Bolesť bruška, zastavené vetry. Pomôžte

stvura
4. sep 2008

Ahoj kocky, pomozte mi prosim...
Maleho mi trapi brusko, nevie spat, stale sa budi, je agresivny a strasne srdcevrucno place. Davame mu feniklovy caj, aj ja ho pijem a aplikujem i rektalnu rurku. Pri tej vsak neviem ako casto mozem aby som mu nerozdrazdila konecnik - po nej sa mu ulavi asi na par hodin. Tiez ma problem odgrgnut si, ked uz si myslim ze aj, ulozim ho a on sa zobudi o pol hodku na to ze ho dusi...

betyna8
15. feb 2010

ešte ma napadlo,prestala som jesť mrkvu a je nám lepšie,asi ho zapekala......
a to nahrievanie pomáha fakt aj nám

desszi
16. feb 2010

pridavam sa k babycalmu - zabral hned, koliky sme poznali len skutocne vynimocne, ale moze sa len od ukonceneho prveho mesiaca. My sme ho podavali este aj v piatom mesiaci, lebo nas koliky trapili, ale ako zacal siesty mesiac ako keby utalo. Nastastie. 🙂

mamusia
17. feb 2010

Ahojte.

Desszi a aky je rozdielmedzi Babycalmom a Sab Simplexom?
Ja som vyskusala Sab aj Espumisan sa mi teraz konci a chcem skusit Babycalm, mala ma uz lepsie tie koliky, neplace, brusko uz asi neboli, no stale tlaci a budi sa zo sna, ked si chce fuknut, tak neviem,ci je to stale kolika, no chcem vyskusat vsetko,ze co bude zaberat.

Dakujem za rady.

betyna8
17. feb 2010

mamusia,aj mojmu už plač ustála,ale presne ako píšeš aj ty, v noci tlačí a pučí sa 😒 Ešte sa im asi tie črievka celkom neukludnili

bibka151
17. feb 2010

ahojte, naša malá má 2 mesiace a sprvu ju hrozne trápili bolesti bruška, revala aj hodinu v kuse, cvičili sme nožinkami, masírovali bruško - každý večer bol horor, až mi slzy tiekli. Pomohol Espumisan - ale viac zaberá keď jej ho dáme na lyžičke s trochou mliečka, krém na bruško "Pupík" (trochu) a teraz som zistila, že pomôže keď navečer zjem ovsenú kašu (ovsené vločky uvarené vo vode alebo v mlieku, trochu soli a kto chce aj lyžičku medu).

desszi
18. feb 2010

mamusia sab simplex je vlastne liek a babycalm su prirodne kvapky - obsahuju len matovy, anizovy a feniklovy olej - ty tam musis pridat dojcensku prevarenu vodu (je tam naznacena ryska), zamiesat a hotovo - dava sa 10 kv. pred kazdym jedlom a ked treba tak aj medzitym.
Skus, ublizit tym neublizis, mozno vam to tiez pomoze.

mamusia
18. feb 2010

Ahojte.

Tak od vcera skusame babycalm,tak sa uvidi,ze ako zaberie. Zatial nic.

A mozem jo kombinovat aj so Sab-om?A po akodlho Vam zacalo ucinkovat?

desszi
18. feb 2010

ja si myslim ze mozes kombinovat, pockala by som par dni, ze ako sa to vyvinie a potom pripadne skombinovala.
nam to zacalo zaberat za taky den-dva, uz si presne nepamatam - ale spocivalo to vtom, ze ho cez den uz nebolievalo brusko, vecer este par dni ano, ale netrapil sa tolko a potom uz aj vecery boli ok.

petus1a
29. mar 2010

ahojte chcela by som sa spytat mam skoro 4 mesacneho syna je nekojeny davam mu Nutrilon 1 HA a pravidelne po papani sa mi budi kazdu hodinu a pol na bolesti bruska ale vatsinou len cez den v noci spi celkom dobre uz som s toho zufala vie mi niekto poradit co mam stym? 🙂 dakujem

monikapalo
31. mar 2010

petus1a , ja mam presne taky isty problem, no zacalo to vtedy, ked sa menil cas. Proste sa cosi stalo, maly je nepokojny, tiez je na Nutrilone HA 1, bude mat 3 mesiace. V noci je to fajn, no cez den je hrozne nekludny, vcera som bola v poradni, vravela som to lekarke, no ta si to len zapisala a opytala sa ma, ci mam nieco ako Espuminsan, atd. Vraj to prejde. Tak som zvedava...

