Bolesť bruška, zastavené vetry. Pomôžte

stvura
4. sep 2008

Ahoj kocky, pomozte mi prosim...
Maleho mi trapi brusko, nevie spat, stale sa budi, je agresivny a strasne srdcevrucno place. Davame mu feniklovy caj, aj ja ho pijem a aplikujem i rektalnu rurku. Pri tej vsak neviem ako casto mozem aby som mu nerozdrazdila konecnik - po nej sa mu ulavi asi na par hodin. Tiez ma problem odgrgnut si, ked uz si myslim ze aj, ulozim ho a on sa zobudi o pol hodku na to ze ho dusi...

caruzo19
4. sep 2008

stvura,ono totiz feniklovy caj sam o sebe naduva,rozduva ale aj crievko,cim sa niekomu ulavi,lebo vetry mozu vyjst von,ale vacsinou treba rurkovat.ak kojis,skus vysadit zo svojej stravymlieko a mliecne vyrobky,tak isto cerstvy chlieb a pecivo.kup kvapky espumisan,alebo sab simplex,mozu sa pouzivat dlhodobo v pripade potreby a nemaju vedlajsie ucinky.casto babo vybaluj ak balis nasiroko a pocvic nozickami,pripadne ho poloz na brusko.neboj,ono to prejde.ja by som na tvojom mieste nedavala ziadne cajiky,len materske mliecko.ozaj a nepi caje na podporu kojenia ak ma koliky,je v nich fenikel

miselin
4. sep 2008

Stvura asi ťa nepoteším, ale nám začala kolika asi v troch týždňoch a skončila v 4 mesiacoch a úplne nič nám na to nepomohlo, takže si tým treba len prejsť, obrniť sa hlavne pevnými nervami, nám ani tie kvapky nezabrali, ani masáže, ani rúrka, ani pupík, ani probiotiká... skrátka nič. Tak ti prejem pevné nervy a nech to maličkému čo najskôr prejde ☹

caruzo19
4. sep 2008

miselin a vobec jej nepomohlo ani to vysadenie mlieka a vyrobkov z neho ci neskusala si?nam pomohlo

blumka
4. sep 2008

stvura, u nas mal feniklovy caj opacny ucinok ako by mal mat..po jeho vysadeni sa Terezke ulavilo...a este pomohol aj krem na brusko Pupik...a aj vysadenie mliecnych vyrobkov 😉 ale uplne to skoncilo az v tretom mesiaci, takze vydrzat

stvura
autor
4. sep 2008

No dakujem kocky, mliecne vyrobky som uz vysadila davno, pijem len sojove mlieko, caj vysadim malemu tiez.
Masaze obcas pomozu....ten krem dostat v lekarni?
Inac trubicka mu pomaha, kaka normalne, ked dam trubicku tak vyjdu tie nadromadene plyny.
Tie kvapky sab simplex mame doma, len cakame, lebo mi este nemame 3 tyzdne... 😉

blumka
4. sep 2008

ano v lekarni 😉

miselin
4. sep 2008

Caruzo ja som vysadila aj mliečne výrobky, nám skrátka nič nezaberalo a keď zabralo tak len na pár hodín a len raz ☹ Na dlhšiu dobu nám zabral až Hylak ale tiež len na dva týždne a potom to bolo ešte horšie. My sme tú koliku mali asi dosť silnú, lebo malá ju malá bo v kŕčoch od rána do večera. U nás bol celodenný plač a niekedy som už revala jak malá aj ja. Už som bola zrelá na prášky, ale chvala bohu po štvrtom mesiaci je už dobre, ešte si párkrát za deň trošku pri prdkaní poplače ale fakt len trošku, no hento bol extrém 😖

miselin
4. sep 2008

Ešte ma napadlo, že nám tiež robil feniklový čaj zle, lešie jej robil kmínový čajík. Necháš zovrieť cca 2 deci vody a pridáš tam čajovú lyžičku kmínu a povaríš 5 minút. Z neho sa ako tak aspoň trošku vyprdkala, tak vyskúšaj 😉

