Čo robíte s ratolesťami, ktoré majú skoro rôčik?

mizulienka
1. júl 2009

ahojte mamicky skoro rocnych deticiek...chcela by som sa s vami podelit so svojimi skusenostami a aj nacerpat inspiraciu od vas 🙂
co vsetko robite so svojimi ratolestami, ktore maju uz skoro rocik?
myslim tym, chodime na pieskovisko, citame knizky, ucime sa riekanky a podobne veci 🙂
Misko je moje prve babatko a nechcela by som nic pokazit ani zanedbat 🙂
Uz dopredu dakujem za vase tipy 🙂

goga03
2. júl 2009

zoeno oliver ked je v cyklosedacke a ma prilbu, tak nema hlavu opretu o tu zadnu opierku. teda hlavu ma opretu, ale v prilbe.je tam ta medzera ako pises.ale on sa aj tak stale pozera zo strany na stranu, takze moc ju opretu nema. ta prilba zase nie je vobec tazka a takto aspon trochu posilnuje krcne svaly. 🙂

millist
3. júl 2009

Ahoj, taky jsem tento týden zjistila, že už bysme mohli koupit nějaký vybavení na pískoviště, pořád jsem kolem toho chodila, ale zdálo se mi to brzy dát ji na písek. Ale tento týden jsme se šly houpat na hřiště a jedna holčička jí půjčila bábovičky, ty ji teda moc nebraly, ale seděla na písku a přesýpala si ho z ručiček. Do pusy to zatím nestrčila, ale počítám, že to přijde, naštěstí docela rozumí slovu Ne.
Jinak čtení ji taky zatím moc nebaví. Ukazují jí zvířátka, u toho vydrží jen chvilku a ty ostatní chce jen strkat do pusy nebo trhat. Máme doma bazének s míčky tak se zabaví tam, podává nám je. umí už nastrkat všechny tvary do té vkládací kostky, na labyrintu dokáže přesunout korálek, umí nasazovat kroužky na žirafu. Paci paci neumí a dělat to ani nechce, když ji chytnu za ruce tak se už nedá a když jí to ukazuju já, tak se děsně směje, ale neudělá to. jinak ji nechávám dost samotnou, vyhází mi všechna cd, z košíku kolíky nebo propisky, zatahuje zasunovačky. no a když ji to už nebaví, tak doleze za mnou do kuchyně a tam dostane vařečku a hrnec a vaří se mnou. Hodně vydrží sama, všude se postaví, vyleze si na svoje křesílko a houpe na něm, to ji děsně baví, u toho stáhne všechno ze stolu 🙂
Jak psala Berenika, je to teď to nejhezčí období.

u2jana
4. júl 2009

ahojte,
su tu maminy uz teraz skusaju na nocnik? ja viem, ze to je asi do inej temy, ale nechce sa mi to hladat, tak prepacte. Nam sa moc nedari. Teda neviem, kedy ju tam mam davat... takze si tam vydrzi chvilu posediet a potom leze prec ... tak neviem, ci nie na to este skoro...

roka96
4. júl 2009

ahoj u2jana my sme sa pýtali na kakanie od 8 mesiaca.. neviem čo sú pokakané plienky.. s cikaním to je horšie.. on neobsedí nikde ani na šerblíku kým sa mu nič nechce ale ked ho tam dám a chce ssa mu cikat, vždy sa vyciká..
a k aktivitám: dlhé, predlhé prechádzky, či už v kočíku, manduce- turistika, pieskovisko, prelizky zbožnujeme máme radi detičky, učíme sa bežkat, riekanky, učíme sa ukazovat, kde je očko a máme radost, ked sa nám to darí.. tancujeme, upratujeme a strašne vela iných aktivít.. my sme taká aktívna rodina.. akurát by sme chceli íst teraz niekam k vode, len počasie nám nepraje!!!!!

u2jana
4. júl 2009

roka96: fakt sa ti zacalo babo tak skoro pytat? ja ked vidim, ze zacne tlacit, tak idem na nocnik... alebo obcas to nestihame, takze furt plienka... a vycikat sa nam dari, len ked ju tam dam hned po zobudeni 😒

a aktivitam, este nechodime, ale paradne stojime. a naj naj je ked otvorim skrinu v spalni, dole mam 3 sufliky s ponozkami, opaskami, atd... a mala tam vydrzi aj pol hodiny... vyklada, preklada, cuduje sa 🙂

claudinka
4. júl 2009

u2jana to by si si mala opytat kvietocka od nas zo septembroviek, jej mala sa pekne pyta cikat aj vonku, do plienky sa nepocika, iba ak ju rozbali a da napr. na travu a kaka tiez vacsinou do nocnicka 🙂
ja tiez maleho nedavam, lebo sa mi tam vzdy rozplace.. a hned sa odtial postavi 😒

