Cez deň spí, v noci je hore. Ako jej nastaviť režim?

klementina
14. mar 2009

ahojte, vraj tu je uz taka tema, ale nenasla som. chcela by som sa s vami poradit, co mame robit s nasou malou, postupne si posuva svoj rezim az tak, ze dnes vstavala o jednej poobede a cely den prespala a teraz vecer o pol desiatej sa zobudila do krasneho dna. 🙂 v noci sa zobudi o takej druhej, tretej a je hore aspon dve hodiny, tak ze si vyzaduje pozornost-musi sa nosit, rozpravat sa a nie a nie zaspat. cez den aj ked sa jej snazim venovat, po desiatich minutach odkvecne a spi. ako jej mam nastavit rezim tak, ze bude v noci spat a cez den hore? doktorka mi hovorila, ze to mam nechat tak, ze sa to casom upravi, ale mne sa tak zda, ze kazdym dnom si to posuva viac smerom k nocnemu casu. dakujem

other_side
14. mar 2009

tak jej posunte rezim vy, a myslim ze dr ti neporadila dobre, pretoze nie vsetky deti su podla jej predstav 😀
ja ti len mozem povedat z vlastnej skusenosti.. dost pomoze ritual, maleho sme od zaciatku nan ucili, to znamena, ze uz od narodenia sa kupe kazdy den okolo siedmej vecer, po kupani vypil mliecko, teraz je to kakao ale to bolo vzdy po okupani a do postielky sme ho ukladali o osmej.. vzdy aj dnes isiel o osmej. ulozili sme ho do cerstvo vyvetranej izby a spal ako dudek.. a sam, ulozili sme ho a odisli pozerat napr tv, ale samozrejme ze sme ho chodili kontrolovat, ide o to aby si si malu nenaucila uspavat v tvojej pritomnosti,to je takisto dolezite, usetris si more casu pre seba, ale jasnacka ze spite vsetci v jednej izbe, my sme maleho prelozili z nasej spalne ked mal az dva roky 🙂 ona je este malinka a potrebuje co najviac spinkat, ale skus ju cez den zdrziavat, nevadi ak sa ti nepodari dlhsie, len aby si ten cas aspon o pol hodinku oddialila, ale ak ti zacne byt nervozna tak ju nesil, len pomalicky to skus oddalovat, aby nemala nakoniec pomyleny den s nocou 😉 hlavne jej vecer pred spanim vetraj, potom sa lepsie spinka a ak mate teplucko tak ju ani moc nebabus lebo aj z toho sa ti moze budit 🙂

lenka386
14. mar 2009

Ahojte!

Other-side, nic v zlom, ale ja kym som mala iba Adamka, tiez som si myslela, ze na kludne spinkanie staci, to co si napisala.. Odkedy mame Matuska som zistila, ze su aj deti, ako ma Klementina.. On je tiez taky "denny spac" - od druheho mesiaca spavame max.2-3 hodiny v kuse. Ak sa mu podari spat viac ako 4 (doteraz spocitam tie noci na prstoch 1 ruky), tak potom bol cca 1-2 hodiny hore, museli sme mat zasvietene (aj ked som proti tomu), lebo inak mrncal. Teraz zaspi vecer cca 19.30-20.00, spi do pol noci a potom sme hore kazdu hodinu. Ak chcem, aby spal aj tu jednu, musim ho dat vedla seba do postele, aj ked Adamka som dala do roka a pol k nam spat asi 2 krat, ked bol chory.. Takze naozaj zalezi od dietata..
Samozrejme, treba sa snazit tie "nocne hry" skratit na minimum - my sme sa chvilku hrali, potom sme zhasli a ked iba trosku mrncal, nechali sme ho tak a pomaly zaspal. Niekedy to trvalo aj hodinu, 5-6 krat som musela zasvietit, ale potom sa naucil..
A to, ze ich treba nechat cez den viac hore sa mi tiez prilis nevyplatilo - cim bol viac unaveny, tym horsie spal v noci. Takze mila Klementina - vela trpezlivosti a skus dat malickej do postielky nejaku hracku, pripadne vankusik - jednoducho skusat, co na nu bude platit, aby sa skor ulozila a tie "bdele nocne chvilky" sa skracovali..

other_side
14. mar 2009

lenka v pohode, tu sa pisu nazory a mamicka sa chcela poradit.. ma jedno dieta a nevie sa v tom zorientovat. ja som nebola o nic lepsia. len som opisala nasu situaciu a mozno si z toho klementinka nieco vyberie a mozno nie. v ziadnom pripade nikoho nepresviedcam, verim a viem ze su deti, ktore jednoducho v noci nespia, ale poradit si poradime, no nie? 😉

lilyk
14. mar 2009

u nas to bolo podobne ked mal maly 2 mesiace, v noci ho bolelo brusko tak sme masirovali aj dve hodky pokial nebol vysledok...a zrazu si zacal zamenovat denny rezim s nocnym. Dala som ho rano klasicky spat cc o 9-tej a on tahal az do 15:00, prvy krat mi to vyhovovalo ale potom som to zatrhla. jednoducho som ho "nasilu" drzala hore. Co znamena, nosila na rukach co najdlhsie len nech nespi. Jeden krat sa stalo ze zaspal na rukach, a ked tahal vacej ako dve hodky, tak som ho jednoducho zobudila a vratili sme sa do normalu 😉

martao
15. mar 2009

Málého som nosila takmer 2 mesiace na rukách a uspávala, jednoducho som ho dunútila spať za každú cenu. Teraz spí ako poleno celú noc.

