Bolesť bruška, zastavené vetry. Pomôžte

stvura
4. sep 2008

Ahoj kocky, pomozte mi prosim...
Maleho mi trapi brusko, nevie spat, stale sa budi, je agresivny a strasne srdcevrucno place. Davame mu feniklovy caj, aj ja ho pijem a aplikujem i rektalnu rurku. Pri tej vsak neviem ako casto mozem aby som mu nerozdrazdila konecnik - po nej sa mu ulavi asi na par hodin. Tiez ma problem odgrgnut si, ked uz si myslim ze aj, ulozim ho a on sa zobudi o pol hodku na to ze ho dusi...

ingulka
3. nov 2008

baby, ako viete ze je problem prave brusko?

moja sa okolo 5hod rano zobudi a "puci" sa, ale az tak, ze ja sa na to zobudim a lutujem ju... je cela cervena v tvaricke. Podam jej feniklovy cajik (20ml staci) a behom par minut je kludna... inak je kojena, tak uvazujem, ze aj ja budem na vecer pit feniklovy cajik, aby sa dostal do mliecka a mala ho pila uz v noci.

fifinna
3. nov 2008

ja som tiez kazdy vecer pila feniklovi caj, ale aj tak nezabral. Maly sa mi budil na bolest bruska tiez okolo piatej rana az do piatich mesiacov. Ako som uz niekde pisala pomohlo mu to ze prestal nosit postolkove nohavice. Vzdy ked sa zacal preberat na bolest, tak som mu podvihla nohy , aby si poprdkal a spal dalej.

jahodka11
3. nov 2008

slavica, u nas zacalo bolenie bruska po 3 tyzdnoch od narodenia a skoncilo presne po 5 tyzdnoch.....kazdy vecer velke place...od cca 8-mej vecer do pol druhej rano....niekedy az do pol stvrtej....boli sme aj u lekarky, mne sa to uz nezdalo...zial, povedala, ze je to "normalne" a prejde to....preslo po spominanych 5 tyzdnoch, bolo to hrozne... nastastie si to babatka nepamataju 😖

julyb
3. nov 2008

Môj malý ked mal kolikové záchvaty tak nepomáhalo nosenie, ale položila som ho na postel, lahla som si k nemu jednou rukou držala dudel a druhou ho masírovala, možno to niekomu pomôže 🙂

natsa
4. nov 2008

Ja dávam Espumisan.Trocha si dodstreknem mlička a do toho mu nakvapkam 25 kvapiek.Ozaj to pomáha.Alebo skús mastičku Pupík aj to je tiež dobré.

zelmirka1
9. nov 2008

ahojte
ja davam kvapky Infacol a super zaberaju, maly krasne prdka...a krasne kaka...skuste ich, su urcene aj pre novorodencov, my sme ich zacali davat v 6 tyzdnoch a pokracujeme dalej, kazde 2-3 kojenie dam 1 kvapku
bolo mi ho luto ako sa puci a boli ho brusko, cvicili sme nozickami, masirovali brusko ale teraz je to fakt lepsie

slzicenka
17. nov 2008

pripravky na vetry:flatulin mast,pupikova mast,dr.hoj mast na vetry,infacol kvapky,espumisan kvapky,fenyklový caj...ak budete pouzivat mast,nepouzivajte sucastne aj kvapky,bud jedno alebo druhe a ten fenyklový cajik kludne mozte davat.Dostat aj prikrmy(kase)s fenyklom

ceja
11. nov 2009

tou mastickou pupik natierate az ked uz boli brusko alebo preventivne?

unique
13. jan 2010

Ahojte, som tu nova, mam malickeho 13dnoveho synceka. A uz si neviem rady. Druhy den ho boli brusko, napina nozicky. Stolica je normalna ale len 1x denne. Krmime sa kombinovane...aj kojime aj Nurture mliecko. Viete mi niekto nejako poradit co mam skusit?