moniack
31. mar 2010

- ahojte, tak ja mám skúsenosť asi takúto, že som zmenila UM, a mám espumisan, a malý 1x za týždeň vypije feniklový čaj, môj mal zastavené vetry a bolesti bruška ked som kojila, zlé sa prisal, a potom tá zmena UM, mali sme Bebu a tá mu nesadla ako keby ho zapekala, len sa pučil, a ťahal nožičky k sebe a pravidelne v noci náreky, a potom sme prešli na Francúzke , už mám skúseností z prvého a je pokoj, klop klop 😉

zuzka1982
4. jún 2010

petus1a - my kojime a tiez sa niekedy stane, ze mala je totalne nekludna, ako aj dnes. Ja davam pravidelne pred kojenim Sab Simplex alebo Espumisan a este Pupik na brusko, ak uz je zle. To zabera. Tiez sme zistili, ze preco malu bolievalo brusko- lebo sa nahltala vela vzduchu pri papani, takze papa prerusovane, davam ju odgrgnut aj 5-6 krat, a je to omnoho lepsie ako predtym.

jasanka31
15. júl 2010

Ahojte mamicky. Chcem Vas poprosit o radu. Maly ma uz takmer 2 mesiace a stale sa trapime s jeho bruskom. Som zufala, mava casto krce, zachvaty placu az mi fialovie a zachadza sa....vtedy sme v pohotovosti aj styria.... od zufalstva som sa vzdala aj mliecka, presli sme na Nutrilon 1- chvilu bolo lepsie, potom nam poradili Nutrilon comfort- ani ten nezabral. Ma problem s vetrikmi, stolicu ledva kazdy druhy den- neskutocne sa na nu narobi, puci sa aj cely den, kym nieco vytlaci... je zelena, mazlava a neskutoce zapacha... rovnako ako jeho prdiky.... Skusali sme aj kvapky (sab simplex, infacol), mast na brusko (pupik), rascove, feniklove caje, teple obklady na brusko- nic nezabera.... niekedy preplace aj 6 hodin denne. Zo zaciatku sme mu pomahali rektalnou rurkou, teraz uz nezabera ani ta.... U pediatricky mi povedali, ze to vsetko je normalne- odmietla mi vypisat papiere na gastro alebo urobit test na intoleranciu laktozy.... vraj mam prejst na nutrilon comfort a ked nebude lepsie do 2 tyzdnov, potom mi ich vypise.... pohravam sa s myslienkou skusit um bez obsahu laktozy. Prosim, poradte mi, co by mohlo zabrat..

jespera
15. júl 2010

@jasanka31 podla mna skoda ze si sa vzdala kojenia, a vidis ze z UM mlieka je este horsie...na moju malu zabralo ked som ju mala na rukach a fit lopta..masaz bruska o brusko, napchavala som sa rascou a dieta..ale to predpokladam ze mas odskusane..za tymi vysetreniami si stoj..ved za chvilu prides o rozum ty. drzim palce

jasanka31
15. júl 2010

Dakujem Jespera, to vsetko uz mame odskusane... Aj ja lutujem, ze som to vzdala s kojenim... ale okolie naliehalo, ze urcite mu skodi moje mliecko :( totiz porod bol dost tazky a ja som chodila bleda, rozklepana a priiserne unavena- nemala som pri malom cas ani sa najest....mysleli si, ze sa to vsetko odrazilo aj v mliecku...