dudinka21
15. mar 2009

No budte radi, že Vám spinkajú aspoň cez deň, to sa postupne upraví.. Moj syn nespal do pol roka ani cez deň ani v noci... Potom sme boli u jednej odborníčky a spinká aspoň cez deň dva krát- no my už máme 9 mesiacov v noci sa budí každú polhodinu..
Režim sme mali prvý mesiac aj máme ale to, ked je dieta nespáč, tak taký režim je na dve veci..
Tiež ho dodržujeme malého kúpeme papá vždy hodinu pred tým ako má ísť spinkať aby sme bruško nezaťažili a zaspáva vždy o 20 hod a najneskor do pol hodiny je hore a tak celú noc..
Čítala som, že niektoré deti sa tak strhávajú zo sna, ale do roka by to malo prejsť.. Ja som už zvyknutá..
A ked má dieťatko prehodený režim, je to ten lepší prípad možno by pomohlo nechať ho cez deň hore, ale to by bolo asi mrzuté..
To musíš skúšať z týchto všetkých rád, čo tebe vyhovuje najviac každé dieťatko je iné...

habibi78
16. mar 2009

klementina, aj naša malá mala okolo 3 mesiacov veku otočený režim, prespala takmer celý den, okolo deviatej večer sa prebrala a bola hore do rána do šiestej..... bolo to o držku, po týždni som odpadávala od únavy.... no a vyriešila som to tak, že ak ráno zaspala, tak som ju o také tri hodinky zobudila, udržiavala som ju hore,po nejakých dvoch hodinkách som ju zase dala na hodinku spať.... dva dni bojovala, bola zlá aj cez den aj v noci, ale postupne sa preorientovala..... a teraz spinká pekne.... no a klasicky, stále od narodenia doržiavame rituály, nech už má režim akýkolvek.... v rovnakom čase papať, hrať sa, kúpať....
bud to urobiš takto radikálne a drastickejšie, alebo budeš čakať, kým sa jej to samo upraví...... ale to može trvať aj dlhšie...

lubka2886
10. feb 2011

Ahojte baby,
mam 1 tyznovu dcerku ktora do 6 dni v cez den pila mliecko kazde 3h a v noci kazde 4,5h ale neviem preco si z nicoho nic vymenila ze cez den sa zobudza na mliecko kazde 4,5h a v noci kazde 3h.
Preco si to vymenila?

blanarovae
17. dec 2017

@klementina ahoj...mam podobny problem a vidim ze uz preslo vela casu...tak sa xcem spytat...zmenilo sa to?
Spinkate uz tak ako by mala?
Moj maly si prehodil totalne rezim....nespi do 5 ...6 rána a potom potiahne bocny spanok aj do 15.00 popoludni....potom este zaspi okolo 20.00 ale o 22.00 je hore a zas taha do rana....
Snazim sa nestratit zdravy rozum...
Zlepsilo sa to u vas?
Spanok ma ukazkovy len v nespravny cas

bajka22
17. dec 2017

To pochopí len ten,kto zažil 😉 nijako som jej to nezmenila(aj keď som sa snažila), postupne sa to zmenilo až v 10m..aj teraz často v noci nespi..ale ani cez deň..

klementina
autor
14. mar 2018

jééj, prišla som sem dať inzerát a aká nostalgia. Som to písala keď mala mesiac a už má 9rokov 🙂
zlepšilo sa to, jasné. aj keď do dnešného dna je to taká nočná sova. nikdy nezaspala večer pre osmou, a aj teraz chodí spávať do školy po deviatej večer. ráno vstávame tak 7.15hod. celkovo spánok moc k životu nepotrebuje 🙂 v škôlke nikdy cez obed nespávala. asi sú typy detí, čo menej hodín spia, ale zato intenzívne, spánok má od narodenia doteraz úplne tvrdý, nezobudí ju nič, ani nikdy nechodila cikať v noci, odkedy som ju prestala kojiť,cca v 2rokoch prespala krásne celú noc. a už teda ani neviem, ako som to vtedy poriešila, ale myslím, že som sa prispôbila jej režimu a časom sa to popravilo. a keď teraz čítam tie odpovede, tak k tomu len to, že spala s nami v posteli do minulého roka 🙂 je to jedináčik, takže je to náš mojko, a všetkým nám to tak vyhovovalo. Minuly rok si jedného dňa odišla s plyšákom do svojej izby, že si chce sama čitať v posteli a zostala tam dodnes. tak aj pre tie mamičky, čo sa obávajú že deti zo spoločnej postele nevyženiete, nebojte, raz ten čas príde 🙂