Celú noc na prsníku, ináč hysterický plač. Poznáte to?

lili777
7. okt 2011

Som už mierne zúfalá z mojej 10-mes. dcérky. Celú noc chce piť mlieko resp. dudlať prsník. Nespáva s nami v posteli, snažím sa ju dávať vždy do postieľky. Hore je každú hodinu, možno aj 45 min. Ak ju chcem oklamať a dať jej dudel, vyráža mi ho zlostne z ruky, fľaša s vodou letí cez pol izby. Jednoducho ak nedám, ono neplače, ale neviem ako definovať to čo robí, hysterický rev, krik, zlosť. Lekárka mi poradila nedať jej, že je to len zlozvyk. Tak som to vyskúšala. Dopadli sme asi tak, že do treťej ráno vrešťala ako o dušu KAŽDÝCH 25 minút, o tretej ráno som to vzdala a dala jej mlieko, spala až do 6-tej. Na druhý deň sa ma suseda, ktorá býva v dome oproti dokríža pýtala, čo sa dialo s malou, že tak strašne plakala. Ako to riešiť? Robil to aj môj syn, ale veľmi krátku dobu. V 13 mes. som ho odstavila a spí celú noc. Ale nechal sa oklamať aspoň s dudlom, vodou...už som nespala poriadne tri mesiace. Keby bola hore 2-3 razy, ale takto je to neúnosné.

tinki
7. okt 2011

@lili777 U nás zabralo len to, že sme si malú na noc začali dávať k sebe do postele. Spí s nami, necíti sa sama a už nechce byť stále na prsníku. Len potrebuje cítiť, že je pri nás. Skús to aj ty. Aj staršia spala s nami a už je sama na svojej posteli.

ajca123
7. okt 2011

Presne aj my sme tak mali 🙂 ako pise tinki 🙂
A maleho som presunula do postielky ked mal 11mesiacov a presunula som ho aj do jeho izby 🙂 a spinka krasne celu noc 🙂 sam ale raz sa zobudi dam mu caj a spi dalej 🙂
A aj treti bude spat s nama v postli 🙂 a ked dojdu nasi starsi krpci k nam do spalne tak maleho dam do postielky aby ho neposkakali 🙂 😝

elina313
7. okt 2011

Ahoj, môj malý má 14 mesiacov a spí s nami od začiatku v posteli, ale aj tak som min. 6x za noc hore, čo plače a chce si podudkať. Niekedy podudká a spí ďalej, ale niekedy ma cucká ako dudlík ☹ Celú noc som ešte od pôrodu neprespala. Ak sa nechcem dať ocumlávať kričí na ratu, búcha si o posteľ hlavičku, no proste je to začarovaný kruh...
Nepomohla som Ti ja viem, len som Ti chcela povedať, že v tom nie si sama .... ja som už príšerne vyčerpaná a bolí ma chrbát ako nikdy predtým, čo spím všelijako skrčená, len aby si podudkal ☹

lili777
autor
7. okt 2011

@tinki nechcem ju nechávať medzi nami, lebo starší náhodou sa dovalí a nepreberiem sa okamžite, tak ja privalí. Skôr sa takto bojím. Ale ona má bočnú mrežu z postieľky preč, tak je aj tak akoby s nami. Len o pár cm nižšie.