evina0
17. júl 2010

@jasanka31 presne viem co zazivas.. ja som taketi stavy mala donedavna co maly plakal aj s nicoho nic. ze to je sposobene bruskom som vedela- vyskusali sme hylak kvapky ale nezabrali potom sab simplex ale nezabral a to som si m yslela ze zarucene zaberu nakoniec mi kamaratka s netu poradila kvapky Baby calm na pokojne bruska a mame pokoj- davam pred kazdym krmenim a ked bolo velmi zle dala som aj medzi papanim.
mi papame nutrilon 1 obycajny a nema problem kaka po nom kazdy den a to ked sme mali nutrilo ha tak kakal len po rurke a kazdy mi vravel ze si zvykne a vidis teraz mame pohodu.ale malemu pomaha aj masaz bruska s kremom flatulin s lekarne a aj cvicenie nozckami a rucickami do kriza a aj kupanie vo vedierku.ta vodicka mu na brusko pekne pomoze ale potom ho okupem vo vanicke nakolko vo vedierku nema uz miesto. vsetky tieto rady som dostala s netu a naozaj zabrali pokial som ich nemala tak som mala dni kedy som vecer uz nevladala ani fyzicky ani psychicky co drobcek plakaval a nepomahali ani ruky a ine veci.
skus a uvidis ci bude lepsie..a k tomu nazoru doktorky*? jej sa to vravi ze je to v pohode ked nema doma babenko co placka a nie a nie utisit ale mne kazdy vravi ze po 3 mesiacoch budeme mat pokoj ved preto sa to vola aj trojmesacna kolika 😉

sportpark
24. júl 2010

evina0 aj ja si čítam vsetky príspevky tu.....tiez niecim podobným prechaádzame....tak hadam aspon takto pomoc.....ja som presla z nutrilonu 1 na comfot a HA zasa spat na 1 lebo by som mohla vyskusat vsetko a potrebuje to mlieko cas kym sa dostavi vysledok.......a to nechcem malej nutrilon 1 chuti akurat ze sa stale puci a nemize kakat asi ....ani to neviem iste niekedy sa vykaka a nikedy jej pomozem dnes som dala cipok......a je vykakana a puci sa tak to nebude tym ze sa nemoze je to len prejav takých deti......

zuzanaznr
24. júl 2010

@stvura Ahoj. fenikel mu v žiadnom prípade nedávaj. ja som ho tiež dávala malému a potom mi vždy plaka... až manžel si všimol že je to vždy po fenikle. radšej daj kmínovú vodu alebo môjmu zaberal EspumissanL - ale aj ten daj až ked už bruško bolí, lebo ked sa to dá preventívne, tak ho just bolí bruško.... Nám našťastie vždy zabral EspuminnanL a teraz sme ho už dávno nedávali, lebo je bruško OK.

ivanka85
24. júl 2010

aj nam robil fenikel zle, este dobre ze sme to zistili..teraz pijeme harmancekovy cajik..

jasanka31
24. júl 2010

Dakujem za rady... Espumisan mu nepomahal- ten som uz skusala.... Zaujimavy postreh s tym feniklovym cajikom- dnes sme opat mali krizu a az teraz som si uvedomila, ze dostal feniklovy cajik. Skusim ho vysadit, uvidime.... Zasa nekakal- uz 3. den a len sa puci a puci..... Nastastie s lekarkou sa to pohlo dopredu. V pondelok ideme na chirurgiu- ona si mysli, ze tie bolesti moze mat aj z hernie (pupcek mu od tolkeho pucenia vysiel nepekne vonku). No a vstredu sme objednani na gastro. Vzala mu vzorku zo stolice, uvidime, aky bude vysledok. Budem Vas informovat.

sandra2010
25. júl 2010

ahojte dievcatka moja mala tiez stale place. Pocas dna sa to da nejak vydrzat ale vecer je to strasne. Doslova ryci a ja jej nemozem pomoct. Boli sme u lekarky aby jej urobili nejake vysetrenia zobrali jej vyter a musime cakat 48 hodin ktore su pre nas nekonecno. Ak jej nic nezistia to znamena ze tak trucuje. nemozem ju nechat len tak plakat lebo je az cierna. Citala som ze keby deti nieco netrapilo tak by neplakali bez priciny. Zmenili sme uz aj mlieko nevidim tam nejaky velky rozdiel. Tak poradte nieco

kaja173
25. júl 2010

jasanka,to zelene hovienko sme maly aj my na zaciatku,doktorka mi povedala ze to je bacil v brusku,moc sa pucil a plakaval,ale valiecili sme to infakolom.par tyzdnov bolo dobre,kakaval pekne,prdkal.ale posledne dni sa nemoze yvkakat,ale chvala bohu,zachvaty placu utichli.po troch mesiacoch sa vsetko ustali,dietatko sa zacne viac pohybovat,kopkat si nozickami,ano,nechaj rozbalene nech si pokopka.dVj ho spinkat na brusko,ja vzdy,ked nadranom nakojim,hned mi zaspi ,tak vyuzijem a dam na brusko.spinka aj hodinu tak.uz to treba len vydrzat.ale mne ked tak plakal,dala som ho svokre,ona ma velke prsia a vie si ho pekne pritulit a vzdy zaspal🙂))drzim vsetkym palce s takymi detickami,vydrze a hlavne neprestante kojit.neni to mlieckom...

