Boľavé bruško, kŕče, plynatosť - nie je to kolika?

veverica
1. mar 2008

zakladam tuto temu lebo uz som naozaj zufala. Zaroven prosim adminov nech nezamykaju tuto temu a neodkazuju ju na koliku, reflux a podobne temy.

Uz to je 5 mesiacov co sa trapime s bolavim bruskom. Mali sme diagnozu kolika, reflux, ale mne sa to nezda. Nech robim co robim problemy pretrvavaju. Vyskusala som uz vsetko mozne aj nemozne co by malo na plynnatost pomoct a az na nahodne male ustupky ziadne vyrazne pozitivne zmeny nenastali.
Cez den je moj maly syncek relativne v pohode, az na to, ze dost vela prdi. No noci su velmi tazke. Pravidelne kazdu noc sa mrvi, napina brusko, ma krce a nakoniec velke hlasne prdy, ktore ho vacsinou riadne rozplacu. Jasne, ze som skusala vsetky mozne caje, maste, masaze, kvapky a neviem co este, ale nech robim co chcem v noci to jeho prdenie vzdy vyusti do riadneho placu, ktory nakoniec utisim tak, ze mu dam napapat.

Prosim vas nemate s tym niektora skusenosti co robit? Akeho vysetrenia sa mam domahat? A o co by mohlo ist?

Dakujem!

hedunecka
2. mar 2008

eli a ako casto si ho davala??

elinka27
2. mar 2008

kazdy den tak mi povedala lekarka

hedunecka
2. mar 2008

no a ake mnozstvo a kolko krat za den..

inak u dokrmovanyx babatiek je najcastiejsia bolest bruska sposobena cukramy z mlieka-tak neviem ci existuje nejake kde je minimum

elinka27
2. mar 2008

hedu, 2x za den pol kavovej lyzicky.My musie len HA mlieko, ine nesmieme

hedunecka
2. mar 2008

Ak nepomáha žiaden osvedčený recept a dieťa naďalej plače, treba navštíviť lekára. Niekedy príčinou plaču a citlivého bruška býva, najmä u pastóznych /bacuľatých/ detí, tzv. invaginácia čreva, kedy sa teleskopicky vsunie časť čreva do susedného úseku. Postihuje najmä deti v druhom polroku života, je sprevádzaná krutou bolesťou. Treba vylúčiť aj hernie, ktoré sa vyskytujú u novorodencov najčastejšie v oblasti pupka a spontánne sa do roka života upravia.

urcite by som ziadala vysetrenie ked to pretrvava aj po 5mesiaci..

a davat pit malemu vela fenykloveho caju

elinka27
2. mar 2008

hedu, aj fenykel pije, dokonca aj do dojcenskej vody som mu davala prevarit fenykel.No a doktorka sa k tomu stavia,ze to prejde,ale uvidim skusim sa s nou este porozopravat, skor si myslim,ze jednoducho je to z UM

danielka123
3. mar 2008

zdravím, mám podobný problém. Malinký (má 3m a 2t) je cez deň v poho, ale večer po papaný zaspí a zobudí sa asi o 4 hodky na ďalšie papanie a keď zaspí tak začnú problémy. Začne sa naťahovať, mrviť ale nemôže si poprdkať. Nemáte niektorá skúsenosť s feniklovým odvarom? Chcela by som mu do tohoto odvaru dať Nutrilon. Keď mal problémy s kakaním jedna holka mi poradila aby som mu Nutrilon HA zarobila do harmančekového odvaru. To mu super pomohlo.

kundinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nika251
3. mar 2008

Ahojte. My sme mavali podobny problem. Dokrmujem nutrilonom a maly mi zvykol velmi plakat. Prestalo to ked som vysadila sab simlex, espumisan, fenykel.... Nechala som mu max pohybu, nenechala som ho spapat naraz celu davku, medzi papanim som ho dala viac krat odgrgnut a zacala davat kamilkovy cajik s rascou . Jasne pise sa ze je to alergen ale nastastie nam to nic nerobilo. V jednej knihe sa pise, ze dieta ak ma problem s plynatostou treba mu dat mrkvu- vraj je to vynikajúci pohlcovac plynov. Zial, nepamatam sa, ci to je varena alebo surova. Neviem ci to dakomu pomoze. Nam to uz nastastie preslo.

kundinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
suki
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mikca
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
suki
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kundinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katka13122
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kundinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
danka2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kundinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tribitka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martinaema
3. mar 2008