cvika
4. sep 2008

stvura vyskusaj infacol, ja ho davam malinkej, odvtedy prdka jedna radost a brusko ju neboli...kupis ho v lekarni..aplikujes pred kazdym jedenim jednu kvapku

kaskya
4. sep 2008

1. vynechať mliečne výrobky a mlieko... aj sójové, strukoviny, karfiol, uhorku, kapustu a vsetko čo nafukuje
2. infakol kvapky - sú lepšie ako sab simplex, alebo espumisanL. Ak mu nepomôžu ani jedny z týchto kvapky úplne zrušiť.
3. masáže aj pať krát denne mastičkou - pupík (dostať v lekárni, cca 70 sk)
4. cvičiť - nôžkami krúžime z ľava do prava, zohnuté v kolienkach
5. vylúčiť čaje - feniklový, detský, bylinkový, rozprávkový... žiadny čaj len čistú prevarenú vodu
6. nedojčené deti pomáha mlieko - Nutrilon A.R. Je hustejšie, malého prestalo bolieť bruško behom dvoch dní od prijímania tohto mliečka. ale netvrdím, že prestať kojiť. radšej kojiť ako umelé mlieko

miselin
4. sep 2008

Kaskya tak nám nepomohlo ani jedno, aj som prestala kojiť a prešla na nutrilon a aj tak nám to nepomohlo, mi sme mali asi riadne silnú koliku 😒

kaskya
4. sep 2008

Miselin, ale mali ste nutrilon A.R.? nam tiez obycajny nutrilon nepomohol, ani beba, ani sunar, ani francuzske. az Nutrilon, ale A.R.

caruzo19
4. sep 2008

miselin,fenikel a rasca maju uplne rovnake ucinky,rozduju crievko,preto niekomu mozu pomoct,ale vo vseobecnosti nafukuju.aj majoranka

stvura
autor
4. sep 2008

Juj kocky, to srdcevrucne plakanie je hroza...s tym ste co robili? Maly je plne kojeny a odmieta mi cumel

caruzo19
4. sep 2008

plakali,nosili,cvicili nozickami a dufali ze to raz prejde 😖

annag
4. sep 2008

kolika až tak nezáleží od stravy mamičky, treba samozrejme veľmi nafukujúce potraviny úplne vylúčiť a ˇdalej vyskúšať, či bábo na niečo z jej stravy zle nereaguje (mlieko, chlieb ...), ale ak je to stále rovnaké, kľudne treba tie potraviny jesť znovu, mama nemá byť hladná, bez zdravej výživy, bez vitamínov.

Treba kontrolovať, či bábo nepapá hltavo, tým sa napapá aj vzduchu, a práve ten spôsobuje plynnatosť. Takže bábo treba dojčiť častejšie, pri prvých známkach hladu, aby nešlo na prsíčko príliš hladné, rozrušené a uplakané . Takisto treba skontrolovať, či nemá reflux. A samozrejme vyskúšať čo sa dá, ako píšete masáže, teplé kúpele, obklady, no najlepší liek je v tomto prípade čas. Po 3 mesiacoch sa bábo začína viac hýbať, otáčať, čím si vlastne tiež masíruje bruško a je čoraz lepšie.

riusik
4. sep 2008

stvura, mojej kamartky syn to mal z toho, ze ona pila sytenu mineralku... necitala som celu diskusiu, ak to tu uz niekto pisal, sa ospravedlnujem... ako ju prestala pit, tak maly mal po "kolike".
prajem skore vyriesenie problemu 😵