vejinka
7. okt 2011

uf zeny tymto som si presla ako vy.starsi bol zavislak od roka a pol spal vo velkej posteli a delila nas len zabrana na posteli. Uz nepytal cicku ale ruku a tu pyta do dnes. Neviem ci je to lepsie ale naucil sa. Ked sa narodil mladsi tak jedneho na cicke a druhy pytal ruku ked som nemohla ruku tak sa uspokojil aj s nohou.proste musi ma drzat inak nezaspi.neviem ako to je v skolke vraj ma plysaka s ktorym spi. Ziadna ruka ucitelky nic. Obcas mu dam do postele pampersaka taky vankusik objime ho a spi. Mladsi zatial zaspava na cicke a v noci sa len otocim a uz cickaa.je uz tiez vo velkej posteli vedla mna. Citi ma celu noc vie ze som pri nom a dycham mu na krk. Vyskusaj si dat postielku tesne vedla postele pripadne daj dole bocnicu. Ked sa zacne preberat a jedla pred hodinou pohladkaj ju povec čččt a chyt ju za ruku pripadne jej do postielky vopchaj plienku ktoru si mala na cickach aspom hodinu pred spanim. uvidis ci to zabere nam to zabera plienku si davam po sprche a vecer s nou zaspava dam pod bradu ked kojim a ked zaspi vytiahnem a zasa dam na hrudnik ak sa prebudi po hodine dam mu plienku tu chvilku pocuca a spi dalej. Skoda ze ma to napadlo len posledny mesiac mohla som si usetrit nervy. Vyskusaj za to nic nedas pripadne skus tu ruku.

b1105
8. okt 2011

@lili777 ahoj my sme to mali tiez moj maly ma 5 mesiacov a asi tak pred dvoma sme boli chori a naucil sa spat na prsniku potom sa mi zacal budievat s placom ale hrozny ako ked je hladny alebo ho nieco boli myslela som si ze mam malo mlieka omyl dostala som sa ku knizke Kazde dieta sa nauci spat a zistila som ze je to preto lebo ked takto zaspi a prebudi sa je z toho vylakane ze uz nema prsnik v puse ako ked zaspavalo tiez sme sa budili kazdu hodinu v noci bola som zufala, nevyspata cez den spal dobre. Teraz od pondela ho ucim spat v postielke dam vecer sa napapa a potom ide do postielky s cumlom a chodim hore dole aj pol hodinu ked place davat cumel aby sa ukludnil a funguje to v noci ked sa zobudi dam cumel prsnik az po 3, 4 hodinach. Skus to viac sa naspis a musi ist spat vecer az po 4 hodinach. Napis mi ako vam to ide.

b1105
8. okt 2011

@elina313 ahoj skus knizku Kazde dieta sa vie naucit spat nam to pomohlo nie vsetko co je tam musis robit ale my to praktizujeme tyzden a uz vidim pokrok.

lili777
autor
8. okt 2011

@b1105
malá zaspáva sama bez prsníka a pomôcok rôzneho druhu už od 5 mes. Tiež sme išli podľa tej knižky. takže uspávaním na prsníku to nebude☹

b1105
8. okt 2011

@b1105 a este tiez spal maly s nami ale teraz sme presli na postielku zda sa mi ze sa vyspi lepsie a dlhsie lebo inak je to des dnes som si ho zobrala o 5 do postele a tak ma boli chrbat.

evca35
8. okt 2011

@lili777 aj ja mám syna u seba v posteli na manželskej, stále je dojčený a má potrebu ma mať pri sebe. Stále sa v noci budí aj 5x s plačom a ukľudní sa pri prsníku. Rob tak ako ti káže srdce. Ja som nespala poriadne 21 mesiacov 🙂

inak práve dnes som objavila tento článok a je naozaj krásny:
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/gabika783/cl...

b1105
8. okt 2011

@lili777 a davas jej ked sa zobudi prsnik ci nieco ine? moze to byt aj pre nocne jedenie caste

b1105
8. okt 2011

@elina313 no my tiez tak ja ze to zuby, ze je hladny alebo co ale potvrdilo sa mi to ze je to jedenie v noci lebo teraz ked sa zobudi tak mu davam cumel do kola a uz sa naucil upokojit na nom a dnes je to 6 den co spime v postielke na mimibazare sa da stiahnut tato kniha zadarmo

lili777
autor
8. okt 2011

@b1105 áno zakaždým, pretože ináč začne tak veľmi plakať. dudel ani nič iné nefunguje. To má neskutočné nervy. Ale ako to odstrániť, keď som skúšala nedať jej, plakala každých 25 minút!