stvura
4. júl 2009

Fiha, to tak krasne vam deturence sedia na nocnikoch? Nas je prilis zaujaty vsetkym ostatnym okolo seba a neobsedi mi tam. Nikdy neviem presne odhadnut kedy by cikal, este tak kakanie ako kedy, no vzdy prave vtedy nestiham. Takze som nocnik este neriesila.
Ale v jednom musim mojho drobca pochvalit, nielenze stojime, chodime, no uz sa dokaze sam bez pomoci postavit v strede miestnosti a trielit si to. Ratam tak do tyzdna-dvoch ze chodime uz sami... 🙂

zuza.m
4. júl 2009

my sa tiež snažime na nočnik.ale že by sa nanho pytal to nie.aj ked rada by som bola keby sa naučil.teras ho vždy posadim ako vidim že už ma na krajičku.krasne sa vykaka a ked nahodou mu netreba a mne sa to len zdalo tak sa aspon vycika.aj ked dnes dost štrajkuje,tiež mi zo začiatku utekal a tak som si snim posedla a ukazovala hračky.tlačila snim a aked osm videla že už kaka tak velmi chvalila.
claudinka a nevieš či ta kamaratka tu malu slečnu nejako učila alebo to pochopila tak to zavčasu aj sama???

roka96
4. júl 2009

u2jana mali sme problémy s kakaním od narodenia, vždy som presne vedela, kedy kaká tak som ho začala dávat na nočník a nejako si na to tak zvykol, že do plienky sa vobec nevykaká, ked nepochopím tak plače... boli sme v rakúsku a nemali šerblík čakal až domov 😖 sme si užili v aute j som ho rozbalila a nie a nie...

zuza.m
4. júl 2009

roka a nejako si ho to učila alebo oon si to sam tak zafixoval??ja by som chclea ho naučit aby mi nejako signalizoval no ešte ma nepochopil.aspon na to kakanie.preto že sa nechce dat prebalit ,teda ked je ukakany je to hotove trapenie.

claudinka
5. júl 2009

zuzi dava malu cikat do travicky alebo doma do serblika a nejako sa to sama naucila, lebo cika vacsinou po zobudeni, sme boli vonku v stredu a kazdu hodinku sa pekne vycikala a kamoska hovorila, ze uz si tak na to navykla, ze ani necika do plienky a radsej to drzi, az kym ju neda cikat 😀 ze boli niekde mimo Ba za rodinou a celu cestu necikala a ze bolo vidno na nej aka ulava, ked ju konecne dala cikat, ze to celu cestu drzala 😀 😀
ale nam sa to bude urcite ako chalanom ucit ovela tazise 😒 a s tym prebalovanim si mozeme podat ruky.. vrieska, kope, nielen pri prebalovani, vseobecne aj pri obliekani.. hotovy horor 😒 ale mne nechce byt na serbliku, boji sa ho 😖

roka96
6. júl 2009

zuzi.m ja som ho to ani neučila.. vždy som vedela, kedy kaká tak som ho dala na šerblík snád odkedy sa vedel posadit... a od toho 8 mesiaca mi vždy ukáže počká kým ho položím na šerblík a kaká.... ja som tiež prekvapená asi si to zafixoval, že kakanie- šerblík. sama neviem lebo som čítala, že deti sú schopné pýtat sa na wc od 18 mesiaca...no a s obliekaním a pod..- tak isto horor!!! uteká všade kde sa dá 😀

mizulienka
autor
6. júl 2009

ahojte dievcata, pouzivate uz niektora golfky? ja sa prave rozhodujem, ze ktore kupit...ma niekto dobry tip? 😉

roka96
6. júl 2009

my sme sa rozhodovali nakoniec sme miesto golfky kúpili športák x lander sme maximálne spokojný.. urobili sme to preto, že ho budeme používat aj v zime....

mizulienka
autor
6. júl 2009

dik roka, my tiez mame sportak taky vacsi...teutoniu, ale vela cestujeme a zaberie skoro cely kufor 🙂 takze chceme na cesty nieco mensie

roka96
6. júl 2009

aj my vela cestujeme ale zmestíme ok... a na cesty máme manducu aj na turistiku aj tak... to hodíme na predné sedadlo a ideme...

claudinka
6. júl 2009

mizulienka bud nejaky cam, peg perego alebo mne sa velmi pacia aj od moonu take tie lahke golfky, co teraz vidis na kazdom kroku

roka96
6. júl 2009

mizulienkA ja mám tiež Miška 🙂

mizulienka
autor
6. júl 2009

my sme tiez v piatok kupili manducu...predtym sme mali pozicane ergo, ale rozhodli sme sa pre manducu.
boli sme cez vikend na chate aj sme ju uz pouzili a malemu sa strasne paci 🙂 spal v nej ako zarezany 🙂)

celkom sa mi pacia jedny cam 🙂 skusim pozriet aj niekde v bazosi, nemusia byt nove 🙂 dikes

mizulienka
autor
6. júl 2009

baby neviete mi poradit...maly ma taky strasne zachripnuyty hlas, ani nie ked rozprava ale ked si zakasle, tak uplne az utrob to ide a ozyva sa to jak ozvena...strasne...ale kasle iba niekedy...najviac to je pocut, ked placka, tak tak to strasne duni...myslite, ze mam utekat k dr?

