Boľavé bruško, kŕče, plynatosť - nie je to kolika?

veverica
1. mar 2008

zakladam tuto temu lebo uz som naozaj zufala. Zaroven prosim adminov nech nezamykaju tuto temu a neodkazuju ju na koliku, reflux a podobne temy.

Uz to je 5 mesiacov co sa trapime s bolavim bruskom. Mali sme diagnozu kolika, reflux, ale mne sa to nezda. Nech robim co robim problemy pretrvavaju. Vyskusala som uz vsetko mozne aj nemozne co by malo na plynnatost pomoct a az na nahodne male ustupky ziadne vyrazne pozitivne zmeny nenastali.
Cez den je moj maly syncek relativne v pohode, az na to, ze dost vela prdi. No noci su velmi tazke. Pravidelne kazdu noc sa mrvi, napina brusko, ma krce a nakoniec velke hlasne prdy, ktore ho vacsinou riadne rozplacu. Jasne, ze som skusala vsetky mozne caje, maste, masaze, kvapky a neviem co este, ale nech robim co chcem v noci to jeho prdenie vzdy vyusti do riadneho placu, ktory nakoniec utisim tak, ze mu dam napapat.

Prosim vas nemate s tym niektora skusenosti co robit? Akeho vysetrenia sa mam domahat? A o co by mohlo ist?

Dakujem!

junovka
1. mar 2008

a kojis, alebo ste na UM?Ak kojis, tak ci to nema nieco spolocne s tvojou stravou, a ak nie, tak potom s UM, ci netreba ho zmenit.Uz prikrmujes?

alami
1. mar 2008

A Sab simplex dávaš?

alami
1. mar 2008

A keby si mu vždy večer pomohla rektálnou rúrkou, nech z neho výjde čo najviac plynov von? Nechaj ho s ňou dlhšie, nech ju má zavedenú a pri tom mu pocvič nožičkami, nech sa mu to pouvolňuje.

veverica
autor
1. mar 2008

junovka: uz nekojim a mlieko sme uz vystriedali. Najskor Nutrilon a potom Beba HA AR, potom znova Nutrilon HA plus Nutriton na zahustenie kvoli refluxu, teraz na vlastne naklady skusam Nutrilon Pepti bez bielkoviny kravskeho mlieka, uz mu to davam vyse tyzdna a problemy s bruskom pretrvavaju. Uz ho aj prikrmujem.

veverica
autor
1. mar 2008

alami: aj sab simplex som skusila okrem ineho aj Espumisan L a najviac nam pomaha Infacol, ale to mam pocit, ze je tiez len vec nahody, v noci je jedno co mu dam stale sa budi na tie prdiky. Uz som mu aj skusila homeopaticke cipky na ukludnenie a tak isto je hore, prevazne je to cca 3 az 4 hodiny po vecernom zaspani. Rektalnu rurku tiez dobre pozname. Ako som pisala skusili sme uz snad vsetko co by mohlo suvisiet s kolkikou a je jedno ci mu pomozem vecer o osmej on si aj poprdka cez rurku, ale v spanku sa budi previdelne ☹

danu
1. mar 2008

veverica koliky by uz nemal mat. Sme tiez refluxovy. My sme mali taketo problemy ked sme papali Nutrilon AR skoncili sme na pohotovosti lenze my sme aj nekakali co nas tak Nutrilon AR zapekal a kazdy prdik plac zvyjanie ze az. Presli sme na bebu AR a odvtedykakame aj 3x za den a prdiky su cely den ale ani jeden bolestivy.
kaka ti ?