b1105
8. okt 2011

skus jej dat na cumel nieco sladke co ma rada med alebo nieco take mne potom chyti cumel a tiez to ze je v postielke ked bol u nas v posteli tak som mala tendenciu zaraz mu strkat prsnik ked je hladne tak ti cumel nechyti ale ked sa chce len ukludnit tak by ti s tym sladkym mala chytit cumel

sante81
9. okt 2011

@lili777 záleží či chceš prestať s kojením alebo nie. ak áno, v tom prípade by som naučila dieta v noci piť mlieko z flaše aelbo na cumlik, ale v žiadnom prípade by som ju nebrala do postele a ani nenechala vyplakat. ale to je o názore, mne osobne by sa dobre nespalo keby som mala pri sebe malého a to sa mi budil v noci na flašu 2 roky niekolkokrat za noc

elinka27
10. okt 2011

@lili777 no myslim, ze ide o separacnu uzkost a treba to ustat, a samozrejme je to aj o tebe ci chces dalej dojcit, pretoze ak ano cumlik dojcenie ohrozuje, ale to je do inej temy. 😉 moja ma cez rok a ukludim ta, robi mi presne to iste, moze to mat viac dovodov, idu jej zubky?nieje teraz chora?nemas nahodou menzes?ja som to poriesila tak, ze som dala postielku k posteli a jednu stranu dala prec, a tak je vlastne vo svojej posteli aj so mnou zaroven.A ver tomu, nebude to trvat dlho, a pokial si taka pohodlna ako ja, tak by som ani UM neskusala, pretoze takto si ju len k sebe prisunies a das jej prso, ale k UM by si musela v noci predsa vstavat z postele🙂dojcenie nieje totiz len krmenie, zahrna omnoho viacej.Ak je dieta nepokojne tak sa na prsniku ukludni a aj to moze byt dovod preco ak prsnik nema je nepokojna.Dieta ma spat tam, kde sa mu dobre spi dobre

stvura
10. okt 2011

@lili777 moja, viem co pises, so synom som si presla presne to iste, s rozdielom ze nikdy nemal dudlik ani flasku, takze len a len prso...v 11 mesiacoch som uz bola taka znicena a boleli ma priserne krize, ze som vytiahla knizky kdsvns a isli sme podla nej. Vsetko klaplo, naucil sa spat sam v postielke a neskor sme sa v roku a pol dostali do idealu ze spal bez dojcenia celu noc! Takze nedufaj...a este dodam ze dojcit som ho neprestala, bol dojceny skoro do troch rokov. Drzim palceky, nech sa podari.

strapco13
10. okt 2011

@lili777 dieta potrebuje matkinu pritomnost...a kolo 7-10 mesiaca je separacna uzkost...ja som v tom obdobi spavala so synom kolo krku, inak spat nechcel..dovtedy spal v postielke vedla mna...a potom to preslo ..strasne mi pomohlo prestat to riesit a nechat na malom, co chce..laskou si dieta nerozmaznas ..syn je doteraz kojeni a zaspava vecer uz s otcom a naobed sam..proste postupne dospel do toho stadia
dieta si uvedomuje svoju samostatnost a zaroven ho to ddei, lebo to este nedokaze spracovat...a mama a jej prsnik je to jedine, co jje pre neho istota..a nejde len o to jedlo..ale satim na rpsniku sa upkoji, v tesnej blizkost pocuje ten doverne znamy zvuk - tlkot matkinho srdiecka
inak je tiez mozne ze je dietatko cez den prestimulovane, a v noci potom spracovava zazitky zo dna
a co zubky?..tie vedia strasne potrapit...kukni do ust..a ked to vyzera na zubky daj nejaky gelik na zibky, ci nieco na bolest

lili777
autor
11. okt 2011

@elinka27 My tak máme postieľku už dlho s tou bočnicou dole, takže tiež je kvázi pri nás. No nejako to budeme musieť vydržať, teda hlavne ja🙂

lili777
autor
11. okt 2011

@stvura malinká tiež zaspáva sama už od pol roka, takže nezaspáva pri dojčení a napriek tomu ho v noci často vyžaduje. Takže moc to nefunguje ako v tej knižke, že keď prestane zaspávať na prsníku (čo nikdy nezaspávala), tak sa prestane aj na kojenie budiť☹