janetty
13. jan 2010

unique, môj drobec, keď bol malinky, tak mi tiež kakal raz za deň, alebo aj raz za dva dni. To tak zviknu kakať nekojené miminka 🙂
Sem tam, keď už nekakal dva dni, som mu spravila razcový čajik, pomaha hlavne na vetry, nám stale zabral.
//pol čajovej lyžičky razce povariť v 150ml vody, nechať odstať asi 5 min. scediť, ochladiť a dať troška vypiť. pri tak malom babätku asi 10ml čaju, podľa veku viac...// 😉

lea79
14. jan 2010

synovi pomohol sab simplex, tiez plakaval aj tri hodiny vkuse, ale tieto kvapky mu pomohli

unique
14. jan 2010

a mozu sab simplex aj take malinke deti do 3 mesiacov?

sunea
14. jan 2010

SabSimplex, alebo BabyCalm, Probioticke kvapky (zaberaju az za par dni), vsetky sa mozu aj takemu malemu davat, masaz, kupel v kybliku, ulavove polohy...atd. A pevne nervy, vacsinou po troch mesiacoch je svaty klud 😉 Pomoze aj rektalna rurka, ked uz je kriza.
Niekedy je ale drobec z toho vsetkeho dost predrazdeny, tak vzdy len chvilku napr. masirovat, cvicit nozkami, a potom napr. nosit v satke, hupat sa na fitlopte atd...

pia22
14. jan 2010

unique-nasla si si IP? 😉

severankasr
14. jan 2010

ahoj unique, my sme mali koliky presne 13 tyzdnov kazdy vecer a nad ranom kazdu noc, plac a krik, nepomahali masaze, cvicenie, ani rektalna rurka, ani mast na brusko ani espumisan kvapky a to bola mala len kojena. okolo 8-9 tyzdnov konecne zacal zaberat detsky instantny feniklovy caj a to striekackou, inak sa nedalo, ale zabral, v brusku nastalo zblnkanie a mala bola do cca 15 minut OK bez kriku. nejedla som uz skoro nic, aj tak bolo zle. nakoniec sme v 14.tyzdnoch presli na dokrmovanie umelym mliekom NUTRILON 1 HA, mala je kludnejsia, koliky uz temer nie su aj lepsie spi, kojim len dvakrat denne. do kazdeho krmenia flasou ale davam stale lyzicku detskeho fenikloveho caju a kazde rano probiotika infant dophilus pre dojcata. velmi sa to zlepsilo. mozno pomoze. ale zrejme to chce len cas ak nie je na to pricina ina.

unique
18. jan 2010

ano pia...dakujem za rady, idem skusat 🙂

pia22
18. jan 2010

Drzim palce😉

turany
2. feb 2010

ahojte,

ja tiez davam drobcovi infacol kvapky a zabraju. ale citala som, že sa možu podavat len 3 dni. jeje pravda?

matula1194
4. feb 2010

ahojte babenky, ja mam 2tyzdnovu dcerku, kojime sa a neviem sa pozerat na to ako sa zvyja..davala som jej feniklovy cajik ale odmietala ho vcera som kupila espumisan poprtkala si aj vykakala sa ale stale sa zvyja a budi sa na bolest neda sa na to pozerat..viete mi poradit ako casto jej to mozem davat-v navode to nepisu,pisu tam len pred alebo po kojeni..dakuejm 🙂

evik4
4. feb 2010

ahoj matula, ja som dávala malému do každej flašky pri papaní espumisan l, potom som skúšala sab-simplex a ešte existuje infacol a vraj je ten najlepší ale už ten som neskúšala, lebo som prestala dávať úplne. tiež som sa nedočítala v espumisane l ale v sab-simplexe to je jasne napísané že pri každom kŕmení. čaj ti asi nevypije pretože nechce piť, z materského mlieka sa aj napije aj naje, ja zase naopak musím dávať čajík už od prvé týždňa som začala pretože je na um.
ale inak neskor som mu dávala stále menej a menej tých kvapiek, aj to postupne ustávalo

matula1194
4. feb 2010

evik4 dakujem vyskusam pri kazdom kojeni po 10-15kvapiek a uvidim co to urobi..