veverica
autor
1. mar 2008

danu ano ja ked som presla na bebu ha ar tak mu to trvalo kym zacal pravidelne kakat. Potom som presla na moju ziadost na Nutrilon HA a teraz ten Pepti, ale ziadna vyrazna zmena. Zda sa mi, ze ako som presla na prikrmy kaka lepsie a pravidelne. Niekedy aj 2x za den, vacsinou 1x a obcas je to raz za dva dni. Len tym, ze sa snazim z neho vyhanat prdy aj rektalnou rurkou tak kaka vlastne kazdy den. Uz neverim, ze ak zmenim zasa ine mlieko tak sa mu to zlepsi. Aj teraz sa zasa prebral ako som pisala pravidelne okolo pol noci sa zacne mrvit, zaskrkalo mu v crievkach a potom ako sa v spanku natahoval si prdol a zobudil sa a plakal. Dostal cajik lebo dnes jedol neskoro okolo 20:30 a hladny byt nemoze, este plakal trochu prdol 2x a zaspal mi na rukach. A ako sa tak celu noc mrvi tak sa budi aj na to, ze mu vypadne cumlik, teraz tam bol manzel mu ho podat behom minuty 2x, no ale asi mu idem dat papat, to ho aspon uspi

danielala
1. mar 2008

Veverica, skus dalsie mliecko!!! Nejaka zlozka ho tam proste zapeka... Ja viem, ze mu chces davat to, co je hodnotene ako najlepsie, ale podla mna ti nic nebrani vyskusat 1 TYZDEN ine mliecko (vzdy je to mensi napor na jeho travenie ako skusat vsetky mozne lieciva!) a vzdy sa mozes vratit k Nutrilonu alebo k Bebe. Napr. Babylove, sice najlacnejsie z vyberu 😅 , ale tiez zahustene skrobom proti grckaniu, vraj sa po nom dobre travi, ako aj po Sunare. Tym Nutritonom nemozes trebars zahustit aj Sunar? Je urceny len na pridavanie k Nutrilonu? Ze mu nesadla beba a nesadol mu ziaden nutrilon, to este neznamena, ze problem nie je v mlieku. Do tretice vsetko dobre! 🙂 🙂 🙂

valhali
2. mar 2008

ahojte, pripajam sa aj ja so svojim pripadom k veverici. Mame tiez 5 mesiacov a malu k veceru velmi nafukuje a nevie sa vyprdkat. My pouzivame Sunar HA,uz aj prikrmujem a vecer ma mala priserne bolesti. Napina sa cela, robi dobre ze nie mostiky, krci nozkami a ked jej dam flasu,tak mi zacne kricat od bolesti a napinat sa. Takze moja ma bolesti pri vecernom papani. No a v noci tie hlasne prdy...presne,ako pise veverica

veverica
autor
2. mar 2008

danielala: nema problem so stolicou, ale s prdikmi. Dalsie mlieko mozem skusit len neviem ci Babylove robi aj HA mlieko? A dalsia vec je ta, ze asi nema zmysel kazdy tyzden skusat ine mlieko lebo aj nejaky cas trva kym si na to dane mlieko zvykne, ci nie?

valhali: vitaj v klube, tiez si uz skusala vsetko mozne? Grckate?

Tato noc bola jedna zasa z tych tazsich

vavka33
2. mar 2008

veverica,vyskusaj capiky Viburcol.Su homeopaticke,su na take uvolnenie,ukludnenie babatka a aj na plynatost a bolesti bruska.Mam to odskusane.Uvidis,ako budete spinkat celu noc. 😉

vavka33
2. mar 2008

No tak neviem,ci si pouzila tie,lebo som precitala,ze si uz dake cipky davala

veverica
autor
2. mar 2008

vavka33 ano viburcol uz sme dali, ale skus napisat ako casto si ich davala ty, lebo ja som dala jednu a nic a ked som dala cca po 3 hod. dalsiu tak tiez nic, on sa vzdy budi na to brusko po polnoci.

vavka33
2. mar 2008

Ja som jej to davala len vecer pred spanim.Tiez to nezabralo po dvoch nociach,zacala spinkavat az po 6 dnoch ako som to davala,potom som prestala a teraz uz je o.k.
A to sa mi nezda,ze sa ti budi rovnako -po pol noci.A co mu davas pit ,papat vecer?

