Bylinkové čaje pre bábätká. Aké bylinky?

sipcek
27. mar 2009

malej davam bylinkove caje a nie som si ista ktore bylinky deti mozu,poradite?

amatula
27. mar 2009

aj ja davam len bylinkove 😅
lepsie ako umele ovocne
ktore bylinky??trebars tie co su vypisane na kupovanom detskom caji 😉

sikula23
27. mar 2009

Ja davam detske caje,tiez vatcsinou bylinkove,urcene pre deti,tak by tie bylinky mali byt v poriadku.Ale tiez mam niekedy obavy,ci je v poriadku davat kazdy den bylinkove.Lenze tie ma mala najradsej.Skusali sme uz aj ovocne ale tie jej bez cukru nechutia.A tak sme ich vatcsinou vypili mi s tatom.A uz sa mi stalo aj to ze som ziadny detsky caj zrazu nemala A tak som jej urobila zeleny alebo aj cierny taky slabsi a s troskou cukru.

sipcek
autor
27. mar 2009

ano,take jej tiez davam,len jej chcem striedat.prednedavnom som natrafila na caj od mistral,je to kombinacia byliniek a ovocia.mali sme uz medovka-mata-malina,mata-citronova trava-cierna ribezla.ale neviem ci sa mata moze,alebo napr. lipovy

sipcek
autor
27. mar 2009

mam este po ruke fenikel od Hipp len ten nechcem moc,ja jej nesladim cajiky.

katulienka1
27. mar 2009

sipcek,
ani ja nechcem vôbec dávať tie granulované čaje,je to podľa mna moc chémie a sladké.
My pijeme iba normálne ovocné zalievané bez cukru.
Kludne môžeš malej skúsiť dať aj bylinkové ale pozuruj,či náhodou nebude nejaká alergická reakcia.
A určite nie!!!zelený čaj!!!!ved to je ako káva!!!!! 😕 ☹

sipcek
autor
28. mar 2009

ok,zeleny ani ja nelubim,to ma este casu pit.dnes ma Leros proti kaslu a prieduskam.a mam aj na kludny spanok a je tam percentualne zastupenie lipoveho,tak som kludna,len viem,ze nejaky lipovy by sa nemal pit.kratkolisty ci dlholisty.vdaka 🙂

lujzik
28. mar 2009

ani lipový nie,je silný...mata,medovka,fenikel,pupava su o.k.

erikasadek
28. mar 2009

sipcek, lipovy je dobry neboj....hlavne na potenie.. 😉
a suhlasim , granulovane su mrtve caje, a ktomu vele cukru..... 😉

martina46
29. mar 2009

Zaujímalo by ma, prečo dávať dieťaťu čaj, voda je najlepšia..
Nechceli vám deti vodu, tak ste dali ochutenú alternatívu?
Zaujíma ma to, lebo našej nechutí voda, ale ani zaden čaj, čo sme doteraz skúsili, ani šťava.
Napadlo mi ale opýtať sa, keď sa to tu už preberá, môžem skúsiť dať šípkový? Ak áno, ako často? Samozrejme nesladený 🙂

alami
29. mar 2009

ja som sa s čajmi tiež natrápila, každá dtská zmes totiž obsahuje harmanček a pritom je to alergén!!!Konečne som našla čaje bez harmančeka - a dokonca sypané - v nálevových sáčkoch - zn. Leros, napr. zmes pokojné sny-medunka, lipový kvet, dobromysel, rooibos, koreň lékorice - od 6mesiacov, alebo detský čaj s ovocím - ibioštek,šípky, anýz, čučoriedky, jablká, rooibos, čierne ríbezle - od 9 mesiacov
http://www.mojalekaren.sk/leros-baby-detsky-caj...
http://www.mojalekaren.sk/leros-baby-detsky-caj...
http://www.mojalekaren.sk/leros-baby-detsky-caj...