lili777
autor
11. okt 2011

@strapco13 zúbkov má 8 vonku, tak myslím, že na chvíľu by mohlo byť s nimi pokoj. Len som zistila, že keď sa prebudí na kojenie a ja jej rýchlo dám prstom do pusinky gél na zúbky, tak hneď prestane, otočí sa a spí ďalej. Samozrejme ide o chuť, pretože gél jednak nezaberá za sekundu a jednak jej ho ani nemusím dať na zúbky, stačí do úst. Ale zase čo ju mám kŕmiť gélom na zuby???

strapco13
11. okt 2011

@lili777 to znamena, ze ona sa budi, lebo ta neciti..zacitila tvoj dotyk, tak spokojna zaspala dalej...skus si ju v postielke pritulit co najblizsie k sebe
ale je pravda, ze niektore geliky ucinkuju rychlo...ale aj tak si myslim, ze je to skor tvojou pritomnostou 😉

nikina17
19. nov 2011

Baby poradte, uz dobre dva tyzdne ak nie aj viac mame strasny problem s nocnym budenim. Moja 10,5 mesacna dcerka zacala mat hystericke zachvaty placu, ked sa zobudi a cumel vobec nepomaha. Vecer mi krasne zaspiokolo 20.00-20.30 bud vo svojej postielke alebo vedla mna pri kojeni vo velkej posteli a potom ju preniesiem do jej postielky vedla nasej postele. Lenze ona sa mi okolo 23.00 zobudi s placom. Vacsinou zaberie cumlik. Lenze potom okolo ponoci alebo jednej rano zacne cirkus. Zobudi sa s placom, cumel odhodi a do ust mi ho nezoberie, odhodi ho normalne s hnevom. To iste robi s flaskou s vodou, doslova rozhadzuje rukami okolo seba ako by sa chcela somnou fackat a pritom hystericky place. Nepomoze nic len prsnik a kojenie. Potom sa ukludni, zaspi a o hodinu sa cirkus opakuje znova. Niekedy aj 4-6 krat za noc. Nadranom vacsinou zaspi a niekedy po zlej noci spi aj do deviatej................. ked bola malicka spavala mi ukazkovo, budila sa tak max.2 krat na papu aj to v polospanku sa najedla a spala, bez placu bez kriku..........ale toto zacina byt neznesitelne.
Baby poradte cim by to mohlo byt, myslite, ze sa jej nieco zle sniva? Ako jej mam pomoct a dosiahnut aby opat pekne spala. Nevadi mi budenie, ale keby sa dala aspon ukludnit cumlom. Ja sa uz citim ako vyzmykany citron :(

strapco13
19. nov 2011

@nikina17 no bud zubky..skus dat nieco na bolest...ale skor si myslim ze sa jedna o uzkost 8 mesacnych je od 7 mesiaca do roka cca...dieta ta potrebuje citit..skus spat s nou v tesnej blizkosti..ja som to obdobie spavala so synom kolo krku..inak nespal a potom to preslo

nikina17
20. nov 2011

@strapco13 to vazne???? a ta uzkost to je u kazdeho dietata alebo to nieco vyvolava? ja sa jej snazim cely den venovat ako mozem, aby nemala pocit, ze ju nemame radi. Lebo niekedy ked varim a hned ku nej nejdem tak ona si to napr. vynuti tym, ze zacne buchat hlavou do ohradky a to hned ku nej letim........ ale tie sny.........no nechapem preco a z coho to ma

strapco13
20. nov 2011

@nikina17 ta uzkost je vyvojove obdobie...nesuvisi s tym, ci a kolko sa dietatku venujes...ide o to, ze v tom veku diea zacina rozliisovat kto su jeho ludia /rodicia, surodenci, stari rodicia a pod/ a kto je cudzi a zacina sa bat cudzieho a v noci to spracovava
cize tomu nezabranis..pomoze len pritomnost, spat s babatkom 😵