tehua
2. aug 2010

stvura - tie pukancove chleby radsej tiez vynechaj. kukurica tiez nafukuje a jedna moja znama nemoze jest ani pukance, aby jej dieta potom nemalo koliku. tak pre istotu

jasanka31
6. aug 2010

Tak mame vysledky z kakanicky- je to negativne... nema ziadneho baacila. Vypisala nam aj papierik na gastro- tam nam doktorka super rychlym a kratkym ultrazvukom povedala, ze trpi nadmernou plynatostou. Poradila nam Sab simplex alebo Infacol- skratka neporadila nam nic nove... Tak sa snazime odplynovat. Pred dvoma dnami som mu od zufalstva dala vypit trosku zriedenej slivkovej stavy - kakal dvakrat za den, pekne zlte, ani sa nepucil- uz som myslela, ze sme to prekonali, ale dnes zas cely den len place a puci sa.... Odratavam dni do konca 3. mesiaca, aby som zacala s prikrmom, vraj to nastartuje crievka.... Zienky, musime to nejako vydrzat.....

pimpulienka
6. aug 2010

aj my máme s tým problém a to už od 1 týždňa, hneď ako sme prišli z pôrodnici o dva dni na to sme skončili na pozorovaní v nemocnici, čo sme tak strašne plakali, a teraz bojujeme s nespokojnosťou a poučením od rána do večera, ešte aj keď spí sa pučí, po papaní plače, krčí nožičky..aj keď papá je nervóznejšia, jedine jej pomáha spinkať na brušku a teraz som už bola nútená zaviesť aj dudel, ktorýá tiež trošku pomohol. baby calm máme teraz, ale zázrak to nie, sab simlex nič moc a espumisan nám nezabral vôbec..

jasanka31
12. aug 2010

@pimpulienka - tiez sme skusali vsetky spominane pripravky, skus Infacol. Ten mi pride najlepsi. aj ked, necakaj zazraky, len je po nom o trolinku kludnejsi.... Skus malu dat spinkat na brusko, ale nie hned po papani. Mojmu sa takto lepsie spinka.

pimpulienka
15. aug 2010

naša spí len tak, na brušku, inak ani pomaly nemôže byť. ale tento týždeň máme celkovo hrozný ☹

maculienka123
7. okt 2010

my sa trapime s kolikami tiez,nic nezabera,len to ked ma cely den dudel ako keby ani nemyslel na to,ze ho brusko boli,tak mu ho pridrzim a chvilku je pokoj aspin kym zaspi ale ked pride vecer extrem kolika ani to nepomoze,musim strasne silno nadskakovat s nim s pridrzanim dudla a potom zaspi od unavy.strasne zavidim mamicka,ktore sa mozu na babatka pozerat ako pozeraju na nich a su kludne,to my sme nezazili,lebo furt place.

maculienka123
7. okt 2010

este sa pripajam k infacolu,je dobry,sice koliky su stale ale nie cely den.

sandra1005
7. okt 2010

No super tema, ja tiez uz len cakam, kym to prejde samo. Maly papa Nutrilon AR, lebo okrem toho, ze ja nemam vobec mliecko, zacalo ho trapit aj grckanie. Grckanie krasne prestalo, aj mliecko mu velmi chuti, ale cele dne sa len puci a puci, kope nozickami, mava rucickami a srdcervuco place, ze cela rodina sa strachuje co je s nim. Sab nezabral, Espumisan zazraky nerobi, teraz davam probiotika , ale ziadny pokrok smerom k lepsiemu, skor sa mi zda, ze jeho srdcervuce zachvaty placu nabrali na intenzite. Doktorka povedala, ze nevie co je to s terajsimi detmi, vsetky maminy sa stazuju na bruska a plac. Ja uz nemam sil experimentovat s mlieckami, s kvapkami ani s nicim inym. Mam pocit, ze nic nepomoze...