odporúčam! 😉

erikasadek
29. mar 2009

martina, preco nie sipky prirodny zdroj vitaminu C!!!
alami poznam, moje deti na tychto vyrastaju, denne vypuju kazdy den, aspon jednu salku, a medzi tym aj voda..
podl amna, ciste , prirodne caje, maju vela do seba ako samotna voda , cistia, davaju telu potrebne enzymi.. pre telo dietata a aj dospeleho , ovela lepsie kao len cista voda, teda vsetko s mierov, ja striedam kazdy den, neaky iny.... a voda taktiez patri k ich pijatike;. 😀

su caje ako koprivovy, cisti krv , dava prirodne zelezo, dobre , aj pre alergikova a,deti postihnute ekzemom..
na tieto caje sa zabuda , je ovel alahsie vytiahnut, granule alebo lieky...
a s taci tak , malo priroda, je plna, veci ktore pomozu lepsie ako lieky.. 😉

sipcek
autor
29. mar 2009

ahojte,dnes som kupila tiez Leros bylinkovy,obsahuje sipky,jablka,fenikel,harmancek,ostruzina,mrkva,lipa.je to od ukonceneho 4.mesiaca.fajny.
martina-ja aj vodu davam,cez noc,ale tiez chcem vyuzit lieciva v bylinkach 🙂 viem,ze nie je dobre davat vzdy ten isty cajik a je potrebne ho obmienat.
alami-myslim,ze harmancek uz vacsim babatkam nevadi,nie?
pocula som,ze ovocne nie su velmi dobre,hlavne zaludkari by ich nemali ale neviem preco.viete?

alami
30. mar 2009

sipcek - teraz už nevadí, ale kým boli malý - a ešte sú obaja alergici

gabak
30. mar 2009

Moja pije väčšinou vodu, čajík ráno roibos alebo ovocný ale bylinkové jej nedávam, lebo medovkový alebo čaj na dobrý spánok ju dráždi (akoby vypila redbul).Aj tak sa s čajom len cucká a vody vypije viac. Takú vlažnú.

sipcek
autor
30. mar 2009

gabak a to by som povedala,ze medovka ukludnuje 😀 ,no jej ten novy cajik nechuti,myslim,ze harmancek jej vadi.asi je moc aromaticky.

susik77
30. mar 2009

ahojte, ja davam malej na spanie caj od Hippu-Mamincino pohlazeni. Ale bez cukru-je v takej tmavej flaske s modrou etiketou. Je super. Ale neviem, ci sa uz dovaza na Slovensko, pred polrokom este na sk nebol. Je granulovany a mozem si ho nadavkovat kolko chcem.

cameron63
17. mar 2012

Ahojte mohli by ste mi poradiť aký čajík je najlepší pre 5. mesačne bábätko ? pretože môj synček keď vypije čajík a napije sa od smädu tak viac tak potom mi ho vyvráti, no ale ak si dá len trošku také 2 - 3 glgi tak to je v poriadku skúšala som sunarek a hipp ale nejak je to stále o tom istom prosím poraďte mi aký čaj je ešte vhodný. Ďakujem ☹ .

aayka
25. jún 2013

baby môžem dať malému lipový čaj z čerstvej lipy? má 18 mesiacov

hesiodos
29. sep 2013

ja som dala zo susenej lipy a mame 7 mesiacov. Vypila !!! konecne sa napila ...od narodenia pit nic nechcela ...vzskusala som uz vsetko. Lipu mi hlce ako mliecko 😀DD

macamliecna
19. aug 2014

tieto bylinkove čaje možu aj mesacne deti?potrebujem nejaky na hlieny a nervozitu..poradte prosim

naturiq
9. okt 2014

Vyskúšajte čaj z morušových listov. Je to bylinkový čaj vhodný aj pre mamičky aj pre detičky na dobrý spánok 🙂

qtinka46
16. okt 2014

My sme dávali feniklový, anízový, rascový, medovkový či dúškový čaj,alebo aj harmančekový ale až od 6teho mesiaca.