veverica
autor
2. mar 2008

mlieko, ale skusala som uz aj kase ci to nebude tym, ze sa potrebuje viac zasytit, ale budil sa rovnako. Skusala som uz aj dat mu viac jest, alebo aj menej a stale ziadna zmena.

andrea.m
2. mar 2008

veverica a aké ma malý stolice?myslím konzisteniu zápach a podobne a ako priberá?nechcem strašiť ale príznaky o ktorých píšeš patria aj k chorobe cystická fibróza.pýtaj sa od lekárky na potný test.či nemá zvýšenu hladinu soli v pote zistíš aj obyčajným poboskaním.jeho čielko bude mať slanú chuť.dúfam že sa vám to nepotvrdí ale aspoň vyskúšaš dalšiu možnosť ako malému pomôcť.

junovka
2. mar 2008

ada, ved pot je sam o sebe slany, nie? 😕 Skor by som povedala, ze ked sliny maju slanu prichut, tak vtedy. 😒

veverica
autor
2. mar 2008

andrea.m stolicu ma taku ani hustu, ani riedku. Ked mal bebu tak to bolo tuhsie a zelene, teraz podla toho ci papa mrkvicku sa mu zafarbuje aj stolica. Vacsinou je vsak do zlta, stolica mu smrdi, ale ci vela alebo malo ja neviem posudit lebo mam problem s cuchom, ale smrad vie narobit to viem aspon podla toho co hovoria ostatny.
Kazdopadne uz sa neviem dockat pondelka, hned vyrazam k lekarke.

Dakujem vam vsetkym za rady a info!

andrea.m
2. mar 2008

no júnovka ale to by cítila že je to slanšie ako normálne. tam sú tie hodnoty soli v pote veľmi vysoké. v každom prípede veverica za jeden potný test nič nedáš a radšej zopár vyšetrení tzv.zbytočne ako niečo zanedbať.

veverica
autor
2. mar 2008

este som zabudla napisat, ze aj dost grga, po jedeni si grgne da sa povedat normalne, ale grga aj dve tri hodiny po jedle, resp. sa zobudi s placom a ked si ho zoberiem tak si grgne, ale tak ako keby sliny, tak tazko. Neviem ci je to normalne, ale snazim sa sledovat uz vsetko a je mimoriadne nekludny posledny cas 😒

vavka33
2. mar 2008

uvidis,co ti povedia zajtra u lekarov,ale asi ti zmenia aj mliecko

alami
2. mar 2008

veverica - odporúčam ísť na gastro!!!! Odborník ti pomôže najlepšie. Pýtaj si odporučenie od obvodnej, neváhaj a choď!

denka1
2. mar 2008

veverica espumisan by som mu nedavala.Niekde som tu citala ,ze z Espumisanu sa dost prdka.Jedna mamina tu pisala,ze jej ho odporucili na gastre pre male,aby prdkalo a viem to aj podla mojej malej,ze ked jej ho dam,tak strasne prdi po nom.Nasa mala mala tiez take krce a vzdy po jedle grgala aj 2 hod a akurat od vcera jej davam menej papkat a ustupilo to.Mi pijeme stale len mliecko, teda UM a vypila 150ml a to bolo dost,tak vcera sme to znizili na 120ml a krasne spi,ani sa nemrvi a grga po jedle asi 3 krat, dam ju spat a pekne spinka.Skusala som jej dat aj ine mlieko.Dala som jej Humanu a preplakala celu noc a Nutriton jej este viac skodil,lebo si nemohla poriadne grgnut a to sa len mrvila a mala krce.Teraz je to uz lepsie.Nezahustujem a davam jej menej.Neviem ci ti pomozem,ale aspon takto,ale viem presne ako sa musis trapit.Je to dost aj na teba.Hlavne ked si uz vycerpana a nevyspata.Prajem vela,vela sil a dufam,ze sa to coskoro napravi.Pa,pa 🙂

petulienka
2. mar 2008

veverica, my sme po vyskusani vsetkych UM nakoniec skoncili na Sunare... odvtedy chvalabohu klud 😉 (tuk, tuk, tuk) 🙂

