť do povýjačky až si tie prdíky vykopká nožičkami...

S pozdravom Magdaléna 🙂

muska_jenom_zlata
5. feb 2013

Ahoj, mám skoro dvouměsíční dcerku a trápí nás prdíky a koliky od porodnice. Plně kojím, takže si samozřejmě hlídám stravu (jenže už díky tomu nejím skoro nic). Po vysazení veškerých mléčných výrobků je to sice lepší (neřve furt, ale jen skoro furt), ale pořád jí bolí bříško. Zkoušeli jsme cvičit nožičkama, masírovat a nahřívat bříško, natírat Pupíkem při každém přebalování, pokládat na bříško (bříško na bříško i kojím), dávat do klubíčka, rektální rourku, bereme probiotika Biopron, na začátku Sab simplex (který je k ničemu), děláme prostě všechno možné. Přes den zabírá nošení, hlasité šššš, prostě Harvey Karp. Ale večer nezabere ani to, řve jako bych jí mučila, dokud jí nedám prso, u kterého usne. Někdy spí celá zkroucená celou noc. ☹ Pročetla jsem moře diskuzí, už zbývá jen málo věcí, které jsme nezkusili. Začínám se smiřovat s tím, že to prostě budeme muset vydržet, ale je mi jí strašně líto. A strašně mě štve, že už nevím, co můžu sníst, aby jí po tom nebolelo bříško. Nejspíš by jí vyhovovalo, kdybych jedla jako kosmonaut.

jennyska
21. okt 2013

Ahoj Maminky 🙂

Pokud máte zkušenosti s používáním Infacolu u Vašeho dítěte, můžete své zkušenosti sdíle v naší společné Wiki knihovničce Modrého koníka, kam si všechny píšeme své zkušenosti? 🙂

Stačí vložit svou zkušenost zde: https://www.modrykonik.cz/infacol/ , kterou tak pomůžete ostatním maminkám, jenž pro své miminka hledají něco účinného proti bolavému bříšku a prdíkům.

Děkuji Vám, že své zkušenosti sdílíte, radíte a pomáhate 🙂
Mějte krásný den.
Janča

renci29
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
25jaja
26. nov 2013

Naše dcerka se kroutila a brečela a my nevěděli, co s ní:(
Zjistili jsme, že jak kojíme před kloboučky, tak spolyká hodně vzduchu (a pak pláčem znova) ☹
Nakonec jsme sáhli po Espumisanu a dali malé dudlík. Zavinovali jsme do zavinovačky a dávaly teplé obklady na bříško... hned bylo mnohem líp 😉
Přeji spokojená bříška 😉

luckafol
27. jan 2014

Nám pomohl hrozně moc na prdíky přípravek Emulips s anýzovou příchutí. Bere ho kojící žena, ale může se dát i jedna kapka miminku. Navíc podporuje tvorbu mlíčka a pomáhá i shodit nabraná kila v těhotenství. Přesvědčilo mě to natolik, že jsem tento produkt začala doporučovat a prodávat. Pokud máte zájem o víc informací, napište mi zprávu.

naty_s
25. aug 2014

@veverica ahoj, viem, že je to už zopár rokov od tohto príspevku. Našu malú trápi úplne to isté. Tak sa chcem opýtať, ako to vtedy dopadlo. Trápil sa malý este dlho ? Alebo ste našli riesenie ? 🙂