Častá čikútka/štikútka. Ako jej predísť?

anickaajanko
14. nov 2008

10 tyzdnovy syncek ma neustalu cikutku najma po papani, kojim ho. Odgrgne sa mu a už je to tu. Je to také silne ze ho dviha z postielky a vracia sa mu mliecko. Napit sa uz potom nechce aby mu to preslo, poradte

mywiel
14. nov 2008

Predist sa tomu neda, nam pomaha homeopatia cize cukrove gulicky a prejde to, tym ze sa zaludok naplni mlieckom zacne tlacit na diafragm a stikutka je na svete, je to tym ze traviaci system este nie je dozrety a klapka na zaludku tiez nie dost silna aby sa uzatvorila, netreba to riesit, vyrastu z toho. 😉

anickaajanko
autor
14. nov 2008

moj ked ho to tak trapi

fifinna
14. nov 2008

anicka, mne maly stikutal uz v pôrodnici a povedali mi , ze to preto, lebu mu je zima. Inak aj v brusku mi casto stikutal. On ti z toho vyrastie, predist sa tomu asi neda.

blau
14. nov 2008

tak mu vyskusaj dat na lyzicku vodicku, mne hovorili ze aj chytit nosik, ale to som sa bala...Ale nesmie sa nehat dlho stikutat je to namaha pre srdiecko...ponos ho chvilku 😉

llaayllaa
14. nov 2008

naša princeznička tiež sem tam ked sa napapá tak sa jej čká,ale zvyknem jej dat trošku čajíka a prejde to,niekedy to prejde raz dva aj bez toho, v porodnici ked som sa na to pýtala,sestrička povdala,že ked sa detičkám čká hned ako sa napapkajú,znamená to,že sú dobre napapkané,ale čkat sa može aj od zimy,naša malá niekedy zvykne čkat ked ju prebalujem,vtedy viem,že je to z toho,že jej je chladno,studenší noštek to len potvrdí a ešte viem,že štikutka prekde ovela rýchlejšie,ked si trošku poplačká

mywiel
14. nov 2008

Aj moju ale uz si zvykla, ved to mala ked bola este v brusku az mi nadskakovalo, takze to pozna. Nic s tym nenarobis, moja to ma aj ked tlaci do plienky a predtym papala. 😀

anickaajanko
autor
14. nov 2008

vdaka vam 😉

daskak
14. nov 2008

Anicka hovori sa ze deti ktore ckaju su zdrave 🙂 .. neboj to prejde, nam najlepsie pomaha dat lyzickou cajik alebo vodicku..

blau
14. nov 2008

ano vyskusaj tou lyzickou, nas mal reflux a ked dostal stikutku, tak som vedela ze uz nevygrcne, tak som sa niekedy tomu aj tesila, lebo som stale len prezliekala a utierala po grckovi podlahu .. 😉

denduska
14. nov 2008

anicka, my ckame kazdy den aj niekolko krat, vacsinou ked sa prebalujeme, alebo aj ked dlho lezime v bdelom stave a hrame sa 🙂 uz ma to obcas aj dost hneva lebo je to stale ten isty kolotoc, papanie prebalovanie ckanie papanie alebo medzitym este poriadny plac, lebo ju to ckanie hrozne hneva tak potom vresti akoby ju na noze brali 😖 tak len dufam ze to prejde, inak aj mne stale ckala v brusku a niekedy hrozne dlho.

annag
14. nov 2008

anickaajanko, keďže kojíš, tak mu skús dať pri štikútke prsíčko - spraví pár ťahov a je po nej (ale musíš dať pozor, aby sa prisal správne, vystihni čas, keď má pusinku otvorenú) - mne to robí malá skoro po každom kojení a úspešne to takto riešim, hneď je po nej 🙂

lily80
14. nov 2008

môj malý tiež štikútal skoro po každom jedle a pomohlo mi keď som mu dala napiť a ešte pri prebaľovaní moc nedvíhať nožičky alebo ho nechať 10 min po jedení v kľude
teraz má 5 mesiacov a štikúta cca 1x za dva týždne a prejde mu to vždy keď si trochu poplače.