nikina17
20. nov 2011

@strapco13 takze je to uplne normalne a prejde si tym kazdze babatko??? Mozes mat pravdu lebo teraz ked tak nad tym rozmyslam, tak sa uplne inak sprava. Napr. k prastarkemu ked prideme tak k nemu ide bez problemov, ale ked je napr. dlhsie s nim a mna nevidi tak zacne na mna kricat a rozplace sa aj pri nom.......predtym ju mohol zobrat na ruky ktokolvek (aj cudzi)a bola v pohode. Teraz sa pri cudzich rozplace. Dokonca aj pri takych, ktorych pozna ale dlhsie ich nevidela. Napr. moj brat chodi malo kedy k nam a aj ked ho pozna, ked ho dlhsie nevidi, tak sa rozplace ked si ju vezme na ruky. Asi nieco na tom bude............nad tym som vobec nerozmyslala. Mozno v noci sa jej fakt o tom sniva a ma z toho strach. Dakujem, ja som sa uz bala, ze co sa to s nou deje. Ona nam doteraz vobec neplakavala. Od narodenia to bolo jedno zlate dieta, plakala mozno par krat co mala raz bolesti bruska a potom trosku po ockovani a pri zubkoch.............tak sme boli z toho aj s manzelom hotovi, ze co sa s nou deje :( Dakujem, trosku si ma upokojila. Tak snad to po roku prejde...........takze este tak mozno 2 mesiaca vydrzat :( a bude dobre 🙂

strapco13
20. nov 2011

@nikina17 kazde dieta tym prejde..u niektoreho je to vyraznejsie, u niektoreho menej...druhy taky vrchol je okolo 1,5 roku
popisujes presne priebeh tej uzkosti..drzim palce..ale ono to pominie 😉

matesl
20. nov 2011

@nikina17
@lili777

ahojte,
chcem vam len napisat, ze v tom nie ste same 😉 moj maly ma 21 mesiacov a este som nespala celu noc. je stale kojeny a ked vidim ako sa tesi ked mu dam didu, tak asi este dost dlho bude 😀 noci mame podobne, boli aj take ze som nespala skoro vobec, lebo sa mi budil aj kazdych 20 min na prso, to som nestihla ani zaspat. aj som si poplakala cez den, uz som nevladala, chrbat ma boli neskutocne az mi trnutie ide do prstov na rukach, asi tiez z polohy pri spani 🙄 maly spi so mnou, kvoli castemu budeniu.
ked bol babo budil sa 2-3x za noc, tiez nokdy neplakal, asi 3x, mozno vecerne koliky. ale potom to postupne zacalo byt horsie a horsie. dr najprv ze kvoli kyseline sa budi..mali sme dost silny reflux, potom ze zubky, co isto mohla byt aj pravda, horsie sme znasali stolicky a teraz nam idu ocaky a byva fakt zly aj cez den. toto nam pomaha riesit aj homeopatia, ale co je hlavne, vsimla som si, ze maly mi v noci zacal kychat, suchal si nostek a plakal, prso zabralo. potom mi dr navrhla, ze mu spravime testy z krvy na alergiu, co nam vyslo pozitivne. od kedy nam nasadila zodac sa nam ovela polepsilo spanie, budil sa 2-3x za noc, co mi teda vobec nevadi a zacala som byt aj trochu vyspata konecne. potom v 15m prisla MMR vakcina, ta nas trochu zas rozhodila...zas bolo zle obdobie, ale teraz mame zvysenu davku lieku na alergiu, davame ju pred spanim a opat si neviem vynachvali, niekedy sa zobudi len 1x.
takze ak ste niektora alergicka, ako ja, alebo niekto z rodiny, byva to dedicne. Skuste aj toto zistit, ci nie je aj vas problem.
len krvne testy na alergie sa daju robit az po roku. a mam znamu co maly jej plakal cele noci, a tiez zistili ze je alergik 😉

drzimm ale palce aby to alergia nebola, len tie zubky 😉