mikat
4. feb 2010

ahoj, len sa chcem podelit s nasou skusenostou. Mali sme tiez problemy s plynatostou. Skusali sme infacol, bio gayu, sab simplex, espumisan, pupik masticku, olejcek na brusko z weledy, feniklovy cajik...nic nepomohlo, a ak aj trosku pomohlo, tak len na jeden-dva dni. Teraz ma len mrzi, ze som mu trapila este viac ten maly zaludocek tolkymi liekmi. Ono to musi same prejst. Ked mal Misko 3 mesiace, zacalo sa to skludnovat. Dnes ma styri a budi sa uz len sem-tam v noci na to, ze si nevie poprdkat. Ked m al dva a pol mesiaca, zacala som pit caj na podporu dojcenia z weledy, pomohol aj mne a mozno aj jemu...

klara_klara
4. feb 2010

baby skuste baby calm je prirodny a jednoducho super 😉 😉 😉

jankova_lenka
4. feb 2010

ahojte, takto toto sm prezivali par dni dozadu. Mala sa nevedela vykakat 3 dni - je nekojena, papame Nutrilon HA. Pred kazdym jedlom som jej cvicila s nozkami, davala feniklovy caj so striekackou, ale nic nepomahalo. Az nakoniec manzel s nou cvicil tolko (asi 2 hodiny), ze to mala vzdala a konecne sa vyprazdnila 🙂 . Berieme probiotika Infant dophilus pre dojcata, lebo mala bola chora a brala ATB - odvtedy mam pocit, ze jej stolice uz nie su take tvrde a nenatrapi sa tolko pri tlaceni.

severankasr
10. feb 2010

ahojte, to musi prejst samo, my sme si tym presli 13 tyzdnov bez jedinej noci co by bola bez bolesti, zvyjanie, plac a krik, od 14. tyzdna je klud ale to sme presli na UM ako som pisala, aj spime aj papame aj sme kludnejsi.
stale davame detsky feniklovy caj do UM jednu lyzicku, mala ma pravidelnu stolicu 3xdenne, nezapeka ju. espumisan ani geliky, ani masticky, ani cvicenie, nic, proste to chce cas, ak tomu nie je ina pricina.

hakki
14. feb 2010

ahojte, chcem sa len spytat mam skoro 2-tyzdnoveho syna a tiez mame problemi s bruskom, ten kminovy caj mam vypit ja? alebo ako to robite? tiez neviem ci dost papa lebo si nejako casto pita a niekedy si len cucne a potom zaspi a nechce si vobec odgrgnut, co sme doma si odgrgol snad 4krat.dakujem.

betyna8
14. feb 2010

hakki, my sa tiež trocha trápime s kolikou,ale nieje to až také strašné ako píšu dievčatá.Náš si polače tak ráno a večer 20 min. a je dobre.Ale denne mu masírujem bruško viac krát, tiež cvičíme, dávame na striedačku kvapky sab simplex a espumisan,ale len pri kazdom 2-3 kojeni a len 15 kvapiek, no a kúpili sme vankúšik z višňových kostok,ten sa zohreje v mikroške a priloží na bruško,to mu pomáha.A tiež keď ho hojdam ako lietadielko 😉
mám pocit,že nám feniklový čaj robil zle,pila som ho ja,no a rascový tiež varím sebe,ked iba kojim,nechcem mu dávat cajik

slovakia13
15. feb 2010

ahoj
nam krasne pomohli probiotika BioGaia 🙂

hakki
15. feb 2010

ahoj betyna8 dakujem pekne a co s tym odgrgavanim a papanim?velmi ma trapi ze si nechce odgrgnut pretoze mi kazdy hovori ze to musi.hakki

kaska
15. feb 2010

My sme presli hroznymi kolikami skusali sme vsetko mozne a moje skusenosti - ziadny feniklovy caj, ten este viac naduje, najviac nam zabrali kvapky sab simplex + masaze bruska kremikom Flatulin (pravidelne pocas dna niekolkokrat) + nahrievanie bruska. Touto kombinaciou sme kolku prezili celkom v pohode Ale kvapky zacali zaberat az po cca tyzdni. Drzim vam palce, aby koliky rychlo presli!