Kočky my máme vyskúšané homeopatikum Chamomilla CH5 alebo 9,D6. To nám zabralo aj pri kolikách, aj pri hnačkách, keď malej začali zúbky vyliezať.A pozor na ten harmanček - nemá sa piť ako čaj na smäd, lebo pri predávkovaní môžu vznikať problémy ako bolesti bruška, nadúvanie, zelená stolica

monikazv
3. mar 2008

Mame presne ten isty problem len je zvlastne to ze do 3 mesiacov nic bol uplne perfektny a teraz uz tyzdne je taky neklud unho ze neviem ani ja ako mu pomoct byvam s nim hore do jednej druhej rana a to sa mu chce spat uz od dakej osmej ale jednoducho nezaspi len sa mi natahuje od krcikov a plac je slabe slovo co on robi.....on reve akoby som ho bila a najhorsie je ze to neviem zastavit darmo ho na rukach hojdam cicikam proste nic a ked uz konecne odpadne(samozrejme ze nie v posteli)tak sa o daku hodinku zacne mrvit fucat nosikom a dvihat ritulu.Uz mam niekedy fakt nervy a hlavne mi idu bubienky puknut len tak mi vybruju po celom dni.A ked som to hovorila uz viackrat doktorke tak mi na to len jednoducho povedala ze je to kolika.Aj mu brala raz vyter ale bol uplne v poriadku cisty tak sa to uzatvorilo ako kolika.lLenze on uz ide mat 5 mesiacov a odkazovat to na koliku mi pride smiesne.Do tych troch mesiacov som dala do postielky a drichmal teraz ked ho tam polozim akoby som ho na ihli polozila.Nerozumiem tomu.

veverica
autor
3. mar 2008

no baby tak ja som bola dnes u obvodnej dr. a poslala ma na internu ambulanciu a napisala, ze doporucuje hospitalizaciu a sledovanie, plus asi aj nejake vysetrenia. Tak zajtra letim. Som zvedava ci nam nieco zistia...

vavka33
3. mar 2008

Veve,drzkajte sa v nemocnici a ak naozaj nieco zistia,nech to nie je nic vazne a hlavne malemu pomozu

denka1
3. mar 2008

veverica-konecne sa zacalo nieci diat.Drzim ti palce strasne,strasne a dufam,ze to nebude nic vazne a ak nieco zistia,tak dufam,ze Vas daju co najskor do poriadku a ze budete uz spokojni.Pa,pa daj potom vediet.Drzimeeee palceee 🙂

veverica
autor
4. mar 2008

baby dakujem velmi za podporu. Jasne, ze dam hned vediet ako sme dopadli. Ako na potvoru ma este aj v noci zub rozbolel a som opuchnuta. Vyzeram ako skrecok 😀 , ale nejak to ja uz prezijem. Tesim sa, ze uz nas zacnu konecne riesit!

grety
4. mar 2008

veverica - ked som citala tvoje prispevky, ako by si opisovala moju malu (prislo mi smiesno, ze este aj ja mam problem s cuchom mam opuchnutu sliznicu a vkuse zapchaty nos ). Vsetko sedi, cas bolesti, sposob prejavu, liecba aku si pouzila, proste total vsetko. Ja som zajtra objednana na gastroenterologiu, a chcem aby malej urobili kompletny ultrazvuk criev a traviaceho traktu. Ked bola 2 mesacna boli sme na USG kvoli refluxu a kolikam, mala tam vsetko OK, ale proste sa mi zda nenormalne ze 7 mesacnemu dietatu stale robi problem sa vyprdat a robi to s bolestami. Najzaujimavejsie ale je, ze cez den je v pohode, problem ma len v noci, coho dosledkom je plac, budenie sa a nespave noci pre mna a pre malu. Som tiez zvedava co mi zajtra povedia.

veverica
autor
4. mar 2008

tak poslali nas domov, ale aspon nas vysetrili na neurologii a na internej ambulancii. Pre plny stav nas nehospitalizovali, ale aspon nejake odbery a kontroly ci sa po uprave (zvyseni stravy a nasadeni sab simplex a dophilusu) stravovacieho rezimu nieco zmeni. Do teraz mi hovorili dr, ze je prekrmeny a dnes mi povedali, ze je asi hladny.... Ale nezda sa mi, ze by od hladu nevedel prdkat... ??? No za pokus stoji skusit aj tuto moznost, aj ked som mu uz davala aj viac, alebo menej stravy stale bez zmeny, ale mozno zaberie ten sab a dophilus. Zajtra idem este na chirurgiu a budu nam asi robit aj sono brucha. Mozno by nas mali este poslat na gastroenterologiu....

grety tesi ma, ze v tom nie som sama (ale je mi luto, ze sa trapite, viem co prezivate). Uz som si namyslala, ze som exemplar. Tvoja mala tiez tak tazko grga aj par hodin po jedle?

Ozaj na neurologii mi odporucili, ze mam skusit fenistilove kvapky, nemate s tym niektora skusenosti ako to zabera a kolko mu mam dat kvapiek? Inak v pribalovom letaku sa pise, ze by sa fenistil nemal davat ak sa davju aj nejake kvapky na krce a bolesti brucha. Tak teraz neviem ci mam zasa v noci nedat ten sab simplex 😒

aponchie
4. mar 2008

me se to jevi jako kolika.nam taky nic nepomohlo jen cekat a cvicit a hrat brisko a nosit a nespat a hladit a utesovat a porad dokola cca 5mesicu od narozeni 😉

veverica
autor
4. mar 2008

aponchie ale pokial viem tak kolika je pred, alebo po jedle, ci nie?

aponchie
4. mar 2008

to je jedno mala ji mela skoro celej den cca od poledne do noci a rana 😀