zelmirka1
6. júl 2009

ja mam novy kocik sportovy Inglesina Zippy a je super, som velmi spokojna, zlozim ho jednou rukou velmi lahko
a nezaberie vela miesta v aute a maly v nom perfektne sedi a moze aj lezkat.

roka96
6. júl 2009

náš bol tiež raz zachripnutý boli sme u doktorky a dala nám kalciový sirup.. ale išla by som popočúva a len ona vie, či to je len zachripnutie...

stvura
6. júl 2009

ja som spokojna so svojim golfacom Chico, Winter edition...lahky,skladny, vsade sa zmesti a maly si v nom sedi velmi pohodlne....

zuza.m
6. júl 2009

no ja maleho davam na nočnik už nejaky mesiac aj dva.vždy ako som videla že sa mu chce kakat.a pekne sa mu aj podarilo.ak ho sledujem dost často.vie že tam musi posediet ale sem tam ak ho nevidim tak aj ujde.ale ide o to že aj ked sa ho opytam či chce kakat tak mi začne utekat.😅.pritom ak ho tam už dam tak pekne kaka alebo cika .jasne že niekedy aj nič a to sa pekne natahuje aby som ho zobrala.len neviem ako na to aby sa pytal.aj mne každy hovori že ma čas na nočnik.ale čo mam robit nedat ho tam ak viem že asi bude .davam ho tam nenasilne tak hadam to už čoskoro pochopi.ved je to jeho dobro aby osm ho nemusela trapit prebalovanim. 😅

berenika39
6. júl 2009

ahoj, jen pro inspiraci k těm "aktivitám" 😀 😀 . petasek mě svátek minulý týden, dostal super hračku. magnety, dřevěné, dost velké, aby je dával do pusy, fakt pěkně graficky zpracovaný, máme dopravní prostředky, je jich tam asi 20. krásně to drží na myčce, lednici,panelu topení. děsně ho to baví, pořád to sundává,nandává, cvaká s tím, přenáší to, už se naučil z té hromádky vybrat letadlo a balon. hezká hračka za pár kaček. a určitě mají i zvířatka a pod. zkusím najít na netu link.

berenika39
6. júl 2009

http://www.karneval-hracky.cz/karneval-hracky/e...

no není to úplně to samé, ale i tohle se mi líbí....

zuza.m
6. júl 2009

aj mi male jednu a už je aj rozbita .ako ju daval dole vela krat spadla.ale tiež ho velmi bavi ,nevedela som že robia aj drevene ,tie sa asi tak lahko nezničia. 😉

mizulienka
autor
6. júl 2009

berenika, ta hracka vyzera super, asi to aj ja malemu objednam a velka vyhoda je, ze je to drevene 🙂

ja tiez maleho skusam davat na nocnik, ale on neobsedi minutu, takze sa mu len raz podarilo vycikat, ale inac nic 😒
tak snad sa to raz naucime aj my 🙂

inac dakujem velmi pekne za tipy na golfac...hladam nieco cenovo nenarocne, lebo mam aj manducu, takze to nejako budeme kombinovat.

katkaaalex
6. júl 2009

Ahojte baby, Alex je 30.9. a na nocniku sedime uz 2 tyzdne. Posadim ho vecsinou po prebudeni a on sa pekne vycika. Kakanie mame dost komplikovane, berieme tabletky na zelezo tak kakame tazsie a to vzdy viem kedy tak ho tam len posadim a ide to 🙂
Co sa tyka nejakych hraciek, nic-moc, trosku ho zabavi choditko ale len vonku tam kde ma priestor. Pred par dnami zacal plazit, na nozicky sa dviha uz skoro mesiac tak aj trosku chodime, uz sme jedny topanky zodrali 😀
V kociku nevydrzi od narodenia, max 15 minut tak na velke prechadzky niesme no tesim sa ked uz bude sam behat, aspon nebude tolko na rukach - teda dufam, este ze ma len 7,5 kg 😒
Rada by som vyskusala aj pieskovisko no aj pre nas je problem so strkanim vsetkeho do pusy, ziadne NONO neakceptuje, pozera na mna co mu hovorim a robi si dalej po svojom. Uz to skusam dost dlho, autorita zatial ziadna no dufam, ze to coskoro pride.
Dost ma trapi ako sa velmi hneva, zatne peste, zuby, ocervenie, vrci pri tom ako zvieratko... Neviem ako na neho. Je pri tom velmi komicky no snazime sa nesmiat aby pochopil, ze to nema robit.
Inak nejake aktivity zatial nemame, knizky vobec, basnicky si hovorim sama pre seba, podavani hraciek ci prekladanie 0 bodov. Okrem blaznenia ho nic nezaujim 😀 Asi na to este nedozrel 🙂
Pekny dnik prajem vsetkym a tesim sa na dalsie prispevky 🙂

garfie
7. júl 2009

berenika: to je super tip, díky moc! Jinak malá si už asi dvě hodiny nepřetržitě hraje s víčkem od jogurtu, krásně to šustí 😀 No a pak kupujte značkové hračky..... 😉