dudinka21
4. sep 2008

Ahoj je dobre si prečítať, že nie som sama, kto má tento problém. Malý plakal skoro celý den v noci bol ako tak celkom ok, ale už sa aj to pokazilo. Vraj ak to je kolika tak by mala do 3 mesiacov zmiznut ale uz skoro mame a nic, vraj chlapci su taky. Mame aj reflux takže mám o zábavu postarané. Tiež sme skúšali všetko a nič nezaberá.. Už sa niekedy cítim hrozne, lebo ideme von a on stale place a place a všetci sa pozerajú. Vlastne jedna vec mi pomohla. Klokanka chodime ak aj von tam je jedine dobry len moje krize.. Ale co by som pre neho neurobila najhorsie je, ze uz niekedy prestavam dufat, že to prejde.. Ale teším sa, ked bude lozit atd a mozno sa to zlepsi. Inak sme skusili tiez rurku lebo sa nevie sam vykakat masticku pupik nepomohlo kvapky sab simplex ani espumisan nepomohli.. Asi to ln treba prezit. 😝

macaeliska
4. sep 2008

ahoj caruzo. Moja malá malá tiež koliku. Pomohol espumisan. Malému teraz nedávaj feniklový čaj. To ho len zdúva a on má problém sa vyprdkať. Nejedz žiadnú zeleninu na K. Ani kaleráb. Každý deň pi probiotické mlieka, a nejedz čerstvé pečivo. Nič čo ťa zdúva. Ten feniklový čaj môžeš piť ty, ale malému radšej nie. Nám to pomohlo. Naozaj.

macaeliska
4. sep 2008

A ešte tie masáže sú super. Ale najlepšie je, keď si dieťatko rozbalíš, nech si kopká nožičkami. Jemu sa to pouvoľňuje a bude mu lepšie. Denne keď ho dokrmíš a mate čas, tak ho aj na 1/2 hodinku rozbaľ. Pomáha aj pretočiť na bruško, aby sa snažilo kopkať.

danca.b
4. sep 2008

No vsetky tie bolesti raz prejdu a to priblizne v 3 mesiaci...lahko sa mi hovori 🙂 🙂 u nas to preslo o cosi skor,ale uzili sme si.Stale plac,.. mala na rukach davali sme kvapky sab,espumisan,rektalnu nejedla som strukoviny, hluboviny.Ostatnu zeleninu som jedla lebo si myslim,ze treba z niecoho vitaminy.Hovori sa,ze koliky trapia viac chlapcov,ale u nas portapili obe baby syna vobec.Dufam,ze najhorsie mame za sebou lebo keby som toto zazila pri prvom tak by som bola s toto na nervy,ale teraz som vedela,ze to chce trpezlivost a cas.

stvura
autor
5. sep 2008

Vcera sme uz podavali ten Infacol a masirovali Pupikom....maly spal v noci celkom dobre, uvidime co to bude cez den. Klokanka pomaha i nam, len je v nej taky malicky, ze sa straca.
Ja jem len maces a pukancove chleby, zeleninu ziadnu, len jablka z ovocia a maso len dusene. Fakt taku "zdravu" vyzivu som nemala ani pri diete 😒

miselin
5. sep 2008

Stvura ja som už vtedy skúšala nejesť už skoro nič, jedla som už len dvojdňový chlieb a tak a aj tak bezozmeny. A potom, keď jej to prešlo na necelé dva týždne tak som si skúšala dať kapustu, že čo to urobí a malej to vôbec nevadilo, takže tie potraviny na to až taký vplyv nemajú. Im skrátka zle trávi a keby vypili aj zlaté mliečko tak ich to bruško bolieť bude, tie detičky čo majú len takú ľahšiu formu tak tým pomôžu aj masáže aj kvapky, ale tie čo majú koliku riadnu tak tam nepomôže nič, nám teda nepomohlo a to som koľko krát masírovala aj v noci a pár krát sme boli aj na pohotovosti a doktori nám vraveli, že na to skrátka nič nie je a treba si to len prejsť. Dúfam, že vám to prejde tak rýchlo ako to začalo.Inak sa čudujem, prečo na to niečo ešte ne vymysleli, veď chúďatká bábätká trhalo mi to srdce keď mala Dominka stále kŕče. Hysterický plač pred kŕmením, počas kŕmenia tak isto aj po kŕmení a ten trval asi hodinu a nezaberalo ani žiadne utíšenie, no ja som už bola zrelá na prášky, fakt hrúza. Tak poskúšaj všetko možné čo tu holky píšu snáď sa vám polepší 😉 Havne sa obrň poriadnými nervami 😒