alytes
2. mar 2008

Zdravím,
je to hloupé, ale jsem ráda, že podobné problémy nemám sama. Úplně stejné příznaky máme taky od necelých 3 měsíců až do teď (10 měsíců pryč). Byli jsme kolem 4 měsíce i v nemocnici kvůli krvavým nitkám ve stolici. Prý by to mohla být alergie na kravskou bílkovinu, která pronikne i do mateř. mléka. Vypustila jsem na čas mléko a mléčné výrobky, krev zmizela, obtíže zůstaly. Ještě nám objevili nějakou bakterii ve střevech, která se vyskytuje všude, někteří dospělí ji mají a neví o tom, neměla by nic moc dělat. Prdíky, krkání a bolesti břicha zůstaly, přestože jsme se bakterie zbavili. Jednu dobu se zdálo, že při pití nasaje hodně vzduchu - krkal mezi jídli, vlastně pořád, i před dalším krmením. Takže jsme Tomíka hodně nosili, aby se co nejvíc vzduchu dostalo z něj ven. Noční vstávání se nám povedlo eliminovat na 2 krmení za noc, ale pak se to zase rozjelo v souvislosti s jinou nemocí. Tom je přes den už dobrý, hýbe se, tak prdíky odcházejí dobře. No, máme už deset měsíců pryč a pořád vstáváme. ☹ Vyzkoušeli jsme i Hylak forte, Biopron, Nutrolin-B (vše pro podporu střevní mikroflóry). Jinak kojím (potíže jsou, ať jím,co jím) a přikrmujeme 3krát denně. Stolici máme víceméně pravidelnou. Kamarádka říkala, že to možná souvisí s pitím mléka a že po 1 roce to snad bude lepší. Uvidíme.

veverica
autor
2. mar 2008

na ten sunar som uz pocula viac pozitivnych ohlasov, no zajtra idem k lekarke a budem sa domahat nejakych vysetreni. Aj ked uz teraz viem ako dopadnem.... ,ale mozno motyka vystreli a aj pani doktorku to uz nebude bavit a nieco s nami uz zacne riesit. No necham sa prekvapit.

valhali
2. mar 2008

no tak ja som teraz naplasena tou cystickou fibrozou Hned som isla lizat malu, sme tesne pred kupanim a dnes sa spotila,tak citim,ze je slana, aj dlane ma slane,ale tak normalne ako pot. Nemali sme ani raz problem s dychacimi cestami,ani hlienmi,tak to urcite CF nebude!! Aj ked s travenim problemy mame. Velky hlados nie je a pribera pekne, na 4.5 mesiaca mala 7kg,tak sa upokojujem....

elinka27
2. mar 2008

zdravim aj my mame ten isty problem, vyskusali sme homeopatika, kvpaky,masaze,caje,maste a stale mame problem.Pije Nutrilon Ha,predtym sme boli na Bebe,ale ziadna zmena, asi 3tyzdne bol klud ale zasa sa to vratilo, maly prdi nahlas a su to riadne supy, a place pri tom, v noci nastastie spi a pyta len 1x jest a potom asi do 45min zaspi.Ale cez den je to strasne od kedy otvori rano oci do vecera do kupania, stale place, prdi a grka, obcas si aj grcne.

hedunecka
2. mar 2008

infants dophullus skuste je to taky prasok ktory sa zarobi s mlieckom my sme sa takto trapili na zaciatku nakoniec som zistila ze mala bola citliva na moj jedalnicek a velmi nam pomohli tieto bakterie...je to probioticka zmes ale zabera az tak po par dnox-tyzdni
ja si myslim ze im robi zle mliecko a urcite by som hladala este inu znacku..

jeej val vy uz mate cez 7kg??ta nasa mala v 5mesiaci 6730g a vsetci nam hovoria ze je baculka a ze je velka 😕

elinka27
2. mar 2008

infants som skusala, bral ho skoro 2 mesiace nezabral 😠