fejusa
5. sep 2008

ahojte.my sme tym maly problemy skoro tri mesiace.az jedna uzasna dr.nam poradila kvapky sapsimplex a za tyzden som mala malu vymenenu 😵 .davala som po desat kvapiek vzdy jak papala.ale tie tri mesiace som sa skoro zblaznila nepoznala som spanok.a tie kvapky sme brali aj predtym len malej doktorka jej dala zle davkovanie a prd to pomohlo.

macaeliska
5. sep 2008

kazde rano actimel alebo acidko, nieco, co obsahuje probioticku kulturu. Ono to tym detom pomaha na lepsie travenie. Naozaj, skus tyzden a uvidis. Nam to velmi pomohlo aj pri stolici. Dovtedy sme mali velke problemy s vetrikmi a aj so stolicou. Teraz je to minimalne kazdy druhy den a aj 2x denne. Jablka sa mozu jest, ale len bez supky! Ta totiz naduva.

lila794
5. sep 2008

Miselin ma pravdu, nam teda tiez nepomahalo absolutne nic. Dokonca este aj teraz obcas ho to chyti, ale v takej lahsej forme. Tie babatka z toho musia vyrast, nic sa neda robit. Ale neboj, ono to rychlo ubehne! A to odgrgavanie sa tiez urovna. Mne tiez nechcel grgat, pamatam, ako som ho v noci aj pol hodinu drzala, aby odgrgol a nic, potom som nespala, co som sa bala, ze sa udusi. Teraz grga, ako stary chlap. Ono je to teraz vsetko naraz a vela na teba, ale neboj, bude dobre. Do tych troch mesiacov je najhorsie. Sa mi hovori, co? Ale vidis, prezili sme to.
Inak, rurku mozes pouzivat, my by sme bez nej nevydrzali, lebo nam nezaberali ani kvapky (ziadne), ani masaze, cvicenie, nic! A fenikel nam robil este horsie. Ale jedine, co pomohlo, ked som sa ja napchala rascou, tak maly pekne prdkal. Sice aj ja, ale co uz. Drzim palce!

miselin
5. sep 2008

Ja som s malou začala skákať na fitlopte keď sa jej nedalo odgrgnúť, len tak pomaličky, mi to kámoška poradila a zachvíľku si odgrgne 🙂

dudinka21
10. sep 2008

Ahoj ja som sa len chcela spytat tych co to zazili, ako to je s tym bolenim a ci to len tak prestane. Maly uz mal 3 mesiace ale ja mam pocit, ze je to horsie stale place predtym sa dal aspon ukludnit na rukach no teraz ked ho chyti mozem robit co chcem, tak sme stal vonku aby aspon susedia nenadavali... A vobec cez den skoro nespi takze ani ja, spi tak v kociari aspon to ale aj to najviac hodinu potom spusti a uz len vsetci pozeraju a hovoria si, ze ako jej chudiatko place ako keby som to robila naschval, ja uz som skusila fakt vsetko a najradsej mam rady tych, co to nezazili ... Diky za kazdu radu idem pokracovat v dufani.

titkovamiriam
10. sep 2008

toto sa moze od narodenia - do cca deci vody dat varit na cca 20sek 3-4 zrniecka feniklu ,podavat v primeranej teplote po lyzickach ak je mimi kojene-vo flaske aj je na um.-je to vynikajuce na prdky a moje deti na tomto domacom caji vyrastli a bolesti bruska - neviem co to je 😀 ,samozrejme je aj dobre mesirovanie bruska a cvicenie s nozickami 😀

slavica2
12. sep 2008

baby ten plac je desny, place aj tri hodky v kuse ☹ skusame vsetko mozno, vcera sme nasadili probiotikum biogaja, tak uvidime ☹